Garanti Bankası internet şifresi nasıl alınır?
Şifre ve parola işlemleri hakkında bilmeniz gereken her şey

Garanti Bankası İnternet Şubesi şifresi alma

Garanti bankasını internet şifrenizi unuttuysanız, ilk defa kullanacaksanız veya Garanti bankasının müşterisi oldunuz ve internetin nimetlerinden faydalanıp oturduğunuz yerden rahatca işlemlerinizi yapmak istiyorsunuz ancak nasıl yapılacağına dair fikriniz yoksa doğru yerdesiniz. Aşağıda resimli ve yazılı bir şekilde nasıl alabileceğinizi anlatmaya çalıştık.

Şifrenizi yenilemek istiyorsanız ya da unuttuysanız, şahsınıza ait bir Garanti Bankası Kredi Kartı ya da Banka Kartı ile, yazımızın devamını okuyarak şifrenizi alabilirisiniz. Eğer şahsınıza ait bir Garanti kartınız yok ise şubelerimizden de anında Şifre alabilirsiniz.

Şifrematik/Cep Şifrematik kullanıyorsanız, İnternet Şubesi şifrenizi değil, Şifrematik/Cep Şifrematik’inizin PIN kodunu unutmuşsunuzdur.

Adım-1

Şifrenizi yenilemek veya almak için kartınızın son 6 hanesini girerek devam butonuna tıklayınız.

garanti bankasi internet sifresi

Eğer kartınız yanınızda değilse veya yoksa “Kartım Yok” butonuna tıklayarak aşağıdaki ekrana ulaşabilirsiniz.

Adım-2

garanti bankasi internet parolasi

Bu ekranda müşteri olurken size verilen numarayı, anne kızlık soyadınızın 1 ve 2. karakterlerini ve doğum tarihinizi girerek “Devam” butonuna tıklayın.

Adım-3

Bu adımda karşınıza çıkan ekranda yeni parolanızı yazacağınız boş kutucuklar göreceksiniz. Şifrenizi belirledikten sonra müşteri numaranız ve yeni şifrenizle Garanti Bankası internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

Garanti bankası internet bankacılığı şifresi almak için tıklayın.

Şifre değiştirme

İnternet Şubesi Tanımlamalar menüsünden, şifre ve parolanızı kendi istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

Şifre blokesi

İnternet/Cep Şubesi şifreniz 6 rakamdan oluşmaktadır. Şifrenizi 3 defa hatalı girerseniz bloke olur. Eğer şifrenizi doğru hatırlıyorsanız 444 0 333 Alo Garanti’yi arayarak şifrenizin blokesini kaldırabilirsiniz.

“Hesaplarınız İnternet kullanıma kapalıdır” mesajı

İnternet Şubesi’nde aldığınız bu mesaj şifrenizi 3 defa hatalı girdiğinizde çıkmaktadır. Eğer şifrenizi doğru hatırlıyorsanız 444 0 333 Alo Garanti’yi arayarak şifrenizin blokesini kaldırabilirsiniz.

Yorum yazın