Garanti Bankası Kredi Başvurusu 2018
Garanti Bankası Kredi Başvurusu

Garanti Bankası, Türkiye’nin en büyük ikinci özel bankası olma özelliğini taşımaktadır. Bankacılık sektöründe geniş ürün kapasitesine sahip olan banka, müşterine sunmuş olduğu cazip kredi olanakları ile de oldukça önemlidir.

garanti bankası kredi başvurusu

Bireysel bankacılığın yanı sıra, KOBİ ticari/kurumsal müşterilerine de destek vermekte ve kredi ürünlerini de bu doğrultuda çeşitlendirmektedir. Kredi Ürünlerinin zenginliği yanı başvuru koşullarının da hızlı ve güvenilir olması, tercih edilen bankalar arasında yer almasına sebep olmuştur.

Garanti Bankası Kredi Çeşitleri

Kredi kullanım amaçları bireysel nedenlerden doğabileceği gibi, ekonomik istihdam ve ticari sebeplerden de kullanılmaktadır. Küçük,orta ve büyük işletmeler olan,esnaflar,şirketler ya da holdingler gibi ülke ekonomisini de yakından ilgilendiren iş kollarına kredi imkânı sunan Garanti Bankası, finansal desteğini her türden müşteri kitlesine sunmaktadır. Bu anlamda esnaf kredisi, işletme kredisi ya da emeklilere özel krediler kredi türlerinin bir kaçına örnek gösterilebilir.

Başvuru Kanalları

Garanti Bankası, kredi başvuruları için her türlü imkânı sağlamış ve kişilerin dilediği kanaldan başvuru yapma özgürlüğü sunmaktadır. Bilindik başvuru kanallarının yanı sıra, kendine özel ve ileri teknoloji ile geliştirilen başvuru kanalları sayesinde kredi kullanmak isteyen vatandaş dilediğin gün ve saatte başvuru yapma şansını Garanti Bankasında yakalamaktadır.

Şube aracılığıyla Kredi Başvurusu
Türkiye’de özel bankacılık denildiğinde akla gelen ilk bankalardan olan Garanti Bankası, yurt içi ve yurt dışı şube sayısı ile 3. sırada yer almaktadır. Bankanın oldukça geniş alana yayılmış olması kişilerin bulunduğu yerden rahatlıkla şubeye ulaşmasını kolaylaştırmaktadır. Bu anlamda kredi kullanmak isteyen kişiler de, dilediği bir banka şubesini ziyaret ederek, bireysel müşteri temsilcisi ile kredi başvurusunda bulunabilmektedir.
İnternet Şubesi İle Kredi Başvurusu
Garanti internet şubesinden müşterilere dilediği an kredi kullanma imkânı sunmaktadır.Bu kanaldan başvuru yapmak isteyen kişiler sırasıyla, Başvuru > Kredi > İhtiyaç Kredisi adımlarını izleyerek kolay ve hızlı başvuruda bulunabilmektedir.
Telefon Bankacılığı İle Kredi Başvurusu
Son dönemlerde kredi başvurusunda en sık kullanılan yöntemlerden biri de telefon şubeleri olmaktadır. Garanti Bankası içinde, bankanın alo garanti 444 0 335 Tam Destek Danışma Hattı’nı arayarak hızlı ve güvenilir başvuru yapmanız mümkündür.
Garanti Cep İle Kredi Başvurusu
Günlük bankacılık işlemlerinin yanı sıra, kredi başvurularında da 7/24 hizmet veren garanti cep ile tüm işlemler son derece kolay ve hızlı hal almaktadır. Kişiler buradan kredi başvurusu yapmak için Başvurular, Kredi Başvurusu adımlarını takip etmesi gerekir. Kısa bir değerlendirmenin ardından sonucun olumlu olması halinde işlem buradan devam etmektedir. Uygulamayı indirmek için Android ya da iOS platformlarından birine gidebilirsiniz.

Tüm bu kanalların dışında Garanti Bankası için kredi başvuruları, banka ATM’lerinden, facebook sayfasından ve sms yolu ile de başvuru yapılabilmektedir.

Garanti Bankası Kredileri

Her türden finansal ihtiyaçlara hitap eden Garanti Bankası, bireysel, ticarive KOBİler destek vermekte ve ana kredi ürünlerini detaylandırarak ödeme koşullarını da genişletmektedir. Garanti Bankası kredileri,uygun faiz oranları ve vade seçenekleri için telefon bankacılığı, internet şubesi ya da banka şubelerinden detaylı bilgi almanız mümkündür.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi

Bireysel ihtiyaçlarınızdan doğan finansal açığınızı Garanti Bankası ihtiyaç kredisi ile kapatabilir ve isteklerinize bir an önce kavuşabilirsiniz.Bankanın sunmuş olduğu düşük faiz oranları yanı sıra,esnek ödeme planları da oldukça cazip imkânlar sunmaktadır.Bankanın sunmuş olduğu dijital kredi ile dilerseniz online, dilerseniz de garanti cep uygulaması ile şubeye gitmeden kredi kullanabilir ve anında hesabınızdan çekebilirsiniz.

