Fibabanka Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020

Fibabanka Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020

Türkiye’de 59 şube ile hizmet veren Fibabanka’nın müşterilerine sunduğu kredi kartlarını iki başlık altında değerlendirmek mümkün. Bunlardan ilki Fibabanka bonus özellikli kredi kartları, diğeri ise Fibabanka ücretsiz kredi kartı. Bu kartların özelliklerinin yanı sıra Fibabanka SMS ile kredi kartı başvurusu hakkında bilgileri içeriğimizde bulabilirsiniz.

Siz de, Fibabanka’dan bir kredi kartı almak isterseniz, bu yazımızda sizin için ayrıntılı bir rehber sunacağız. Rehberimizde, faiz oranlarından başvuru yöntemlerine, kredi kartı özelliklerinden sıkça sorulan soruların detaylı cevaplarına kadar her şeyi rahatlıkla bulabilirsiniz.

Fibabanka Kredi Kartı Başvurusu

Fibabanka Bonus Kredi Kartı Başvurusu

Fibabanka’nın “ana kredi kartı” olarak tanımlanabilecek ürünü bonus özellikli olarak sunulan kartlardır. Fibabanka bonus kredi kartları şunlardır:

 • Fibabanka Bonus Klasik
 • Fibabanka Bonus Gold
 • Fibabanka Bonus Platinum

Fibabanka bonus kredi kartları harcamalar esnasında bonus kazandırır. Sonraki alışverişlerde bu bonuslar kullanılabilir. Taksitli alışveriş ve nakit avans çekme özelliği de vardır. Kampanyalardan faydalanılabilir, indirim imkanlarından yararlanılabilir. Fibabanka kredi kartı başvuruları bankanın şubelerinden yapılabilmektedir. Fibabanka internet bankacılığı, mobil bankacılık ve resmi web sitesi de diğer başvuru kanallarıdır. Güncel koşullarda Fibabanka SMS ile kredi kartı başvurusu kabul etmemektedir.

Fibabanka Ücretsiz Kredi Kartı Başvurusu

Fibabanka ücretsiz kredi kartında yıllık aidat bulunmamaktadır. Bu yönüyle bankanın bonus özellikli kredi kartlarından pozitif olarak ayrılmaktadır. Buna mukabil, bonus özellikli kartların sağladığı; taksit ve bonus biriktirme gibi özellikler de bu kartta bulunmamaktadır. Fibabanka ücretsiz kredi kartı başvurusu bankanın şubelerinden, internet bankacılığından, resmi web sitesinden ve mobil bankacılığından yapılabilir. Fibabanka ücretsiz kredi kartı SMS başvurusu ise bulunmamaktadır.

Yukarıdaki kredi kartlarından dilediğinize, aşağıdaki başvuru yöntemlerinin herhangi birini kullanarak başvuru yapabilirsiniz. SMS ile başvuru en kısa zamanda eklenecektir.

 • İnternet Sitesi: Fibabanka resmi internet sitesinde bulunan ön başvuru sayfasında (başvuru formu) formu doldurarak başvurunuzu yapabilir ve müşteri danışmanı tarafından kısa sürede aranmanızı sağlayabilirsiniz.
 • İnternet Şubesi: Hali hazırda bir Fibabanka müşterisiyseniz, internet bankacılığını kullanarak, başvurular menüsünden kart başvurusu yapabilmeniz de mümkündür.
 • Şubeler: Yakınlarınızda herhangi bir Fibabanka şubesi mevcutsa, sadece kimliğinizle giderek başvuru yapabilirsiniz.
 • Telefon Bankacılığı: 444 88 88 numaralı telefon bankacılığı hattından da kredi kartı başvurusu yapabilmeniz mümkündür.

Başvurum Neden Onaylanmıyor?

Kredi kartı başvuruları Fibabanka şubeleri ve genel merkezi tarafından değerlendirilmektedir. Başvurunun kabulü için minimum şu şartlar sağlanmalıdır.

