Garanti Bankası CepBank Para Gönderme ve Çekme

Garanti Bankası CepBank Para Gönderme ve Çekme

Türkiye’nin öncü ve yenilikçi bankalarından, gelişmiş altyapısıyla ve mali büyüklüğü ile dikkat çeken finansal kuruluşlardan biri olan Garanti Bankası tamamen özgün ve dalında bir ilk olma özelliği taşıyan cepbank para gönderme uygulamasıyla kolay ve hızlı para gönderim seçeneği sunmaktadır. Peki cepbank ile nasıl para gönderilir ?

Öncelikle Garanti Bankası müşterisiyseniz ve internet bankacılığının aktif bir kullanıcısı iseniz cep telefonundan cepşube uygulamasından veya bilgisayardan şubesiz bankacılık hizmetini kullanmanız yeterli olur.

Garanti Bankası CepBank Para Gönderme ve Çekme

Garanti Bankası Cepbank Para Gönderme

Hesap bakiyenizde göndereceğiniz miktar kadar para olması, ve göndereceğiniz kişinin cep telefonu numarasını bilmeniz gerekir. Bu koşullar sağlandığında para gönderme seçeneğinden cepbank para gönderme seçeneğinden ilgili kişinin cep telefonu numarasını ve göndereceğiniz miktarı girdikten sonra gönder tuşuna basmanız yeterlidir.

Bunu bankamatiklerden de yapmanız mümkün ama bu durumda 5 TL’ye yakın masraf alınmaktadır. Eğer yukarıda bahsettiğimiz gibi internet kanalıyla bu işi yaparsanız 1,25 TL gibi küçük bir masraf karşılığında en az 20 TL olmak kaydıyla istediğiniz numaraya para gönderebilirsiniz.

İnternet Şubesiyle Cepbank Para Gönderme

Cepbank’la internet şubesini kullanarak dilediğiniz kişiye hızlı bir şekilde para gönderebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenleri aşağıda adım adım anlattık.

 1. Garanti Bankası internet şubesi Para Transferi menüsü altından Cepbank Para Gönder tıklanır.
 2. Ardından aşağıdaki gibi bir resim ekranı gelecek, o ekrandan gerekli bilgiler doldurulur ve para gönderme işlemi gerçekleştirilir.

Cepbank Para Gönderme

Kısa Mesajla Cepbank Para Gönderme

CepBank’la cep telefonunuzdan bir kısa mesaj ile dilediğiniz kişiye ya da Paracard, Bonus Kontör kart sahiplerine kolay ve hızlı bir şekilde para gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz tutar, kartın bağlı olduğu hesaba geçer.

 • Para göndermek istediğiniz kişinin cep telefonu numarasını ya da Paracard/Bonus Kontör numarasını yazıp bir boşluk bırakın,
 • 1 TL ve katları olmak üzere göndermek istediğiniz tutarı yazarak tekrar boşluk bırakın,
 • CepBank şifrenizi ekleyerek cep telefonunuzdan 3333‘e kısa mesaj (SMS) olarak yollayın.

Cebe para gönderme örnek mesaj: 5xx2223344 10 1234
Karta para gönderme örnek mesaj: 5555666677778888 10 1234

 • Mesajınızı yolladıktan sonra, 3333’ten işlemin gerçekleştiğini bildiren ve Referans Numarası içeren bir kısa mesaj (SMS) alırsınız.
 • Para gönderdiğiniz kişiye ise Garanti’den, sizin adınızı ve soyadınızı, parayı herhangi bir Garanti Paramatik’ten çekmesi için gerekli şifreyi içeren ücretsiz bir kısa mesaj iletilir. Her işlemde farklı bir şifre gönderilir.

Örnek mesaj: Togay Can Garanti CepBank ile size para gonderdi. Istediğiniz bir Garanti Paramatik ATM’sinden 7 gun icinde kartsiz cekebilirsiniz. Şifre:xxxx

Garanti Bankası Cepbank Para Çekme

Kişilerin en çok sorduğu soruların başında cepbank para çekme konusu gelmektedir. Eğer size cepbank aracılığıyla para gönderildiyse, size referans numarası ve şifre de mesaj yoluyla ulaşacaktır.

Garanti Bankası cepbank ile para çekme işlemi için aşağıdaki adımları takip ediniz.

 1. Giriş tuşuna basınız.
 2. Para Çekme
 3. CepBank ile
 4. Gönderen Tel / Alıcı Tel(bilgileri doldurun)
 5. Gönderilen para tutarı(bu bilgiyi doğru girmeniz gerekmektedir)
 6. Gelen cepbank şifresini yazın.
 7. Ardından ekranda çekeceğiniz tutar bilgisi görünecektir, onayla tuşuna bastıktan sonra paranız verilecektir.

