Garanti Bankası’ndan Emeklilere Özel Krediler 2020

4 dk okuma süresi

Ülkemizde, bankaların emekli vatandaşlara sunduğu çok özel kredi imkanları bulunmaktadır.

Çoğu emekli tarafından en çok tercih edilen bankalar arasında yer alan Garanti Bankası da çok uygun kredi imkanları ile emekli vatandaşların yüzlerini güldürmektedir.

Garanti Bankası’ndan emeklilere özel krediler hakkında bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Garanti Bankası Emekli Kredileri

Garanti Bankası’ndan Emeklilere Özel Krediler

Garanti Bankası kredi çekmek isteyen vatandaşlara her daim uygun faiz oranları sunmaktadır. Her kesimden vatandaşı memnun etme çabasında olan Garanti Bankası, emekli vatandaşlara da çok büyük ayrıcalıklar sunmaktadır.

Emekli maaşını Garanti Bankası’na taşıyan kişiler, 450 TL’ye kadar promosyon alma şansına sahip olmaktadır. Bu ve benzeri birçok avantajdan yararlanmak isteyen emeklilerin de ilk tercihleri arasında Garanti Bankası yer almaktadır.

Garanti Bankası emekliler için ihtiyaç kredisi, Garanti Bankası emekliler için taşıt kredisi ve Garanti Bankası emekliler için konut kredisinin avantajlarından ve uygun faiz oranlarından haberdar olmak için makalemizi dikkatli bir şekilde okuyabilirsiniz.

Garanti Bankası Emekliler İçin İhtiyaç Kredisi

Garanti Bankası, yepyeni ihtiyaç kredisi kampanyasıyla emeklilerin her türlü ihtiyacını karşılamaya hazırlanıyor. Garanti Bankası Yeni Yıl Kredisi kampanyası ile emeklilere çok özel fırsatlar sunmaktadır. Garanti Bankası’nın Yeni Yıl Kredisi kampanyasının vadesi 3-36 ay arasındadır.

İlgili YazıEmekliyim Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Faiz oranları ise vade süresi ve kredi tutarına göre değişiklik göstermektedir.  Bununla beraber, 36 ay vadede, kredi tutarı 15 bin olduğunda faiz oranı yüzde 2, 57, kredi tutarı 25 bin olduğunda faiz oranı yüzde 2,49, kredi tutarı 50 bin olduğunda ise faiz oranı yüzde 2,49 olmaktadır.

Garanti İnternet ve Garanti Cep üzerinden ihtiyaç kredisine anında başvuruda bulunabilirsiniz. Garanti Bankası’nın Yeni Yıl Kredisine başvurmanız için şubeye gitme zorunluluğunuz da bulunmamaktadır. Şubeye gitmeden de paranız hesabınıza kolayca aktarılmaktadır.

Kredi Tutarı (TL)Faiz Oranı (%)Vade (AY)Taksit (TL)Toplam Maliyet (TL)
15.0002,5736695,7025.123,64
25.0002,49361143,0541.280,84
50.0002,49362286,0982.561,77

Garanti Bankası Emekliler İçin Taşıt Kredisi

Garanti Bankası, emeklilere uygun vade ve faiz oranlarıyla taşıt kredisi imkanı sunmaktadır. Garanti Bankası’ndan taşıt kredisi almak istiyorsanız aşağıdaki özellikleri inceleyebilirsiniz:

  • Garanti Bankası taşıt kredisi, aracın markasına ve modeline göre birbirinden avantajlı faiz oranlarına sahiptir.
  • Taşıt kredisinde, kişinin gelirine uygun farklı ödeme seçenekleri de bulunmaktadır. Taşıt kredisinin vadesi 48 ay, faiz oranı yüzde 2,29’dur.
  • 2’nci el araçlarda, kredinin vadesi ve araç yaşının toplamı 108 ay olması gerekmektedir.
  • Garanti Bankası taşıt kredisinde, teminat olarak satın alınan aracın rehin edilmesini yeterli görmektedir. Bazı durumlarda kefil de istenmektedir.

Taşıt kredisine başvuruda bulunmak için, Garanti Bankası’nın herhangi bir şubesine gidebilir, anlaşmalı otomobil bayilerini tercih edebilir ya da 444 OTOM (444 6866) numarasını arayabilirsiniz.

Garanti Bankası Emekliler İçin Konut Kredisi

Garanti Bankası’nın konut kredisinde sunduğu Sabit Faizli Mortgage kampanyasının, aylık taksitlerinin değişmemesini isteyen ve her ay ne kadar ödeyeceğini bilmek isteyen emekliler için çok avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Bu kredi imkanından yararlanmak isteyen kişiler, kredilerini TL cinsinden kullanabilmektedir. Sabit Faizli Mortgage kampanyasının faiz oranı yüzde 2,80, vadesi ise maksimum 240 aydır. Teminat olarak ise satın alınan evin ipoteği yeterli olmaktadır. Kefil şartı bulunmamaktadır ancak bankanın gerekli gördüğü durumlarda kefil de istenmektedir.

Garanti Bankası Emekli Kredisi Faiz Oranları

Herhangi bir bankadan ihtiyaç kredisi, taşıt kedisi ve konut kredisi almak isteyen kişiler, öncelikli olarak faiz oranlarına dikkat etmektedir. Hal böyle olunca da, en uygun faiz oranlarına sahip olan bankalar öncelikli olarak tercih edilmektedir.

Kredi almak isteyenlere çok büyük avantajlar sunan Garanti Bankası da çok uygun faiz oranlarıyla karşımıza çıkmaktadır. Aşağıdaki tabloda Garanti Bankası’nın ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi faiz oranlarını detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Vakıfbank Emekli Kredileri Faiz Oranları Tablosu
Kredi TürüKredi TutarıVade SayısıTaksit TutarıFaiz OranıToplam Ödeme
İhtiyaç Kredisi50.000 TL362.286,09

TL

%2.4982.561,77 TL
Taşıt Kredisi50.000 TL362.204,90 TL%2.2979.376,16

TL

Konut Kredisi80.000 TL1202.324,56

TL

%2.80278.947,20

TL

Garanti Bankası Emekli Kredisi Almak İçin Gerekli Şartlar ve Belgeler

Garanti Bankası’ndan kredi almak için yerine getirmeniz gereken bazı şartlar ve hazırlamanız gereken bazı belgeler bulunmaktadır. Kişilerin Garanti Bankası’ndan emekli kredisi çekebilmesi için,emekli olması ve devletten maaş alması gerekmektedir. Dolayısıyla maaş banka hesap defterinin olması gerekmektedir.

Ayrıca daha önce çekilen kredilerin ödemesinde herhangi bir problem yaşanmaması da çok önemlidir. Bunun yanında emeklilerin, bankalar arası kredi notlarının da uygun olması gerekmektedir.

Gerekli belgeler arasında ise, nüfus cüzdanı ve gelir belgesi bulunmaktadır. Emekliler için; emekli tanıtım kartı ve emekli aylığı tahsis belgesi istenmektedir. Bunun yerine, emekli maaşının belli olduğu banka hesap cüzdanı da kabul edilmektedir.

Çekilecek olan kredi türüne göre bazı ek belgeler de istenmektedir. Sizler de Garanti Bankası’ndan kredi çekmek istiyorsanız, size en yakın Garanti Bankası şubelerine giderek, internet üzerinden ya da müşteri hizmetlerini arayarak kolayca kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın
x