Halkbank Açık Hesap Başvurusu

Halkbank Açık Hesap Başvurusu, Kullanımı ve Detaylar 2020

Son yıllarda sunduğu Paraf kredi kartı ürünleri sayesinde dikkatleri üzerine çeken ve düşük faizli konut kredileri ile nam salan Halkbank, kredili mevduat hesabı ürünü olan açık hesap ile de adından söz ettirmeyi başarıyor.

Hem düşük faiz oranları hem de pek çok avantajı ile bu hesap sayesinde, nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek ve kısa sürede ödemesini gerçekleştirerek çok cüzi faizler ödemiş olacaksınız.

Halk Bankası’nın ek hesabı Açık Hesap, hesabında parası bittiğinde sıkışıklık yaşamamak ve kredi başvurusu ile uğraşmamak isteyenler için ideal bir kredi ürünüdür. Halkbank açık hesap özellikleri nelerdir, nasıl kullanılır, başvurusu nasıl yapılır, kimler kullanabilir, limiti ne kadardır, faiz oranı kaçtır, masrafları nelerdir, nasıl geri ödenir, iptali nasıl yapılır ve daha pek çok sorunun detaylı cevabını içeriğimizden inceleyebilirsiniz.

\"Halkbank

Halkbank Açık Hesap Özellikleri

Limitini tanımla, paran anında açık hesapta! Sloganı ile karşımıza çıkan Halkbank’ın açık hesap ürünü, hesabınızda para olmasa dahi size tanımlanan limit dahilinde şubelerden ve banka ATM’lerinden para çekebileceğiniz bir kredili mevduat hesabıdır. Özellikleri, aşağıdaki gibi listelenebilir.

 • Para çekilebilir, harcama yapılabilir, fatura ödenebilir, TL yüklenebilir.
 • Havale ve EFT yapılabilir. Düzenli ödeme talimatları gerçekleştirilebilir.
 • Cazip faiz oranı ile kullanılabilir.
 • Kullanılmadığı sürece faiz ve masraf oluşturmaz.
 • Geri ödemeleri hesap kesim tarihinde ya da daha öncesinde yapılabilir.

Halk Bankası Avans Hesabını Kimler Kullanabilir: Halkbank KMH kullanımı; 18 yaşından büyük olan ve düzenli gelir sahibi olan herkese açıktır.

Halkbank Açık Hesap Faiz Oranları

Başvurusu yapılan Açık Hesap müşteri hesabına tanımlansa dahi, kişi tarafından Açık Hesap’tan kullanım yapılmadığı sürece herhangi bir faiz ya da masraf ile karşılaşılmayacaktır. Ödeme, harcama ya da nakit çekim yapılan Açık Hesap’ın aylık faiz oranı yüzde 1,25 olarak müşteriye yansıyacak ve buna masraf olarak yasal vergiler olan BSMV ve KKDF dâhil edilecektir. Halkbank KMH faiz hesaplama örnekleri aşağıda yer almaktadır:

 • 550 TL 10 gün kullanıldığında müşteri 0,46 TL vergi ve masraf; 2,29 TL de faiz ödemesi olmak üzere toplam 2,75 TL maliyet ile karşılaşacaktır.
 • 850 TL 20 gün kullanıldığında müşteri 1,42 TL vergi ve masraf; 7,08 TL de faiz ödemesi olmak üzere toplam 8,5 TL maliyet ile karşılaşacaktır.
 • 1050 TL 25 gün kullanıldığında müşteri 2,36 TL vergi ve masraf; 11,81 TL de faiz ödemesi olmak üzere toplam 14,17 TL maliyet ile karşılaşacaktır.

\"Halkbank

Halkbank Açık Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank açık hesap başvurusu yapabilmek için öncelikle bir vadesiz hesaba sahip olmanız gerekiyor, zira kredili mevduat hesabı, vadesiz hesaba ek olarak tanımlanabiliyor. Bir vadesiz hesaba sahipseniz, aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz.

 • SMS: Açık hesap başvurusu yapmak için ACIKHESAP yazdıktan hemen sonra T.C. Kimlik numaranız, gelir bilginiz ve talep edilen limit ile birlikte 3452’ye SMS gönderebilirsiniz.
 • Halkbank Dialog: 0850 222 0 400 numaralı Halkbank Dialog hattından da açık hesap başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.
 • İnternet Şubesi: Halkbank müşterisiyseniz ve internet bankacılığına erişiminiz varsa, krediler bölümünden hemen açık hesap başvurusu yapabilir ve kısa sürede onay alabilirsiniz.
 • Web Sitesi: Halkbank resmi web sitesi üzerinden de açık hesap başvuruları yapılabilmektedir. (https://www.halkbank.com.tr/5875-acik_hesap_basvurusu)

Eğer bir vadesiz hesabınız yoksa, web sitesi, Halkbank Dialog ekibi ve SMS başvuruları sizleri olumlu yanıt verilmesi halinde dahi şubelere yönlendirecektir. Bu sebepten, tavsiyemiz vadesiz hesabınız yoksa direkt olarak nüfus cüzdanınız ile birlikte en yakın Halkbank şubesine gitmeniz yönündedir.

Kısa sürede vadesiz hesabınıza ek olarak açık hesabınızı da aktif edebilirsiniz.

Halkbank Açık Hesap Nasıl Kapatılır?

Halkbank açık hesap ürününüzü artık kullanmak istemiyorsanız ve kapatma kararı aldıysanız, yapmanız gereken tek şey, Halkbank Dialog hattını aramak ya da en yakın Halkbank şubesine uğramaktır. Son olarak, var olan borcunuzu kapatmanız gerektiğini de hatırlatalım.

Halkbank Açık Hesap Limiti Ne Kadar Olur, Nasıl Arttırılır?

Halk Bankası’ndan kredili maaş hesabı kullanmak isteyen kişinin limiti talep ettiği tutar, KKB skoru ve aylık geliri baz alınarak bankaca tayin edilmektedir. Bankanın belirlediği açık hesap limiti kişi özelinde sayılan kriterlere göre farklılık arz edecektir. Açık hesap limit arttırma başvurusu 0850 222 04 00 numaralı Halkbank Dialog’tan, Halk Bankası internet bankacılığından ya da Halkbank şubelerinden yapılabilir. Aynı kanallardan limit düşürme talebi de alınmaktadır.

Açık Hesap Ödemesi Nasıl Yapılır?

Açık Hesap’tan kullanılan tutarın geri ödemesi hesap kesim tarihinden itibaren ya da bu tarihten önce istenildiği zaman banka şubelerine yapılabilir. Yahut ATM’den vadesiz hesaba para yatırmak da geri ödeme için yeterlidir. Vadesiz hesaba giren meblağ her daim öncelikle açık hesaptaki eksi bakiyenin ödenmesini sağlamaktadır. Geri ödemenin yapıldığı gün itibari ile faiz ve masraf işlemesi duracağından, erken ödeme müşterinin tasarruf etmesini sağlayacaktır.

Ayrıca bazen bankalar ek hesap ödemelerine taksitlendirme imkanı da verebiliyor. Bu sayede halkbank açık hesap taksitlendirme yapabilirsiniz.

Ek Hesabımda Neden Bloke Var?

Ek hesaptaki borcun geri ödeme süresi; hesap kesim tarihinden itibaren azami 14 gündür. Bu süre dahilinde ek hesaba ödeme yapılmazsa yahut vadesiz hesaba herhangi bir meblağ girmez ise; banka tarafından otomatik olarak avans hesap blokelenmektedir. Açık hesap bloke açtırma işlemi için ek bir başvuruya gerek yoktur. Söz konusu borcun ödenmesi ile hesap üzerindeki bloke kalkmaktadır.

Açık Hesap Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Açık Hesap’ta bulunan borç miktarının hesap kesim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde ödenmemesi durumunda borcun tamamına işleyen faiz oranı gecikme için uygulanan aylık yüzde 1,55 seviyesine çıkmaktadır. Geri ödeme yapılmayan süre 3 ayı geçmesi durumunda banka tarafından yasal takip ve akabinde de icra işlemi uygulanmaktadır. Açık Hesap’ın bir kredi ürünü olduğu unutulmamalıdır.

Açık Hesap Kapattırma veya İptali Nasıl Yapılır?

Halkbank KMH kapattırma ya da iptal işlemi banka şubelerinden, 0850 222 04 00 numaralı Halkbank Dialog’tan ya da Halk Bankası internet bankacılığından yaptırılabilir. Ancak bunun için Açık Hesap borcunun tamamen ödenmiş olması gerekmektedir. Borç bakiyesi bulunan Açık Hesap için kapatma işlemi mümkün değildir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir