Halkbank Ertelemeli Kredi Başvurusu 2020 (3 Ay ve 6 Ay)Halkbank Ertelemeli Kredi

Bu yıl 80. yaşını kutlayan ve ülkemizin en köklü bankalarından biri olan Türkiye Halk Bankası yada daha bilinen adıyla Halkbank, çok geniş bir müşteri kitlesine sahiptir. Bu kadar geniş bir müşteri kitlesine sahipseniz ve çok acımasız bir rekabetin içerisinde iseniz haliyle çok efektif kampanyalar düzenlemeniz de kaçınılmaz olacaktır. Bankanın resmi kurumsal internet sitesi olan www.halkbank.com.tr adresine girdiğinizde birbirinden önemli kampanyaların hala devam ettiğini göreceksiniz.

Halkbank; Krediler, İmar Barışı Destek, Hesaplı Evim Konut, Maaşını Halkbank’tan Alanlar, Kamu Çalışanlarına İhtiyaç, Özel Sektör Çalışanlarına İhtiyaç, Dost İhtiyaç, Dost Konut, Emekli Mini İhtiyaç, Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi, Vefa İhtiyaç, Vefa Konut üst başlığıyla şu an itibarıyla da 12 kampanyayı müşterilerinin hizmetine sunmuştur. Bu mevcut kredilerin haricinde asıl konumuz olan Halkbank Ertelemeli Kredileri analiz etmeye ne dersiniz?

Halkbank Ertelemeli Kredi Başvurusu

Halkbank 3 Ay Ertelemeli Kredi

Türkiye’nin en köklü bankalarından Türkiye Halk Bankası, Halkbank 3 Ay Ertelemeli Kredi ile hem müşterilerine daha iyi çözümler sunmak hem de mevcut müşteri portföyünü daha da genişletmek amaçlarını gütmektedir. Bankadan aldığınız krediyi 3 ay sonra ödeyerek daha rahat ve ekonomik olarak daha güçlü bir durumda olabilirsiniz. Halkbank, zaman zaman düzenlediği ertelemeli krediler kampanyaları ile müşterilerinde ‘aidiyet’ duygusu oluşturmayı da kendine hedef edinmiştir.

Halkbank 3 Ay Ertelemeli Krediden sadece Halkbank müşterileri değil, diğer bankaların müşterileri de gerekli belgeleri oluşturdukları takdirde kullanabilme imkanına sahiptirler. Halkbank’ın uygun geri ödeme ve faiz oranlarıyla sunduğu bu Halkbank 3 Ay Ertelemeli Kredi, 10 bin liraya kadar çıkmaktadır.

Halkbank tarafından sunulan Halkbank 3 Ay Ertelemeli Kredinin faiz oranı ise %1,20 ila %1,30 aralığında değişebiliyor.Bunun haricinde 3 ay ertelemeli kredide; BSMV Ek gideri, Hayat sigortası ek gideri, Kredi tahsis ücreti gibi genel giderlerin de olduğunu hatırlatmakta fayda görüyoruz. Banka, Halkbank 3 Ay Ertelemeli Kredi ödemesinde 48 aya kadar taksitlendirme yapabilmektedir.
Halkbank 6 Ay Ertelemeli Kredi

Halkbankası’nın bir diğer ertelemeli kredi türü de 6 ay ertelemi kredidir. Çeşitli kampanya döneminde bankanın sunduğu Halkbank 6 Ay Ertelemeli Kredi birçok avantajı beraberinde getiriyor. Aldığınız krediyi anında kullanabildiğiniz gibi ödeme konusuna ise bankanın şartnamelerini de göz önünde bulundurarak yasal zemin içerisinde 6 ay sonra ödemeye başlayabiliyorsunuz.

Böylesi bir kampanyayı kim kaçırmak ister ki? Halkbank, ertelemi kredilerle şüphesiz ki müşterilere ‘nefes aldırıyor’, ihtiyaçları gidermeye devam ediyor. Halkbank 6 Ay Ertelemeli Kredi konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli konu ödemenin miktarı ve ödeme taksitlerinin gelirinize olan miktarıdır.

Siz, siz olun maaşınızın yarısı kadar bir ödemeyi sakın düşünmeyin. Çünkü istatistikler maaşınızın en fazla 3/1’i ile ödeme yapabilmenizin mümkün ve olası olduğunu bizlere göstermektir.

Halkbank Ertelemeli Kredi Hesaplama ve Faiz Oranları

Halkbank Ertelemeli Kredi Hesaplama ve Faiz Oranları konusunu bir de tablo üzerinde sayılarla daha somut bir şekilde açıklayalım.

Halkbank 10.000 TL Ertelemeli Kredi Hesaplama

Vade   En İyi Faiz Oranı   Yıllık Maliyet Oranı      Aylık Taksit     Toplam Geri Ödeme       

12 Ay       % 2,61                               % 3,21                             1.013 TL               12.203 TL

24 Ay      % 2,61                               % 3,18                   599 TL                  14.426 TL

36 Ay      % 2,61                                 % 3,16                 467 TL                  16.868 TL

Sizin maddi gelirinize uygun ödeme planı yapmanız, genel diğer giderleri de işin içine katarak kredi ödemelerinde hareket etmeniz sizin için en iyisi olacaktır.

Halkbank İhtiyaç Kredisi (Dost İhtiyaç Kredisi) 10.000 TL

Faiz             Tahsis Ücreti      Aylık Taksit    Toplam Ödeme     Vade

%2,66             0,00 TL          471,25 TL       16.965,00               36

Yukarıdaki tabloda, Halkbank İhtiyaç Kredisi (Dost İhtiyaç Kredisi) 10.000 TL 36 ay vade olarak hesaplanmıştır. 9 Kasım 2018 tarihi itibarıyla 36 ay vadede Halkbank ihtiyaç kredisi faiz oranı %2,61, maliyet oranı %3,16 olarak belirlenmiştir.

Konumuzla ilgili olarak yine 9 Kasım 2018 haftasında faizlerin de bir önceki haftaya göre aynı kaldığını belirtmemiz yerinde olacaktır. Buradan bu veriler ve bilgiler ışığında mini bir hesapla 10.000 TL ihtiyaç kredisi kullanıldığında 467 TL aylık taksit ile 36 ayda 16.816 TL toplam geri ödemenin gerçekleşeceğini belirtmemiz gerekiyor.

Halkbank Ertelemeli Kredi Başvurusu

Bizlere en çok sorulan soruların başında Halkbank Ertelemeli Kredi başvurusu nasıl yapabilirim gelmektedir.

Halkbank Ertelemeli Kredi başvurusu yapabilmek için; 18 yaşını doldurmuş olmak, Kredi ödemelerinizin genel olarak zamanında ve eksiksiz olması, Sabit gelirinizi resmi olarak belgeleyebiliyor olmak, İpotek verecekseniz eşinizin rızasını yazılı olarak bankaya vermeniz gerekmektedir. Buradan sonsöz olarak şunu hatırlatmakta fayda görüyoruz; ihtiyaç kredisi en fazla 36 ay vade ile kullanılabilmektedir.

Yorum yazın