Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2018
Gelir Belgesiz Kredi 2018

Gelirini belgeleyemeyen ancak birtakım gereksinimler için finansmana ihtiyaç duyan kişilere gelir belgesiz kredi verilmektedir. Geçmiş yıllarda Türk bankacılık sektörü henüz bu kadar gelişmemişti.

Bu nedenle sadece kredi geri dönüşüm oranı yüksek olan kişilere finansman sağlanmaktaydı. Gelirini kanıtlayamayan tüketicilerin, kredi taksitlerini ödeyemeyeceği düşünülerek kredi verilmemekteydi.

Ancak sektörün gelişmesiyle birlikte finans kurumları da çoğaldı. Bu da, Türk bankacılık alanında rekabetin oluşmasına ve bankaların müşteri edinme yarışına girmesine neden oldu.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar, daha önceleri mevcut değilken şimdilerde ise neredeyse tüm finans kurumları gelirini belgeleyemeyen kişilere kredi vermeye başladı. Böylelikle gelir belgesi olmadığı için sıkıntı yaşayan tüketicilerin eğitim, sağlık, ev tadilatı, seyahat ve benzeri konularda finansman bulabilmelerinin önü açıldı.

Ancak kredi kullanmadan önce faiz oranları, vadeler ve geri ödeme seçenekleri hakkında biraz araştırma yapmak gerekir. Çünkü bu hususlar, geri ödemenizi daha rahat bir şekilde yapabilmeniz açısından önem arz etmektedir.

Bu nedenle gelir belgesiz kredi çekmek isteyenlere, yazımız içerisinde hem hangi kurumların kredi verdiklerini hem de faiz oranlarının ve ödeme seçeneklerinin neler olduklarına değindik.

Gelir belgesiz kredi

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Gelir belgesiz kredi veren banklar, kredi talebinde bulunan kişileri kısa bir araştırmaya almaktadır. Bu noktada en belirleyici durum ise kişinin banka notu, banka sicilidir. Kişi önceki zamanda kredi çekmiş ve düzenli bir ödeme gerçekleştirmişse kredi notu yüksek olacağından kredi çekme şansıda artmış olacaktır.

Fakat bankanın kara listesinde olması ya da kredi notunun düşük olması bu şansı en aza indirgemektedir. Daha önce kredi çekmediyseniz banka bu kez kredi kartı müşterisi olmanız halinde, bu alandaki ödemelerinizi incelemektedir. Bu aşamada kredi kartlarının asgari ödeme tutarının dahi düzenli ödenmiş olması bankalarca yeterli olacaktır.

Gelir belgesiz kredi kullanacağınız bankadan kredi çekmemiş ya da kredi kartı kullanmamış iseniz durum daha zor olmakla birlikte kredi çekmeniz mümkün olacaktır.

Gelir belgesiz kredi çekebilmek için gerekli şartlar ve belgeler

 • Hiç borcunuzun olmaması
 • Kredi sicilinizin iyi durumda olması
 • Üzerinzide taşınmaz bulunması
 • Son 3 ay içinde geçerli ola bir fatura
 • Esnaflar için vergi kimliği
 • Çiftçiler için çiftçilik belgesi
 • Nüfus cüzdanı ya da TC kimlik numarası belirtilen resmi belge

Maaş bordosu olmaksızın kredi çekilebileceğiniz bu zamanlarda çeşitli bankaların geliştirmiş olduğu sistem sayesinde SMS yolu ya da İnternet Şubesi üzerinden de gelir belgesiz kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Hali hazırda bankanın müşterisi olan ve geri ödeme performansı yüksek olan tüketicilerin kredileri büyük oranda onaylanmaktadır. Fakat herhangi bir işte çalışmayan ya da mesleği icabı gelir belgesi ibrazı olmayan kişiler için de bankalar, gelir belgesiz ve kesifiz kredi imkânı sunmaktadır.

Gelir belgesiz kredi çekmenin en büyük dezavantajı ise faiz oranlarının diğer kişilere oranla daha yüksek olmasıdır. Bu doğrultuda gelir belgesiz kredi sunan başlıca bankalar; DENİZBANK, ODEABANK, GARANTİ BANKASI, FİNANSBANK, İNG BANK ve TEB olarak örneklendirilebilir.