Gerekli Belgeler

 1. Nüfus cüzdanı
 2. Gelir belgesi
 3. Ücretli Çalışan iseniz Bordro veya Gelir Yazısı
 4. Emekli iseniz Emekli Belgesi
 5. Şahıs Şirketi Sahibi iseniz Firma Belgeleri

Not:Başvuru sahibi ücretli çalışan ya da serbest meslek sahibi ise, kredi başvurularında kefil koşulu aranmamakla beraber, şubeler uygun gördükleri takdirde kefil talep etme hakkına sahiptir. Kefilin de yukarıda listelenmiş belgeleri Banka’ya sunması gerekmektedir.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi

Garanti Taşıt Kredisi ile dilediğiniz araç için kredi kullanabilir ve uygun faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.Garanti taşıt kredisi ile 48 aya kadar vade imkânı ve kefilsiz hızlı kredi kullanma imkânı bulunmaktadır. Gelirinize oranla esnetilebilen ödeme seçenekleri ile maksimum 48 aya kadar vade uygun görülmektedir. Bunun dışında, teminat olarak satın aldığınız aracın rehni yeterli olup, 0 kilometre taşıtlar için yapılan kredi başvurularında kefil koşulu aranmamakla beraber şubeler gerekli gördükleri takdirde kefil talep etme hakkına sahip olmaktadır.

2. el taşıtlar için maksimum 10 yaş a kadar kredi kullandıran banka, burada da kefil koşulu aramamaktadır.Taşıt kredilerinde bireysel amaçlı taşıtlar için kredilendirme oranı 50.000.TL’yi ve altında olan taşıtlar için fatura değerinin  %70 i oranında kredi kullandırılırken, 50.000 TL üstünde olan taşıtlar için fatura değerinin %50 si oranında kredi kullandırmaktadır.

Gerekli Belgeler

 1. Başvuru Formu (Başvuru formu için lütfen tıklayınız.)
 2. Nüfus Cüzdanı Aslı (size ve kefilinize ait)
 3. Serbest çalışanlar için vergi levhası, son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu (size ve kefilinize ait)
 4. Ücretli çalışanlar için gelir belgeleri (size ve kefilinize ait)
 5. Şirket sahipleri için şirketin mali durumuna ait belgeler ile ortaklık yapısını gösteren belge
 6. Satın alınacak araca ait proforma fatura

Garanti Bankası Konut Kredisi

Kendi evinin sahibi olmak ya da yatırım yapmak niyetiyle ev almak isteyen vatandaşlar Garanti mortgage kredileri ile her bütçeye uygun kredi kullanabilmektedir. Gelirinize göre, geri ödemeleri yapabileceğiniz ve bol seçenekli konut kredileri ileGaranti Bankası hemen her kesime hitap etmektedir. Bankanın başlıca mortgage ürünleri, sabit faizli mortgage, ön ödemeli, ara ödemeli, azalan taksitli,  artan taksitli değişken faizli ve evini gösterene mortgage olarak belirlenmiştir.

Konut kredileri için genel olarak faiz oraları düşük olmaktadır. En sık tercih edilen mortgage ürünü olan sabit fazılı konut kredisinde, taksitlerinizin miktarı hiç değişmez, hep aynı kalır.Azami vade oranı 240 ay olmakla birlikte,Sabit faizli kredilerde erken ödeme yapıldığı takdirde, erken ödenen anapara tutarının %2 si kadar erken ödeme ücreti alınır.Bunun dışında banka,satın alacağınız konutun uzman incelemesi değerinin en fazla %80’ine kadar kredi kullandırmakta ve teminat olarak, satın aldığınız evin ipoteği yeterli görmektedir.

Gerekli belgeler

 1. Başvuru Formu, nüfus cüzdanı aslı
 2. Serbest çalışanlar için vergi levhası, son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu (size ve kefilinize ait)
 3. Ücretli çalışanlar için gelir belgeleri (size ve kefilinize ait)
 4. Şirket sahipleri için şirketin mali durumuna ait belgeler ile ortaklık yapısını gösteren belge
 5. Konut Kredisi’nde alınacak konuta ilişkin kat mülkiyeti tapusu ya da kat irtifakı tapusu ve yapı kullanım izin belgesi ya da kat irtifakı tapusu ve inşaat ruhsatının fotokopileri.

Garanti Bankası Kredi Kampanyaları

Sunmuş olduğu her bankacılık ürün ve hizmetinde müşteri memnuniyetini temel alan garanti bankası, kredi ürünlerinin avantajlı koşullarına zamanla yenilerini eklemekte kampanyalı ürünler sunmaktadır.

Özel günler ve normal süreçlerde belirli zaman aralıkları için geçeri olan kampanyalı ürünler, faiz oranları, vade seçenekleri gibi birçok koşuldan etkilenmekte ve müşteriler için oldukça karlı olmaktadır. Yeni yıl kredisi, bayram kredisi bankanın yakın geçmişte sunduğu kampanyalı kredi ürünlerine örnek gösterilebilir. Garanti bankası kredi kampanyalarını takip etmek için tıklayın.

Yorum yazın