Garanti Bankası Kartsız İşlem Para Yatırma

Garanti Bankası Kartsız İşlem Para Yatırma 2021

Türkiye’nin en güvenilir bankalarından biri olan Garanti’de, hem kredi ürünleri hem de kredi kartları büyük fırsatlarla müşterilere sunulabiliyor.

Yıllardır müşteri memnuniyeti oranı ile dikkat çeken ve her geçen yıl kendisini daha çok geliştiren Garanti Bankası kartsız işlem para yatırma işlemlerinde de, hem az komisyon alarak hem de kısa sürede işlemleri yapabileceğiniz paramatiklerini hemen her yana kurarak avantajlı konuma geçmiş durumda.

Bu yazımızda sizler için Garanti Bankası’nda kartsız işlemle nasıl para yatırabileceğinizi anlatacağız. Siz de, daha önce ATM’lerden ya da paramatiklerden kartsız işlemle para yatırmadıysanız, yazımızı okuyarak ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

\"Garanti

Garanti ATM\’den Para Yatırma

Garanti Bankası’nın hemen her alışveriş merkezinde yahut işlek caddelerde bulunan ATM’leri yahut kendine özgü ismiyle paramatikleri bulunur. Bu paramatikler, kartlı ya da kartsız pek çok işlemi otomatik olarak halledebilmenizi ve banka şubesinde sıra beklememenizi sağlar. Garanti ATM’den para yatırma, günümüzde oldukça basit bir işlem.

Beş dakika içerisinde, dilerseniz IBAN numarasına, dilerseniz hesap numarasına; hatta isterseniz telefon numarasına dahi para yatırabilirsiniz. Parayı gönderdiğiniz kişinin hesabına anında yatan paradan hafta içi ve hafta sonu farklı komisyonlar çekilebildiğini ise belirtelim.

Peki, Garanti Bankası kartsız işlem para yatırma komisyonları ve yatırma yöntemleri nelerdir?

Garanti Bankası Hesabı Nasıl Açılır?

IBAN\’a Para Yatırma

Öncelikle belirtelim, Garanti Bankası’nda kartsız işlemle günlük en fazla 12.000 TL yatırabiliyorsunuz. IBAN numarasına gönderim yapmak için ise aşağıdaki yolları izlemeniz gerekiyor.

  1. Paramatik’te kartsız işlem seçeneğine tıklayın.
  2. Para yatırma / transfer butonunu göreceksiniz, tıklayın.
  3. IBAN numarasını girin ve sonrasında gerekli ücreti yatırın.

IBAN numarası ile para yatırımında, kartsız işlem yapıyorsanız 500 TL altı 15 TL; 500 TL üstü 20 TL ve katları şeklinde komisyon ödersiniz. Buna binaen, elinizdeki tutarın fazlasını, işlem komisyonuna binaen yatırmaya özen gösterin. Aksi halde, yeniden para eklemek durumunda kalabilirsiniz.

Hesap No\’ya Para Yatırma

Garanti Bankası kartsız işlem para yatırma yöntemlerinden bir tanesi de, hesap numarasına para yatırmak olarak biliniyor. Göndereceğiniz hesabın öncelikle şube kodu, sonrasında hesap numarasını bilmeniz gerekiyor. Eğer bu bilgilere sahipseniz, aşağıdaki rotayı izleyebilirsiniz.

  1. ATM’de kartsız işlem seçeneğine tıklayın.
  2. Ardından, para yatırma / transfer > Hesap No’ya para yatırma seçeneğine tıklayın.
  3. Hesap numarasını uygun biçimde girin.
  4. Numarayı ve bilgileri teyit ettikten sonra işlemi onaylayın ve paranızı gönderin.

Tıpkı kartsız işlemle IBAN numarasına para gönderme yönteminde olduğu gibi, hesap numarasına para göndermeniz halinde de, 500 TL ve altında 15 TL komisyon alınmaktadır. Herhangi bir şubeye gitmek yerine, ATM’lerden kısa sürede bu şekilde, dilerseniz hesap dilerseniz IBAN numarası ile paranızı anında dilediğiniz kişinin hesabına gönderebilirsiniz.

Paranızı yatırdıktan sonra makbuz almayı unutmamanızı tavsiye ederiz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.