Halkbank Ertelemeli Kredi Başvurusu 2020 (3 Ay ve 6 Ay)

Halkbank Ertelemeli Kredi Başvurusu 2020 (3 Ay ve 6 Ay)

Halk Bankası Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi olarak ilan ettiği COVID-19, ülkemizde de varolan toplum düzenini bozmaması için çeşitli önemleralındı. Özellikle ekonomik hayat, üretim ve istihdam alanında önemli gelişmeler yaşandı. “Ekonomik İstikrar Kalkanı” adında 19 maddelik ekonomi planı 19 Mart tarihinde yürürlüğe girdi. Ekonomik plan kapsamında bankalar da çeşitli önemler almaya başladı. Halk Bankası hane halkı geliri aylık 5.000,- TL ve altında olan bireysel müşterilerini finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması başlattı.

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi halkbank

Temel İhtiyaç Desteği Nedir?

Kredinin amacısalgından doğrudan veya dolaylı olarak etkilenen müşterilerin, emeklilerin, serbest meslek sahiplerinin temel ihtiyaçlarının finansmanın uygun şartlarda sağlanması olduğunun altı çizildi. Salgın süresi boyunca halkın gıda harcamaları, kira, elektrik, doğalgaz fatura gibi ödemelerinin finansmanın karşılanmasına yönelik oluşturulmuştur şeklinde ifade edilmiştir.

Temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla Bireysel Müşterilere yönelik olan kredi uygulamasının detayları ise şu şekilde:

 • Kredinin ödemesine 6 ay sonra başlanabilir, kredi kullanım esnasında tarafınıza bu seçenek sunulur.
 • Eşlerden yalnızca biri krediden faydalanabilecektir.
 • Devlet vatandaşa kefil olacak, iş sahibi olmayan kişiler de krediden faydalanabilecekler.
 • Ödeme gücü kontrolü yapılmayacak.
 • 000,-TL’ye kadar kredi alınabiliyor.
 • 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 ay vadeli
 • Aylık Eşit Taksitli

6 ay ödemesiz verilecek kredi için 1-36 aylık dönemde %0.49 gibi çok düşük bir faiz işletilecek. Kredi tahsis ücreti binde 5 olarak belirlenirken, 5 bin lira, 7 bin 500 lira ve 10 bin lira tutarlarında talep edilebilecek.

Geri Ödeme Nasıl Olacak?

Salgın sebebiyle devletin yürürlüğe soktuğu Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisiile ihtiyaç kredisi alan vatandaşlara geri ödemelerinde destek olacağını belli etmiştir.

 • 5000 Lira Kredi İçin: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 36 ay boyunca 376 lira ödenecek.
 • 7500 Lira Kredi İçin: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 36 ay boyunca 282 lira ödenecek.
 • 10000 Lira Kredi İçin: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 36 ay boyunca 188 lira ödenecek.

Ödeme Tablosu

 

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Örnek Ödeme Tablosu

 

Kredi TutarıToplam VadeÖdemesiz DönemAylık Faiz OranıTaksit Tutarı (Sonraki 30 ay boyunca)
10.000 TL36 Ay6 Ay% 0,49376 TL
7.500 TL36 Ay6 Ay% 0,49282 TL
5.000 TL36 Ay6 Ay% 0,49188 TL

Nereden Başvurabilirsiniz?

Sağlık uzmanları ve banka yetkilileri, salgın riski nedeniyle zorunlu olmadıkça evden çıkılmaması gerektiğini vurgalamaktadır. Bu yüzden müşterilerin şubeye gitmeden, internet şube üzerinden veyaSMS ile kredi almaları önerilmektedir.Eğer müşterinin internet şube veya mobil üyelikleri bulunmuyorsa şubelerden de yapılabilecek. Bankalar taleplerin toplanması ardından, kredi kullandırılması uygun olarak değerlendirilen müşterilerin hesaplarına kredi tutarlarını aktaracak.Yine şubeye gitmeden,İnternet Bankacılığı ve Çağrı Merkezi kanallarından kredinizi kullanarak anında hesabınıza aktarabilirsiniz.

 • Halkbank İnternet Şubesine giriş yaparak; Başvuru > Bireysel Kredi Başvurusu > Kredi Türü: Tüketici Kredisi > Kredi Alt Türü: Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.
 • Aralarında birer boşluk bırakarak “DESTEK, TC Kimlik No, Gelir Bilgisi, Talep Edilen Tutar” ( Örnek SMS Metni: DESTEK 12345678910 3000 10000 ) yazıp 3452’ye SMS gönderebilirsiniz.

Vatandaşa kullandırılan bu kredilerin dönmemesi durumunda %85’ini Fon ödeyecek. Bankalar talepleri topladıktan sonra uygun olarak değerlendirilenleri hızlı bir şekilde hesaplara yatırılacak.

Kimler Faydalanamayacak?

Takip kaydı bulunan, açık karşılıksız çeki olan, açık protestolu senedi bulunanlar hanehalkı/eşlerden biri kredi kullanmışsa diğeri kullanmayacak. Hazine destekli Kredi Garanti Fonu kefaletli kredi eşit taksitlerle ödenecek.

