Finansbank Hesabı Nasıl Açılır?
Finansbank Hesabı Nasıl Açılır?

Ülkemizde en çok tercih edilen bankalar arasında olan Finansbank müşterisi olabilmek için hesap açımı hakkında bilgileri bulabileceğiniz aynı zamanda Finansbank’ın bünyesinde bulunan şubesiz bankacılık Enpara imkanlarından yararlanma konusu hakkında aklınızdaki sorulara cevaplar bulabileceksiniz.

Finansbank Hesabı Açmak İçin Şartlar Nedir

  • Türkiye’de her bankanın uygulaması gereken başvuru evrakları Finansbank içinde geçerlidir. Genel şartlar arasında olan 18 yaş üstü olmak ve T.C. vatandaşı olmak şartları geçerlidir. Yabancı ülkelerin vatandaşları da pasaportlarını kullanarak vergi dairesinde alacakları vergi numarası ile hesap açabilirler

Finansbank ve Enpara Arasındaki Fark Nedir?

  • Türkiye’de şubesiz bankacılık haritası ile yola çıkan enpara şubeleri sadece internet üzerinden hesap açımı yaptırmaktadır. Bütün bankacılık işlemlerini masrafsız bir şekilde internet üzerinden yapabiliyorsunuz. Hesap açma başvurusu yaptığınızda size yönlendirilecek birinin belirttiğiniz adrese gelerek gerekli evrakları doldurmaktadır. Siz şubeye gitmeden şubenin size gelmesi mantığı ile hesap açılmaktadır.
  • Sanal şubeler olduğu için şube masrafları olmadığından birçok bankacılık işleminde en avantajlı sistem olarak görülmektedir.
  • Enpara müşterileri sadece banka kartları bulunmaktadır. Enpara üzerinden kredi kartı bulunmamaktadır. Enpara ATM kartları ile diğer bankaların ATM’lerinden en avantajlı şekilde para çekme ve bakiye sorma imkanı sunmaktadır.
  • Kişiye göre fırsat imkanları sunmaktadır. Birçok alanda anlık kampanyaları bulunmaktadır.
  • Her para biriminden sadece bir hesap açma imkanı sunmaktadır.
  • Kolay kullanımlı internet şubesi ara yüzü ve mobil uygulamaları sunmaktadır

Finansbank Bünyesinde Hangi Hesaplar Açılabilir?

  • Meslek gruplarına özel vadeli ve vadesiz hesap açabilme (Meslek grubuna göre belli dönemlerde kampanyalar yapılmaktadır)
  • Kiralık Kasa Hizmetleri (300 Tl’den başlayan fiyatlar ile kiralanabilmektedir. Kiralık kasa hizmetleri arasında fiyat olarak diğer bankalara göre ortalama %15 puan artı ücreti bulunmaktadır)
  • Bütün bankacılık işlemlerinin yapmanızı sağlayacak İnternet Şubesi sayesinde düşük masraflar ile bütün işlemleri yapabilirsiniz. Özellikli otomatik ödeme ve şans oyunları ödemeleri konusunda dönem kampanyaları bulunmaktadır.

Finansbank Vadesiz Hesap nasıl açılır?

Vadesiz mevduat hesap açılış ve kapatma işlemlerinizi tüm Finansbank şubelerinden, 0850 222 09 00 no’lu telefon bankacılığından, Finansbank internet bankacılığından gerçekleştirebilirsiniz.

Finansbank Vadesiz hesap işletim ücreti: Yıllık 153 TL

Hesabınızdan Bankamızca 3 ayda bir 38,25 TL hesap işletim ücreti tahsil edilecektir. Bankamızda yalnızca döviz hesabınız bulunması veya TL hesabınızın bakiyesinin yetersiz olması durumunda döviz tevdiat hesabınızdan 38,25 TL karşılığı döviz tutarı tahsil edilecektir. Hesaplama tahsilatın yapılacağı gün geçerli olan bankamız döviz alış kuru kullanılarak yapılacaktır.

Yorum yazın