Garanti Bankası(BBVA) Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020Türkiye’nin kredi kartı portföyü en geniş bankalarından biri olan ve geçtiğimiz günlerde yeni ismi ile yoluna devam edeceğine dair resmi açıklamayı yapan Garanti BBVA, hem bireysel hem de kurumsal, her yaştan ve meslekten müşterilerine sunduğu ayrıcalıklarla biliniyor. Siz de, Garanti’den bir kredi kartı sahibi olmak isterseniz, bu yazımızda sizin için hem kredi kartlarını tanıtan hem de faiz oranları ve başvuru yöntemlerinden bahseden harika bir rehber hazırlayacağız.

Detaylı rehberimiz sayesinde, siz de Garanti Bankası kredi kartı başvurusu gerçekleştirebilir, mesleğinize ve tercihlerinize yönelik, size özel kampanyalar sunan kartlardan birine kısa sürede sahip olabilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Kredi Kartı Çeşitleri ve Özellikleri

Bankanın kredi kartı ürünlerinin epey fazla olduğunu belirtmiştik, ancak bu kartların temelde beş kategoriye ayrıldığı söylenebilir. Bu ana kategoriler ise aşağıdaki gibi sıralanıyor.

 • Bonus Ailesi
 • Shop &Fly kredi kartları
 • Miles & Smiles kredi kartları
 • American Express Card
 • Flexi Card

Yukarıdaki beş ana kategoride sunulan her kredi kartına dair kısa tanıtımlar yapacak ve ayrıcalıklı özelliklerini sunacağız. Dilerseniz, öncelikle kalabalık Bonus ailesinden başlayalım.

Bonus Ailesi

Ülkemizde sadece Garanti Bankası’nın değil, pek çok bankanın da kullandığı Bonus markası altında, Garanti’nin büyük bir portföyü mevcut.

 • Bonus Card (Klasik): Garanti BBVA kredi kartı başvurusu gerçekleştirmek istediğinizde, size en sık önerilen kartlardan bir tanesi, klasik Bonus olur. Harcadıkça bonus puan kazanabileceğiniz, taksitli alışverişler yapabileceğiniz, her ay kampanyalarla müşterilerine ayrıcalıklı teklifler sunan Garanti’nin klasik ancak sürekli geliştirilen bu ürünü; aynı zamanda nakit ihtiyaçlarınıza da anında derman olabiliyor.
 • Bonus American Express: Garanti’nin Bonus ve American Express özelliklerini birleştirdiği Bonus American Express; özellikle akaryakıt, market ve restoran harcamalarınızda ekstra bonus kazandıran; Starwood ve Hilton gibi otellerde ayrıcalıklı fırsatlar sunan; seyahat programı kapsamında puanlarınızla uçak bileti alabileceğiniz bir kredi kartı.
 • Bonus Flexi: Hem kart aidatı ödemeyeyim, hem de tüm Bonus özelliklerinden sadece ben talep edersem faydalanayım diyenlerdenseniz; Bonus Flexi tam da size göre. Bu kart sayesinde, Bonus’un dilediğiniz özelliğini sadece bir SMS ile açtırabilir, tercih ve zevklerinize uygun bir kredi kartı yaratabilirsiniz.
 • Bonus Genç: Sadece 18-25 yaş arası gençlerin alabildiği, gençlere özel kredi kartı Bonus Genç, yıllık kart aidatı olmayan, tüm bonus özelliklerini kapsayan ve her ay Bonus Flaş uygulamasında harika kampanyalar sunan bir ürün. Ayrıca, bu kredi kartına sahip olan gençler, borç erteleme ve sonradan taksitlendirme gibi özelliklerden de faydalanabiliyorlar.
 • Altın Bonus: Atasay ortaklığı ile oluşturulmuş bir kredi kartı olan Altın Bonus, her harcamanızda sizlere ATAkulche kazandırıyor. Bonus yerine külçe kazandıran bu kredi kartında biriken külçelerinizi, Türkiye’nin pek çok Atasay şubesinden teslim alabiliyorsunuz. Bunun yanında, tüm Bonus özelliklerini taşıyan Altın Bonus’un, otomatik talimat vererek her ay külçe alabileceğiniz bir özelliği de mevcut.
 • Taraftar Bonus: Garanti Asistan, Shuttle ve Acil Durum Yardım Merkezi gibi ayrıcalıklı hizmetlerle gelen taraftar kartları, aşığı olduğunuz takımın tasarımında ve yaptığınız her harcamada, takımınıza katkıda bulunan bir kredi kartı ürünü.
 • Money Bonus: Sıklıkla Migros ve bünyesindeki hizmetlerden alışveriş yapıyorsanız, Money karta sahipsiniz demektir; peki, Money Bonus’a ne dersiniz? Harcadıkça money kazanabileceğiniz, bunun yanında Migros ve bünyesindeki hizmetlerden alışveriş yaparken özel fırsatlarından yararlanabileceğiniz bu kredi kartı, aynı zamanda tüm Bonus özelliklerine de sahip.

