Garanti Bankası Hesabı Nasıl Açılır?
Garanti Bankası Hesabı Nasıl Açılır?

Türkiye’nin en yaygın şube ağına sahip bankaları arasında olan ve bütün bankacılık işlemlerinizi yapmanıza imkan veren Garanti Bankası için hesap açma ve müşterisi olmanın avantajları hakkında aklınızda sorulara cevapları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Garanti Bankası Hesabı Açma Şartları Nedir?

Herhangi bir şubeye giderek hesap açma formunu doldurduktan sonra T.C. kimlik kartınız ya da kimlik numaranızın gözüktüğü yeni ehliyetler sayesinde hesabınızı açabilirsiniz. BDDK tarafından belirlenen kurallar çevresinde 18 yaş altında olan vatandaşlar sadece ailelerinin izni olan kağıt ile açabilmektedir. 18 yaş üstü olan herkes şartsız ve masrafsız Garanti Bankası Hesabı açabilirler. Yabancı vatandaşlarında pasaportlarını kullanarak vergi dairesinden alacak vergi numarası ile hesap açabilirler.

Garanti Bankasından Hangi Hesapları Açabilirim ve Avantajları Nelerdir

 • TL, USD, EUR, STG gibi para birimlerine ait birer tane vadeli ya da vadesiz hesap açabilme imkanı. Vadesiz hesap sahipleri hesaplarında para olmadığı zaman Garanti Bankası Avans Hesap sayesinde anlık kredi kullanabilmektedir.
 • Vadesiz TL Hesabı açtırdığınızda, otomatik olarak Paracard sahibi olursunuz.
 • Garanti Paramatik’ler ve diğer banka ATM’lerinden istediğiniz an nakit çekebilirsiniz.
 • Alışverişlerinizi nakit taşımaya gerek kalmadan Paracard ile ödeyebilir, üstelik bonus da kazanabilirsiniz.
 • Elma hesabı ile vadesiz hesabınızdaki parayı bile yatırım olarak değerlendirilmektedir. Herhangi bir vade sınırlaması olmadığı için istediğiniz zaman çekebilirsiniz.
 • İnternet ya da Cep şubesi ile bütün bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
 • E-vadeli mevduat hesabı sayesinde tabela faizlerinde görünen rakamların her zaman daha üstünde faiz alma imkanı sağlamaktadır.
  • Uzun vadeli yatırımlarda karlı stopaj avantajları sunmaktadır.
  • En düşük 28 gün ve en fazla 365 gün aralığında faiz vadesi belirleyebilirsiniz. Vadesinden önce bozdurmak istediğinizde herhangi bir faiz ödemesi talep etmemektedir.
  • TL, USD, EUR ve STG dışında JPY, CHF ve gibi toplamda 13 farklı para biriminde hesap açabilirsiniz.

Garanti Bankası Vadesiz Hesabı Nasıl Açılır?

Vadesiz TL Hesabı açma işlemini İnternet Şubesi Hesaplar menüsü Hesap Açılışları adımından yapabilirsiniz. Henüz Garanti’de hesabınız yoksa açtırmak için size en yakın Garanti şubesine uğramanız yeterli.

Garanti Bankası vadesiz hesap ücreti ne kadar?

Vadesiz TL: 69,00 TL

Bireysel müşteriler, firma ortakları ve şahıs firmaları için hesap sayısına veya hesabın döviz cinsine bakılmaksızın toplam 69 TL veya muadili tahsil edilmektedir.

Hesap işletim ücreti, yılda 2 kez (Ocak ve Temmuz aylarında) yansıtılır. Ocak ve Temmuz aylarında gerçekleştirilemeyen tahsilatlar için diğer aylarda da hesapta bakiye kontrolü yapılarak, kısmi bölümler halinde tahsil edilebilir.
2015 2. yarıyıl hesap işletim ücreti, Ocak 2016’dan itibaren tahsil edilmektedir.

Yorum yazın