QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020

QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020

QNB Finansbank 514 şube ile Türkiye’nin hemen hemen bütün illerinde hizmet verirken; müşteri portföyüne uygun kredi ürünleri geliştirmeye de devam ediyor. QNB Finansbank kredi kartları da bu kapsamda bankanın müşterilerine sunduğu ödeme araçlarından. QNB Finansbank SMS ile kredi kartı başvurusu yapılır mı, kredi kartı özellikleri nasıldır sorularının cevaplarına geçelim…

QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu

Kredi Kartı Çeşitleri ve Özellikleri

QNB Finansbank’ın bireysel kredi kartları, bankanın yenilenen vizyonu ile birlikte epey değişti. Artık, tercihlerinize uygun ve sadece ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek, ayrıca meslek odaklı kredi kartlarını bu bankada görebiliyoruz. Temelde, üç kategoride toplanan bu kredi kartı çeşitlerini öncelikle sıralayalım, sonrasında ise birlikte inceleyelim.

 • CardFinans Serisi: QNB Finansbank’ın en popüler kredi kartları, CardFinans markalı olarak sunuluyor ve bu markanın herkese uygun bir varyasyonu mutlaka bulunuyor. Xtra, Emekli, Hemşire ve Fix; klasik CardFinans kredi kartının yanı sıra, serinin özel avantajlar bulunduran diğer ürünleri.
 • QNB First Serisi: Finansbank’ın ön ekini aldıktan sonra duyurduğu yepyeni kredi kartı QNB First, bankanın ayrıcalıklı müşterileri için biçilmiş kaftan. Klasik QNB First kredi kartının yanı sıra, BÜMED ve First Doctors ürünleri de mevcut.
 • Miles &Smiles QNB Finansbank: Seyahat severlerin her harcamada mil kazandıran ve ayrıcalıklı kampanyaları ile seçkinlere hitap eden kredi kartı markası Miles & Smiles, QNB Finansbank çatısı altında da bulunuyor.

CardFinans Serisi

Alışverişlerde taksit kolaylığı sağlayan, her yıl 1.500 TL’ye kadar hediye para kazanma olanağı sunan QNB Finansbank kredi kartıdır. Acil nakit lazım olduğu anlarda nakit avans kullanımına imkan verir. Kullanılan nakit avans istenirse taksitlendirilebilir. 50 TL ve üzerinde yapılan tek çekimli harcamalar TaksitKolay sayesinde sonradan taksitlendirilebilmektedir. QNB Finansbank kredi kartı Card Finans başvurusu şu kanallardan gerçekleştirilebilmektedir:

 • QNB Finansbank şubelerinden
 • 0 850 222 0 900 numaralı QNB Finansbank telefon şubesinden
 • QNB Finansbank Cep şubesi ve internet şubesinden
 • QNB Finansbank kredi kartı başvurusu SMS ile; TC Kimlik numarası 2273’e kısa mesaj gönderilerek de yapılabilir.

CardFinans Klasik: 1500’den fazla marka ve 250.000’den fazla noktada alışveriş imkanı sunan CardFinans klasik kredi kartı, anında kredi ihtiyaçlarınızı karşılayabilen, hediye para kazandıran ve TaksitKolay özelliği ile sonradan taksitlendirme yapabileceğiniz bir ürün.

CardFinansXtra: Klasik kredi kartının tüm özelliklerini barındıran ve bunun yanında DutyFree harcamalarınızda 3 taksit imkanı sunan Xtra ürünü, cazip kampanyaları ve hayatınızı kolaylaştıracak hizmetleri ile dikkat çekiyor.

CardFinans Emekli: Market ve eczane harcamalarınızda tasarruf etmek isterseniz ve bir emekliyseniz, CardFinans Emekli tam size göre. Eğitim ve sağlık programlarında da vade farksız 3 taksit imkanı sunan bu kredi kartı, 2 otomatik ödeme talimatı vermeniz halinde yıllık aidattan da muaf olabileceğiniz bir ürün.

CardFinans Hemşire: Türkiye’de bir ilke imza atarak hemşireler için özel kredi kartı ürünü sunan QNB Finansbank’ta, komisyonsuz fatura ödeyebilme ve günlük hayatta karşılaşabileceğiniz herhangi bir soruna karşı Sosyal Asist ve Acil Asist imkanları sunuluyor.