Garanti’nin Kredi Kartı Başvurusu Yapabileceğiniz Diğer Ürünleri

Yeni ismiyle Garanti BBVA’nın diğer kredi kartı ürünleri ve markaları ise aşağıdaki şekilde sıralanabilir.
 • Shop &Fly Ailesi: Klasik, Gold ve Platinum seçenekleri ile sunulan Shop &Fly kredi kartları, her alışverişinizde ekstra mil kazandıran, Trink özelliği ile küçük ödemeleri anında yapabileceğiniz ürünler arasında yer alıyor. Her ay yapılan kampanyalara katılarak, %50’ye kadar ekstra mil kazanabilme avantajı ise, müşterilerini cezbeden avantajlardan sadece bir tanesi.
 • Miles &Smiles Ailesi: Tüm alışverişlerinizden, sektöre göre değişmekle birlikte ekstra mil kazanabileceğiniz, THY’nin resmi markası Miles &Smiles kredi kartları, Garanti BBVA bünyesinde benzersiz avantajlarla sunuluyor. Klasik, Gold ve Platinum Miles &Smiles ürünlerine sahip olarak, her ay yapılan kampanyalara katılabilir, ekstra mil kazanabilir, ayrıca avans mil özelliği ile seyahatlerinizi ertelemeden uçuş masraflarınızı karşılayabilirsiniz.
 • American Express Ailesi: En özel kampanyalar ve indirimlerle, ayrıcalıklı hissetmenizi sağlayan kredi kartlarından American Express, Garanti BBVA bünyesinde klasik, gold ve platinum olarak sunulmakta. Selects bünyesindeki tüm sektörlerde indirimler kazanabileceğiniz bu kredi kartları, aynı zamanda ödül sistemi ve 7/24 hizmet veren seyahat, concierge gibi hizmetleri sayesinde, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyor.

Garanti BBVA Kredi Kartları için Faiz Oranları

Masraf Adı Faiz Oranı
Gecikme Faizi % 2,65
Alışveriş Faizi % 2,15
Nakit Avans Faizi % 2,15
Nakit Avans Ücreti % 3,75 + 9,00 TL (minimum 9,00 TL)
Limit Aşım Faizi % 2,15

Yukarıdaki faiz oranlarının herhangi birine BSMV’nin dahil edilmediğini de hatırlatalım.

Garanti BBVA Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yukarıda sizin için tanıttığımız ve ayrıcalıklı özelliklerini belirttiğimiz tüm kredi kartlarına, aşağıdaki resmi başvuru kanallarından başvuru yapabilir ve kısa sürede bir Garanti Bankası kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

İnternet Sitesi: Garanti BBVA’nın resmi internet sitesinde bulunan kredi kartı başvurusu sayfasında (https://www.garantibbva.com.tr/tr/bireysel/kredi_kartlari/kredi-karti-basvurusu.page) dilediğiniz ürüne başvurunuzu kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı / Mobil Şube: Eğer bir Garanti müşterisiyseniz, kredi kartı başvurularınızı internet bankacılığı hesabınızdan ya da mobil uygulamalar üzerindeki işlemlerden yapabilmeniz mümkün ve form doldurmanıza da gerek yok! Başvurular menüsünde, kredi kartı başvurusu seçeneğini görebilirsiniz.

