Fibabanka Kredili Mevduat Hesabı

Fibabanka Kredili Mevduat Hesabı | 2021 |

Fibabanka müşterilerinin kullanabileceği ek hesap, nakit sıkışıklığı yaşanılan anlarda imdada yetişiyor. Gerek Fibabanka ATM’lerinden nakit çekmek şeklinde, gerek Fibabanka banka kartından alış veriş yapmak şeklinde ve gerekse hesaba tanımlı düzenli fatura ödemelerinin yapılması şeklinde Fibabanka avans hesaptan faydalanmak mümkün. Fibabanka kredili mevduat hesabı nedir, nasıl açılır, faizi ne kadar olur, masrafı var mı, limiti ne kadar, limitini artırmak mümkün mü, borç ödemesi ve Fibabanka KMH kapatma nasıl yapılır gibi pek çok sorunun yanıtları içeriğimizde bulunmaktadır.

Fibabanka Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

Vadesiz hesaba tanımlanan, vadesiz hesapta para bulunmadığında devreye giren, vadesiz hesap bakiyesinin eksiye düşmesine olanak tanıyan Fibabanka kredili mevduat hesabı harcamalardan ödemelere ve nakit çekime kadar kullanılabilen kredi ürünüdür.

Fibabanka Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır, Nasıl Başvuru Yapılır?

Para lazım olduğunda kredi başvuru işlemleri ile uğraşmak istemeyenler Fibabanka ek hesaba sahip olarak diledikleri zaman hazır kredi kullanabilirler. Fibabanka avans hesap başvurusu Fibabanka şubelerinden ya da 444 88 88 numaralı Fibabanka Telefon Bankacılığından yapılabilir. Fibabanka KMH başvurusu için; kimlik ya da ehliyetin yanı sıra gelir belgesi (maaş bordrosu, ek gelir gösterir belgeler vb.) ve ikamet gösterir belgeyi bankaya ibraz etmek yeterlidir.

Fibabanka Ek Hesap Limiti Ne Kadar, Artırım Yapılabilir Mi?

Fibabanka avans hesap limiti müşteri özelinde belirlenmektedir. Müşterinin kredi puanı ve gelir düzeyi ile bankadan talep ettiği ek hesap başvuru limiti banka tarafından değerlendirilmekte ve müşteriye ek hesap limiti tanımlanmaktadır. Örneğin aylık 4.000 TL geliri olan bir müşteri bankadan 3.000 TL limitli ek hesap açtırabilir. Müşterinin gelir düzeyi yükseldiğinde ek hesap limit artış talebini veya dilediği zaman ek hesabın limitinin düşürülmesi talebini Fibabanka şubelerinden ya da 444 88 88 numaralı Fibabanka müşteri hizmetleri kanalıyla bankaya iletebileceği bilinmelidir.

Fibabanka Avans Hesap Faizi Kaç, Masrafı Ne Kadar?

Fibabanka avans hesabın faizi aylık yüzde 1,25’tir. Vadesiz hesaba tanımlı avans hesaptan para kullanılmadıkça müşteriye herhangi bir masraf ya da faiz işlememektedir. Ek hesaptan kullanım olduğu gün itibari ile faiz işlemeye başlamaktadır. Ek hesap maliyet örnekleri şu şekildedir:

  • 700 TL müşteri tarafından 10 gün kullanılırsa 3,51 TL faiz ödenmesi gerekir.
  • 700 TL müşteri tarafından 25 gün kullanılırsa 8,74 TL faiz ödenmesi gerekir.
  • 1100 TL müşteri tarafından 25 gün kullanılırsa 13,75 TL faiz ödenmesi gerekir.

Avans hesap borcunun zamanında ödenmemesi ve “gecikmeye girmesi” durumunda gecikmede bulunan borç miktarına aylık yüzde 1,55 seviyesinde faiz işlemeye başlamaktadır.

Fibabanka KHM Ödemesi Nasıl ve Ne Zaman Yapılır?

Fibabanka kredili maaş hesabı geri ödemesi ayda bir kez ya da 3 ayda bir kez yapılacak şekilde ayarlanabilir. Bununla birlikte KMH’tan çekilen meblağın erken ödenmesi faiz tasarrufu sağlayacaktır. Yukarıda verilen örneklerden de görüldüğü üzere; 700 TL’nin 10 gün kullanılması ile 25 gün kullanılması arasın da 5,25 TL’lik faiz yükü farkı bulunmaktadır. Bu meblağ daha yüklü ve daha uzun süreli kullanımlarında artış gösterecektir.

Fibabanka avans hesap geri ödemesi banka şubelerinden, internet bankacılığından ya da ATM’lerinden kolayca yapılabilmektedir. Bunun için Fibabanka vadesiz hesaba para yatırmak yeterlidir. Vadesiz hesaba yatırılan para Fibabanka avans hesabın ekside olan bakiyesini otomatik olarak kapatmaktadır. Borcun ödendiği gün itibariyle faiz işlemesi de durmaktadır.

Fibabanka Ek Hesabım Neden Blokeli, Nasıl Kaldırırım?

Fibabanka KMH hesap kesim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde bankaya minimum ek hesap asgari borcu kadar ödeme yapılmaması durumunda hesap üzerine otomatik bloke işlemi tanımlanmaktadır. Bu durumda müşteri hesabını borç ödemesi yapana kadar kullanamamaktadır. Hesaba tanımlı bloke borç ödemesi yapıldıktan sonra otomatik olarak kalkmaktadır.

Fibabanka Ek Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Borcu devam eden KMH kapattırılamaz. Fibabanka ek hesabını kapattırmak isteyen müşteri hesap dahilinde bulunan borcu ödemeli ve akabinde Fibabanka şubelerine ya da 444 88 88 numaralı Fibabanka müşteri hizmetlerine avans hesap kapattırma talebini iletmelidir.

Web\’den başvuru ve bilgi için tıklayın.