Garanti Bankası SMS ile Anında Kredi Başvurusu 2020

Garanti Bankası SMS ile Anında Kredi Başvurusu 2020

Garanti BBVA, 1946 yılında faaliyetlerine başlamış, daha sonraki dönemlerde çeşitli ortaklıklarla gelişimi sürdürmüştür. Günümüzde Türkiye genelinde yaygın olarak hizmet veren banka şubeleri ile ülkemizin en büyük bankaları arasındadır. Garanti BBVA, ihtiyaç kredisi adı altında kişilerin ihtiyaçlarına şekilde destek paketleri sunmaktadır. Kredi başvuruları birçok yöntem ile gerçekleştirilirken Garanti SMS ile kredi başvurusu yapma olanağı da bulunmaktadır. Bu yazımızda Garanti BBVA  kredi başvurusu, kredi başvuru şartları, başvuru için gerekli belgeler ve 10.000 TL kredi miktarı için vade ve faiz hesaplamaları detaylı olarak açıklanmaktadır.

Garanti Bankası SMS ile Kredi Başvurusu

SMS ile Kredi Başvurusu Yap

Garanti BBVA kredi başvurusu yapma olanağı sayesinde müşteriler, kredi taleplerini pratik ve hızlı bir şekilde iletirken talebin sonucunu da SMS yoluyla öğrenebilmektedir. Bu durumda kişilerin ön onay almak için şubelere gitmelerine gerek kalmamaktadır. Başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler, kredi talebini resmiyete dökmek amacıyla Garanti BBVA şubelerine giderek tamamlayabilmektedir.

Garanti BBVA  kredi başvurusu yapmak için Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı yazdıktan sonra boşluk bırakarak talep ettiğiniz kredi miktarını eklemeniz gerekmektedir. Mesajınızı 3390’a SMS yoluyla gönderebilirsiniz.

Değerlendirme aşamasından sonra başvuru yapan kişilere olumlu veya olumsuz şekilde bilgilendirme mesajı gönderilmektedir. SMS ile Kredi Başvurusu olumlu sonuçlanan kişilere kredi limitleri ve vadeleri hakkında bilgiler verilmekte ve kısa süre içerisinde Garanti BBVA şubelerine gelerek işlemleri başlatmaları istenmektedir.

Garanti Bankası SMS ile anında kredi başvurusu için:

  1. Talep edilen kredi tutarı
  2. Kredi vadesi
  3. Aylık gelir yazılarak 3390’a gönderilir.

Bilgilerinin tamamının doğru olması ve eksiksiz olması durumunda SMS yöntemiyle yapılan başvuru için cevap kısa süre içerisinde telefona gelir. İhtiyaç kredisi kapsamında değerlendirilen bir kredi olarak ön plana çıkıyor olmasıyla beraber, SMS ile anında kredi yönteminde belirlenen limitler ihtiyaç kredisi özelinde şekillenir.

Garanti Bankası’nın sunduğu kredi başvuru kanalları arasında en çok kullanılan yöntemlerden biri olan SMS kanalı, herkes için kullanılabilir olmasıyla ön plana çıkar. Kredi için gerekli özellikleri karşılayan bireyler kısa sürede onay alarak kredi için talep ettikleri nakde sahip olurlar.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İhtiyaç kredisi için faiz oranları genel olarak can sıkıcı olabilse de, Garanti Bankası tarafından sunulan seçenek için belirlenen faiz tutarı %1,84 olarak belirlenmiştir. Tutar ve vadenin yükselmesiyle beraber %2,59 seviyesine gerileyebilen faiz oranı için belirleyici etkenler her ihtiyaç kredisinde olduğu gibi müşteri talepleridir. Garanti Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları, çok sayıda bankadan çok daha avantajlı seviyede sunulduğu gibi aynı zamanda yüksek vade olanağını da beraberinde getiren özelliktedir.

Yılın pek çok farklı döneminde vatandaşların sahip oldukları ihtiyaçların karşılanabilmesine yönelik olarak sunulan kredi olanağında makul faiz oranları her zaman korunuyor olmasıyla ön plana çıkar.

Garanti Bankası Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Garanti Bankası’ndan kredi almak isteyenler için belirlenen kredi aralıkları 1.000 TL-100.000 TL arasındadır. Bireysel müşteriler, en fazla belirlenen üst limite kadar kredi olanağından yararlanabilirler. Başvurunun değerlendirilmesi aşamasında ön planda tutulan bilgilerin tamamının değerlendirilmesiyle beraber, bireyler özelinde farklı seviyelerde ihtiyaç kredisi sağlanır.

Talep edilen tutar ve kredi notu arasındaki dengeyle beraber Garanti Bankası’nın sunduğu ihtiyaç kredisinden belirli seviyeye kadar yararlanabilme ayrıcalığı sunulur. Alınan krediler için 12-36 ay arasında sunulan vade, ihtiyaçların karşılandıktan sonra yapılacak olan geri ödemenin istenilen süre içerisinde gerçekleştirilebilmesi olanağını beraberinde getirir.

10.000 TL Kredi Hesaplama ve Faiz Oranları

Garanti BBVA tarafından sunulan kredi limitleri, kişilerin gelir durumlarına ve daha önceki finansal işlemlerine bağlı olarak kayıtlara geçen kredi notlarına göre belirlenmektedir. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için Garanti BBVA SMS ile kredi başvurusu yapabilir ve 60 aya varan vade seçenekleriyle bu destekten yararlanabilirsiniz. Garanti BBVA 10.000 TL kredi hesaplama ve faiz oranları, kredi destekleri hakkında fikir oluşturmak için aşağıdaki şekilde sıralanmaktadır.

VadeFaiz OranıAylık TaksitToplam Ödenecek Tutar
6 Ay%1,841.797,81 TL10.786,87 TL
12 Ay%1,84957,72 TL11.492,59 TL
24 Ay%1,81539,07 TL12.937,64 TL
36 Ay%1,79401,72 TL14.461,67 TL

Garanti BBVA kredi imkanlarından yararlanırken 444 0 335 numaralı iletişim kanalından Garanti Anında Kredi Hattı ile bağlantı kurarak soru, öneri ve şikayetlerinizi yetkililere iletebilirsiniz.

Kredi Başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler belirledikleri vade miktarlarıyla geri ödemeleri gerçekleştirmektedir. Toplam ödenecek tutar olarak belirtilen miktara ek olarak kredi tahsis ücreti adı altında binde 5 oranında ekstra ücret uygulanmaktadır. Garanti BBVA SMS ile 10.000 TL kredi başvurusu için 50 TL kredi tahsis ücreti alınmaktadır.

Kredi Başvuru Şartları ve Belgeleri

Garanti BBVA SMS ile kredi başvurusu yapmak için aranan şartlar arasında yaş sınırı bulunmaktadır. Kredi başvurusu yapacak kişilerin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Kredi limiti geliriniz ve kredi notunuz ile doğrudan alakalı olduğu için şart olarak gösterilme de bu detaylara dikkat edilmektedir.

Kredi Başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler en kısa sürede Garanti BBVA şubelerine giderek işlemlerini resmi olarak başlatabilmektedir. Başvurusu sırasında müşteri temsilcileri tarafından Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızın bulunduğu nüfus cüzdanı veya pasaport istenmektedir. Müşteri temsilcisinin gerek görmesi halinde ikametgah ve gelir belgesi de istenebilmektedir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.