Telefon Bankacılığı: İnternet aracılığıyla başvuru yaparken içiniz rahat etmiyorsa, 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’nden de dilediğiniz kredi kartına başvurunuzu gerçekleştirebilmeniz mümkün.

Şubeler: Türkiye’nin dört bir yanındaki herhangi bir Garanti BBVA şubesinden de size en uygun kredi kartını seçerek başvuru yapabilirsiniz.

SMS ile Başvuru: Garanti BBVA kredi kartı başvurusu sms ile yapmak için BONUS yazıp bir boşluk bırakarak TC numaranızı 3340’a mesaj gönderebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kartınızı almadan önce ya da aldıktan sonra, aklınıza takılabilecek pek çok soru ve bu soruların cevabına da rehberimizde yer verdik.

Başvuru Durumu Nasıl Sorgulanır?

Kredi kartı başvurunuzun hangi aşamada olduğunu merak ediyorsanız, Garanti’nin resmi internet sitesinde bulunan başvuru durumu sorgulama sayfasından ya da BonusFlaş mobil uygulamasındaki sorgulama ekranından bilgilerinizi girerek merakınızı giderebilirsiniz. Eğer başvurunuz onaylanmıyorsa öncelikle Garanti’den banka hesabı açıp düzenli olarak kullanmanızı tavsiye ederiz.

Limit Arttırma ya da Azaltma İşlemi Nasıl Yapılır?

Garanti’den kredi kartınızı aldıktan sonra, limitle ilgili düzenlemeleri yapmak için en kısa yol, internet bankacılığı ya da mobil uygulamayı kullanmaktır. Size özel iki müşteri panelinden de, kredi kartları menüsünden limit işlemleri seçeneğine tıklayarak, gerekli ayarlamaları dilediğinizce yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Yöntemleri Nelerdir?

Bonus ya da markası fark etmeksizin Garanti’den aldığınız kredi kartının borçlarını ödemekte zorluk çekiyorsanız, öncelikle 444 0 333 numaralı telefon bankacılığını arayarak bu durumu anlatmanız, sonrasında da bir şubeye gitmeniz ve müşteri danışmanıyla görüşerek uygun bir ödeme cetveli oluşturmanız tavsiye ediliyor.

Garanti BBVA Kredi Kartı Başvurusu İptal Edilebilir mi?

Kredi kartı başvurunuzu online olarak ya da diğer yöntemlerle yaparken, herhangi bir sözleşmeyi sözlü biçimde onaylamamanız halinde, başvurunuzu müşteri hizmetlerini arayarak derhal iptal edebilirsiniz. Ancak, sözleşmeyi kabul ettiyseniz, kart başvurusu iptali imkansızdır ve kartı teslim aldıktan sonra iptal etmeniz gerekir.

Kayıp ya da Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası’nın müşteri iletişim hizmetleri her saat sizlere hizmet veriyor, dolayısıyla kayıp ya da çalıntı ihbarı yapmanın en kısa yolu, 444 0 333 numaralı hattı aramaktan geçiyor. Operatöre derhal bağlanarak, kartınızı sadece birkaç dakika içerisinde kullanıma kapattırabilirsiniz.

Nakit Çekim Faiz Oranı ve Ücretleri Hakkında Bilginiz Var mı?

Kredi kartınızdan nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak adına çekim yaptıysanız, tutara ek olarak % 3,75 + 9,00 TL nakit çekim ücreti ve %2.15 faiz oranı bir sonraki ekstrenize yansıtılacaktır.

Yorum yazın