Garanti Bankası İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

Garanti Bankası İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

Garanti Bankası İnternet Şifresi

Türkiye’de 901, yurtdışında da 8 şube ile hizmet veren Garanti BBVA aynı zamanda binlerce ATM’si, telefon bankacılığı ve online bankacılık uygulamaları ile de müşterileri için her daim ulaşılabilir konumda. Garanti BBVA online işlemler şifresi alma neden önemli? Garanti BBVA online işlemler ile internet bulunan her ortamda güvenle bankacılık hizmeti alınabilmektedir. Bunun için kişinin Garanti BBVA internet bankacılığı müşterisi olması ya da Garanti BBVA Mobil’i kullanması yeterlidir. Bu platformları kullanırken de Garanti BBVA müşterisinin güvenliğini öncelemektedir. Garanti BBVA online işlemler şifresi alma nasıl yapılır ve daha pek çok sorunun cevabını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Garanti BBVA Online İşlemler Şifresi Nedir, Nasıl Alınır?

Sanal alemde meydana gelebilecek güvenlik risklerini minimuma indirmek için Garanti BBVA internet bankacılığı ve mobil bankacılık müşterilerine özel şifre tanımlamaktadır. Bu sayede Garanti BBVA müşterileri online bankacılık işlemlerini her zaman ve internet bulunan her yerde güvenle yapabilmektedirler. Hem Garanti BBVA Mobil için ve hem de Garanti BBVA internet bankacılığı için aynı kanal üzerinden şifre oluşturulabilmekte ve oluşturulan şifre her iki bankacılık kanalı için de kullanılabilmektedir.

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı ve Mobil Şifresi Alma

Garanti BBVA internet bankacılığı ya da Mobil Şube kullanmak isteyen kişiler şu yoldan şifre edinebilmektedirler: Garanti BBVA resmi internet sitesini ziyaret ettikten sonra Anasayfa – Bireysel – Dijital Bankacılık – İnternet Bankacılığı adımlarını takip etmek ve burada sağ kısımda yer alan “Parola al” butonuna tıklamak.

“Parola Al” butonuna tıklanması ile birlikte yeni bir sayfa açılmaktadır. Bu sayfada “Müşteri Numarası” ya da “TC Kimlik Numarası” kısmı doldurulduktan sonra alt kısma da bankada kayıtlı olan cep telefonu numarası girilerek “Devam” butonuna basılmalıdır. Sonra sırasıyla;

 • Güvenlik Bilgileri
 • SMS Doğrulama
 • Parola Belirleme

Ekranları gelecektir. Bu ekranlardaki bilgiler de doğru şekilde girilerek cep telefonuna gelen SMS girilmeli ve yeni internet şifresi belirlenmelidir. “Garanti BBVA internet bankacılığı şifremi unuttum” ya da “Mobil şube şifremi unuttum” diyen kişiler de bu yöntem ile yeni şifrelerini belirleyebilmektedirler.

Şifresini unutmadığı halde çeşitli nedenlerden dolayı güncellemek isteyenler de bu yolla şifre değiştirme işlemi yapabilirler. Garanti BBVA Mobil ya da Garanti BBVA internet bankacılığı için belirlenen bir şifre her iki platform için de kullanılabilmektedir. Tabii her şeyden önce kişin internet bankacılığı müşterisi olması ve bankada kayıtlı bir cep telefonu bulunmalıdır.

garanti internet şifresi alma

Garanti BBVA Şifrematik Nedir, Nasıl Alınır?

Garanti BBVA internet bankacılığı ve Mobil Şube’ye giriş Garanti BBVA şifrematik cihazı ile de yapılabilmektedir. “Şifre Matik” taşınabilir, anlık olarak tek kullanımlık şifre üreten ve bir defalığına Garanti BBVA internet bankacılığına ya da Mobil’e girişe imkan tanıyan güvenlik odaklı olarak üretilmiş bir cihazdır.

Garanti BBVA Şifrematik cihazı almak için başvurular yalnızca Garanti BBVA internet şubesinden yapılabilmektedir. Başvuru işlemi için şu adımlar takip edilmelidir:

 • Garanti BBVA internet bankacılığına giriş
 • Profilim
 • Şifre/ Parola İşlemlerim
 • Şifrematik İşlemleri

Buradan oluşturulan kayıt sonrası banka tarafından Şifrematik cihazı müşterinin adresine teslim edilmektedir.

Garanti BBVA Şifrematik Aktivasyonu Nasıl Yapılır?

Teslim alınan cihazın aktive edilmesi gerekmektedir. Şifrematik cihazı aktivasyon işlemleri şunlardır.

 • Şifrematik cihazı standart PIN Kodu 1234’tür ve müşteri tarafından bunun değiştirilmesi gerekmektedir.
 • Şifrematik’in sağ alt tarafında bulunan ok işaretli tuşa basılmalıdır.
 • Ekranda “PIN” yazısı belirince standart kod olan 1234 girilmelidir.
 • Ekranda “NEW PIN” yazısı çıkınca kişi kendi belirlediği kodu girmelidir. Bu kod 1234 veya ardışık rakamlar olamaz.
 • Kod girilince ekranda “PIN CONF” yazısı çıkacaktır. Yeni belirlenen kod bir kez daha girilmelidir.
 • Ekranda “NEW PIN CONF” yazısı çıktığında PIN değiştirme işlemi başarıyla uygulanmış demektir. Bu aşamadan sonra cihaz dilendiği zaman PIN Kodu girilerek açılabilir ve ok işaretli tuşa basılarak 36 saniye süre için geçerli tek kullanımlık şifre oluşturulabilir.
 • Aktivasyon işleminin tamamlanması için Garanti BBVA internet şubesine girilerek; “Profilim – Şifre/Parola İşlemlerim – Şifrematik İşlemleri” aşamaları takip edilmelidir. Bu aşamada Şifrematik Cihazından oluşturulan şifre ekrana girilmelidir.
 • Bu işlemlerden sonra Şifrematik aktive edilmiştir ve istenildiği zaman ve yerde kullanılabilir.
Şifrematik ile Garanti BBVA İnternet Bankacılığına ve Mobil’e Giriş

Şifrematik ile Garanti BBVA internet bankacılığına veya mobile giriş yapmak için şu adımlar takip edilmelidir:

 • Garanti BBVA Mobil ya da internet bankacılığı giriş ekranındaki bilgiler (Müşteri/ TC Kimlik No ve parola) doldurulduktan sonra “giriş” tuşuna basılır.
 • Şifrematik sağ alt köşesindeki üzerinde ok işareti olan tuşa basılır.
 • Ekranda “PIN” yazısı çıkınca daha evvel belirlenmiş PIN kodu girilir.
 • Ekranda “APPLI _” görüldüğünde “1”e basılmalıdır. Akabinde tek kullanımlık 6 haneli şifre ekranda 36 saniye için görünür olacaktır. Bu şifre ile hem Garanti BBVA Mobil’e hem de Garanti BBVA internet bankacılığına giriş yapılabilmektedir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.