Garanti Bonus Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Garanti Bonus Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Merhaba kredi365.net okurları,

Bonus özellikli kredi kartları ile milyonlarca müşteriye hitap eden Garanti BBVA, kredi kartlarından nakit avans ve taksitli nakit avans kullanımına da imkan tanıyor. Acil nakde sıkışan veya aniden ödemesi beliren kişiler Garanti BBVA kredi kartı taksitli nakit avans kullanımı ile finansman ihtiyaçlarını giderebilirler. İçeriğimizde Garanti BBVA nakit avans kullanımına dair faiz oranından ödeme planına, asgari ödemeden erken kapamaya kadar detaylı bilgi yer almaktadır.

Nakit Avans nedir?

Nakit avans kredi kartınızdan çektiğiniz nakit paradır. Bu bankanın müşterilerine belirli faiz ve komisyon oranlarıyla verdiği bir hizmettir. Bankadan bankaya faiz ve komisyon oranları değişiklik gösterebilir. Bu yazımızda Garanti Bankası müşterilerinin bonuscard sahiplerinin nakit avans çekim işlemlerini nasıl yapıldığını ele alacağız.

Garanti Bonus taksitli nakit avans nasıl çekilir?

Garanti BBVA kredi kartlarından taksitli nakit avans bankanın ATM’lerinden ya da şubelerinden nakit olarak kullanılabilir. Yine bankanın hem şubelerinden hem de ATM’lerinden kullanılacak nakit avansın vadesiz hesaba aktarılması da mümkündür. Ayrıca aşağıdaki kanallar üzerinden kullanılacak nakit avans meblağı da vadesiz hesaba aktarılarak buradan ödemeler, havale, EFT vb. işlemler gerçekleştirilebilir.

 • Garanti BBVA Mobil
 • Garanti BBVA İnternet Bankacılığı
 • BonusFlaş
 • 444 0 333 numaralı Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi

Tüm bunlara ek olarak farklı bankaların ATM’lerinden de Garanti BBVA kredi kartları ile nakit avans kullanımı mümkündür. Ancak diğer banka ATM’lerinden kullanılan nakit avanslarda çekilen tutarın yüzde 2,87’si ve buna ek olarak 57 kuruş daha masraf müşteriye yansıtılmaktadır. Bu seçenekte bahse konu meblağ, aşağıda verilen Garanti BBVA nakit avans masraf ve faiz giderlerine ek olarak müşteriden tahsil edilmektedir.

Bankamatiklerden Nakit Avans Çekme

Kredi kartınızı bankamatiğe soktuktan sonra karşınıza gelen Nakit Avans seçeneğini seçerek karşınıza çıkan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

İnternet Şubesinden Nakit Avans Çekme

1-İnternet Şubesine girdikten sonra Kartlar > Kredi kartlarım kısmına geliyoruz.(Bknz: Alttaki resim)

garanti-bonus-nakit-avans-nasil-cekilir1

2-Aşağıdaki gibi sahip olunan kredi kartları listeleniyor. Nakit avans çekmek istediğiniz kartı seçiyorsunuz.

garanti-bonus-nakit-avans-nasil-cekilir2

3-Kredi kartını seçtikten sonra aşağıdaki resimde görünen Nakit Avans butonuna basıyorsunuz.

garanti-bonus-nakit-avans-nasil-cekilir3

4-Yukarıdaki işlemi geçtikten sonra aşağıdaki maddeler halinde sizden istenecek olan bilgileri girmeniz gerekecek.

garanti-bonus-taksitli-nakit-avans-nasil-cekilir4

Çekeceğiniz nakit avansın taksitli mi yoksa normal mi olduğunu yukarıdaki resimden seçmeniz gerekiyor.

Yukarıdaki aşamaları hallettikten sonra gerisi basit, internet şubesi sizi yönlendiriyor.

Garanti BBVA Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Limiti Ne Kadar?

Garanti BBVA taksitli nakit avans limiti 500 TL ile 20.000 TL arasında kullanılabilmektedir. Bu aralıkta kullanılacak olan taksitli nakit avansın aynı zamanda müşterinin kredi kartı limitini de aşmaması gerekmektedir. Buna ek olarak ATM’den kullanılacak taksitli nakit avans limitinin azami 6.000 TL ile sınırlı olduğu da gözden kaçırılmamalıdır. Nakit olarak 6 bin TL’den fazla nakit avans çekmek isteyen müşteriler Garanti BBVA şubelerinden işlem yapabilirler. 6 bin TL’den fazla nakit avans çekerek vadesiz hesabına aktaracak ve buradan işlem yapacak müşteriler; Garanti BBVA çağrı merkezinden (444 0 333), Garanti BBVA Mobil’den veya Garanti BBVA internet bankacılığından işlem yapabilirler.

Garanti BBVA Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Hesaplama

Garanti BBVA nakit avans hesaplama (faiz + KKDF + BSMV + nakit çekim komisyonu) aşağıdaki tabloda vadelere ve tutarlara göre yer almaktadır.

Nakit AvansMasraf + FaizlerTaksit TutarıToplam Geri Ödeme
5 Ay 1.500 TL131,24 TL326,25 TL1.631,24 TL
7 Ay 3.000 TL352,5 TL479 TL3.352,5 TL
9 Ay 4.500 TL663,74 TL573,75 TL5.163,74 TL
11 Ay 6.000 TL1.065,01 TL642,27 TL7.065,01 TL
12 Ay 7.500 TL1.443,74 TL745,31 TL8.943,74 TL

 

Garanti BBVA nakit avans çekilir ve ekstre son ödeme tarihine kadar o aya ait borç geri ödenmezse; ödeme yapılmayan borç tutarının üzerine aylık yüzde 1,55 seviyesindeki gecikme faizinden maliyet eklenmeye devam edecektir.

