Halkbank 2. El Taşıt Kredisi Başvurusu ve Detaylar 2020Otomobil almak isteyen kişiler için büyük kolaylık sağlayan Halkbank 2. El taşıt kredisi güvenli kredi arayanlara çözüm üretiyor. İkinci el otomobiller için hazırlanan yeşil ışık taşıt kredisi 5 yaşından büyük olmayan araçları kapsıyor.

Halkbank’tan 2. El taşıt kredisi çekmek isteyen kişiler bankanın sağladığı güvencelerle ve esnek ödeme planları ile bu ihtiyaçlarına çözüm üretiyor. Kamu bankası olduğu için ödeme planlarında esneklikler yapılabiliyor ve uygun faiz oranları ile müşterilere hizmet sağlanıyor.

Bu yazımızda sizlere Halkbank 2. El taşıt kredisi başvurusu hakkında bilgi vermek istiyoruz. Kredi hizmeti ile ilgili detayları yazımızın ayrıntılarında görebilirsiniz. Halkbank 2. El taşıt kredisi almak için bu makalemizi detaylı olarak okuyabilirsiniz.

Halkbank 2. El Taşıt Kredisi Başvurusu

Halkbank 2. El Taşıt Kredisi

Halkbank 2. El taşıt satın alarak araç sahibi olmak isteyen kişiler için uygun geri ödeme planları hazırlıyor. Kişiye özel ödeme planı hazırlayan Halkbank, alternatif kampanya dönemlerinde müşterilerine özel planlamalar da yapmaktadır.

Bunun için yapmanız gereken şey, size en yakın Halkbank şubesine gitmeniz ve başvuru yapmanız olacaktır. İhtiyaç duyacağınız belgelerle başvuru yaptığınız zaman, size ne kadar kredi çıkacağı ve nasıl bir geri ödeme planı olacağı belirlenecektir. Kredi notunuz yüksek ise bu konuda kolaylık yaşayacağınızı düşünüyoruz.

Buraya tıklayarak Halkbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu taşıt kredilerini inceleyebilirsiniz.

İlgili yazılarTaşıt Kredisi Ödenmezse Ne Olur? – Hangi araçlar için taşıt kredisi alınabilir?
Halkbank’tan 2. El Taşıt Kredisi Şartlar ve Belgeler

Halkbank 2. El taşıt kredisi almak için belirli şartlar gerekiyor. Koşulların ve şartların uygun olması durumunda hemen krediye sahip olabiliyorsunuz. Tabii öncesinde müşteri temsilcisi size bazı belgelere ihtiyaç duyduğunu söylüyor. Bazı belgeler istisna olsa da, hemen hemen şartlar ve belgeler şu şekilde sıralanıyor;

  • Öncelikle aracın 5 yaşını geçmemesi gerekiyor.
  • Satın alacağınız araç ücretinin %30’une sahip olmanız gerekiyor,
  • İkinci el araçlar için aracın kasko değeri esas alınıyor,
  • Taşıt değeri 100.000 TL’ye kadar olan araçlar için bu tutarın %70ini kredi olarak kullanabilirken, 100.000 TL ve üzeri olan araçlar için ise tutarının %50’sini kredi olarak kullanabiliyorsunuz.

Halkbank 2. El taşıt kredisi belgeleri;

  • Nüfus cüzdanı (ehliyetin aslı ya da fotokopisi)
  • Emekli olan kişinin bankadan onaylı maaş hesap ekstresi,
  • İkametgah belgesi (e devletten alınabilir ya da son 3 aya ait herhangi bir fatura da olabilir)
  • Kredi çeşitlerine göre anlık olarak ekstra belge istenebilir. Ama o belgeler istisnai durumlar için olacaktır.

Halkbank 2. El Taşıt Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları

Halkbank 2. El taşıt kredisi faiz oranları kişiden kişiye değişiklik gösterebiliyor. Sunacağınız belgeler, menkul kıymetler ve ödeme planlamanız sizin için faiz oranlarını değiştirecektir. Ancak Halkbank tarafından sunulan genel faiz oranları şu şekildedir;

Halkbank Taşıt Kredisi
Kredi
Tutarı (TL)
Kredi
Vadesi (Ay)
Aylık Faiz Oranı (%) Tahsis Ücreti (TL) Taksit Tutarı (TL)
20.000 48 2,29 105 755,15
2,30 756,86

Yukarıda anlattığımız Halkbank 2. El taşıt kredisi ile ilgili faiz oranları, güncel faiz oranlarıdır. Kullanacağınız günlerde tekrar kontrol edebilirsiniz.

Yorum yazın