CardFinansFix

QNB Finansbank Fix kart bankanın aidatsız kredi kartı ürünüdür. Pek çok bankanın aidatsız kredi kartı ürününe nazaran Fix kartta aidat olmamasına rağmen alış verişlerde para puan kazanılabilmekte ve taksit olanağından faydalanılabilmektedir. Card Finans Fix kart başvurusu şu şekilde yapılabilir:

 • QNB Finansbank telefon şubesinden (0 850 222 0 900)
 • QNB Finansbank şubelerinden
 • QNB Finansbank internet şubesi ve cep şubesinden
 • QNB Finansbank Fix kart başvurusu SMS ile; TC Kimlik numarası 2273’e yollanarak da gerçekleştirilebilir. Bankadan onay için iletişim kurulduğunda aidatsız Fix kredi kartı istenildiği belirtilebilir.

QNB First Serisi

QNB Finansbank’ın ayrıcalıklı bir müşterisi olmak ve bunu sonuna kadar hissetmek isterseniz, QNB First kredi kartları sizin için biçilmiş kaftan. Klasik QNB First kredi kartı, restoran harcamalarınızda %15 indirimden ücretsiz kuru temizleme hizmetlerine; araç kiralama durumlarında size özel tekliflerden özel şoförlü araç hizmetlerine kadar geniş bir hizmet portföyüne sahip.

Klasik First’in yanında, BÜMED First Boğaziçi Üniversitesi’nde okuyanlara özel bir kredi kartı olarak sunulurken; QNB First Doctors, yalnızca doktorlar için hazırlanan bir ürün.

Miles &Smiles Serisi

Miles&Smiles QNB Finansbank kredi kartları ile alışverişlerde mil kazanılabilmektedir. Türk Hava Yolları’nın kredi kartı olan Miles&Smiles QNB Finansbank ayrıcalığı ile ekstra özellikler de eklenerek bankanın müşterilerine sunuluyor. Miles&Smiles QNB Finansbank kart ile kazanılan miller ile uçak yolculuğu yapılabileceği gibi alışveriş de yapılabilmektedir. Miles&Smiles QNB Finansbank kart başvurusu aşağıdaki kanallardan biri aracılığı ile yapılabilir.

 • Miles&Smiles resmi internet sitesi üzerinden
 • QNB Finansbank şubelerinden
 • QNB Finansbank resmi web sitesi üzerinden
 • QNB Finansbank telefon şubesi (0 850 222 0 900) aranarak daha detaylı bilgi alınabilir.
 • Miles&Smiles QNB Finansbank kart başvurusu SMS ile yapılamamaktadır.

Faiz Oranları

QNB Finansbank kredi kartları için düzenlenmiş olan faiz oranlarını aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Masraf AdıAsgari TutarAzami TutarFaiz Oranı
TaksitKolay50 TL100000 TL%2.15
Ekstre Taksit250 TL100000 TL%2.15
Nakit Avans%2.15
Gecikme Faiz Oranı%2.65
Alışveriş Faiz Oranı%2.15
Anında Kredi250 TL2000 TL%2.15
Harcama Öteleme100 TL100000 TL%2.15
Taksitli Nakit Avans300 TL4000 TL%2.15

QNB Finansbank Kredi Kartlarına Başvuru Yolları

QNB Finansbank kredi kartı başvurusu için kullanabileceğiniz pek çok yöntem var. Sizler için sunduğumuz aşağıdaki yöntemlerin herhangi birini kullanarak, kolayca dilediğiniz ürüne başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Sitesi: Klasik kredi kartlarına başvuru yapmak için, QNB Finansbank’ın resmi internet sitesini kullanabilir ve küçük bir form doldurarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu (https://www.qnbfinansbank.com/basvuru-merkezi) sayfada sunulan ürünlerin her birinin başvuru formu bulunmakta.

Şubeler: Herhangi bir QNB Finansbank şubesinden, kredi kartı başvurunuzu sadece kimliğinizi götürerek gerçekleştirebilmeniz de mümkün.

Çağrı Merkezi: 0850 222 0 900 numaralı çağrı merkezinden, QNB Finansbank kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

İnternet Şubesi / Mobil Şube: Bankanın hali hazırda bir müşterisiyseniz, var olan kimlik bilgilerinizi form doldurarak tekrar göndermenize gerek yok. Yapmanız gereken tek şey, internet bankacılığı ya da mobil uygulamalardan, başvuru bölümüne girerek dilediğiniz ürüne tek tıkla başvuru gerçekleştirmek.

SMS ile Başvuru: QNB Finansbank kredi başvurusu sms ile yapmak isteyen kişiler TC kimlik numaralarını 2273‘e kısa mesaj atabilirler.

Sıkça Sorulan Sorular

Kredi kartınızı almadan önce ya da aldıktan sonra aklınıza takılan pek çok soruyu, QNB Finansbank özelinde sizler için cevaplamaya çalıştık.

Kredi Kartı Başvuru Durumu Nasıl Sorgulanır?