Halkbank 3 Ay Ertelemeli Kredi

Halkbank Ertelemeli Kredi Başvurusu

Türkiye’nin en köklü bankalarından Türkiye Halk Bankası, Halkbank 3 Ay Ertelemeli Kredi ile hem müşterilerine daha iyi çözümler sunmak hem de mevcut müşteri portföyünü daha da genişletmek amaçlarını gütmektedir. Bankadan aldığınız krediyi 3 ay sonra ödeyerek daha rahat ve ekonomik olarak daha güçlü bir durumda olabilirsiniz. Halkbank, zaman zaman düzenlediği ertelemeli krediler kampanyaları ile müşterilerinde ‘aidiyet’ duygusu oluşturmayı da kendine hedef edinmiştir.

Halkbank 3 Ay Ertelemeli Krediden sadece Halkbank müşterileri değil, diğer bankaların müşterileri de gerekli belgeleri oluşturdukları takdirde kullanabilme imkanına sahiptirler. Halkbank’ın uygun geri ödeme ve faiz oranlarıyla sunduğu bu Halkbank 3 Ay Ertelemeli Kredi, 10 bin liraya kadar çıkmaktadır.

Halkbank tarafından sunulan Halkbank 3 Ay Ertelemeli Kredinin faiz oranı ise %1,20 ila %1,30 aralığında değişebiliyor.Bunun haricinde 3 ay ertelemeli kredide; BSMV Ek gideri, Hayat sigortası ek gideri, Kredi tahsis ücreti gibi genel giderlerin de olduğunu hatırlatmakta fayda görüyoruz. Banka, Halkbank 3 Ay Ertelemeli Kredi ödemesinde 48 aya kadar taksitlendirme yapabilmektedir.

Halkbank 6 Ay Ertelemeli Kredi

Halkbankası’nın bir diğer ertelemeli kredi türü de 6 ay ertelemi kredidir. Çeşitli kampanya döneminde bankanın sunduğu Halkbank 6 Ay Ertelemeli Kredi birçok avantajı beraberinde getiriyor. Aldığınız krediyi anında kullanabildiğiniz gibi ödeme konusuna ise bankanın şartnamelerini de göz önünde bulundurarak yasal zemin içerisinde 6 ay sonra ödemeye başlayabiliyorsunuz.

Böylesi bir kampanyayı kim kaçırmak ister ki? Halkbank, ertelemi kredilerle şüphesiz ki müşterilere ‘nefes aldırıyor’, ihtiyaçları gidermeye devam ediyor. Halkbank 6 Ay Ertelemeli Kredi konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli konu ödemenin miktarı ve ödeme taksitlerinin gelirinize olan miktarıdır.

Siz, siz olun maaşınızın yarısı kadar bir ödemeyi sakın düşünmeyin. Çünkü istatistikler maaşınızın en fazla 3/1’i ile ödeme yapabilmenizin mümkün ve olası olduğunu bizlere göstermektir.

Halkbank Ertelemeli Kredi Hesaplama ve Faiz Oranları

Halkbank Ertelemeli Kredi Hesaplama ve Faiz Oranları konusunu bir de tablo üzerinde sayılarla daha somut bir şekilde açıklayalım.

Halkbank 10.000 TL Ertelemeli Kredi Hesaplama

Vade   En İyi Faiz Oranı   Yıllık Maliyet Oranı      Aylık Taksit     Toplam Geri Ödeme       

12 Ay       % 2,61                               % 3,21                             1.013 TL               12.203 TL

24 Ay      % 2,61                               % 3,18                   599 TL                  14.426 TL

36 Ay      % 2,61                                 % 3,16                 467 TL                  16.868 TL

Sizin maddi gelirinize uygun ödeme planı yapmanız, genel diğer giderleri de işin içine katarak kredi ödemelerinde hareket etmeniz sizin için en iyisi olacaktır.

Halkbank İhtiyaç Kredisi (Dost İhtiyaç Kredisi) 10.000 TL

Faiz             Tahsis Ücreti      Aylık Taksit    Toplam Ödeme     Vade

%2,66             0,00 TL          471,25 TL       16.965,00               36

Yukarıdaki tabloda, Halkbank İhtiyaç Kredisi (Dost İhtiyaç Kredisi) 10.000 TL 36 ay vade olarak hesaplanmıştır. 9 Kasım 2018 tarihi itibarıyla 36 ay vadede Halkbank ihtiyaç kredisi faiz oranı %2,61, maliyet oranı %3,16 olarak belirlenmiştir.

Konumuzla ilgili olarak yine 9 Kasım 2018 haftasında faizlerin de bir önceki haftaya göre aynı kaldığını belirtmemiz yerinde olacaktır. Buradan bu veriler ve bilgiler ışığında mini bir hesapla 10.000 TL ihtiyaç kredisi kullanıldığında 467 TL aylık taksit ile 36 ayda 16.816 TL toplam geri ödemenin gerçekleşeceğini belirtmemiz gerekiyor.

Halkbank Ertelemeli Kredi Başvurusu

Bizlere en çok sorulan soruların başında Halkbank Ertelemeli Kredi başvurusu nasıl yapabilirim gelmektedir.

Halkbank Ertelemeli Kredi başvurusu yapabilmek için; 18 yaşını doldurmuş olmak, Kredi ödemelerinizin genel olarak zamanında ve eksiksiz olması, Sabit gelirinizi resmi olarak belgeleyebiliyor olmak, İpotek verecekseniz eşinizin rızasını yazılı olarak bankaya vermeniz gerekmektedir. Buradan sonsöz olarak şunu hatırlatmakta fayda görüyoruz; ihtiyaç kredisi en fazla 36 ay vade ile kullanılabilmektedir.