Fibabanka Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır? 2020

Fibabanka Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır? 2020

Fibabanka her geçen gün biraz daha büyüyen şube ağı ile hizmet vermeye devam ediyor. Konut kredisi, araç kredisi ve ihtiyaç kredisi anlamında uygun faizler sunan bu banka, özellikle bireysel anlamda daha çok tercih ediliyor.

Tabi her bankada olduğu gibi Fibabanka’da da kredi yapılandırma süreçleri bulunuyor. Fibabanka kredi yapılandırma desteği uzun süre devam edecek. Çünkü işini kaybeden ya da hesapladığı gibi bir dönem geçiremeyen insanlar kredilerini ödemekte güçlük çekiyor.

Fibabanka’dan Kredilere Yapılandırma Desteği

Fibabanka Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Yapılandırma aslında, müşterinin daha az taksit ödemek için başvurduğu bir işlem. Ancak ne yazık ki yapılandırma sonrasında faiz sabit kalmıyor. Artan faiz de müşterinin geriye daha fazla ödeme yapmasına sebep oluyor. Üstelik yapılandırma aşamasında vade de artırılıyor. Yani kişinin tüm bu ayrıntıları müşteri temsilcisinden öğrenmesi ve buna göre yapılandırma yapması daha doğru olacaktır.

Fibabanka’dan kredilere yapılandırma desteği bulunuyor. Ancak faiz oranları değişkenlik gösteriyor. Tabi kişinin borcunu ödeyemiyor olması bu aşamada önemli. Çünkü herkes yapılandırma sürecinden faydalanamıyor. Yapılandırmanın amacı, borcunu ödemekte güçlük çeken kişiler için yeni bir ödeme planı hazırlamak.

Böylece kredinin aylık taksitleri müşterinin ödeyebileceği skalaya indiriliyor.

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Fibabanka ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 2.49. 20 bin TL kredi 36 ay vadede 665 TL olarak geri ödeniyor. Ancak bu taksitler bazı müşterilere yüksek gelebiliyor. İşte bu noktada Fibabankaihtiyaç kredisi yapılandırma sürecinden söz etmek mümkün.

Kredinin vadesi 48 aya ya da 60 aya çıkarılıyor. Faiz oranı da buna bağlı olarak aynı oranda artışa geçiyor.

Taşıt Kredisi Yapılandırma

Taşıt kredisi için uygulanan faiz oranı yüzde 2.47. yani 20 bin TL bir taşıt kredisi için 1.018 TL aylık bedel ödeniyor. Ayrıca yıllık efektif faiz yüzde 43’e yakın.

Dolayısıyla taşıt kredisi yapılandırma için başvuru yapacak bir kişiyi yüzde 3’lere varan bir faiz oranı bekliyor. Aylık taksitler ise bin liranın altına iniyor. Yaklaşık 700 ile 800 bandında oluyor.

Konut Kredisi Yapılandırma

Konut kredisi yapılandırma aşamasında dikkat edilecek husus faizin geri ödenecek toplam tutara etkisi. Şuanda Fibabanka konut kredisi faiz oranı 1.99. 150 bin TL için aylık 3.295 TL taksit ödeniyor. Ancak yapılandırma yapılır ise geriye ödenecek toplam bedel yüzde 2’nin üzerinde hesaplanıyor.

Ayrıca kişinin yeniden tahsis bedeli ödemesine de gerek bulunuyor. Krediden cayma bedeli de yine konut kredisi yapılandırma aşamasında banka tarafından tahsil edilen ücretlerden.

Fibabanka Kredi Yapılandırma Faiz Oranları

Burganbank görüleceği üzere diğer bankalar ile aynı faiz oranlarını uygulayan, standart bir banka. Ancak yapılandırma söz konusu olduğunda dikkate alınan bazı hususlar bulunuyor. Örneğin kalan kredinin vade sayısı, kredinin kullandırıldığı faiz oranı ya da efektif yıllık faiz oranı bunlardan birkaçı.

Fibabanka kredi yapılandırma faiz oranları bu doğrultuda değişkenlik gösterebiliyor. Ancak konut ve taşıt kredilerinde daha yüksek bir geri ödeme söz konusu olabiliyor.

Fibabanka Kredi Yapılandırma Şartları

En önemli şart elbette müşterinin krediyi yapılandırma aşamasında geçerli bir nedeni olması. Yani sırf aylık taksitlerini azaltmak için kredi yapılandırma sürecinden faydalanmak sonuç vermiyor. Ödeme güçlüğünün var olması ve kredide gecikmelerin söz konusu olması banka için önemli.

Fibabanka kredi yapılandırma şartları arasında kişinin uygulanacak yeni faiz ve masrafı kabul ediyor olması da önemli. Banka yapılandırma öncesi hesaplama ve geri ödeme tablosunu yeniden düzenleyip müşterisine sunmak zorunda.