• YARIM ALTIN
  1.474,00
  % 1,20
 • AMERIKAN DOLARI
  8,0827
  % 0,29
 • € EURO
  9,7271
  % 0,52
 • £ POUND
  11,2804
  % 0,87
 • ¥ YUAN
  1,2417
  % 0,35
 • РУБ RUBLE
  0,1059
  % -0,28
 • BITCOIN/TL
  456855,187
  % 2,75
 • BIST 100
  1.393,15
  % -1,06

QNB Finansbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma 2020

QNB Finansbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma 2020

QNB Finansbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Günümüzde insanlar zaman için kullanış olduğu kredi kartlarının bile asgari tutarlarını ödeyemez duruma düşmüştür. Yapılan araştırma sonucunda insanların yaklaşık olarak % 65’inin kredi kartının asgari tutarını bile ödeyemediği ortaya çıkmıştır.

Hemen hemen her ay ise kredi kartı kullanıcıların % 10’luk kısmı idari takibe düşmekte ve icralık olmaktadır. Bu kartların içinde Finansbank kredi kartı da bulunur.  Banka kredi kartı borcu yapılandırma ve taksitlendirme seçeneği ile borcunu ödeyemeyen kişilere kolaylık sunmaktadır.

Kredi kartı borcu yapılandırması konusunda bankanın kartlarının borcunu ödemez hale gelmeniz şarttır. Yani en az 3 dönemlik ekstre borcunun birikmesi ya da sadece asgari tutarların belli bir miktarının ödenmesi gerekir.

Finansbank kredi kartı borcunun taksitlendirilmesi yani yapılandırılması için vade seçenekleri bulunur. Bu seçenekler içinden kendiniz ve bütçeniz için en uygun olanı seçmeniz gerekmektedir. Her vadeye göre belirlenmiş ola faiz oranı baz alınarak tekrar hesaplama yapılır. Yani 24 ay vade ile 72 ay vadelik ödemede ödenecek olan toplam tutar farklılıklar göstermektedir.

Finansbank kredi kartını yapılandırmak isteyen kişilerin ilk olarak 0850 222 0 900 nolu telefon bankacılığını aramalıdır. Buradan bağlanacağınız müşteri temsilcisi size kredi kartınızın yapılandırmaya uygun olup olmadığını söyleyecektir. Müşteri temsilcisi teyit verdikten sonra borcunuzu hemen yapılandırabilirsiniz.

Finansbank kredi kartı borcu yapılandırma işlemi nasıl yapılır?

finansbank kredi kartı yapılandırma

Finansbank kredi kartı borcu olan ve ödeme konusunda sıkıntılar yaşayan kişiler bu borcu yapılandırmak için iki seçenek kullanabilir. Bunlardan bir tanesi şubeden kredi kartı yapılandırması bir tanesi de telefon bankacılığı ile yapılandırma yapmaktır.

Şube ile yapacağınız görüşmelerde yapılandırma için dilekçenizi yazmanız ve bunu müşteri temsilcisine belirtmeniz gerekir. İkinci bir seçenekte 0850 222 0 900 nolu telefon bankacılığını aramaktır. Telefon bankacılığını arayan kişiler kredi kartları menüsünden müşteri temsilcine bağlanmalıdır. Sonra yapılacak olan konuşmada ne yapmak istediğinizi temsilciye detaylı bir şekilde anlatmanız gerekir. Bundan sonra temsilci sizin kartınızın uygun olmadığını teyit ederek gerekli işlemlere başlayabilirsiniz.

Finansbank ve diğer bankalar yapılandırma konusunda kendilerine ait olan kuralları belirler. Genelde 3 dönem taksit borcunu ödemeyen kişiler için bu uygulama geçerlidir ama Finansbank 2 dönem borcu olan kişilere bile bu uygulamaya dâhil edebilir. Finansbank kredi kartı borcu yapılandırma işlemleri için en az 250, en fazla 100.000 TL’lik borç tutarlarının olması gerekir.

Yapılandırma işlemi yapılan kart sahibinin kartı kapatılır ve sadece borç ödemesi yapılabilme imkânı sunulur. Yani kartı kullanmanız mümkün değildir. Kartın borcunun bitimine kadar aksatmadan düzenli bir şekilde ödeme yapmanız gerekir. Aksi durumlarda banka tüm alacağını toplu bir şekilde faizleri ile birlikte isteme hakkına sahiptir.

Finansbank 72 ay kredi kartı yapılandırma

Kredi kartı borcu yapılandırma konusunda yürürlüğe 27 Eylül 2016 senesinde giren yasa ile kredi kartınızı 72 aylık bir vadeye bölerek ödeme imkânınız bulunmaktadır. finansbank kredi kartı borcu olan ve 72 aylık vade imkânından yararlanmak isteyen kişiler banka şubesini ziyaret edip ya da müşteri hizmetlerini arayıp müşteri temsilcileri ile görüşmeniz gerekir.

Bu görüşme sonunda kısa süre içinde var olan toplam borcunuzu 72 aylık taksitlere böldürebilirsiniz. Bankaya olan borcunuzun devamlı olarak aksatılması kredi notunuzu olumsuz şekilde etkiler. Aksi durumda tekrardan kredi kartı almanız ve kredi kullanmanız neredeyse imkânsızdır. Yani sadece Finansbank ile değil tüm bankalar ile yapılacak olan çalışmalarda sorunlar yaşamaya başlarsınız ve bankacılık işlemlerinizde engeller çıkar.

Ödeme yapılmayan kredi kartı borçları yasal takibe girerek icralık durumlara kadar gidilir. Bu tarz bir duruma düşmemek adına ihtiyacınız olmadığında kredi kartı kullanmamalısınız. Kredi kartı kullanımı yapanların her daim bütçe hesaplarını yapması önemlidir. Aksi olan durumlarda yapılandırma, yasal takip hatta icraya kadar giden sorunlar ile karşılaşmak mümkün hale gelecektir.

YORUMLAR YAZ
 • Mehmet AŞUK2 sene önce
 • Takibe girmiş olan borcumu ödemek istiyorum ama ana para olan borcumu