Halkbank’tan Emeklilere Özel Krediler 2020Halkbank emekli kredisi olarak ihtiyaç duyulan kredileri oldukça hızlı bir şekilde sağlıyor. Bu konuda iki farklı kredi paketi bulunan Halkbank, mutlu emekli ve emekli mini isimli kredileri sağlıyor.

Emeklilerin pek çok ihtiyacına cevap verecek şekilde hazırlanan Halkbank emekli kredileri, sadece emeklilere veriliyor. Bununla birlikte, sadece maaşını Halkbank üzerinden çeken vatandaşlar için hazırlanıyor.

Bu yazımızda Halkbank emekli kredilerine nasıl başvurabiliriz, hangi faiz oranlarında kredi çekebiliriz, emekli kredisi şartları nedir gibi soruları yanıtlıyoruz.

halkbank emekli kredileri, emekli ihtiyaç kredisi, emekli taşıt kredisi, emekli konut kredisi

Halkbank Emekli Kredileri

Halkbank emekli kredisi olarak iki farklı kredi paketi sunuyor. Bu kredilerden biri mutlu emekli kredisi, diğeri de emekli mini kredisi olarak çıkıyor karşımıza. Mutlu emekli kredisi ihtiyaç kredisi olarak sunuluyor ve 50.000 TL bütçeler için hazırlanıyor.

Emekli mini kredisi ise Halkbank tarafından emekli müşterilerine sunulan minik bütçeli kredileri kapsıyor. 5.000 TL olarak sunulan bu kredide yine uygun vade oranları hazırlanıyor.

Halkbank Emekliler İçin İhtiyaç Kredisi

Halkbank tarafından sunulan emekli ihtiyaç kredileri 5.000 TL ve 50.000 TL arasında sunuluyor. İhtiyaçlarınıza göre mini kredi ya da mutlu emekli kredisi seçebiliyorsunuz.

Emekli Mini Kredi: Halkbank tarafından emekliler için özel olarak hazırlanan bu kredide, bütün amaç emekli müşterilerin desteklenmesi oluyor.

Bu yüzden de uygun faiz oranları sunuluyor. Aşağıda bu krediye ait faiz oranlarını detaylı olarak sizler için hazırladık. 5.000 TL kredinizi 36 ay vade 224,12 TL taksit ve 26,25 TL tahsis ücreti ödeyerek, %2,38 faiz oranı ile alabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Emekli Mini İhtiyaç Kredisi
 Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi (Ay) Aylık Faiz Oranı (%) Taksit Tutarı (TL)
5.000 36 2,38 224,12

Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi(Halkbank Mini Emekli Kredisi): Sadece emeklilere özel 50.000 TL ve 36 ay vadeli düşük faizli kredidir. Maaşını Bankamızdan alan veya maaşını Bankamıza aktarmayı taahhüt eden emekli müşterilerimizin tüm nakit ihtiyaçları için bütçelerine uygun geri ödeme seçenekleriyle 75.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli kredimizdir.

Dilerseniz 25.000 TL tutarındaki kredinizi 36 ay vadeli olarak 131,25 TL tahsis ücreti ve %2,32 faiz oranıyla ayda 1.108,49 TL ödeyerek kullanabilirsiniz. Üstelik nakit ihtiyacınız daha fazla ise 50.000 TL ye kadar üst limitini çıkartabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.
Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi
 Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi (Ay) Aylık Faiz Oranı (%) Taksit Tutarı (TL)
25.000 36 2,32 1.108,49
2,44 1.132,83
50.000 2,33 2.221,01
2,46 2.273,82

Ayrıca BkzEmekliyim Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Halkbank Emekliler İçin Taşıt Kredisi

Halkbank tarafından hazırlanan ve emekliler için sunulan taşıt kredisi, sıfır ve ikinci el otomobil alımlarında destek sağlayacak şekilde sunuluyor. Yeni bir otomobil almak isteyen Halkbank müşterileri, bu taşıt kredisine başvurabiliyor.

Gerekli şartların ve belgelerin karşılanması durumunda Halkbank emekliler için taşıt kredisi onaylanmış oluyor. Banka tarafından sunulan taşıt kredisi faizleri de sürekli olarak değişmekle birlikte, kişiye göre ödeme planı da çıkarılabiliyor.

Halkbank Emekliler İçin Konut Kredisi

Halkbank emekliye konut kredisi veren bankalardan biri olduğu için, bu konuda belirlenmiş ödeme seçeneklerini karşınıza çıkarabiliriz. Bütçenize en uygun evi Halkbank ile satın alabilirsiniz.

Halkbank 3 ay ertelemeli kredi hizmeti sunuyor. Bunu emekliler için yapıyor. %0.95 oranlarıyla başlayan faizleri aşağıdaki tablo üzerinden hesaplayabilirsiniz. Bu sayede işler biraz daha pratik bir hal almış olacak.

Halkbank Emekli Kredisi Başvurusu

Halkbank tarafından sunulan emekli kredisine başvuru yapmanız için öncelikle bankanın istediği şartlara sahip olmalısınız. Bankanın ilk şartı emekli maaşınızı Halkbank üzerinden çekiyor olmanız ve kredi notunuzun iyi bir seviyede olması. Bununla birlikte aşağıdaki belgeleri hazırlayarak başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru yapmak için önce hangi krediyi kullanacağınızı belirlemelisiniz. Kullanacağınız krediyi hesapladıktan sonra size en yakın Halkbank şubesine şahsen giderek kimliğinizle başvurunuzu yapabilirsiniz.

Halkbank Emekli Kredisi Almak İçin Gerekli Belgeler

Halkbank emekli kredisi almak için gerekli belgelerşu şekilde sıralanıyor;

  • Kimlik Belgesi
  • Gelir Belgesi
  • Kamu Çalışanları için Bordro,
  • Özel Sektör Çalışanları için Bordro veya üzerinde haciz bulunmadığı ibaresi içeren güncel onaylı gelir belgesi, Şirket imza sirküleri, SGK hizmet dökümünü,
  • Emekliler için SGK Emekli Belgesi, Emekli Maaş Hesap Cüzdanı, Emekli olup, halen aktif olarak ücretli çalıştığını beyan edenlerden, işyeri destek prim bildirgesi
  • Serbest Meslek Sahipleri için Güncel Vergi Levhası, Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi, Güncel İşletme Hesap Özeti, Ticaret Sicil Gazetesi,
  • Çiftçiler için Çiftçilik Belgesi, Müstahsil Makbuzları, Arazi Tapu Fotokopileri

Ek Gelir Belgeleri:

  • Faiz Gelirleri için Hesap Cüzdanı,
  • Kira Geliri için Tapu, Kira Kontratı fotokopisi.

Halkbank Emekli Kredisi Faiz Oranları

Kredi faiz oranları aşağıdaki gibidir. Halkbank’ın bizzat emekli müşterileri için hazırladığı bu faiz oranları, kişinin durumuna ve ödeme derecelerine göre değişiklik gösterebilir.

Banka tarafından sunulan genel faiz oranları ise aşağıdaki gibidir.

KREDİ TÜRÜ KRED İTUTARI VADE SAYISI FAİZ ORAI TAKSİT TUTARI
Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi 50.000 36 AY %2,33 2.221,01
Konut Kredisi 100.000 TL 120 AY %2.09 2.280,57
Taşıt Kredisi 30.000 TL 48 AY %2.40 1.161,17

Yorum yazın