Fibabanka Öğrenci ve Eğitim Kredisi Başvurusu 2020Gerek ticari ve kurumsal gerekse bireysel işlemlerinizde sizlere yardımcı olan, Türkiye’nin bilinmese de başarılı bir şekilde yoluna devam eden bankalarından Fibabanka, öğrencilere de destek olmaya devam ediyor.

Fibabanka içerisinde, öğrenci ve eğitim kredisinden yararlanarak hem eğitim masraflarınızı kısa sürede ödeyebiliyor, bankaya ise geniş vade seçenekleri sayesinde, rahat bir şekilde aylık periyotta ödemeler gerçekleştirebiliyorsunuz.

Okul masraflarınız için sunulan Fibabanka öğrenci ve eğitim kredisine nasıl başvurulur, biliyor musunuz? Bilmiyorsanız, bu yazıda hem başvuru yollarını hem de faiz oranlarına dair bir tabloyu sizlerle paylaşacağız.

Fibabanka Öğrenci ve Eğitim Kredisi Başvurusu

Fibabanka’dan Öğrencilere Özel Kredi

Fibabanka, eğitim ve öğrenci kredisini sadece okul masrafları için sunmakta. Yani, özel bir üniversiteye kaydoluyorsanız ya da bir eğitim kurumuna, herhangi bir eğitim için katıldıysanız, bunun ödemesi için kredi çekebilmeniz mümkün oluyor.

Bilhassa üniversite çağındaki gençlerin özel üniversite tercihleri, günümüzde Fibabanka sayesinde rahat bir şekilde yapılabiliyor. Zira, özel üniversite ödemelerinizi tamamen kapatıp, bu bankada eğitim kredisine dönüştürebiliyor ve yüksek vade seçenekleri, düşük faiz oranları ile ödeme yapabiliyorsunuz.

Öğrencilere özel kredi başvurusu nasıl mı yapılıyor? Açıklayalım.

Fibabanka Öğrenci Kredisi Başvurusu

Fibabanka içerisinde öğrenci kredisine başvuru yapmak için iki farklı yol bulunuyor.

  • SMS: OKUL yazıp boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numaranızı girerek 3422’ye SMS gönderebilir ve Fibabanka öğrenci kredisine başvurabilirsiniz.
  • Şubeler: Herhangi bir Fibabanka şubesinden öğrenci kredisi başvurusu yapabilirsiniz.SMS ile başvuru yapmanız, bir ön başvuru olarak kabul edilmektedir ve Fibabanka yetkilileri sizlere kısa sürede SMS ya da arama ile dönüş yapmaktadır. Özellikle olumlu yanıtlanan başvurularda aramalar yapılır ve şubeye davet edilirsiniz. Şubeye davet edilirken tarafınızdan istenen belgeler genelen şunlardır.

  • Nüfus Cüzdanı
  • Okula kabul mektubu
  • Gelir belgeleri

Gelir belgeleri, özellikle öğrenci kredisinde genelde öğrenciden istenmemektedir. Bu sebepten, kredilendirilen birey de öğrenci değil, genelde velisi olur. Velinin gelir belgelerinin yanında, nüfuz cüzdanının da yanında olması gerekmektedir.

Fibabanka, gelir belgelerinin istenen tutara yeterli gelmemesi halinde, kefil talebinde bulunma hakkını da saklı tutmaktadır.

Fibabanka Öğrenci Kredisi Faiz Oranları

Fibabanka’da eğitim ve öğrenci kredisine özel olarak sunulan faiz oranı oldukça uygun. Sabit olarak, %1,25 faiz ile öğrenci kredisine dilediğiniz vade seçeneği ile kavuşabiliyorsunuz.

Aşağıda, sizler için bir tablo hazırladık ve almak istediğiniz kredi tutarına dair aylık taksitlerinizi, genel olarak toplam ne kadar ödeyeceğinizi yazdık.

Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı Aylık Ödeyeceğiniz Tutar Toplam Ödeyeceğiniz Tutar
10.000 TL 36 %1,25 361,52 TL 13.014,86 TL
20.000 TL 36 %1,25 723,05 TL 26.029,72 TL
30.000 TL 36 %1,25 1.084,57 TL 39.044,59 TL
50.000 TL 36 %1,25 1.807,62 TL 65.074,31 TL

Fibabanka eğitim kredisi özelinde sunduğu sabit %1,25 faiz oranı ile öğrencilerin hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor. Yukarıdaki tablo hakkında ayrıntılı bilgi ve başvuru için siz de hemen Fibabanka’ya 444 88 88 üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın