Halkbank Açık Hesap Başvurusu, Kullanımı ve Detaylar 2020Son yıllarda sunduğu Paraf kredi kartı ürünleri sayesinde dikkatleri üzerine çeken ve düşük faizli konut kredileri ile nam salan Halkbank, kredili mevduat hesabı ürünü olan açık hesap ile de adından söz ettirmeyi başarıyor.

Hem düşük faiz oranları hem de pek çok avantajı ile bu hesap sayesinde, nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek ve kısa sürede ödemesini gerçekleştirerek çok cüzi faizler ödemiş olacaksınız.

Bu yazımızda, hem açık hesap başvurusunu nasıl yapabileceğinizden hem de açık hesap ürününün nasıl kullanılabileceğinden bahsedeceğiz. Siz de ayrıntılı bilgi için yazımızı okumaya devam edebilir ve acil nakit ihtiyaçlarınıza anında çözüm bulabilirsiniz.

Halkbank Açık Hesap Başvurusu

Halkbank Açık Hesap Özellikleri

Limitini tanımla, paran anında açık hesapta! Sloganı ile karşımıza çıkan Halkbank’ın açık hesap ürünü, hesabınızda para olmasa dahi size tanımlanan limit dahilinde şubelerden ve banka ATM’lerinden para çekebileceğiniz bir kredili mevduat hesabıdır. Özellikleri, aşağıdaki gibi listelenebilir.

  • Bu kredili mevduat hesabı sayesinde, faturalarınızı, aidatlarınızı ve kira, kredi taksiti gibi düzenli yapmanız gereken ödemelerinizi hesabınızda para olmasa dahi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Ayrıca, Bank24 banka kartınızla, 7/24 para çekebilmeniz de komisyonsuz olarak mümkündür.
  • Halkbank açık hesap içerisinde düzenli ödeme talimatı özelliği bulunmaktadır. Düzenli ödeme talimatını faturalarınıza, kredi taksitlerinize verebilir ve ödemelerinizizamanında gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kredili mevduat hesabı, bir vadesiz hesaba tanımlanmaktadır ve vadesiz hesaba para girdiğinde, eğer kredili mevduat hesabından para kullandıysanız öncelikle oraya aktarılır ve eksi bakiyenin kapatılması sağlanır.
  • Limit kullanımlarınız için Halkbank açık hesap ürününde herhangi bir masraf alınmaz.

Halkbank Açık Hesap Faiz Oranları

Halkbank açık hesap ürününün aylık akdi faiz oranı %2,25 olarak belirlenmiştir ancak faiz günlük işler. Dolayısıyla, kısa sürede ödeyebileceğiniz bir miktarı çekerek çok düşük bir faiz oranı ile acil nakit ihtiyacınızı karşılamış olabilirsiniz.
Örnekle açıklamak gerekirse, 100 TL çekmeniz halinde 10 gün içerisinde sadece 90 kuruş faiz ödersiniz ve bu faiz oranına BSMV ile KDV de dahildir. Bir aylık faiz oranını örneklemek gerekirse, 1000 TL çekmeniz ve 1 ay sonra ödemeniz halinde, %2,25 faiz oranından 28,80 TL faiz ödemek durumunda kalırsınız.

Dosya masraflı ihtiyaç kredilerine ve kredi kartının nakit avans özelliğine nazaran Halkbank’ın açık hesap ürünü, günlük faiz oranları ile oldukça cazip görünüyor.

Halkbank Açık Hesap Faiz Oranları

Halkbank Açık Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank açık hesap başvurusu yapabilmek için öncelikle bir vadesiz hesaba sahip olmanız gerekiyor, zira kredili mevduat hesabı, vadesiz hesaba ek olarak tanımlanabiliyor. Bir vadesiz hesaba sahipseniz, aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz.

  • SMS: Açık hesap başvurusu yapmak için ACIKHESAP yazdıktan hemen sonra T.C. Kimlik numaranız, gelir bilginiz ve talep edilen limit ile birlikte 3452’ye SMS gönderebilirsiniz.
  • Halkbank Dialog: 0850 222 0 400 numaralı Halkbank Dialog hattından da açık hesap başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.
  • İnternet Şubesi: Halkbank müşterisiyseniz ve internet bankacılığına erişiminiz varsa, krediler bölümünden hemen açık hesap başvurusu yapabilir ve kısa sürede onay alabilirsiniz.
  • Web Sitesi: Halkbank resmi web sitesi üzerinden de açık hesap başvuruları yapılabilmektedir. (https://www.halkbank.com.tr/5875-acik_hesap_basvurusu)

Eğer bir vadesiz hesabınız yoksa, web sitesi, Halkbank Dialog ekibi ve SMS başvuruları sizleri olumlu yanıt verilmesi halinde dahi şubelere yönlendirecektir. Bu sebepten, tavsiyemiz vadesiz hesabınız yoksa direkt olarak nüfus cüzdanınız ile birlikte en yakın Halkbank şubesine gitmeniz yönündedir.

Kısa sürede vadesiz hesabınıza ek olarak açık hesabınızı da aktif edebilirsiniz.

Halkbank Açık Hesap Nasıl Kapatılır?

Halkbank açık hesap ürününüzü artık kullanmak istemiyorsanız ve kapatma kararı aldıysanız, yapmanız gereken tek şey, Halkbank Dialog hattını aramak ya da en yakın Halkbank şubesine uğramaktır. Son olarak, var olan borcunuzu kapatmanız gerektiğini de hatırlatalım.

Yorum yazın