Merak edilenler

Ne kadar nakit avans çekebilirim?

Cevap: Garanti BBVA taksitli nakit avans limiti 500 TL ile 20.000 TL arasında kullanılabilmektedir. Bu aralıkta kullanılacak olan taksitli nakit avansın aynı zamanda müşterinin kredi kartı limitini de aşmaması gerekmektedir. Buna ek olarak ATM’den kullanılacak taksitli nakit avans limitinin azami 6.000 TL ile sınırlı olduğu da gözden kaçırılmamalıdır. Nakit olarak 6 bin TL’den fazla nakit avans çekmek isteyen müşteriler Garanti BBVA şubelerinden işlem yapabilirler. 6 bin TL’den fazla nakit avans çekerek vadesiz hesabına aktaracak ve buradan işlem yapacak müşteriler; Garanti BBVA çağrı merkezinden (444 0 333), Garanti BBVA Mobil’den veya Garanti BBVA internet bankacılığından işlem yapabilirler.

Garanti BBVA Kredi Kartım Nakit Avans Neden Vermiyor?

Cevap: “Garanti nakit avans vermiyor” şeklindeki serzenişlerde bulunan vatandaşlar aşağıdaki kıstasları inceleyerek hangi sorundan ya da kıstastan dolayı nakit avans edinemediklerini inceleyebilirler:

 • Garanti BBVA Bonus kredi kartlarından 500 TL altında ya da 20.000 TL üstünde bir miktarla taksitli nakit avans çekmek mümkün değildir.
 • Bonus kredi kartlarından yapılacak taksitli nakit avanslarda 5 aydan daha az ya da 12 aydan daha fazla taksit seçeneği belirlemek mümkün değildir.
 • Taksitli nakit avans limiti kredi kartı limitine dahildir. Bu nedenle kredi kartı limitini aşacak seviyede nakit avans çekmek mümkün değildir.
 • Garanti BBVA ATM’lerinden 6.000 TL üzeri nakit avans çekimi mümkün değildir.
 • 2 kere üst üste minimum “asgari ödemesi” yapılmamış Bonus kredi kartlarından nakit avans çekimi yapılamamaktadır.
 • 1 yıl içerisinde 3 kere ekstre borcunun yalnızca asgari ödemesi yapılmış Garanti BBVA Bonus kredi kartlarından nakit avans çekimi yapılamamaktadır.

Garanti BBVA Kredi Kartı Nakit Avans Limiti Yükseltme Nasıl Yapılır?

Cevap: Garanti BBVA Bonus nakit avans limiti, kredi kartının limiti ile sınırlıdır. Bu nedenle nakit avans limitini arttırmak isteyen müşteri; bankaya kredi kartı limit yükseltme talebinde bulunmalıdır. Garanti BBVA Bonus kredi kartı limit arttırma talebi; Garanti BBVA telefon bankacılığından (444 0 333), Garanti BBVA internet bankacılığından, Garanti BBVA Mobil’den ya da BonusFlaş’tan iletilebilir.

Yukarıdaki kanallardan gerçekleştirilecek kredi kartlı limit yükseltme talebinin şu ön koşulları sağlaması gerekmektedir:

 • Kredi kartını 1 yıldan daha az süredir kullanan kişiler, aylık belgelenebilir gelirlerinin 2 katından daha fazla kredi kartı limitine sahip olamazlar.
 • Kredi kartını 1 yıldan daha fazla süredir kullanan müşteriler, aylık belgelenebilir gelirlerinin 4 katına kadar kredi kartı limitine sahip olabilirler.
 • Her 2 durum için de; kişinin sahip olduğu bütün kredi kartlarının limitlerinin toplamı dikkate alınmaktadır.

Garanti BBVA Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Erken Kapama Nasıl Yapılır?

Cevap: Garanti BBVA kredi kartından kullanılan nakit avansın geri ödemeleri her ay gelen ekstre ile birlikte belirtilen son ödeme tarihine kadar yapılabilmektedir. O ay için gelen ekstre içerisinde “nakit avans” ya da “taksitli nakit avans” için yapılacak geri ödeme meblağı ayrıntılı olarak yer almaktadır. Söz konusu ayın ekstre borcunun tamamını ödeyemeyecek olan kişi asgari tutar olan belirtilen miktarı da yatırabilir.

Garanti BBVA nakit avans asgari ödemesi, ekstre asgari borcunun içerisinde yer almaktadır. Ekstre asgari borcu ödendiğinde nakit avansın asgari borcu da ödenmiş olacaktır. Asgari borç ödeme için ekstra bir işlem ya da başvuru yapmaya gerek yoktur. Bonus kredi kartından taksitli nakit avans çeken ancak borcunu erken ödemek isteyen kişi bankaya; ATM’den, şubeden ya da farklı bir hesaptan Garanti BBVA’daki kredi kartı borcuna ödeme yapabilmektedir. Nakit avansının taksitlerinin tahsil edilerek borcunun erken kapama kapsamında sonlandırılmasını isteyen kişi; Garanti BBVA şubelerinden ya da 444 0 333 numaralı Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi üzerinden işlemini gerçekleştirebilir.

Kampanyaya ulaşmak için tıklayın.