Fibabanka Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020“Hayatınızı kolaylaştıracak, yepyeni bir banka deneyimi.” vizyonuyla 2010 yılından bu yana gelişmeye devam eden Fibabanka, günümüzde hem kart, kredi ve hesap ürünleri ile oldukça cazip fırsatlar sunuyor. Özellikle mevduat hesabı ile popüler hale gelen Fibabanka’da, kredi kartı ürünlerinde de yenilikler yapılıyor. Örneğin, geçtiğimiz yıl yapılan değişiklikle banka tarafından sunulan tüm kredi kartları Bonus markası ile taçlandırıldı ve Fibabanka kredi kartı başvurusu yapmak da oldukça kolay hale geldi.

Siz de,Fibabanka’dan bir kredi kartı almak isterseniz, bu yazımızda sizin için ayrıntılı bir rehber sunacağız. Rehberimizde, faiz oranlarından başvuru yöntemlerine, kredi kartı özelliklerinden sıkça sorulan soruların detaylı cevaplarına kadar her şeyi rahatlıkla bulabilirsiniz.

Fibabanka Kredi Kartı Başvurusu

Kredi Kartları ve Özellikleri

Banka tarafından sunulan tüm kredi kartlarını ve temel özelliklerini aşağıda sizin için sıraladık.

Fibabanka Bonus Klasik: Bonus markası altında sunulan ve her harcamanızdan bonus kazanabileceğiniz Fibabanka Bonus Klasik, başvuru yaparken genelde önerilen ürünlerdendir. Acil nakit ihtiyaçlarınızda nakit avans çekimi yapabilir, Fibabanka ve Bonus işbirliği ile sunulan dönemsel kampanyalardan ekstra bonus ve indirimler kazanabilirsiniz.

Fibabanka Bonus Gold: Klasik kredi kartının tüm özelliklerini barındıran Fibabanka Bonus Gold, müşterilerin düzenli klasik kart kullanımı sonucunda verilir ve Gold üyelerine özel avantajlarla doludur. Dünyanın dört bir yanında, yüzlerce sektörde indirimler, bu kart ile sizleri bekliyor.

Fibabanka Bonus Platinum: Gold kredi kartının bir üst seviyesi olan Platinum, Fibabanka’nın ayrıcalıklı müşterilerine tanımladığı kredi kartıdır. Restoran, seyahat, konaklama gibi sektörel harcamalarınızda indirimler sunan bu kredi kartı; ayrıca hayatınızı kolaylaştıracak asistan hizmetlerine ve ücretsiz sigortalara sahiptir.

Fibabanka Ücretsiz Kredi Kartı: Bankanın yıllık kart aidatı olmayan kredi kartlarından Fibabanka Ücretsiz, bonus kazandırma ve taksit gibi özellikleri olmayan, sadece alışverişlerinizde kullanabileceğiniz ve acil nakit ihtiyaçlarınızda nakit avans işlemi gerçekleştirebileceğiniz bir ürün.

Faiz Oranları

Bankanın kredi kartı ürünleri için sunduğu masraf kalemlerine dair faiz oranları tablosunu aşağıda görüntüleyebilirsiniz.
Masraf Adı Faiz Oranı
Alışveriş faiz oranı (TL) %2,00
Alışveriş faiz oranı (USD) %1,60
Nakit Çekim faiz oranı (TL) %2,00
Nakit Çekim faiz oranı (USD) %1,60
Gecikme faiz oranı (TL) %2,40

Not: Yukarıdaki oranlara BSMV ve KKDF dahil edilmemiştir.

Fibabanka Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki kredi kartlarından dilediğinize, aşağıdaki başvuru yöntemlerinin herhangi birini kullanarak başvuru yapabilirsiniz. SMS ile başvuru en kısa zamanda eklenecektir.

  • İnternet Sitesi: Fibabanka resmi internet sitesinde bulunan ön başvuru sayfasında (başvuru formu) formu doldurarak başvurunuzu yapabilir ve müşteri danışmanı tarafından kısa sürede aranmanızı sağlayabilirsiniz.
  • İnternet Şubesi: Hali hazırda bir Fibabanka müşterisiyseniz, internet bankacılığını kullanarak, başvurular menüsünden kart başvurusu yapabilmeniz de mümkündür.
  • Şubeler: Yakınlarınızda herhangi bir Fibabanka şubesi mevcutsa, sadece kimliğinizle giderek başvuru yapabilirsiniz.
  • Telefon Bankacılığı: 444 88 88 numaralı telefon bankacılığı hattından da kredi kartı başvurusu yapabilmeniz mümkündür.

Sıkça Sorulan Sorular

Kredi kartları hakkında aklınıza takılabilecek pek çok soru olabilir. Bunların en çok sorulanlarını sizler için bir araya getirdik ve detaylı olarak cevaplamaya çalıştık.

Başvuru Durumu Nasıl Sorgulanır?

Fibabanka kredi kartı başvurunuzun hangi aşamada olduğunu öğrenmek için 444 88 88 numaralı hattı arayabilir ya da en yakın şubeyi ziyaret edebilirsiniz.

Limit Arttırma ve Azaltma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Online bankacılık aracılığıyla “kredi kartı işlemleri” menüsünden limit düzenlemesi yapabilmeniz mümkündür. Online bankacılık dışındaki alternatif iki yol ise telefon bankacılığı ve şubelerdir.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Mümkün mü?

Borcunuzu ödeyemiyorsanız, kredi kartı borcu yapılandırma yoluna yakınınızdaki Fibabanka şubesinden bir müşteri danışmanı ile görüşerek gidebilir; uygun bir ödeme planı ile kart borcunuzu kapatabilirsiniz.

Fibabanka Kredi Kartı Başvurusu İptal Edilebilir mi?

Online başvuru yaptıktan sonra arandıysanız ve kartınıza onay verildiyse, başvurunuzun iptali imkansızdır. Ancak henüz değerlendirilme aşamasında olan başvurular, telefon bankacılığı aracılığıyla iptal edilebilmektedir.

Kayıp Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

444 88 88 Numaralı telefon bankacılığı hattı, Fibabanka kayıp çalıntı bildirimi için en kısa yoldur.

Nakit Çekim Faiz Oranı Kaçtır? Ek Ücretler Mevcut mu?

Nakit çekim faiz oranları ve ek ücretler, koşullara göre değişiklik göstermektedir.

  • Yurtiçinde bir Fibabanka ATM’sinden nakit çekim yaptıysanız %3.95 + 7.60 TL,
  • Yurtiçinde ancak farklı bir bankanın ATM’sinden nakit çekim yaptıysanız %3.95 + 12.00 TL,
  • Yurtdışından nakit çekim yaptıysanız %3.50 + 2 USD, ekstrenize yansıtılır.

Bu oranlara BSMV ve KKDF dahil değildir. Çekim esnasında, son aşamada BSMV ve KKDF dahil ücretlendirmeyi ve geri ödemeniz gereken toplam tutarı görebilmeniz mümkündür.

Yorum yazın