Garanti Bankası CepBank para gönderme ve çekme
Türkiye’nin öncü ve yenilikçi bankalarından, gelişmiş altyapısıyla ve mali büyüklüğü ile dikkat çeken finansal kuruluşlardan biri olan Garanti Bankası tamamen özgün ve dalında bir ilk olma özelliği taşıyan cepbank para gönderme uygulamasıyla kolay ve hızlı para gönderim seçeneği sunmaktadır. Peki cepbank ile nasıl para gönderilir ?

Öncelikle Garanti Bankası müşterisiyseniz ve internet bankacılığının aktif bir kullanıcısı iseniz cep telefonundan cepşube uygulamasından veya bilgisayardan şubesiz bankacılık hizmetini kullanmanız yeterli olur. Hesap bakiyenizde göndereceğiniz miktar kadar para olması, ve göndereceğiniz kişinin cep telefonu numarasını bilmeniz gerekir. Bu koşullar sağlandığında para gönderme seçeneğinden cepbank para gönderme seçeneğinden ilgili kişinin cep telefonu numarasını ve göndereceğiniz miktarı girdikten sonra gönder tuşuna basmanız yeterlidir.

Bunu bankamatiklerden de yapmanız mümkün ama bu durumda 5 TL’ye yakın masraf alınmaktadır. Eğer yukarıda bahsettiğimiz gibi internet kanalıyla bu işi yaparsanız 1,25 TL gibi küçük bir masraf karşılığında en az 20 TL olmak kaydıyla istediğiniz numaraya para gönderebilirsiniz.

Cepbank’tan gönderilen para nasıl çekilir?

Eğer size cepbank aracılığıyla para gönderildiyse, size referans numarası ve şifre de mesaj yoluyla ulaşacaktır. Herhangi Garanti ATM’sine gidip kartsız olarak sırasıyla para çekme, cepbank para çekme tuşlarına bastıktan sonra gelen ekranda önce size gönderim yapan cep numarası, kendi cep numaranız, gönderilen miktar ve size gelen şifre ile paranızı anında masrafsız çekebilirsiniz.

Sadece bir kısa mesaj ile hızlı ve kolayca para gönderin!

CepBank ile para göndermek artık çok kolay! Para yollamak istediğiniz kişi Garanti müşterisi olsun ya da olmasın, cep telefonunuzdan yollayacağınız bir kısa mesaj ile dilediğiniz kişiye para gönderebilirsiniz. Para gönderdiğiniz kişi şubede sıra beklemez, tüm Garanti Paramatiklerden gönderdiğiniz parayı kolayca çeker.

İsterseniz anında havale, EFT yapabilir ya da karta para gönderebilirsiniz. Üstelik İnternet Şubesi‘nde kaydedilen önceki havaleleriniz sayesinde, işlemlerinizi daha da hızlı yaparsınız.

CepBank işlemini iptal edebilir miyim?

Evet. CepBank işleminizi gerçekleştirdikten sonra, para gönderdiğiniz kişi gönderilen parayı çekmediği sürece, İnternet Şubesi’nden CepBank menüsüne girerek veya cep telefonunuza “IPTAL”  yazdıktan sonra SMS’le size gönderilen referans numaranızı yazıp 3333’e göndererek işlemi iptal edebilirsiniz. Gönderdiğiniz para çekilmiş ise işlemi iptal edemezsiniz.

Ayrıca, gönderilen tutar 7 gün boyunca çekilmediği takdirde işlem kendiliğinden iptal olur ve tutar hesabınıza otomatik olarak geri gönderilir.

CepBank ile gönderilen parayı tek bir seferde mi çekmek zorundayım? Şifreyi yanlış girersem ne olur?

Evet. CepBank ile gönderilen para Garanti Paramatik’lerden tek bir seferde nakit olarak çekilebilmektedir. Garanti Paramatik’te yeterli para veya uygun banknot yoksa para çekme işlemi gerçekleştirilemez. Başka bir Garanti Paramatik aracılığıyla işlemi gerçekleştirilebilirsiniz.

CepBank ile tarafınıza gönderilmiş olan parayı Garanti Paramatik’ten çekerken, size SMS metninde yer alan özel şifre sorulacaktır. Bu şifrenin üç kez yanlış girilmesi durumunda işlem iptal edilecek, gönderilen tutar gönderenin hesabına otomatik olarak iade olacaktır.

2 yorum

  1. Selcuk 23 Nisan 2017
    • editor 11 Mayıs 2017

Yorum yazın