Garanti Bankası Sigortasız Kredi Başvurusu | 2021 |

Garanti Bankası Sigortasız Kredi Başvurusu | 2021 |

Garanti BBVA müşterilerinin ihtiyaçlarına özel olarak ürettiği çözümler ile müşteri portföyünü genişleten bankalar arasında yer alıyor. Bu kapsamda gelir belgesi talep etmeden de kredi veren bankanın cazip koşullarda geri ödeme olanağı da bulunuyor. Garanti BBVA gelir belgesiz kredi özellikleri nelerdir, hesaplama ve başvuru işlemleri nasıl yapılır incelemekte yarar var.

Garanti BBVA’nın Gelir Belgesiz Kredi Özellikleri

Garanti BBVA müşteriye göre gelir belgesi talep etmeyebildiği ihtiyaç kredisini 1.000 TL ile 100.000 TL bandında sağlamaktadır. Banka müşterilerine bu kredi dahilinde 3 aydan 60 aya kadar geri ödeme olanağı sunmaktadır. Üstelik şimdi çekilen kredinin 3 ay sonra ödenmeye başlanması da taksit öteleme seçeneği ile mümkündür. Geri ödemelerde ayda bir taksit ile birlikte 3 ayda bir taksit de tercih edilebilmektedir.

Garanti Bankası Sigortasız Kredi Fırsatı

Garanti Bankası Sigortasız Kredi Başvurusu

Garanti Bankası düşük kredi faiz oranları sunan, avantajlarla dolu bir banka. Üstelik şube ve ATM ağı da oldukça geniş. Ancak her şeyden önce bu bankanın dijital internet bankacılığı platformu son derece kullanışlı ve fırsatlarla dolu. Garanti Bankası sigortasız kredi fırsatı da bunlardan bir tanesi. Artık gelir belgesiz ve sigortasız olarak bu platformdan kredi kullanmak mümkün.

Bu krediye başvuru yapmak için uygulamanız gereken çok basit birkaç adım bulunuyor. Öncelikle Garanti Bankası internet bankacılığına girmelisiniz. Müşterisi iseniz zaten anında kredi adımı karşınıza çıkacaktır.

Müşteri değilseniz, giriş yapmadan önce karşınıza çıkacak krediler, başvuru adımından bu krediye başvuru sağlayabilirsiniz. Başvurunuzun yanıtı banka tarafından anında verilecektir. İşte Garanti Bankası tarafından sağlanan birbirinden avantajlı kredi fırsatları.

Garanti BBVA Gelir Belgesi Olmadan Kredi Çekme Faizi

Garanti BBVA’nın gelir belgesiz olarak da sağladığı kredinin faiz oranları geniş bir skalaya yayılmıştır. Bahse konu kredi dahilinde taban aylık faiz 0,99 iken tavan faiz ise 1,84 düzeyindedir. Bu aralıkta müşterinin hangi faiz oranından kredi kullanabileceği kişinin Findeks notuna doğrudan bağlıdır. Buna ek olarak Garanti BBVA kredi tutarı ve bankaya tekrar ödemelerde tercih edilecek vadeye göre de faiz oranlarını belirleyebilmektedir. Kişinin hangi orandan kredi çekebileceği yapılan kredi başvurusunun banka tarafından onaylanmasının akabinde netleşmektedir.

Ayrıca Bkz: Garanti 3 Ay Ertelemeli Kredi

Garanti BBVA Gelir Belgesiz Kredi Hesaplama

3 aydan 60 aya kadar vade ve 0,99’dan başlayan faiz oranları ile Garanti BBVA’dan kredi çekmek isteyen kişiler için hesaplama örnekleri aşağıdaki tabloda verilmiştir. Tabloda farklı faiz oranları ve vadeler ile hesaplama yapılarak Findeks notu birbirinden farklı olan kişilerin de kendilerine uygun hesaplamayı görmeleri amaçlanmıştır.

KrediFaiz Oranı*Taksit TutarıGeri ÖdemeMasraflar*
12 Ay 15.000 TL0,991.348,61 TL16.183,37 TL130 TL
24 Ay 25.000 TL1,111.223,89 TL29.373,28 TL195 TL
36 Ay 40.000 TL1,251.446,10 TL52.059,45 TL405 TL
48 Ay 60.000 TL1,351.807,97 TL86.782,45 TL560 TL
60 Ay 70.000 TL1,451.889,01 TL113.340,78 TL630 TL

 

  • Faiz oranları ve masraflar ile ilgili olarak tabloda verilen rakamlar kişi özelinde farklılık gösterecektir. Zira faiz oranı kişinin Findeks skoru, istediği kredi tutarı ve geri ödemede tercih ettiği vade dilimine göre banka tarafından netleştirilmektedir. Masraflar ise krediden faydalanacak kişinin yaptırmasının zaruri olduğu hayat sigortası ile; kredi meblağının binde 5’i noktasında olan kredi tahsis ücretine vergiler eklenerek hesaplanmaktadır. Bu kalem de krediye başvuran kişiye göre özel olarak bankaca hesaplanmaktadır, tablodaki rakamlar yıllık ortalama ücretlerdir.

Garanti Bankası Sigortasız Kredi Nasıl Alınır?

Garanti BBVA’dan gelir belgesiz krediye başvuru bankanın şubelerinde yalnızca bankanın hali hazırda müşterisi olan (mümkünse maaş müşterisi) ve emekliler için geçerlidir. Gelir belgesi olmadan kredi başvurusu yapacak kişiler Garanti BBVA internet bankacılığını ya da resmi internet sitesini ziyaret edebilirler. Garanti Mobil ve Garanti Telefon Bankacılığı (444 0 333) üzerinden de kredi başvurusu gerçekleştirilebilmektedir. Gelir belgesiz kredi başvurusu için Garanti Anında Kredi Hattı’na da 444 0 335 numarası üzerinden ulaşılabilir.

Yapılan kredi başvurularına banka genellikle kısa süre içerisinde olumlu yahut olumsuz geri dönüş yapmaktadır. Ancak müşterilerin geri dönüş alamadığı durumlarda yukarıda yazılı olan kredi başvuru kanalları üzerinden kredi başvuru sonucu sorgulama ve takip etme imkanlarının da bulunduğu söylenebilir. Kredi koşullarının Garanti BBVA tarafından önceden haber verilmeksizin istenilen zamanda değiştirilebileceği ve net koşulların kişi özelinde krediye başvuru sırasında ortaya çıkacağı da bilinmelidir. Tüm bunların yanı sıra; Garanti BBVA kredi politikaları kapsamında değerlendirdiği ve standartlarına uymadığını düşündüğü başvuruları ret edebilir veya yanıtsız bırakabilir.

Sigortasız Kredi Alma Şartları

Garanti Bankası kendi maaş müşterilerine oldukça avantajlı krediler sağlayan bir banka. Hatta bu müşterileri için çoğu zaman kefil ya da ipotek de talep edilmez. Ancak bunun dışında bulunan tüm müşterileri için, sigortasız krediler hariç olmak üzere yüklü krediler de kefil ve ipotek istenecektir.

Sigortasız kredi alma şartları arasında bulunan en önemli kriter elbette kredi notudur. Her ne kadar kredi adı koşulsuz şartsız olsa da sistem başvuru yapıldığı anda ilk olarak kişinin kredi notunu sorgular. Dolayısıyla KKB notu yeterli seviyede olmayan kişilerin bu kredilerden faydalanması imkânsızdır.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.