Garanti Bankası Sigortasız Kredi Başvurusu 2020Garanti Bankası hem ürünleri, hem de yüksek müşteri memnuniyeti sayesinde oldukça sık tercih ediliyor. Tabi her banka gibi Garanti Bankası da dijital şube kullanımına büyük önem veriyor. Hatta bu şube aracılığı ile kullanılacak ürünleri için çeşitli kampanya ve promosyonlar düzenleyerek, kullanıcı sayısını artırmayı hedefliyor. Sigortasız, anında krediler de bunlardan bir tanesi.

Garanti bankası sigortasız kredi başvurusu için müşterilerini 3 farklı kategoride değerlendiriyor. İlki maaş müşterileri. Maaş müşterileri bu anında krediye diledikleri miktarlarda başvurabiliyor.

Ancak maaş müşterisi olmayanlar yalnızca 25 bin TL’ye kadar başvuru sağlayabiliyor. Azami taksit sayısı ise 48 ay ile sınırlı. Elbette KKB notu her kredide olduğu gibi bu kredide de hayli önemli.

Garanti Bankası Sigortasız Kredi Fırsatı

Garanti Bankası Sigortasız Kredi Başvurusu

Garanti Bankası düşük kredi faiz oranları sunan, avantajlarla dolu bir banka. Üstelik şube ve ATM ağı da oldukça geniş. Ancak her şeyden önce bu bankanın dijital internet bankacılığı platformu son derece kullanışlı ve fırsatlarla dolu. Garanti Bankası sigortasız kredi fırsatı da bunlardan bir tanesi. Artık gelir belgesiz ve sigortasız olarak bu platformdan kredi kullanmak mümkün.

Bu krediye başvuru yapmak için uygulamanız gereken çok basit birkaç adım bulunuyor. Öncelikle Garanti Bankası internet bankacılığına girmelisiniz. Müşterisi iseniz zaten anında kredi adımı karşınıza çıkacaktır.

Müşteri değilseniz, giriş yapmadan önce karşınıza çıkacak krediler, başvuru adımından bu krediye başvuru sağlayabilirsiniz. Başvurunuzun yanıtı banka tarafından anında verilecektir. İşte Garanti Bankası tarafından sağlanan birbirinden avantajlı kredi fırsatları.

Sigortasız İhtiyaç Kredisi

Garanti Bankası yüzde 2.14 faiz oranı üzerinden ihtiyaç kredisi veriyor. Üstelik bu sigortasız ihtiyaç kredisi ürününü 48 aya kadar da vadelendirebiliyorsunuz. İnternet bankacılığı üzerinden yapılacak başvurularda banka gelir belgesi talep etmiyor.

Yani sigortalı herhangi bir gelirinizin olması da şart değil. Yalnızca kredi notunuzun yeterli olması bu krediyi kullanmak için yetiyor. Garanti Bankası’na sms ile kredi başvurusu yapmakta mümkün.
Sigortasız İhtiyaç Kredisi Hesaplama
Kredi tutarı Vade sayısı Faiz oranı Taksit tutarı Toplam ödeme
25.000 36 2.14 1.072 TL 38.740 TL

Sigortasız Taşıt Kredisi

Sigortasız taşıt kredisi şuanda herhangi bir bankada söz konusu değil. Elbette bankaların sigortasız ürünlerinden kullanıp araç alınabilir. Ancak direkt taşıt kredisini sigortasız kullanmak mümkün değildir. Çünkü devlet tarafından zorunlu kılınan trafik sigortası dahi, kredi kullanım aşamasında talep edilen ürünlerdendir.

Ne Garanti Bankası’nda, ne de başka bir bankada şuan için sigortasız taşıt kredisi verilmemektedir. Garanti Bankası’nın vermiş olduğu taşıt kredisi hesaplama tablosu ise şöyledir;

Sigortasız Taşıt Kredisi Hesaplama
Kredi tutarı Vade sayısı Faiz oranı Taksit tutarı Toplam ödeme
40.000 60 1.85 1.213 TL 72.977 TL

Sigortasız Konut Kredisi

Konut kredisi de tıpkı taşıt kredisi gibi sigortasız olarak kullandırılmayan kredilerden. Ancak bazı bankalar kişinin kefil ya da ipotek göstermesi durumunda kredili hayat poliçesi düzenlemeyebiliyor. Bunu da bazı tüketiciler sigortasız konut kredisi şeklinde lanse edebilir.

Ancak DASK gibi zorunlu sigortalar yine bankalar aracılığı ile kredi kullanım aşamasında yaptırılmak zorunda. Garanti Bankası da son derece uygun faizler ile konut kredisi finansmanı sağlayan bir banka. İşte Garanti Bankası konut kredisine ait bir tablo;

Sigortasız Konut Kredisi Hesaplama
Kredi tutarı Vade sayısı Faiz oranı Taksit tutarı Toplam ödeme
100.000 120 1.65 1.919 TL 231.758 TL

Garanti Bankası Sigortasız Kredi Nasıl Alınır?

Garanti Bankası’ndan anında kredi kullanmak için Garanti İnternet sitesine girmeniz gerekiyor. Burada 2 seçenek sizleri karşılayacak. Aslında Garanti Bankası sigortasız kredi nasıl alınır sorunuz da bu aşamada açıklığa kavuşuyor. Çünkü eğer Garanti Bankası müşterisi iseniz internet bankacılığınıza o adımdan girip başvurusunu sağlayabilirsiniz. Eğer müşterisi değilseniz, anlık başvuru alanını kullanmalısınız.

Taşıt ve konut kredileri her ne kadar Garanti internet bankacılığından başvurulan krediler olsa da, kullanım için şube ile iletişime geçmeniz, onay sonrasında da şubeden kullanmanız şart. Çünkü bu tip krediler şube dışında farklı herhangi bir platformda kullanılamaz.

Sigortasız Kredi Alma Şartları

Garanti Bankası kendi maaş müşterilerine oldukça avantajlı krediler sağlayan bir banka. Hatta bu müşterileri için çoğu zaman kefil ya da ipotek de talep edilmez. Ancak bunun dışında bulunan tüm müşterileri için, sigortasız krediler hariç olmak üzere yüklü krediler de kefil ve ipotek istenecektir.

Sigortasız kredi alma şartları arasında bulunan en önemli kriter elbette kredi notudur. Her ne kadar kredi adı koşulsuz şartsız olsa da sistem başvuru yapıldığı anda ilk olarak kişinin kredi notunu sorgular. Dolayısıyla KKB notu yeterli seviyede olmayan kişilerin bu kredilerden faydalanması imkânsızdır.

Yorum yazın