Garanti Bankası’ndan Emeklilere Özel Krediler 2020

Garanti Bankası’ndan Emeklilere Özel Krediler 2020

Ülkemizde faaliyet gösteren en büyük özel sermayeli bankalardan biri olan Garanti BBVA emekli maaşını kendisinden alan müşterileri için hususi olarak bankacılık ürünleri geliştirmektedir. Bahse konu bankacılık ürünlerinden biri de emekli ihtiyaç kredisidir. Garanti BBVA emeklilere özel ihtiyaç kredisi kapsamında vatandaşlara uygun koşullarda nakit desteği sağlanmaktadır. Garanti BBVA emekli kredisi koşulları, hesaplama örnekleri, başvuru kanalları ve daha pek çok bilgi detaylı olarak içeriğimizde yer almaktadır.

Garanti Bankası Emekli Kredileri

Garanti Bankası’ndan Emeklilere Özel Krediler

Garanti BBVA’dan emekli kredisi çekmek isteyen vatandaşların bankanın maaş müşterileri olmaları yeterlidir. Hali hazırda Garanti BBVA’nın maaş müşterisi olmayan emekli vatandaşlar da Garanti BBVA’ya maaşlarını taşıtarak emekli ihtiyaç kredisi kampanyasından faydalanabileceklerdir. Garanti BBVA emekli kredisi özellikleri şu şekildedir:

 • 100.000 TL’ye kadar emekli kredisi çekmek mümkündür.
 • 60 aya kadar vade ile geri ödeme imkanı bulunmaktadır.
 • Emekli kredisi geri ödemeleri aylık taksitler halinde yapılabildiği gibi 3 aylık taksitler halinde de yapılabilmektedir.
 • Kredi geri ödemelerinde taksit erteleme olanağı bulunmaktadır.
 • Aylık sabit taksitle geri ödeme yapılabileceği gibi, değişken taksitlerle de kredi geri ödemeleri gerçekleştirilebilir.
 • Aylık faiz oranı 1,09’dan başlamaktadır. Azami faiz oranı aylık yüzde 1,99’dur.

Garanti Bankası Emekliler İçin İhtiyaç Kredisi

Garanti Bankası, yepyeni ihtiyaç kredisi kampanyasıyla emeklilerin her türlü ihtiyacını karşılamaya hazırlanıyor. Garanti Bankası Yeni Yıl Kredisi kampanyası ile emeklilere çok özel fırsatlar sunmaktadır. Garanti Bankası’nın Yeni Yıl Kredisi kampanyasının vadesi 3-36 ay arasındadır.

 

Faiz oranları ise vade süresi ve kredi tutarına göre değişiklik göstermektedir.  Bununla beraber, 36 ay vadede, kredi tutarı 15 bin olduğunda faiz oranı yüzde 2, 57, kredi tutarı 25 bin olduğunda faiz oranı yüzde 2,49, kredi tutarı 50 bin olduğunda ise faiz oranı yüzde 2,49 olmaktadır.

Garanti İnternet ve Garanti Cep üzerinden ihtiyaç kredisine anında başvuruda bulunabilirsiniz. Garanti Bankası’nın Yeni Yıl Kredisine başvurmanız için şubeye gitme zorunluluğunuz da bulunmamaktadır. Şubeye gitmeden de paranız hesabınıza kolayca aktarılmaktadır.

Garanti Bankası Emekli Kredisi Faiz Oranları

Garanti BBVA’dan emekli kredisi almak isteyen kişiler için hesaplama örnekleri aşağıdaki tabloda verilmiştir. Tabloda yer alan faiz oranları, bankanın hali hazırda uygulamakta olduğu güncel emekli kredisi faiz oranlarıdır. Bununla birlikte faiz oranları müşteri özelinde; kredi skoru, çekilecek kredi meblağı ve geri ödeme vadesi uyarınca Garanti BBVA tarafından kredi başvurusu esnasında belirlenmektedir. Ayrıca Garanti BBVA dilediği zaman kredi faiz oranlarında güncelleme yapma hakkına da sahiptir. Bu nedenle kişiye özel faiz oranının kredi başvurusu esnasında nihai olarak müşteriye bildirileceği unutulmamalıdır.

 KrediFaiz OranıTaksit TutarıGeri ÖdemeMasraflar*
12 Ay 15.000 TL1,091.358,81 TL16.305,67 TL210 TL
24 Ay 25.000 TL1,091.220,45 TL29.290,79 TL315 TL
36 Ay 45.000 TL1,091.532,19 TL55.158,70 TL495 TL
48 Ay 55.000 TL1,191.530,52 TL73.465,15 TL575 TL
60 Ay 65.000 TL1,191.546,14 TL92.768,44 TL710 TL

 

 • Masraflar: Garanti BBVA emekli kredisinden faydalanmak isteyen müşteriler için hayat sigortası yaptırmak zaruridir. Hayat sigortası prim bedeli müşterinin yaşına ve cinsiyetine göre değişmektedir. Masraflar sütunu altında bulunan rakamlara 1 yıllık hayat sigortası prim bedeli, kredi tutarının binde 5’i olarak alınan kredi tahsis ücreti ile yasal kesintiler ve vergiler dahildir. Kişi özelinde masraflar değişkenlik gösterecektir.

İlgili YazıEmekliyim Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Garanti Bankası Emekli Kredisi Almak İçin Gerekli Şartlar ve Belgeler

Garanti BBVA’dan emekli kredisi çekmek isteyen vatandaşların bankaya yalnızca kimlikleri ile gitmeleri yeterlidir. Banka maaş müşterisi olan vatandaşlardan ek belge talep etmemektedir. Bununla birlikte; bankanın hali hazırda müşterisi olmayan yahut bankada evrak eksikliği bulunan emekli vatandaşlardan; SGK web belgesi, bordro, gelir belgesi, adres kayıt belgesi ya da son 3 aya ait (su, elektrik ya da doğalgaz) faturalarından biri talep edilebilmektedir. Garanti BBVA kredi notu düşük olan müşterilerden ek belge, kefil ya da teminat talep etme hakkına da sahiptir. Ayrıca emeklinin yaşının 83’ün üzerinde olmaması gerekmektedir. Garanti BBVA emekli kredisi başvuruları aşağıdaki kanalların birinden gerçekleştirilebilir:

 • Garanti BBVA şubelerinden
 • Garanti Mobil’den
 • Garanti BBVA internet bankacılığından
 • Garanti BBVA resmi web sitesinden

Garanti BBVA’ya yapılacak emekli kredi başvurusu sorgulama ve takip işlemleri yine aynı kanallar üzerinden gerçekleştirilebilecektir. Garanti BBVA’dan çekilecek emekli kredisinin vadesinin veya kredi borcunun devam ettiği süre boyunca emekli maaşının farklı bir bankaya taşınamayacağı da gözden kaçırılmaması gereken önemli bir ayrıntıdır.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.