QNB Finansbank İnternet Şifresi Nasıl Alınır?

Günümüzde internet bankacılığı sayesinde bankacılık işlemlerimizi çok hızlı ve çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilme imkanına sahibiz. QNB Finansbank’ın da internet bankacılığı hizmeti, hayatımızı her yönden kolaylaştırmaktadır.

Bu makalemizde, “QNB Finansbank internet şifresi nasıl alınır?” sorusunu yanıtlamamızın yanında, QNB Finansbank internet şifresi ile ilgili tüm merak ettiğiniz bilgilere de kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

qnb finansbank internet şifresi alma

QNB Finansbank İnternet Şifresi

QNB Finansbank’ın siz değerli müşterine sunmuş olduğu çok özel hizmetler bulunmaktadır. O hizmetlere de internet bankacılığı sayesinde hızlı bir şekilde erişebilme şansına sahipsiniz.

Tüm bunları yapabilmeniz için ise QNB Finansbank internet şifresi almanız gerekmektedir. FinansŞifre sayesinde, QNB Finansbank’ta her türlü bankacılık işleminizi anında ve kolay bir şekilde yapabilmektesiniz. Peki nedir FinansŞifre?

FinansŞifre, QNB Finansbank’ın internet ya da cep şubesine giriş yapabilmeniz ve QNB Finansbank’ın çağrı merkezinde işlemlerinizi devam ettirebilmeniz için sahip olmanız gereken bir şifredir.

Bu şifre kişiye özel olduğu için son derece gizli tutulmalıdır. Yani, kişiler şifrelerini banka yetkilileriyle bile paylaşmamalıdır.

FinansŞifre 6 haneden oluşmaktadır ve şifreniz doğum tarihiniz ya da telefon numaranız gibi kolayca bulunabilecek rakamlardan oluşmamalıdır.

QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma

QNB Finansbank, bireysel müşterilerine ve şahıs firması sahiplerine;

  • QNB Finansbank’ın web sitesi üzerinden,
  • QNB Finansbank çağrı merkezlerinden,
  • QNB Finansbank şubelerinden FinansŞifresi alabilme şansı tanımaktadır.

QNB Finansbank, ayrıca bireysel müşterilerine QNB Finansbank ATM’lerinden de FinansŞifresi alabilme hakkı tanımaktadır.

QNB Finansbank’ın KOBİ Bankacılığı müşterisi iseniz, 0850 222 1 900 numaralı çağrı merkezinden ya da QNB Finansbank şubelerinden, eğer QNB Finansbank’ın ticari ya da kurumsal bankacılık müşterisi iseniz de, QNB Finansbank’ın herhangi bir şubesine giderek FinansŞifresialabilirsiniz.

Şifre alırken kredi kartı, banka kartı ya da hesap bilgilerinizle işlem yapabiliyorsunuz. Bu bilgilerin yanı sıra, işlem yapanın siz olduğunun kesinleşmesi adına sizinle ilgili bazı bilgilerin de girilmesi istenmektedir.

İşleminiz tamamlandığı anda ise cep telefonunuza tek kullanımlık şifreniz gönderilmektedir. Ancak güvenlik açısından şifrenizi hiç kimseyle paylaşmamanız gerekmektedir.

QNB Finansbank İnternet Şifresi Değiştirme

FinansŞifrenizi değiştirmek istediğiniz takdirde, QNB Finansbank’ın herhangi bir şubesine gitmeniz ya da çağrı merkezinden yardım almanız gerekmektedir.

Eğer, FinansŞifrenizi kendiniz değiştirmek isterseniz de QNB Finansbank’ın web sitesi üzerinden işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca FinansŞifrenizi, güvenlik açısından 6 ayda bir değiştirmeniz gerektiğinin de altını çizmek isteriz.

QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

FinansŞifrenizi 3 kez üst üste yanlış girmeniz durumunda, FinansŞifreniz güvenliğiniz için blokelenmiş ve sisteme girişiniz engellenmiş olacak.

Bu durumda, QNB Finansbank internet bankacılığı şifre bloke kaldırma işlemi yapmanız gerekecektir.

Yeni herhangi bir FinansŞifresi alarak blokenizi anında kaldırabilir, QNB Finansbank’ın internet ve cep şubelerini kullanmaya devam edebilirsiniz.

QNB Finansbank İnternet Şifremi Unuttum Diyenlere

Türkiye’nin önde gelen bankaları arasında yer alan QNB Finansbank, sunduğu internet bankacılığı hizmeti sayesinde, müşterilerinin bankacılık işlemlerini çok daha rahat bir şekilde yapmalarına olanak sağlamaktadır.

Müşterilerin, QNB Finansbank internet bankacılığında işlem yapabilmeleri için mutlaka FinansŞifresi almaları gerekmektedir.  Bu şifre kişiye özel olduğu için de hiç kimse ile paylaşılmamalıdır.

Peki, bu denli önemli olan FinansŞifresini unuttuğunuz takdirde ne yapacağınızı biliyor musunuz? O halde yazımızın bu kısmı, “QNB Finansbank internet şifremi unuttum” diyenlere gelsin.

Eğer, FinansŞifrenizi unuttuysanız asla panik yapmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü, kolay bir şekilde yeni bir şifre alma şansına sahipsiniz. QNB Finansbank’ın web sitesi üzerinden anında yeni bir FinansŞifresi alabilirsiniz.

Bunun yanında, 0850 222 1 900 numaralı çağrı merkezini arayarak ya da QNB Finansbank’ın size en yakın şubesine giderek de rahatlıkla yeni birşifreye sahip olabilirsiniz.