Garanti Kredi Kartı Borcu Yapılandırma 2020

Garanti Kredi Kartı Borcu Yapılandırma 2020

Garanti Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Zaman içinde meydana gelen yeni giderlerden kaynaklı kredi kartından fazla harcama yapmanız ve ödemeler konusunda sıkıntılar yaşamanız mümkündür. Hatta bazı kişiler bu konuda harcamaları ve ödemelerini en üst düzeyde yaptığı için icralık durumlar ile karşı karşıya bile kalabilmektedir.

Bu durumuma düşmemeniz adına Garanti bankası müşterileri adına önlemler almaktadır. Kredi kartları için ödeme zorlukları çeken kişiler yapılandırma hizmeti hazırlamıştır. Yalnız bu konuda kendi bünyesinde hazırlamış olduğu faiz bütçesinin hesaplamasını yaparak bu faiz hesaplamasını mevcut olan kredi kartı borcu üzerine eklemektedir.

Garanti bankası kredi kartı borcu yapılandırma konusunda müşterilerinin son üç aylık ödemelerine dikkat etmekte ve müşterilerinin sicilini incelemektedir. Bunları dikkate alarak gerekli yapılandırma işlemleri gerçekleştirilir. Kredi kartı borcunuzdan kaynaklı olarak kara listede yer almak istemiyorsanız ve Garanti bankası kredi kartı kullanımı yapıyorsanız yapılandırma işlemlerinden yardım alabilirsiniz. Yalnız bu süreç içinde üç dönemlik gecikmiş olan kredi kartı borcunuzun olması gerekir.

Borcunuz kaynaklı olarak sizden herhangi belge imzalamanız ve getirmeniz istenmez. Bu işlem için kartınızın, kimliğiniz yanınızda olması yeterli olacaktır. Garanti bankası kredi kartı borcu yapılandırma işlemleri gerçekten ödeme güçlüğü çektiğinizde başvurmanız gereken yollardan bir tanesidir.

Yapılandırma yapılması kredi notunuzu önemli düzeyde etkileyecek ve düşürecektir. Ayrıca bu tarz detaylar bankalar tarafından görülebileceği için yüklü düzeyde krediye ihtiyacınız olduğunda bankalardan red yani olumsuz cevap almanıza sebebiyet verebilir. Bunun yanı sıra yapılandırma yapan kişilerin aylık taksit tutarlarını aksatmadan ödemesi gerekir. Aksi durumda banka var olan kredi kartı borcunun tamamını isteme hakkına sahiptir.

Zaten yapılandırma uygulaması esnasında da müşteri temsilcileri bu konuda en detaylı açıklamayı da yapar. Yani ödeme yapmayacak olan kişiler ile alakalı oluşabilecek olan riskleri anlatırlar. Bunların dikkatli şekilde dinlenmesi ilerleyen zamanlarda sorun yaşamanız önüne geçecektir.

Garanti kredi kartı borcu yapılandırma işlemi nasıl yapılır?

garanti bankası kredi kartı yapılandırma

Garanti bankası kredi kartı ile yapmış olduğunuz alışverişlerin taksitleri ya da aylık ödemeleri size çok gelmeye başladıysa, ödeme konusunda sıkıntılar çekiyorsanız ve birkaç dönemdir ödeme yapamıyorsanız banka şubesi ya da müşteri hizmetleri ile iletişime geçere Garanti bankası kredi kartı borcu yapılandırması yaptırabilirsiniz. Gerekli olan yapılandırma taksitlendirmesi için 444 0 333 nolu telefon bankacılığı hizmetlerini aramanız gerekir.

Müşteri hizmetleri hizmeti dışında tüm Garanti bankası şubelerine giderek de gerekli konu hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Bankanın verdiği bu hizmet tek çekim harcama yapan ve kredi kartı taksitleri birikenler için biçilmiş bir kaftandır. Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra müşteri temsilcileri yapılandırma için gerekli olan şartları oluşturup oluşturmadığınızın kontrolünü yapar. Bu kontrolden sonra sizden gelir ve gideriniz ile alakalı olarak detaylı bilgiler isterler.

Bu bilgiler ışığında sizin için uygun olan taksit planı örneklerini anlatırlar. Bu ödeme seçenekleri içinden kendinize en uygun olanı seçmeniz ödemeleri rahat şekilde yapmanızı sağlayacaktır. Ayrıca 2016 senesinde çıkmış olan yeni bildirge eşliğinde Garanti bankası kredi kartı borcunuzu 72 aya taksitlendirme imkânınızda bulunmaktadır.

Garanti 72 ay kredi kartı yapılandırma

Garanti bankası kredi kartı yapılandırması eşliğinde borcu olan kişilere 72 aylık vadede normal bireysel kredi kullandırımı yapılmaktadır. Tabii ki bu aşmada borculunun kredi kartı kullanıma kapatılır hatta iptal bile edilebilir.

Yeni faizlerle 72 aya kadar yapılandırılan kart ödeme açısından tüketiciye ödeme kolaylıkları sunacaktır. 72 aylık vade ile geri ödeme başvuruların olumlu ya da olumsuz olması tamamen bankaya kalan bir karardır. Tüketicilerin aylık taksitlendirme yapmış oldukları kartlarını kesinlikle düzenli bir şekilde ödemesi gerekir.

Aksi olan durumlarda içinden çıkılması zor bir hal alabilir. Hatta borcunu ödemeyen kişilerin borcuna farklı faizler de gelebilir. Yapılandırma için Garanti bankası müşteri hizmetleri normal iş saatleri sabah 08:00 akşam da 17:00 arasında hizmet verir.