Soru / Cevap

[toggle title=”CepBank Nedir? CepBank’ın faydaları nelerdir?“]CepBank ile, Garanti İnternet ve Garanti Cep’e giriş yapmadan, istediğiniz kişinin cep telefonuna Garanti’de hesabı ya da kartı olmasa bile anında güvenli bir şekilde para gönderebilirsiniz.[/toggle]

[toggle title=”Sadece bir kısa mesaj ile hızlı ve kolayca para gönderin!“]

CepBank ile para göndermek artık çok kolay! Para yollamak istediğiniz kişi Garanti müşterisi olsun ya da olmasın, cep telefonunuzdan yollayacağınız bir kısa mesaj ile dilediğiniz kişiye para gönderebilirsiniz. Para gönderdiğiniz kişi şubede sıra beklemez, tüm Garanti Paramatiklerden gönderdiğiniz parayı kolayca çeker.

İsterseniz anında havale, EFT yapabilir ya da karta para gönderebilirsiniz. Üstelik İnternet Şubesi‘nde kaydedilen önceki havaleleriniz sayesinde, işlemlerinizi daha da hızlı yaparsınız.

[/toggle]

[toggle title=”CepBank işlemini iptal edebilir miyim?“]

Evet. CepBank işleminizi gerçekleştirdikten sonra, para gönderdiğiniz kişi gönderilen parayı çekmediği sürece, İnternet Şubesi’nden CepBank menüsüne girerek veya cep telefonunuza “IPTAL”  yazdıktan sonra SMS’le size gönderilen referans numaranızı yazıp 3333’e göndererek işlemi iptal edebilirsiniz. Gönderdiğiniz para çekilmiş ise işlemi iptal edemezsiniz.

Ayrıca, gönderilen tutar 7 gün boyunca çekilmediği takdirde işlem kendiliğinden iptal olur ve tutar hesabınıza otomatik olarak geri gönderilir.

[/toggle]

[toggle title=”CepBank ile gönderilen parayı tek bir seferde mi çekmek zorundayım? Şifreyi yanlış girersem ne olur?“]

Evet. CepBank ile gönderilen para Garanti Paramatik’lerden tek bir seferde nakit olarak çekilebilmektedir. Garanti Paramatik’te yeterli para veya uygun banknot yoksa para çekme işlemi gerçekleştirilemez. Başka bir Garanti Paramatik aracılığıyla işlemi gerçekleştirilebilirsiniz.

CepBank ile tarafınıza gönderilmiş olan parayı Garanti Paramatik’ten çekerken, size SMS metninde yer alan özel şifre sorulacaktır. Bu şifrenin üç kez yanlış girilmesi durumunda işlem iptal edilecek, gönderilen tutar gönderenin hesabına otomatik olarak iade olacaktır.

[/toggle]

[toggle title=”CepBank tanımlamamı nasıl yaparım?“]CepBank başvurunuzu Garanti İnternet, Paramatikler, veya SMS yoluyla yapabilirsiniz.[/toggle]

[toggle title=”CepBank şifremi değiştirebilir miyim? Yanlış yazarsam veya unutursam ne olur?“]CepBank şifrenizi Garanti İnternet’ten değiştirebilirsiniz. CepBank şifrenizi SMS ile gönderirken yanlış yazarsanız işleminiz gerçekleşmeyecektir.[/toggle]

[toggle title=”CepBank SMS ücretleri benden mi alınacak?“]CepBank işlemleri için 3333’e gönderdiğiniz, sizin ve para gönderdiğiniz kişinin cep telefonuna 3333’ten gönderilen SMS’ler ücretsizdir[/toggle]

14 thoughts on “Garanti Bankası CepBank Para Gönderme ve Çekme”

 1. CEPBANK bankamatikten para çekme işlemi için cep telefonumuza gelen şifreyi yanlışlıkla silersek parayı çekmemizin bi yolu varmı acaba? Ayrıca ptal edilen CEPBANK işleminin ücreti ne kadar sürede yatar?

  1. Parayı gönderen kişiye durumdan bahsedip göndermiş olduğu parayı iptal ettirebilirsiniz. Böylece tekrar gönderim sağlayabilir. İptal edilen cepbank para gönderme işleminin ücreti hesabınıza hemen yansımaktadır.

   1. Çekmek istediğimde gönderen kişinin telefon numarasını istedi. Onaylamak için de herhangi bir SMS gitmez yanı. Bir de 7 iş günü içinde kartsız çekebilirsiniz diyo 7 günden sonra çekemez miyim?

 2. Cepbankla para gonderildi ama parayı cekemiyorum girdiğiniz bilgilere ait transfer bulunmamaktadir diyor neden

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir