Garanti Bankası(BBVA) Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020

Garanti Bankası(BBVA) Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020

Yurtiçinde 905, yurtdışında 8 şube ile hizmet veren Garanti BBVA kredi kartlarıyla da avantajlı alışveriş olanağı sunuyor. Garanti BBVA kredi kartları; başta Bonus Ailesi olmak üzere; Shop&Fly Ailesi, Miles&Smiles ve American Express Card ürünlerinden oluşuyor. Bankanın geniş ürün yelpazesi; harcama tercihleri farklı farklı olan müşterilerin kendilerine en uygun olan kredi kartını seçebilecekleri şekilde geliştirilmiş. Garanti BBVA SMS ile kredi kartı başvurusu başlıklı içeriğimizde kredi kartlarının başvuru seçeneklerini ve özelliklerini kısaca inceleyelim.

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Garanti BBVA Bonus Kredi Kartı Başvurusu

Garanti BBVA bonus kredi kartlarında müşteriler harcamalarını uzayan taksitlerle gerçekleştirebiliyor; tek çekimde yaptıkları alışverişi de dilerlerse sonrasında bankaları ile görüşerek taksitlendirebiliyorlar. Bonus kredi kartları harcamalara özel yıllık 500 TL’ye kadar bonus kazanma olanağı da sunuyor. Garanti BBVA Bonus ailesi dahilinde şu kredi kartlarını müşterilerinin tercihine bırakıyor:

 • Bonus Trink
 • Bonus Genç
 • Bonus Flexi
 • Bonus Taraftar
 • Bonus Gold
 • Bonus Platinum
 • Bonus American Express
 • Money Bonus
 • Bonus Business
 • Bonus Amex

Garanti Bonus kredi kartı başvurusu şu kanallardan gerçekleştirilebiliyor:

 • Garanti BBVA şubelerinden
 • Garanti BBVA resmi web sitesinden
 • Bonus resmi internet sitesi üzerinden
 • Garanti BBVA Bonus kredi kartı başvurusu SMS ile güncel olarak yapılamamaktadır.

Garanti BBVA Miles&Smiles Kredi Kartı Başvurusu

Türk Hava Yolları’nın kredi kartı Miles&Smiles uzun yıllardır Garanti ayrıcalığı ile vatandaşlara sunuluyor. Klasik kredi kartlarında bulunan özelliklerin hemen hemen tamamının bulunduğu Miles&Smiles Kredi Kartı ekstra olarak kullanıcılarına uçuş için mil kazandırıyor. Kazanılan milbonuslar uçak bileti alınırken, seyahat harcamalarında ya da sigortalarında kullanılabiliyor. Garanti BBVA Miles&Smiles Kredi Kartı başvurusu şu kanallar üzerinden yapılabiliyor:

 • Garanti BBVA Mobil
 • Garanti BBVA Şubeleri
 • Garanti BBVA resmi internet sitesi
 • 444 0 333 numaralı Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi
 • Garanti BBVA Miles&Smiles Kredi Kartı başvurusu SMS ile güncel koşullarda yapılamamaktadır.

Garanti BBVA Flexi Kredi Kartı Başvurusu

Garanti BBVA Flexi kart nakit avans özelliğinden geniş taksit seçeneklerine, bonus kazandırma kanallarından kampanyalardan yararlanma olanaklarına kadar pek çok cazip özelliği bünyesinde barındırmaktadır. Garanti BBVA Flexi Card’da biriken bonuslar Garanti Seyahat Hattı’nda kullanılırken 1,5 kat şeklinde geçmektedir. Garanti BBVA Flexi Card başvurusu aşağıdaki seçeneklerden biriyle gerçekleştirilebilir.

 • Garanti BBVA internet bankacılığı
 • Garanti BBVA Mobil
 • Garanti BBVA resmi internet sitesi
 • Garanti BBVA Şubeleri
 • 444 0 333 numaralı Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi
 • Güncel koşullarda Garanti BBVA Flexi kredi kartı başvurusu SMS ile yapılamamaktadır.

Garanti’nin Kredi Kartı Başvurusu Yapabileceğiniz Diğer Ürünleri

Yeni ismiyle Garanti BBVA’nın diğer kredi kartı ürünleri ve markaları ise aşağıdaki şekilde sıralanabilir.

 • Shop &Fly Ailesi: Klasik, Gold ve Platinum seçenekleri ile sunulan Shop &Fly kredi kartları, her alışverişinizde ekstra mil kazandıran, Trink özelliği ile küçük ödemeleri anında yapabileceğiniz ürünler arasında yer alıyor. Her ay yapılan kampanyalara katılarak, %50’ye kadar ekstra mil kazanabilme avantajı ise, müşterilerini cezbeden avantajlardan sadece bir tanesi.
 • Miles &Smiles Ailesi: Tüm alışverişlerinizden, sektöre göre değişmekle birlikte ekstra mil kazanabileceğiniz, THY’nin resmi markası Miles &Smiles kredi kartları, Garanti BBVA bünyesinde benzersiz avantajlarla sunuluyor. Klasik, Gold ve Platinum Miles &Smiles ürünlerine sahip olarak, her ay yapılan kampanyalara katılabilir, ekstra mil kazanabilir, ayrıca avans mil özelliği ile seyahatlerinizi ertelemeden uçuş masraflarınızı karşılayabilirsiniz.
 • American Express Ailesi: En özel kampanyalar ve indirimlerle, ayrıcalıklı hissetmenizi sağlayan kredi kartlarından American Express, Garanti BBVA bünyesinde klasik, gold ve platinum olarak sunulmakta. Selects bünyesindeki tüm sektörlerde indirimler kazanabileceğiniz bu kredi kartları, aynı zamanda ödül sistemi ve 7/24 hizmet veren seyahat, concierge gibi hizmetleri sayesinde, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyor.

Garanti BBVA Kredi Kartları için Faiz Oranları

Masraf AdıFaiz Oranı
Gecikme Faizi% 2,65
Alışveriş Faizi% 2,15
Nakit Avans Faizi% 2,15
Nakit Avans Ücreti% 3,75 + 9,00 TL (minimum 9,00 TL)
Limit Aşım Faizi% 2,15

Yukarıdaki faiz oranlarının herhangi birine BSMV’nin dahil edilmediğini de hatırlatalım.

Garanti BBVA Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yukarıda sizin için tanıttığımız ve ayrıcalıklı özelliklerini belirttiğimiz tüm kredi kartlarına, aşağıdaki resmi başvuru kanallarından başvuru yapabilir ve kısa sürede bir Garanti Bankası kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

İnternet Sitesi: Garanti BBVA’nın resmi internet sitesinde bulunan kredi kartı başvurusu sayfasında (https://www.garantibbva.com.tr/tr/bireysel/kredi_kartlari/kredi-karti-basvurusu.page) dilediğiniz ürüne başvurunuzu kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı / Mobil Şube: Eğer bir Garanti müşterisiyseniz, kredi kartı başvurularınızı internet bankacılığı hesabınızdan ya da mobil uygulamalar üzerindeki işlemlerden yapabilmeniz mümkün ve form doldurmanıza da gerek yok! Başvurular menüsünde, kredi kartı başvurusu seçeneğini görebilirsiniz.

Telefon Bankacılığı: İnternet aracılığıyla başvuru yaparken içiniz rahat etmiyorsa, 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’nden de dilediğiniz kredi kartına başvurunuzu gerçekleştirebilmeniz mümkün.

Şubeler: Türkiye’nin dört bir yanındaki herhangi bir Garanti BBVA şubesinden de size en uygun kredi kartını seçerek başvuru yapabilirsiniz.

SMS ile Başvuru: Garanti BBVA kredi kartı başvurusu sms ile yapmak için BONUS yazıp bir boşluk bırakarak TC numaranızı 3340’a mesaj gönderebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kartınızı almadan önce ya da aldıktan sonra, aklınıza takılabilecek pek çok soru ve bu soruların cevabına da rehberimizde yer verdik.

Başvuru Durumu Nasıl Sorgulanır?

Kredi kartı başvurunuzun hangi aşamada olduğunu merak ediyorsanız, Garanti’nin resmi internet sitesinde bulunan başvuru durumu sorgulama sayfasından ya da BonusFlaş mobil uygulamasındaki sorgulama ekranından bilgilerinizi girerek merakınızı giderebilirsiniz. Eğer başvurunuz onaylanmıyorsa öncelikle Garanti’den banka hesabı açıp düzenli olarak kullanmanızı tavsiye ederiz.

