Garanti Bankası Hesabı Nasıl Açılır?

Garanti Bankası Hesabı Nasıl Açılır?

Sponsorlukları, sanata ve spora verdiği desteği; öğrencilere sunduğu akıl almaz fırsatları ile Garanti Bankası, Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından bir tanesi. Banka hesabı ürünleri ile de vadeli yahut vadesiz fark etmeksizin sizlere hizmet veren Garanti Bankası’nda, yüksek faiz oranları ile mevduat hesabınızın avantajlarından faydalanmanız mümkünken, düşük masraflarla vadesiz hesabınızda para transferi işlemlerinizi yapabilmeniz de mümkün kılınıyor.

Bu yazımızda sizler için Garanti Bankası hesabı nasıl açılır? Sorusunu yanıtlayacağız. Siz de, Garanti üzerinde hesap açmak istiyor ancak hem başvuru kanalları hem de vadeli mevduat faiz oranları hakkında bilgi almak istiyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

\"Garanti

Garanti Bankası Vadeli Hesap Açmak

Garanti Bankası’nda paranızı korurken aynı zamanda kâr elde etmek istemez miydiniz? Vadeli mevduat hesapları, belli dönemlerde vadesini kırabileceğiniz şekilde organize ediliyor ve dilerseniz TL cinsindeki birikimlerinizi, dilerseniz yabancı para birimlerinde bulunan birikimlerinizi Garanti’de korurken aynı zamanda para kazanabiliyorsunuz.

Avantajlı ve yüksek faiz oranları ile Garanti’nin vadeli hesaplarına göz atalım ve nasıl açabileceğinizi ayrıntıları ile anlatalım…

Vadeli TL Hesabı Açmak

Garanti içerisinde risksiz bir şekilde paranızı saklayabileceğiniz vadeli TL hesapları, %23,50’den başlayan aylık faiz oranları ile müşterilere sunulmakta. Risksiz getiri elde edebileceğiniz bu hesapları açabilmek için yapmanız gereken tek şey, eğer bir Garanti Bankası müşterisi iseniz bu bağlantıya girip “Hesap aç” butonuna tıklamak. İnternet bankacılığına yönlenir yönlenmez girişinizi yapıp hesabınızı açabilirsiniz.

*Vadesiz ve özel cari hesaplara 3 ay süreyle sınırlı olacak bu düzenleme, 31.08.2018 karar yayım tarihi itibarıyla 3 ay içinde açılan ya da vadesi yenilenen vadeli hesaplar için geçerli olacaktır.

  • Vade sonuna kadar piyasadaki faiz hareketlerinden etkilenmez, sabit getiri sağlar.
  • 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 12 ay vadeli hesapların yanında, 32 günden 400 güne kadar istediğiniz vadede kırık vadeli mevduat hesabı açtırabilirsiniz. Garanti İnternet\’ten ise 999 güne kadar kırık vadeli mevduat hesabı açtırabilirsiniz.
  • Faiz oranları brüttür.
  • Hesap açma alt limiti 1000 TL\’dir.

Vadesinden önce bozulan hesaplara faiz işletimi yapılamaz.

01.12.2018 tarihinden itibaren stopaj oranları:

Vade Stopaj Oranı
6 aya kadar (6 ay dahil) %15
6 ay – 1 yıl (1 yıl dahil) %12
1 yıl üzeri %10

Garanti Bankası müşterisi değilseniz, vadeli TL hesabı açabilmek için herhangi bir Garanti Bankası şubesine uğramanız yeterli olacaktır.

Vadeli Altın Hesabı Açmak

%2,75’e Varan faiz fırsatı ile altınlarınızı da Garanti’de biriktirin! Hem altın birikimlerinizi güvenle koruyabilen hem de cazip faiz oranları ile sizlere çok kazandırabilen Garanti’de, 100 gram ve üzeri altın birikimleri, vadeli hesap için yeterli oluyor.

100.000 TL’ye kadar devlet güvenceli olan altın hesaplarınızda stopaj oranı ise sadece %15!

Vadeli Döviz Hesabı Açmak

Döviz birikimlerinizi Türk Lirası kadar kolayca korumak ve aynı zamanda üzerinden kâr elde etmek isterseniz de gidebileceğiniz güvenilir bankalardan bir tanesi kesinlikle Garanti! Paramatikler sayesinde kolayca birikimlerinizi yatırabileceğiniz; USD, EUR, JPY, CHF, GBP, SEK, SAR, RUB, NOK, DKK, CAD, AUD, MTL ve UD birimlerinde paralarınızı değerlendirebileceğiniz; 1, 3, 6 ve 12 ay ya da kırık vadeli olarak açabileceğiniz vadeli döviz hesaplarında faiz oranları %1,15’ten %3,00’a kadar değişkenlik gösteriyor.

