Gelir belgesiz kredi Veren Bankalar 2017
Gelir Belgesiz Kredi

Bankaların, kredi çekmek isteyen müşterilerinden istediği en önemli evraklardan biri gelir belgesidir. Bir yerde çalışan ve düzenli maaşı olan kişilerin, bu durumu kanıtlayan resmi evrağına gelir belgesi denir. Bankalar, tüketicilere vereceği kredilerin geri ödemesi hususunda tedbir olarak gelir belgesini istemektedir. Çünkü bankalar, kişilerin (memurlar, gibi ) sabit geliri olup, bunu kanıtlaması halinde, çektiği kredinin de geri ödemesini rahatlıkla yapabileceğini düşünmektedir. Gelir belgesi olan müşterilerin de büyük oranda kredileri onaylanmaktadır.

Ancak herhangi bir uğraşı olmayan ya da düzenli geliri olmayan kişiler gelir belgesini bankalara tanzim edememektedir.  Sabit geliri olmayan çifti, esnaf gibi meslek gruplarında çalışan kişilerin düzenli bir maaşı olmadığından bankalara sunacağı bir gelir belgesi de olamamaktadır. Bu gibi durumlarda akla ilk gelen soru ise gelir belgesi olmayan kişi kredi çekebilir mi? oluyor. Gelir belgesiz kredi çekmek, bankaların yapmış olduğu kampanya ve müşteri potansiyellerini arttırmak amacıyla tüketiciye sunduğu cazip olanaklardan biridir. Tüketicinin de mağdur olmamasını da hedefleyen gelir belgesiz kredi imkânı, birçok ihtiyaç sahibine bu anlamda destek vermektedir.

Türkiye de istihdam gören birçok vatandaş gerek iş sebebiyle gerekse serbest mesleklerini icra etmesinden gelir belgesi olmamaktadır. işverenlerin hukuka aykırı şekilde sigortasız çalıştırdığı işçiler bu gruba dâhil olurken, şoförler, inşaat işçileri, taksiciler ve badanacılar gibi serbest meslek grupları da gelir belgesine sahip değillerdir. Banklar kredi türlerinin birçoğunda gelir belgesinden sonra size kefil olacak kişiyi belirtmenizi ister. Geri Ödemeler hususunda çıkan sorunlarda bankanın ilk muhattapı olan kefil kişi de son derece önemlidir. Fakat günümüzde kefil olmayı kabul edecek kişilerin sayısı her geçen güz azalmaktadır. Bu durumda; belirtildiği gibi tüketicilerin mağduriyetini gidermeyi de hedefleyen banklar, genel prensiplerini esnek tutar gelir belgesiz ve kefilsiz kredi sistemini geliştirmiştir.

Gelir belgesiz kredi

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Gelir belgesiz kredi veren banklar, kredi talebinde bulunan kişileri kısa bir araştırmaya almaktadır. Bu noktada en belirleyici durum ise kişinin banka notu, banka sicilidir. Kişi önceki zamanda kredi çekmiş ve düzenli bir ödeme gerçekleştirmişse kredi notu yüksek olacağından kredi çekme şansıda artmış olacaktır. Fakat bankanın kara listesinde olması ya da kredi notunun düşük olması bu şansı en aza indirgemektedir. Daha önce kredi çekmediyseniz banka bu kez kredi kartı müşterisi olmanız halinde, bu alandaki ödemelerinizi incelemektedir. Bu aşamada kredi kartlarının asgari ödeme tutarının dahi düzenli ödenmiş olması bankalarca yeterli olacaktır. Gelir belgesiz kredi kullanacağınız bankadan kredi çekmemiş ya da kredi kartı kullanmamış iseniz durum daha zor olmakla birlikte kredi çekmeniz mümkün olacaktır.

Gelir belgesiz kredi çekebilmek için gerekli şartlar ve belgeler

 • Hiç borcunuzun olmaması
 • Kredi sicilinizin iyi durumda olması
 • Üzerinzide taşınmaz bulunması
 • Son 3 ay içinde geçerli ola bir fatura
 • Esnaflar için vergi kimliği
 • Çiftçiler için çiftçilik belgesi
 • Nüfus cüzdanı ya da TC kimlik numarası belirtilen resmi belge

Maaş bordosu olmaksızın kredi çekilebileceğiniz bu zamanlarda çeşitli bankaların geliştirmiş olduğu sistem sayesinde SMS yolu ya da İnternet Şubesi üzerinden de gelir belgesiz kredi başvurusu yapabilirsiniz.

