Garanti Bankası Avans Hesap Başvurusu, Kullanımı ve Detaylar 2020Garanti Bankası, Türkiye’de en güvenilir kuruluşlardan bir tanesi olmakla birlikte her yaştan müşterisine sunduğu avantajlı fırsatları ile biliniyor ve günümüzde bilhassa gençlerin en çok sevdiği bankalar arasında yer alıyor.

Paraya sıkıştığınızda, nakit ihtiyacınız olduğunda ya da ödemelerinizi geciktirmemek istediğinizde ise bankanın avans hesap hizmeti devreye giriyor.

Garanti Bankası Avans Hesap, bir kredili mevduat hesabı biçiminde hizmet sunuyor. Dilediğiniz zaman, bankadaki hesabınıza ek olarak size özel biçilen limit kapsamında harcamalar yapabiliyor ve dilediğiniz gibi bu hesabı kullanabiliyorsunuz.

Bugünkü yazımızda, hem Garanti Bankası Avans Hesap ürününün özelliklerine hem de başvuru koşullarına değineceğiz. Aşağıda Garanti Bankası Avans hesap bir diğer ismiyle garanti bankası ek hesap.

Garanti Bankası Avans Hesap Başvurusu

Garanti Bankası Avans Hesap Özellikleri

Avans Hesap, acil nakit ihtiyaçlarınızda yardımınıza koşan en kesin çözümlerden bir tanesi. Kredi kartı kullanmıyorsanız, nakit avans çekebilmeniz imkansızdır; kredi çekmek ise birkaç gününüzü alabilir, oysa bu hizmet sayesinde, ATM üzerinden Paracard’ınız aracılığı ile hemen paranızı çekebilirsiniz. Aynı zamanda bu hesap sayesinde, EFT, havale ve fatura ödemesi de gerçekleştirebilmeniz mümkün görünüyor.

Hesabınız eksi bakiyedeyse, yani avans hesabınızdan para çektiyseniz; herhangi bir para girişi durumunda bu para otomatik olarak avans hesaba yansıyor. Böylece, faiz yemeksizin borçlarınızı otomatik olarak kapatabilmeniz de mümkün oluyor.

Garanti Bankası Taksitli Avans Hesap

Garanti Bankası’nda taksitli avans hesap özelliği bulunmuyor. Bu sebepten eksi bakiyeye olabildiğince, diğer ay ödeyebileceğiniz tutarda düşmeniz tavsiye ediliyor. Aksi durumda, yüksek gecikme faizleri ile karşı karşıya gelebilmeniz olası ve bunun yanında hesabınızda da belli aksiyonlar alınabilir.

Bankanın prosedürü gereğince avans hesap ekstreleri, ayın son iş gününde kesilmektedir.

Garanti Bankası Avans Hesap Faiz Oranları

Garanti Bankası avans hesap faiz oranları, %2,25 olarak belirtilmiştir. Aylık olarak işletilen bu faiz oranı üzerinden örnekleme yapmak gerekirse; hesabınızdan 500 TL çekmeniz halinde, %2,25 faiz oranı ile 513,50 TL ödersiniz. 11,25 TL toplam faiz oranı iken, kalan 2,25 TL vergi ve fon tutarı olarak ücretlendirilmektedir.

Bir ay içerisinde eksi bakiyenizi kapatmamanız halinde ise gecikme faizi uygulanmaya başlanır.
garanti bankası avans hesap faiz oranları ve hesaplama

Garanti Bankası Avans Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası avans hesap başvurusu yapabilmek günümüzde oldukça basit. Bakıldığında, aşağıdaki yollar aracılığıyla hemen başvurunuzu gerçekleştirebilmeniz mümkün oluyor.

  • Garanti İnternet: İnternet şubesi üzerinden Başvurular > Kredi > Avans Hesap adımlarını takip ederek, bir Garanti hesabınız mevcutsa bu hesaba ek avans hesap açabilmeniz mümkündür.
  • Garanti Cep: Garanti’nin cep şubesinde de avans hesap başvurusu bölümü aktif. İzlemeniz gereken yol, Başvurular > Kredi / Avans Hesap Başvurusu > Avans Hesap Başvurusu olarak bildiriliyor.
  • Web Sitesi: Garanti’nin resmi internet sitesi üzerinden avans hesap başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. (https://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/krediler/avans-hesap-basvurusu.page)
  • Şubeler: Herhangi bir Garanti şubesinden de kredili mevduat hesabı başvurusu yapabilmektesiniz.

Özellikle daha önce Garanti hesabı olmayan ya da hesabını aktif kullanmayan müşterilerden, gelir belgesi, varsa firma belgeleri ya da emekli belgesi; kısaca gelirinizin olduğuna yönelik herhangi bir geçerli belge talep edilebilir.

Garanti Bankası Avans Hesap Nasıl Kapatılır?

Garanti Bankası’nda paraya ihtiyacınız olduğunda yardımınıza koşan Avans Hesap ürününü kapatabilmek için yapmanız gereken tek şey, borcunuzu ödedikten hemen sonra internet bankacılığı ya da telefon bankacılığı üzerinden hesaplarım bölümüne girerek avans hesabınızı kapatmak olacaktır.

Eğer bu bölümleri göremediyseniz, 444 0 333 numarasından Garanti müşteri hizmetlerine bağlanarak da avans hesabınızı kapatma talebinde bulunabilirsiniz. Son olarak, herhangi bir Garanti şubesinden de hesabınızın kapatılabileceğini bildirelim.

Uygun faiz oranları ve bir aya yakın öteleyebilme avantajı sayesinde Garanti avans hesap, günümüzde pek çok insanın yardımına koşuyor. Siz de, hemen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Avans Hesap (Kredili Mevduat Hesabı) nedir?

Avans Hesap, acil para lazım olduğunda, hesabınızda para yokken bile nakit çekebilmenizi ve ödemelerinizi gerçekleştirmenizi sağlayan, vadesiz hesabınıza bağlı kredili mevduat hesabıdır.

Kısa süreli nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için hesabınızda yeterli para olmadığında Avans Hesap (Kredili Mevduat Hesabı) limitinizi kullanabilir ve sadece kullandığınız tutar ve gün için faiz ödersiniz. Başka hiçbir ücret veya komisyon alınmamaktadır.

Yorum yazın