  • Vade sonuna kadar piyasadaki faiz hareketlerinden etkilenmez, sabit getiri sağlar.
  • 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 12 ay vadeli hesapların yanında, 32 günden 400 güne kadar istediğiniz vadede kırık vadeli mevduat hesabı açtırabilirsiniz.
  • USD, EUR, JPY, CHF, GBP, SEK, SAR, RUB, NOK, DKK, CAD, AUD, MTL ve UD cinsinden Vadeli Döviz Hesabı açabilirsiniz.
  • Faiz oranları brüttür.
  • Hesap açma alt limiti GBP hesaplar için 500 GBP, JPY hesaplar için 100.000 JPY ve diğer döviz cinsi hesaplar için 1.000 döviz cinsi’dir.
  • Vadesinden önce bozulan hesaplara faiz işletimi yapılamaz.

01.12.2018 tarihinden itibaren stopaj oranları:

Vade Stopaj Oranı
6 aya kadar (6 ay dahil) %18
6 ay – 1 yıl (1 yıl dahil) %15
1 yıl üzeri %13

Siz de hemen bir vadeli döviz hesabı açmak için herhangi bir Garanti şubesine uğrayabilir, eğer bir Garanti müşterisi iseniz bu sayfadan “hesap aç” butonuna tıklayarak hesabınızı açabilirsiniz.

Garanti Bankası Vadesiz Hesap Açmak

Garanti Bankası’nda paranızı dilediğiniz zaman çekebileceğiniz hesap ürünleri de mevcut ve bunları vadesiz hesaplar olarak adlandırabilmek mümkün. Bakıldığında, özellikle çok sık para transferi yapan insanların tercihi olan Garanti, vadesiz hesaplarında yapılan işlemlere düşük işlem ücreti sunmasıyla meşhur.

Vadesiz hesap açar açmaz siz de Garanti’de Paracard sahibi olabilir, dilerseniz paramatiklerden dilerseniz herhangi bir banka ATM’sinden para çekebilirsiniz.

Vadesiz TL Hesabı Açmak

Garanti Bankası içerisinde vadesiz TL hesabı açabilmek için yapmanız gereken tek şey, kimliğinizle herhangi bir Garanti Bankası’na uğramanız. Şubedeki müşteri danışmanı, sizinle ilgilenecek ve kısa sürede başvurunuzu yapmanızı sağlayacaktır. Ardından, adresinize ya da banka şubesine gelecek Paracard ile harcama yapmaya, dilediğiniz ATM’den hesabınıza para yatırmaya başlayabilirsiniz.

Üstelik, Paracard bonus da kazandırıyor!

Vadesiz Döviz Hesabı Açmak

Garanti Bankası’nda dövizlerinizi korumak ve dilediğiniz zaman döviz alıp döviz transferi yapabilmek adına vadesiz döviz hesapları da açabilmeniz mümkündür. Kimliğinizle birlikte gittiğiniz herhangi bir Garanti şubesinde gerekli başvuruyu yapabilir ve dilediğiniz para biriminde hesabınızı açabilirsiniz.

Garanti Bankası 18 Yaş Altı Banka Hesabı Nasıl Açılır?

18 Yaşının altındaysanız ancak banka hesabı açmanız gerekiyor ise, buna dair bir ebeveyn onayı şarttır ve Garanti, ebeveyn onayı ile birlikte banka hesabınızı açabileceğiniz en hızlı bankalardan bir tanesi. Yapmanız gereken tek şey, veliniz ile herhangi bir şubeye gitmek ve kimlikleriniz ile birlikte, velinizin de onayı ile başvurunuzu gerçekleştirmek.

İlgili Yazı18 yaşını doldurmadan banka hesabı nasıl açılır?

Garanti Bankası Öğrenciler İçin Banka Hesabı

Garanti Bankası öğrenciler için banka hesabı konusunda son yıllarda bir devrim yaparak Garanti One’ı hizmete açtı. Muhteşem kampanyalar ile 18-25 yaş arasındaki bütün Garanti müşterileri, One hesapları ile kampanyalardan yararlanabiliyor ve hesap üzerinden yaptığı herhangi bir işleme, herhangi bir ücret de ödemiyor!

Hesabında ne kadar paran var, ay sonunda ne kadar kalacak, ne kadar kullanılabilir kart limitin var GarantiOne ana sayfandan ulaşabilirsin. Harcamalarını kategori bazlı inceleyebilir, geçmiş aylara ve sana benzer Garantililere göre ne durumda olduğunu görebilirsin. GarantiOne kampanyaları ile birçok sektör ve markada indirimlerden, ödüllerden ve sürpriz kuponlardan yararlanabilirsin.

Hediye Gönder özelliği ile sevdiklerine farklı sektör ve markalardan hediye çeki gönderebilir, hediyene mesaj, fotoğraf veya video ekleyebilirsin. GarantiOne’a giriş yapmadan kampanyalara katılabilir, sana en yakın ATM/şubeyi öğrenebilir, QR ile kartın yanında olmadan da para çekebilirsin.

Siz de hemen https://www.garantione.com.tr/ ana sayfasından başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.