Başvurum Neden Onaylanmıyor?

Garanti BBVA kendisine yapılan bütün kredi kartı başvurularını titizlikle değerlendirmekte ve olumlu bulduğu başvurulara geri dönüş sağlamaktadır. Garanti BBVA kredi kartı başvurusunun onaylanmamasının ya da ret cevabı gelmesinin bir ya da birkaç sebebi olabilir. Bahse konu sebepleri sıralamak gerekirse:

 • Müşterinin Findeks notu riskli, çok riskli yahut “0” ise
 • Müşterinin takipte bulunan kredi ya da kredi kartı borca varsa
 • Müşterinin varlık yönetim şirketlerinde takip edilen borcu varsa
 • Müşterinin icra dairelerinde takip edilen borcu varsa
 • Müşterinin hali hazırda kullandığı farklı kredi kartı ya da kartları varsa ve bu kredi kartlarının toplam limitleri müşterinin aylık belgelenebilir gelirinin dört kat ve üzerindeyse
 • Müşterinin gelir belgesi vb. gibi eksik evrak ve bilgisi bulunuyorsa

Garanti BBVA tarafından kredi kartı başvurusu ret edilebilir yahut başvurusu onaylanmayabilir.

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır?

Garanti BBVA’ya yapılan kredi kartı başvurularının sonucu ortalama olarak 20 iş günü civarında netleşmektedir. Bu süre müşteriye göre bir miktar daha kısa ya da uzun sürebilmektedir. Garanti BBVA kredi kartı başvurusunun cevaplanma süresinde müşterinin KKB skoru ile birlikte bankada bulunan diğer bilgileri de etkilidir. Ek olarak bankanın iş yoğunluğu vb. gibi durumlar da sürecin kısalmasına ya da uzamasına etki edebilir. Garanti BBVA’ya yapılan kredi kartı başvuruları; “Kredi Kartı Başvuru Takibi” ekranında yer alan TC Kimlik No. ve başvuru esnasında verilen telefon numarası bilgileri girilerek incelenebilir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

Limit Arttırma ya da Azaltma İşlemi Nasıl Yapılır?

Garanti’den kredi kartınızı aldıktan sonra, limitle ilgili düzenlemeleri yapmak için en kısa yol, internet bankacılığı ya da mobil uygulamayı kullanmaktır. Size özel iki müşteri panelinden de, kredi kartları menüsünden limit işlemleri seçeneğine tıklayarak, gerekli ayarlamaları dilediğinizce yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Yöntemleri Nelerdir?

Bonus ya da markası fark etmeksizin Garanti’den aldığınız kredi kartının borçlarını ödemekte zorluk çekiyorsanız, öncelikle 444 0 333 numaralı telefon bankacılığını arayarak bu durumu anlatmanız, sonrasında da bir şubeye gitmeniz ve müşteri danışmanıyla görüşerek uygun bir ödeme cetveli oluşturmanız tavsiye ediliyor.

Garanti BBVA Kredi Kartı Başvurusu İptal Edilebilir mi?

Kredi kartı başvurunuzu online olarak ya da diğer yöntemlerle yaparken, herhangi bir sözleşmeyi sözlü biçimde onaylamamanız halinde, başvurunuzu müşteri hizmetlerini arayarak derhal iptal edebilirsiniz. Ancak, sözleşmeyi kabul ettiyseniz, kart başvurusu iptali imkansızdır ve kartı teslim aldıktan sonra iptal etmeniz gerekir.

Kayıp ya da Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası’nın müşteri iletişim hizmetleri her saat sizlere hizmet veriyor, dolayısıyla kayıp ya da çalıntı ihbarı yapmanın en kısa yolu, 444 0 333 numaralı hattı aramaktan geçiyor. Operatöre derhal bağlanarak, kartınızı sadece birkaç dakika içerisinde kullanıma kapattırabilirsiniz.

Nakit Çekim Faiz Oranı ve Ücretleri Hakkında Bilginiz Var mı?

Kredi kartınızdan nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak adına çekim yaptıysanız, tutara ek olarak % 3,75 + 9,00 TL nakit çekim ücreti ve %2.15 faiz oranı bir sonraki ekstrenize yansıtılacaktır.