Garanti Bankası Ertelemeli Kredi Başvurusu

Garanti Bankası Ertelemeli Kredi Başvurusu 2020 (3 Ay)

Ülkemizde faaliyet gösteren en büyük özel bankalar arasında yer alan Garanti BBVA piyasaya sağladığı milyarlarca liralık kredi ile ekonominin önde gelen kurumlarından biri konumunda bulunuyor. Bireysel kredilerde de müşterilerine cazip fırsatlar sunan Garanti BBVA ihtiyaçlarını ertelemek istemeyen; ancak aldığı kredinin taksitlerini ertelemek isteyen kişiler için 3 ay ödemesiz dönem imkanı sağlıyor; hem de 100 bin TL’ye kadar! Garanti BBVA 3 ay ertelemeli kredi hesaplama ve başvuru haberimizde bu konuda detaylı bilgilere yer verilmiştir.

Garanti Bankası Ertelemeli Kredi Başvurusu

Garanti Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi

Garanti Bankası’nın resmi kurumsal internet sitesi olan www.garanti.com.tr da BİREYSEL KREDİ başlığı içerisinde bankanın bireylere yönelik, KOBİ/ESNAF KREDİSİ’nde ise KOBİ ve esnaflara yönelik krediler yer almaktadır.

Basnkanın internet sitesi günlük bir şekilde güncellenmekte ve kredi detayları burada müşterilerin bilgisine sunulmaktadır. Garanti Bankası 3 ay ertelemeli kredi, çeşitli dönemlerde çeşitli kampanyalarla Garanti Bankası’nın müşterilerine sunulmuştur. Garanti Bankası 3 ay ertelemeli kredide aldığınız krediyi banka ile olan anlaşma gereği 3 ay sonra ödeyebiliyorsunuz.

Garanti Bankası Ertelemeli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi başvurusu farklı kanallar üzerinden gerçekleştirilebilir. Bu kanalları madde madde sıralayalım.

  • Garanti BBVA internet şubesinden başvuru yapılabilir.
  • Garanti BBVA şubelerinden kredi başvurusunda bulunulabilir.
  • 444 0 335 numaralı Garanti Anında Kredi Hattı kanalıyla kredi başvurusu gerçekleştirilebilir.
  • Garanti BBVA Mobil’den ertelemeli ihtiyaç kredisi başvurusu mümkündür.
  • Garanti BBVA resmi web sitesinde yer alan form doldurularak da ertelemeli tüketici kredisine başvuru yapılabilir.

Hali hazırda Garanti BBVA müşterisi olmayanlar için kredi başvurusunda gerekli belgeler şubeden şahsen ibraz edilmek üzere kimlik (ya da sürücü belgesi) ve son aya ait gelir belgesidir. Banka gerekli görmesi durumunda müşteriden kefil ya da teminat isteyebilmektedir.

Garanti BBVA’ya yukarıdaki kanallardan kredi başvurusunda bulunduktan sonra yine aynı kanallar üzerinden kredi başvuru sorgulama işlemi de gerçekleştirilebilmektedir.

Garanti Bankası Ertelemeli Kredi Hesaplama ve Faiz Oranları

Garanti BBVA bireysel krediler uyarınca sunduğu 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi kapsamında faiz oranını aylık yüzde 0,99 seviyesinden başlatmaktadır. Faiz oranının en düşük olduğu seviye; müşterinin en yüksek kredi tutarını talep ettiği ve geri ödeme için de en uzun vadeyi tercih ettiği seçenektir.

Bankadan istenilen kredi tutarı ve geri ödeme için düşünülen vade süresi azaldıkça kişiye uygulanan faiz oranı da ters orantılı olarak artmaktadır. En düşük kredi tutarı ve vade dilimi için banka tarafından belirlenen faiz oranı aylık yüzde 1,84’dür.

Bankadan talep edilen kredi ve belirlenen geri ödeme vadesinin yanı sıra kredi talep eden müşterinin KKB skoru da (Findeks notu) tayin edilecek faiz oranında bir başka belirleyici faktör olarak ön plana çıkmaktadır.

Garanti BBVA’nın 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisinden faydalanarak mali durumunu toparlamak, yatırım yapmak, harcamalarını finanse etmek ya da borçlarından kurtulmak isteyen kişiler için örnek ödeme ve maliyet tablosu aşağıdaki gibi gerçekleşecektir.

Kredi TutarıFaiz OranıVadeTaksit (TL)Erteleme Sonrası Tek Taksit (1 Ay)Toplam Maliyet (TL)
15.000 TL1,6460428,181340,0526.069,95
25.000 TL1,5960703,272210,4542.507,31
50.000 TL1,19601246,293985,1475.439,72
75.000 TL1,09601811,765650,74110.990,54
100.000 TL0,99602340,127250,03141.532,13

 

3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisini Garanti BBVA’dan kullanacak müşteriler kredi tahsis ücreti olarak kredi kullanımı esnasında binde 5 seviyesinde peşin ödeme yapmak durumundadırlar. Bu tutar kredi meblağından banka tarafından kesilmektedir. Buna ek olarak kredi çekecek müşterinin hayat sigortası prim bedeli de kredi vadesi boyunca devam etmekte olan müşteri yükümlülükleri arasındadır. Sigorta bedeli kişiden kişiye değişmekte ve kredi kullanımı esnasında nihai tutar banka tarafından müşteriye bildirilmektedir.

Ertelemeli kredi denilince ne anlamak gerekiyor?

Normal koşullarda bir kredi aldıysak, hemen akabinde 1 ay sonra ödemeye başlarız. Ama bankalar düzenledikleri çeşitli kampanyalarla kredileri aldığınız tarihten 3 ay ya da 6 ay sonra sizden geri ödemenizi yasal zemin içerisinde gerçekleştirebilirler. Buna Ertelemeli kredi denir. Garanti Bankası da gerçekleştirdiği ertelemeli kredilerle müşterilerine kesintisiz hizmt sunmayı amaç edinmiştir.

Ayrıca BkzErtelemeli Kredi Nedir? Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

 

Garanti BBVA’nın 3 Ay Ertelemeli Kredi Vadesi Ne Kadar?

Garanti BBVA ertelemeli tüketici kredisini 3 aydan 60 aya kadar olan vade aralığında sağlamaktadır. Müşteriler gelirleri ile orantılı olmak kaydı ile tercih ettikleri vade diliminde kullandıkları kredinin geri ödemelerini gerçekleştirebilmektedirler.

Garanti BBVA’dan Ne Kadar 3 Ay Ertelemeli Kredi Çekebilirim?

Garanti BBVA ertelemeli bireysel krediyi 1.000 TL ile 100.000 TL aralığında sağlamaktadır. Müşteriler yasal sınırlar dahilinde belirlenen aylık kredi taksit ödemesini aşmamak kaydı ile 100.000 TL’ye kadar ertelemeli kredi başvurusunda bulunabilmektedirler.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir