Garanti Bankası Hayvancılık Kredileri 2020

Garanti Bankası Hayvancılık Kredileri 2020

Hayvancılık kredileri, son yıllarda en çok tercih edilen krediler arasında yer almaktadır. Buna bağlı olarak da birçok banka, hayvancılık kredilerinde müşterilerine çok önemli fırsatlar sunmaktadır. Bu bankalar arasında yer alan Garanti Bankası da çiftçilere özel olarak hayvancılık kredileri vermektedir.

Bu yazımızda, Garanti Bankası’nda hayvancılık kredisinin nasıl alınacağına, hayvancılık kredisine nasıl başvuru yapılacağına, ayrıca Garanti Bankası hayvancılık kredisi şartlarına ve faiz oranlarının neler olduğuna detaylı bir şekilde değineceğiz.

Garanti Bankası’ndan Çiftçilere Özel Hayvancılık Kredileri

Garanti Bankası Hayvancılık Kredileri

Görsel kaynak: pixabay.com

Garanti Bankası’nın hayvancılık kredileri, besicilik kredileri ve süt sığırcılığı kredileri adı altında verilmektedir. Sunulan bu kredilerle, bu alanda uğraşan çiftçilerin işletmelerinin daha büyümesi ve daha modern bir hale gelmesi amaçlanmıştır.

Hayvancılığı her daim destekleyen Garanti Bankası, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık alımı, ahır yapımı, veterinerlik hizmetleri gibi alanlarda da çiftçilere kredi çekebilme imkanı tanımaktadır. Buradaki sayfadan da bakabileceğiniz gibi aşağıdaki kredilerin haricinde bir çok kredi çeşidi bulunmaktadır.

Bunlara biraz daha örnek vermemiz gerekirse şöyle sıralayabiliriz: Tarım Destek Kredisi, Traktör Kredisi, Oto Kredisi, Sera Kredisi.

Besicilik Kredileri

Garanti Bankası, hayvancılıkla uğraşan işletmelerin ve çiftçilerin her türlü giderlerinin karşılanması açısından onlara besicilik (büyükbaş ve küçükbaş hayvan) kredisi vermektedir. Besicilik kredisi kapsamında birçok ihtiyacın da karşılanması sağlanmaktadır. O ihtiyaçlar aşağıdaki gibidir:

  • Var olan ahırların tadilatı ya da yeni ahırların yapımı
  • Sığır, manda, inek gibi büyükbaş hayvanların ve küçükbaş hayvanların alımı
  • Makineli hayvancılıkta gerekli olan malzemelerin alımı
  • Elektrik, su, ilaç, yem, aşılama gibi birçok ihtiyacın karşılanması

Hayvancılıkla uğraşan işletme ya da çiftçiler, Garanti Bankası’na giderek çok kolay bir şekilde besicilik kredileri başvurusunda bulunabilir. Üstelik vadesi de 5 yıldır.

Süt Sığırcılığı Kredileri

Garanti Bankası, süt hayvancılığı kredisi ile işletmelerin önemli ihtiyaçlarını karşılamaları adına onlara finansman desteği sağlamaktadır. Garanti Bankası’nın süt sığırcılığı kredisi ile aşağıdaki ihtiyaçlar karşılanmaktadır:

  • Var olan ahırların tadilatının yapılması ya da yeni ahır yapımı
  • Büyükbaş ve küçükbaş olmak üzere yeni süt hayvanlarının alımı
  • Hem dağıtım hem de depolama sistemlerinin kurulumu
  • Sulama sistemlerinin kurulumu ve otomatik yemleme

Garanti Bankası’nın süt sığırcılığı kredisinden faydalanmak isteyen işletme sahipleri ve çiftçiler, anında ve çok rahat bir şekilde kredi başvurusunda bulunabiliyor. Üstelik, uygun faiz oranları ve 60 ay vade seçeneği imkanı da mevcut.

Garanti Bankası Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Garanti Bankası’nda hayvancılık kredisi çekmeye herhangi bir engeliniz yoksa çok kolay bir şekilde kredi alma imkanına sahip olabiliyorsunuz. Garanti Bankası’ndan hayvan kredisi çekebilmeniz için banka sizlerden birtakım belgeler isteyecektir.

O belgeleri bir araya getirdiğiniz takdirde Garanti Bankası’na gidip kolaylıkla kredi alma şansına sahip olabiliyorsunuz.

Garanti Bankası Hayvancılık Kredisi Başvurusu

Garanti Bankası hayvancılık kredisi almak isteyenler, öncelikle alacağı krediyi hangi alanda kullanmak istediğini belirlemesi gerekmektedir. Bunun yanında,  kredinin şartlarına uygun olunması da son derece önemlidir.

Şayet, kredi çekmek için herhangi bir engel bulunmuyorsa, hayvancılık kredisine başvurmak için Garanti Bankası’na gitmek yeterli olacaktır. Bankanın talep ettiği belgeleri hazırladıktan sonra da istenilen kredi rahatlıkla çekilebilmektedir.

Garanti Bankası Hayvancılık Kredisi Şartları

Öncelikle hayvancılık kredisinden faydalanabilmeniz için 18 yaşını doldurmanız gerekmektedir. Ayrıca bu krediden yararlanabilmeniz için girişimcilik belgenizin de olması gerekmektedir. Girişimcilerin başvuru yapabildiği bu kredi türünde, kişilerin muhakkak çiftçi belgesinin de olması gerekmektedir.

Bu belge, kişilerin hayvancılık sektörünü bildiğini kanıtlayacağından dolayı son derece önemlidir. Çiftçi belgesi olmayan kişiler, hiçbir şekilde hayvancılık kredisini çekme imkanına sahip değildir.

Her zaman çiftçinin ve işletme sahiplerinin yanında yer alan ve onları her türlü destekleyen Garanti Bankası, uygun faiz oranları ve vade seçenekleriyle hayvancılık ve çiftçi kredisi vermektedir. Tarımsal üretim faaliyetlerini her daim destekleyen Garanti Bankası, Tarım Sektör Paketi ile 12 aydan 60 aya varan vade seçenekleri ile yılda bir kez ödemeli kredi imkanı sunmaktadır.