Garanti Bankası 2. El Taşıt Kredisi Başvurusu ve Detaylar 2020

3 dk okuma süresi

Otomobil sahibi olmak isteyen ancak yeterli nakit parası olamayan kişiler, çareyi kredi çekmekte bulmaktadır. Günümüzde birçok banka, otomobil sahibi olmak isteyen kişilere, taşıt kredisi imkanı sunmaktadır. Bu krediler, 0 km araç kredisi olabildiği gibi 2’nci el taşıt kredisi de olabilmektedir.

Otomobil sahibi olmak isteyen kişilere 2’nci el taşıt kredisi imkanı sunan bankalar arasında yer alan Garanti Bankası’na da avantajlı faiz oranlarından yararlanarak çok kolay bir şekilde başvuru yapma şansına sahip olabiliyorsunuz. Sizler de, Garanti Bankası’ndan 2’nci el taşıt kredisi çekmek istiyorsanız, makalemizi dikkatli bir şekilde takip edebilirsiniz.

Garanti Bankası 2. El Taşıt Kredisi Başvurusu

Görsel kaynak: pixabay.com

Garanti Bankası 2. El Taşıt Kredisi

Eğer, “Şimdi araç sahibi olmak için en doğru zaman” diyorsanız, Garanti Bankası’nın avantajlı faiz oranlarıyla sunduğu 2’nci el taşıt kredisi kampanyasını kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Garanti Bankası’ndan 2’nci el taşıt kredisi almak isteyenlerin işini kolaylaştıracak bu kredi kampanyasının detaylarını yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz.

Garanti Bankası 2’nci el taşıt kredisi vade ve faiz oranlarını, kredi çekebilmek için gerekli olan şartları, 2’nci el taşıt kredisi için hazırlanması gereken belgeleri sizden için derledik.

Garanti Bankası’ndan 2. El Taşıt Kredisi Şartlar ve Belgeler

Garanti Bankası’ndan 2’nci el taşıt kredisi almak için belli şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Araç sahibi olmak isteyen kişilerin, Garanti Bankası’ndan 2’nci el taşıt kredisi almak için yerine getirmesi gereken o şartlar şunlardır:

 • Garanti Bankası 2’nci el taşıt kredisine başvuruda bulunabilmeniz için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.
 • Taşıt kredisi imkanından yararlanmanız için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı da olmanız gerekmektedir.
 • Düzenli bir gelirinizin olması da son derece önemlidir.
 • Hem kredi hem de kredi kartı borçlarınızın zamanında ödenmesi gerekmektedir.
 • Araca yönelik istenen peşinatı ödemek için yeterli birikiminizin de olması gerekmektedir.
 • Kredi vadesi ile araç yaşının toplamının en fazla 9 yıl olması gerekmektedir. Aksi durumda 2’nci el taşıt kredisi kullanma şansınız bulunmamaktadır.
 • Garanti Bankası, 2’nci el taşıt kredisi çekebilmeniz için mutlaka kefil göstermeniz de gerekmektedir.

Garanti Bankası’ndan 2’nci el taşıt kredisi alabilmeniz için başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvuru için aşağıda yer alan kanallardan herhangi birini tercih edebilirsiniz. O kanallar şunlardır:

 • Garanti Bankasının herhangi bir şubesi
 • Anlaşmalı olan otomobil bayilerinden herhangi biri
 • 444 OTOM (444 6866) numarası
 • Garanti Bankası’nın web sitesinde yer alan başvuru formu

Ön değerlendirme sonucunda, kredi çekmeye herhangi bir engelinizin bulunmaması halinde ise Garanti Bankası sizden birtakım belgeler isteyecektir. İşte o belgeler…

 • Hem size hem de kefilinize ait, nüfus cüzdanı aslı
 • Ücretli çalışanlar için; gelir belgesi. Serbest çalışanlar için; vergi levhası, son 3 yıla ait olmak üzere bilanço ve gelir tablosu. Şirket sahipleri için ise, şirketin mali durumunu ve ortaklık yapısını belirten belge (Hem size hem de kefilinize ait)
 • 2’nci el araba ruhsatı

Garanti Bankası 2. El Taşıt Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları

2’nci el taşıt kredisi almak isteyenler, Garanti Bankası’nın müşterilerine özel olarak hazırladığı faiz oranlarından yararlanabilmektedir.  Garanti Bankası, 36 ay vade seçeneği ve yüzde 2.34 faiz oranlarıyla müşterilerine 2’nci el taşıt kredisi imkanı sunmaktadır.

Kredi TutarıVade SayısıFaiz OranıTaksit TutarıToplam Ödeme
50.000 TL36% 2.342.225,05 TL80.102,14 TL

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın
x