• YARIM ALTIN
  1.473,00
  % 1,27
 • AMERIKAN DOLARI
  8,0580
  % 0,63
 • € EURO
  9,6752
  % 0,69
 • £ POUND
  11,1952
  % 0,95
 • ¥ YUAN
  1,2379
  % 0,72
 • РУБ RUBLE
  0,1062
  % 1,50
 • BITCOIN/TL
  457079,565
  % -9,28
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03

Garanti Bankası Avans Hesap Başvurusu, Kullanımı ve Detaylar 2020

Garanti Bankası Avans Hesap Başvurusu, Kullanımı ve Detaylar 2020

Garanti Bankası Avans Hesap, bir kredili mevduat hesabı biçiminde hizmet sunuyor. Garanti BBVA’nın Kredili Mevduat Hesabı ani gelişen durumlarda banka müşterilerinin nakit gereksinimlerini giderebilecekleri önemli bir seçenek konumunda. Garanti BBVA avans hesap hakkında içeriğimizde; Garanti BBVA ek hesap nedir, nasıl kullanılır, kimler avans hesap açtırabilir, avans hesap başvurusu nasıl yapılır, limiti ne kadardır, avans hesap limit arttırma ve düşürme nasıl yapılır, avans hesap borç ödemesi ve avans hesap iptali nasıl yapılır gibi pek çok sorunun cevabı verilmiştir.

 

Garanti Bankası Avans Hesap Başvurusu

Garanti BBVA KMH Nedir, Nasıl Kullanılır?

Garanti BBVA’da bulunan vadesiz hesaba tanımlanan avans hesap, müşterilerin hesaplarında para bulunmadığında harcama yapmalarına, nakit çekmelerine veya ödemelerini gerçekleştirmelerine imkan tanıyan bir kredi ürünüdür. Vadesiz hesaba tanımlanan ek hesaptan istenildiği zaman yapılan harcama ya da nakit çekimin geri ödemesi ayda bir ya da 3 ayda bir (3 ayda bir maaş alanlar için) yapılabilmektedir.

Garanti BBVA Ek Hesap Başvurusu ve Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA KMH başvurusu bankanın şubelerine; nüfus cüzdanı ya da ehliyet, gelir belgesi ibrazı ve adres gösterir belge ile yapılabilmektedir. Buna ek olarak diğer başvuru kanalları şunlardır:

 • Garanti BBVA resmi web sitesi
 • Garanti BBVA internet bankacılığı
 • Garanti BBVA Mobil

444 0 333 numaralı Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’nden ek hesap başvuru sorgulama ve takip işlemi gerçekleştirilebilir.

Garanti BBVA Avans Hesap Limiti Ne Kadar Olur, Artırma/Azaltma Yapılabilir Mi?

Garanti BBVA ek hesabın limiti minimum 100 TL, maksimum 15.000 TL olmak üzere (bu aralıkta) açılabilmektedir. Garanti BBVA avans hesabın limiti kişi özelinde; müşterinin düzenli geliri, KKB notu ve talep ettiği ek hesap limiti göz önünde bulundurularak Garanti BBVA tarafından belirlenmektedir. Güncel şartlarda belirlenen KMH limitinin ilerleyen süreçte farklı koşullar oluşması durumunda artırımı veya düşürülmesi mümkündür. Bunun için banka şubeleri ile iletişime geçilebilir. Yahut 444 0 333 numaralı Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’nden de avans hesap limit arttırma talebinde bulunulabilir.

Kimler Garanti BBVA Avans Hesap Açtırabilir?

Düzenli gelir sahibi olan herkes Garanti BBVA’dan ek hesap açtırabilir. Ücretli çalışanlardan emeklilere, kamu çalışanlarından esnaflara, çiftçilerden farklı gelir kalemi olan vatandaşlara kadar herkes bu kredi ürününden faydalanabilir. Bunun için en önemli şart kişinin gelirinin bankaya ibraz edilebilmesidir.

garanti bankası avans hesap faiz oranları ve hesaplama

Garanti BBVA Ek Hesap Faizi ve Masrafı Ne Kadar?

Garanti BBVA ek hesabının faizi aylık yüzde 1,25’tir. Hesap kapsamında tahsil edilen masraflar vergi ve fonlardır. Gecikmeye girmiş borçlar için uygulanan faiz oranı aylık yüzde 1,55 seviyesindedir. Ek hesaptan kullanılan meblağın bankaya erken ödenmesi faiz ve masraflardan tasarruf sağlamaya yaramaktadır. Garanti BBVA avans hesap faiz ve masraf hesaplama örnekleri aşağıdaki gibidir:

 • 150 TL müşteri tarafından 90 gün kullanılır ise 1,13 TL masraf ve 5,63 TL de faiz gideri olmak üzere müşteriye yansıyacak toplam maliyet 6,76 TL olacaktır.
 • 250 TL müşteri tarafından 60 gün kullanılır ise 1,29 TL masraf ve 6,46 TL de faiz gideri olmak üzere müşteriye yansıyacak toplam maliyet 7,76 TL olacaktır.
 • 450 TL müşteri tarafından 30 gün kullanılır ise 1,13 TL masraf ve 5,63 TL de faiz gideri olmak üzere müşteriye yansıyacak toplam maliyet 6,76 TL olacaktır.

Ödeme takvimi olarak ayda bir seçeneğini tercih eden ancak geri ödemesini zamanında yapmayan kişiler için yukarıda bulunan örneklerdeki 60 gün ve 90 günlük seçeneklerin maliyetleri bir miktar daha yükselecektir. Örneklemler 3 ayda bir maaş alan kişiler için aylık yüzde 1,25 faiz oranından hesaplanmıştır.

Garanti BBVA Ek Hesap Borç Kesim Tarihi Ne Zaman?

Garanti BBVA avans hesabın hesap kesim tarihi her ayın son resmi iş günüdür. Bu tarihten başlamak üzere 14 gün içerisinde müşterinin ek hesap borcunu bankaya ödemesi gerekmektedir.

Garanti BBVA Avans Hesabıma Neden Bloke Konuldu?

Hesap kesim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde asgari borcu ödenmeyen ek hesaplara bloke konulmaktadır. Blokeli hesaplardan işlem yapmak mümkün değildir. Bloke kaldırma işlemi için bankaya ek bir başvuruya gerek olmayıp; avans hesap borcunun ödenmesi bloke kaldırılması için yeterlidir.

Garanti BBVA KMH Ödenmezse Ne Olur?

KMH vadesiz hesaba tanımlanan bir kredi ürünüdür. Hesap kesim tarihini takip eden 14 gün içerisinde KMH borcu ödenmelidir. Bu süreç içerisinde borcun tamamı yahut yüzde 10’luk asgari tutar ödenmez ise yasal takip süreci başlamaktadır. Gecikmedeki borç miktarı üzerine aylık yüzde 1,55’ten faiz işlemeye de devam etmektedir. 90 gün içerisinde borcun ödenmemesi durumunda banka tarafından icra işlemi başlatılmaktadır.

Garanti BBVA Avans Hesap İptali Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA kredili maaş hesabını iptal ettirmek isteyen vatandaşların varsa hesaba dair borçlarını ödemeleri gerekmektedir. Borcu olmayan KMH için iptal başvurusu Garanti BBVA şubelerinden ya da 444 0 333 numaralı Garanti BBVA müşteri hizmetlerinden yapılabilir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.