Denizbank Gelir Belgesiz Kredi

Nakit ihtiyacınız 55.000 TL’ye kadarsa Denizbank gelir belgesiz kredi ürününden yararlanabilirsiniz. 48 aya kadar vade seçenekleri sunan banka, talep edilen vade sayısına göre faiz oranı uygulamaktadır. Sadece nüfus cüzdanınızın aslı ve fotokopisi ile başvuruda bulunabilir, ayrıca ilk başvurunuzu SMS yoluyla da iletebilirsiniz.

Bu kredi kampanyasını “Evrak yok, kefil yok!” sloganıyla tanıtan Denizbank, kişinin kredi notunun çok düşük olması durumunda ek belge isteme hakkını saklı tutmaktadır.

Başvuru ve bilgi için: Tıklayın. (Alternatif: Tıkla)

Odeabank Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesiz kredi veren bankalar için araştırma yapmak istiyorsanız, Odeabank kredili ürünlerini de değerlendirmeye alabilirsiniz. Odeabank gelir belgesiz kredi kapsamında tüketicilere ulaştırılan ürünlerden, binde 5 oranında tahsis ücreti kesilmektedir.

Efektif yıllık maliyet oranı ile sigorta masrafı da, başvuruda bulunan kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca banka, yapılan başvuruları serbestçe değerlendirme hakkında sahip olduğu için çeşitli sebeplerden dolayı kredinizi onaylamayabilir.

Başvuru ve bilgi için: Tıklayın. (Alternatif: Tıkla)

Garanti Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Garanti’ye ilk defa kredi başvurusu yapıyorsanız, diğer bir ifadeyle bu bankadan ilk defa kredi çekecekseniz 48 aya varan vade avantajlarıyla kredi alabilirsiniz. Son günlerde adını sıkça duyduğumuz “İlk Kredim” kampanyası, 3 ay erteleme özelliğiyle birlikte % 1,56’dan başlayan faiz oranlarıyla sunulmaktadır.

Garanti Bankası gelir belgesiz kredi ürününe sadece şubeler aracılığıyla başvuru yapılabilmektedir. Ayrıca başvuru sonrası ilk değerlendirmede kredi notu düşük olan kişilere, gelir belgesi ibraz edilmeden kredi verilmeyebilir.

Başvuru ve bilgi için: Tıklayın. (Alternatif: Tıkla)

QNB Finansbank Gelir Belgesiz Kredi

QNB Finansbank’ın hazır kredileri gelir belgesiz olarak kullandırılmaktadır. Bu krediden yararlanmak isteyenlerin, kampanya detaylarında belirtilen tüm koşulları sağlıyor olması gerekmektedir. Hazır kredi limitleri; araç finansmanı için 60 bin TL, tüketici finansmanı için 20 bin TL ve konut finansmanı için 200.000 TL’dir.

QNB Finansbank gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunurken, faiz oranlarının ilgili müşterinin başvuru skoruna göre değiştiğini unutmayınız. konut kredilerinde alınmak istenen evin tapu fotokopisi, araç kredilerinde de 2.el taşıtlarda ruhsat fotokopisi ve 0 km araçlarda proforma faturası istenmektedir.

Başvuru ve bilgi için: Tıklayın. (Alternatif: Tıkla)

 

Teb Gelir Belgesiz Kredi

Türk Ekonomi Bankası, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda mümkün olan en hızlı şekilde başvurularına cevap veren bir kurumdur. Bankanın “Pratik İhtiyaç Kredisi” paketinde özellikler kısmında gelir belgesi alınmasının zorunlu olmadığı açıkça beyan edilmektedir.

Bu nedenle 12.500 liraya kadar olan ihtiyaçlarınız için 4466 SMS kanalını kullanarak başvurunuzu gerçekleştirebilir ve anında cevabını cebinize gelen SMS’le inceleyebilirsiniz.

Kredinin kullandırılmasında nihai karar bankaya ait olduğu için TEB gelir belgesiz kredi başvurunuza ön onay geldiği takdirde, ikinci değerlendirmede olumsuz yanıt alabilirsiniz. Çünkü SMS’le verilen cevaplar bir ön onay niteliğinde olsa da, banka başvurunuzu serbestçe değerlendirme hakkına sahiptir.