Kredi kartı başvurusu gerçekleştirdiniz ancak henüz bir cevap alamadıysanız, başvuru durumunuzu öğrenebilmek için çağrı merkezini arayabilir ya da herhangi bir şubeye gidebilirsiniz. Ayrıca buraya tıklayarak kredi kartı başvuru durumunu da online olarak nasıl sorgulayabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Başvurum Neden Onaylanmıyor?

QNB Finansbank kredi kartlarına bankanın kanalları üzerinden ya da Card Finans internet sitesi üzerinden başvuran kişilerin sıkça dile getirdiği sorunlardan biri de başvuru onaylanmama problemi. Bu durum aşağıda sıralı nedenlerden kaynaklanabilir.

 • Müşteri KKB skorunun sıfır olması ya da riskli konumda bulunması
 • Müşterinin ödemesi gecikmiş yahut, takipte kredi ya da kredi kartı borcu bulunması
 • Müşteri üzerinde icra işlemi ya da e-haciz görünmesi
 • Müşterinin varlık yönetim şirketine borcunun olması
 • Müşterinin farklı kredi kartı ya da kredi kartlarının olması ve bu kartların limitlerinin yekun olarak müşterinin aylık gelirinin -yasal üst limit olan- dört katına ulaşması
 • QNB Finansbank yukarıdaki nedenlerin birine ya da birden fazlasına bağlı olarak vatandaşın kredi kartı talebine reddedebilir. Ayrıca bankanın kişinin başvurusunu sebep göstermeksizin reddetme hakkı da bulunmaktadır.

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır?

QNB Finansbank kredi kartı başvurusu olumlu sonuçlanan müşterilere çok kısa sürede dönüş yapmaktadır. Başvuru sonucu olumsuz olan yahut piyasa istihbarat çalışmaları yapılması gereken müşteri özelinde süreç uzayabilmektedir. Bu noktada finansal geçmiş ve Findeks skoru önem kazanmaktadır. QNB Finansbank kredi kartı başvuru sonucu öğrenme ve sorgulama işlemi;  “Ana Sayfa – Kartlar – CardFinans – Başvuru Sorgulama” adımları takip edilerek açılan ekranda yer alan TC Kimlik No ve Cep Telefonu bilgileri doğru şekilde girilerek yapılabilmektedir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

QNB Finansbank Kredi Kartlarında Limit Artırma ve Azaltma Nasıl Yapılır?

Kredi kartınızı aldıktan sonra, limitiniz az ya da fazla geldiyse, bu durumu tek tıkla internet bankacılığı ya da mobil uygulama üzerinden düzenleyebilirsiniz. Kredi kartları menüsünden kartınızı seçtikten sonra, limit işlemleri seçeneğine giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Kredi Kartı Borcu Nasıl Yapılandırılır?

Borcunuzu ödemekte zorlanıyorsanız, QNB Finansbank kredi kartı borcu yapılandırma başvurunuzu gerçekleştirerek, uygun bir ödeme cetveli oluşturabilirsiniz. Bunun için, öncelikle çağrı merkezini arayıp detaylı bilgi almanızı, sonrasında ise size en yakın şubeye gitmenizi öneririz. Daha detaylı bilgi için tıklayın.

Başvuruyu İptal Etmek Mümkün mü?

QNB Finansbank kredi kartı başvurusu sürecinin durumuna bağlı olmakla birlikte, bu soruya iki yönlü yanıt verilebilir. Eğer kart başvurunuz onaylandıysa, sözleşme gereği iptal olanaksızdır ve kartı teslim aldıktan sonra iptal sürecini başlatmanız gerekir; ancak kart başvurunuz hâlâ değerlendirme sürecindeyse, çağrı merkezini arayarak başvurunuzu iptal edebilme hakkınız bulunuyor.

Kayıp ya da Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

Kartınız çalındı ya da kaybolduysa, vakit kaybetmeksizin 0850 222 0 900 numaralı QNB Finansbank çağrı merkezini arayabilir ve kartınızı geçici olarak kullanıma kapatabilirsiniz.

Nakit Çekimlerde Faiz ve Ücretler

Kredi kartınızla nakit ihtiyaçlarınızı gidermeye ihtiyacınız varsa, ancak faiz oranı ve masraflar hakkında bilginiz yoksa, açıklayalım.

 • Alternatif dağıtım kanallarından nakit çekim yapmanız halinde, %3.75 + 12 TL,
 • Yurtiçinde diğer bankalardan nakit çekim yapmanız halinde %3.75 + 14TL ekstrenize yansır.

Yukarıdaki oranlara BSMV payının eklenmediğini de ek olarak hatırlatmakta fayda var.