 • İbraz edilebilir düzenli aylık gelir
 • Findeks notunun kredi/ kredi kartı verilebilir seviyede olması
 • Gecikmiş ya da takipte borç bulunmaması
 • Varlık yönetim şirketlerinde ya da icra dairelerinde ödenmemiş borç bulunmaması
 • Fibabanka’dan alınacak kredi kartı da dahil olmak üzere, hali hazırda kullanılmakta olan kredi kartları varsa hepsinin limitleri toplamının kişinin aylık gelirinin dört katından fazla olmaması
Faiz Oranları

Bankanın kredi kartı ürünleri için sunduğu masraf kalemlerine dair faiz oranları tablosunu aşağıda görüntüleyebilirsiniz.

Masraf AdıFaiz Oranı
Alışveriş faiz oranı (TL)%2,00
Alışveriş faiz oranı (USD)%1,60
Nakit Çekim faiz oranı (TL)%2,00
Nakit Çekim faiz oranı (USD)%1,60
Gecikme faiz oranı (TL)%2,40

Not: Yukarıdaki oranlara BSMV ve KKDF dahil edilmemiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kredi kartları hakkında aklınıza takılabilecek pek çok soru olabilir. Bunların en çok sorulanlarını sizler için bir araya getirdik ve detaylı olarak cevaplamaya çalıştık.

Başvuru Durumu Nasıl Sorgulanır?

Fibabanka’ya yapılan kredi kartı başvurusunun sonucu başvurucunun Findeks notuna göre kısa sürede belirlenebildiği gibi bir aya kadar da uzayabilmektedir. Bu noktada en önemli kriter kişinin Findeks skorudur. Fibabanka kredi kartı başvuru sonucu sorgulama ve takip işlemi bankanın şubelerinden ya da; 444 88 88 ve 0850 222 77 77 numaralı Fibabanka Telefon Bankacılığından yapılabilir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

Limit Arttırma ve Azaltma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Online bankacılık aracılığıyla “kredi kartı işlemleri” menüsünden limit düzenlemesi yapabilmeniz mümkündür. Online bankacılık dışındaki alternatif iki yol ise telefon bankacılığı ve şubelerdir.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Mümkün mü?

Borcunuzu ödeyemiyorsanız, kredi kartı borcu yapılandırma yoluna yakınınızdaki Fibabanka şubesinden bir müşteri danışmanı ile görüşerek gidebilir; uygun bir ödeme planı ile kart borcunuzu kapatabilirsiniz.

Fibabanka Kredi Kartı Başvurusu İptal Edilebilir mi?

Online başvuru yaptıktan sonra arandıysanız ve kartınıza onay verildiyse, başvurunuzun iptali imkansızdır. Ancak henüz değerlendirilme aşamasında olan başvurular, telefon bankacılığı aracılığıyla iptal edilebilmektedir.

Kayıp Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

444 88 88 Numaralı telefon bankacılığı hattı, Fibabanka kayıp çalıntı bildirimi için en kısa yoldur.

Nakit Çekim Faiz Oranı Kaçtır? Ek Ücretler Mevcut mu?

Nakit çekim faiz oranları ve ek ücretler, koşullara göre değişiklik göstermektedir.

 • Yurtiçinde bir Fibabanka ATM’sinden nakit çekim yaptıysanız %3.95 + 7.60 TL,
 • Yurtiçinde ancak farklı bir bankanın ATM’sinden nakit çekim yaptıysanız %3.95 + 12.00 TL,
 • Yurtdışından nakit çekim yaptıysanız %3.50 + 2 USD, ekstrenize yansıtılır.

Bu oranlara BSMV ve KKDF dahil değildir. Çekim esnasında, son aşamada BSMV ve KKDF dahil ücretlendirmeyi ve geri ödemeniz gereken toplam tutarı görebilmeniz mümkündür.