 

Gelir Belgesiz Kredi Veren 6 Banka

Hali hazırda bankanın müşterisi olan ve geri ödeme performansı yüksek olan tüketicilerin kredileri büyük oranda onaylanmaktadır. Fakat herhangi bir işte çalışmayan ya da mesleği icabı gelir belgesi ibrazı olmayan kişiler için de bankalar, gelir belgesiz ve kesifiz kredi imkânı sunmaktadır. Gelir belgesiz kredi çekmenin en büyük dezavantajı ise faiz oranlarının diğer kişilere oranla daha yüksek olmasıdır. Bu doğrultuda gelir belgesiz kredi sunan başlıca bankalar; DENİZBANK, ODEABANK, GARANTİ BANKASI, FİNANSBANK, İNG BANK ve TEB olarak örneklendirilebilir.

Denizbank Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesiz kredi imkânını potansiyel ve mevcut müşterilerine sunan banka, zaman zaman geliştirdiği kampanyaları ile de müşterilerine hizmet vermektedir. Düşük faiz oranlarıyla bütçeleri zorlamayıp, web üzerinden gelir belgesiz kredi başvurusu imkânını sunmaktadır.

Başvuru ve bilgi için: Tıklayın. (Alternatif: Tıkla)

Odabank Gelir Belgesiz Kredi

Ülkemize büyük oranda sermaye katan ve yabancı bir banka olarak tanınan Odeabank, gelir belgesi olmayan tüketiciye bu anlamda da destek vermektedir. Odeabank ile Kredi başvuruşunuzu dilerseniz web sitesinden dilerseniz de tüm GSM operatörlerinden SMS yoluyla rahatlıkla yapabilirsiniz.

Başvuru ve bilgi için: Tıklayın. (Alternatif: Tıkla)

Garanti Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesiz kredi veren bir diğer banka ise garanti bankasıdır. Son dönmede Yaz Kredisi kampanyası ile adından sıkça söz ettiren banka, düşük faiz oranları ile de müşteri potansiyelini genişletmeyi hedeflemektedir.

Başvuru ve bilgi için: Tıklayın. (Alternatif: Tıkla)

Finansbank Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesi ibraz etmeyen kişilerin başvurularını kabul gören Finansbank, bu belge yerine ek belgeler talep etmektedir. Kira kontratı, vadeli mevduat hesabı cüzdanı gibi ek gelirlerini belgeleyen evraklar banka için yeterli olacaktır.

Başvuru ve bilgi için: Tıklayın. (Alternatif: Tıkla)

ING Bank Gelir Belgesiz Kredi

İng. bank 3.000 TL’ye kadar gelir belgesiz kredi imkânı sunulmaktadır. Düşük faiz oranlarıyla da dikkat çeken İng. Bank, 1.99’luk faiz oranı belirlemiştir. Bankanın Mini Kredi ismiyle belirlediği kredilerden faydalanmanız mümkün olacaktır.

Başvuru ve bilgi için: Tıklayın. (Alternatif: Tıkla)

TEB Gelir Belgesiz Kredi

Tüketicilerine ve müşterine acil ihtiyaçları doğrultusunda daha fazla olanak sunmayı hedefleyen İng. Bank, hazır ihtiyaç kredisi ile düşük faiz oranlarını birleştirerek tüketicilere gelir belgesiz ve kefilsiz olanağı sunmaktadır. Kredi 10.000 TL’ye kadar hazır ihtiyaç kredisi veren banka, 24 ile 36 Ay’a kadar vade yapmaktadır.

Başvuru ve bilgi için: Tıklayın. (Alternatif: Tıkla)

Hemen her banka için gelir belgesiz kredi başvurusu, şuben yapılabildiği gibi, web sitesinden ve sms yoluyla da kolaylıkla yapılabilmektedir.

4 yorum

 1. erol 7 Mart 2016
  • Ferman gokova 13 Mayıs 2016
 2. erol 7 Mart 2016
 3. Erdem turksoy 13 Mayıs 2016

Yorum yazın