Faturası otomatik ödemede olanlar dikkat!

1 dk okuma süresi

Bankaya otomatik ödeme emri vermenize rağmen faturanız ödenmemiş hatta ödenmeyen borçlar nedeni ile icralık olmuş olabilirsiniz. Faturalarını otomatik ödeme talimatı ile ödeyenler www.sikayetvar.com’a gönderdikleri şikayetlerinde cep telefonu faturalarının ödenmemesinden dolayı zor günler yaşadıklarını şikayet ederek otomatik ödeme talimatı verenlerin ödemeleri takip etmeleri konusunda uyardılar.

Cep telefonu ve internet faturanızı ödemek için otomatik ödeme talimatı verdiyseniz dikkat. Otomatik ödeme talimatına rağmen icra bildirimi alan cep telefonu kullanıcıları ne yapacağını şaşırdı. Yaşadıkları şoku şikayetlerinde şöyle bildirdiler:

Ödemeleri Takip Edin

“8 ay önce 12 ay taahhütlü olarak gsm operatöründen mobil internet aldım. Otomatik ödeme talimatı verdim, ödeme ayın 18’inde yapılıyordu. Fiyat 35 TL sabit. 5 ay otomatik çekiyor parayı, banka hesabımda para olmasına rağmen 6’ncı ayı çekmiyor ve diğer ay otomatik ödemeden çıkarıyor. Yurt dışında çıktığım için telefonum kapalı kaldı, geldiğimde aradım ve 3 fatura +taahhütte belirtilen fiyat + İcra takibi 400 TL civarı borç çıkardılar. Aradım, hatalı banka dediler, bankadan dokümanlarımı aldım, para olmasına rağmen çekilmediği fark edildi. Tekrar ardım ve verdikleri cevap; takip etseydiniz, oldu. Takip edemediğimden otomatik ödeme verdim dedim.”

Avukattan Gelen Mesaj Şok Etti

“Gsm operatörü tarafından icraya verildim. Otomatik ödeme talimatında olan borcum ödenmemiş ve benim de gözümden kaçmış. Borcumu kabul ediyorum, itirazım yok ama en azından icra öncesinde bir uyarı bildiri veya başka bir şey gönderseydiniz. Avukatın icra mesajını gördüm. Artık dersimi aldım.”

Hattınızı İptal Ettirdiyseniz Dikkat!

“Kullanmış olduğum hattımı iptali ettirdim. Öncesinde tarafıma düzenlenen faturalar otomatik ödeme talimatı ile çekiliyordu. Aradan geçen 2 yıl içerisinde tarafıma bildiride bulunmaksızın yasal takip sürecine uğramış. Hiçbir hizmet almadığım halde tarafıma 580TL borç çıkarılmış. Hattımın iptali için başvurumu yaptım. Otomatik ödeme talimatım var. Hiçbir şekilde tarafıma bildiri yapılmamıştır. Konu ile ilgili çağrı merkezleri ile görüştüm. İptal işlemi yaptığım bayiinin kapatıldığını söylediler. Tarafıma yapılmış yasal takip işlemini lütfen geri çekin.”

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın
x