Başvuru ve bilgi için: Tıklayın. (Alternatif: Tıkla)

İş Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Avantajlı koşullarda kredi paketleri düzenleyen İş Bankası gelir belgesiz kredi vermek için birtakım kriterlerin sağlanmasını talep etmektedir. Hazır Kredi, Yeni Yıl Kredisi, Maaşım İş Bankası’nda Kredisi ve Kira Kredisi gibi bireysel müşterilere yönelik hazırlanan birçok ürünü bulunmaktadır.

Her ürünün detayları ve kredi kullandırma şartları değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle ihtiyacınız olan finansman türüne göre talep edilen koşulları, bankanın web sitesinden inceleyebilirsiniz.

Vakıfbank Gelir Belgesiz Kredi

Vakıfbank, kredi politikaları gereği başvuruda bulunan kişinin aylık gelir bilgilerini araştırmaktadır. Bu nedenle Vakıfbank gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunduğunuzda, aylık kazancınızı belgeleyemeyeceğiniz için tarafınızdan teminat ve kefil benzeri unsurlar istenebilir.

Banka kişinin teminat, gelir ve skorlama bilgilerini dikkate alarak, çekilmek istenen kredinin geri ödeme seçeneklerini uygun görmeyebilir. Teminat göstermeniz halinde ise başvurunuz ön değerlendirme sürecinden geçebilir.

Halkbank Gelir Belgesiz Kredi

Sigortalı bir işte çalışmadığınız için maaş bordrosuna sahip değilseniz ya da gelirinizi kanıtlatamadığınız bir işte çalışıyorsanız, Halkbank gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Banka, bireysel kredilerinden faydalanmak isteyen tüketicilerine belirli çerçevede yardımcı olmaktadır. Her türlü nakit ihtiyacınız için müracaatta bulunabilir, kurumun gerekli gördüğü şartları sağladığınızda da kredinizi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Ziraat Tüketicileri Kredileri’nde finansman tipine göre farklı belgeler talep edilebiliyor. Kurumun birçok kredi kampanyasında, gelir belgesinin ibraz edilmesi isteniyor. Sadece maaş müşterilerinde, herhangi bir gelir yazısı ya da gelir belgesi aranmamaktadır.

Bu nedenle Ziraat Bankası gelir belgesiz kredi talebinde bulunacağınız zaman maaş hesabınızın bu bankada olması gerekmektedir. Sigorta yapılmadan çalıştığınız kuruma, maaşınızın Ziraat’a yatırılmasını talep edebilirsiniz.

Yapı Kredi Gelir Belgesiz Kredi

Yapı Kredi Bankası’nın bireysel ihtiyaç kredilerinde, müşterinin aylık bilgisinin kontrol edilebilmesi için gelir belgesi istenmektedir. Kredi çeşidine göre SGK Hizmet Dökümü ya da Kamu E-bordro talep eden banka, sadece maaş müşterilerinde ve yüklü miktarda mevduata sahip olan müşterilerinde inisiyatifini kullanmaktadır.

Kefil bulma veya bir taşınmazı rehin etme gibi tekliflerde bulunarak Yapı Kredi gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Şekerbank Gelir Belgesiz Kredi

Şekerbank’ın güncel fırsatlarından faydalanarak ihtiyacınız olan krediyi temin edebilirsiniz. Bunun için gelirinizi, Şekerbank bünyesinde mevduat hesabı açtırarak oraya taşımanız, ödenmiş fatura örneğini sunmanız ve varsa ek gelirlerinizi belirtmeniz gerekmektedir.

Ayrıca kurum ön değerlendirme işlemi sırasında gerek duyarsa kefil de getirmenizi isteyebilir. Şekerbank gelir belgesiz kredi başvurusu şubelerden, SMS hizmet kanalından ve telefon bankacılığından yapılabilmektedir. SMS’le yapılan başvurularda, limitlerle ilgili bazı kısıtlamaların olduğunu unutmayınız.

Hemen her banka için gelir belgesiz kredi başvurusu, şuben yapılabildiği gibi, web sitesinden ve sms yoluyla da kolaylıkla yapılabilmektedir.

4 yorum

 1. erol 7 Mart 2016
  • Ferman gokova 13 Mayıs 2016
 2. erol 7 Mart 2016
 3. Erdem turksoy 13 Mayıs 2016

Yorum yazın