Halkbank Hesabı Nasıl Açılır?

6 dk okuma süresi

Banka hesapları, günümüzde hem olan paranız ile banka kartınız aracılığı ile alışveriş yapmakta hem de yatırımlarınızdan para kazanmak amacıyla kullanılabiliyor. Vadeli mevduat ve vadesiz hesap tipleri olarak adlandırılan bu hesaplar, hemen hemen her bankada mevcut ancak belli avantajları sebebiyle Halkbank müşterilerine en iyi hizmetleri veren kuruluşlardan.

Bu yazımızda sizler için Halkbank hesabı nasıl açılır? Sorusunu cevaplayacağız. Siz de Halkbank’ta herhangi bir hesap ürününden yararlanmak istiyorsanız, yazımızı okuyarak ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Halkbank Hesabı Nasıl Açılır?

Halkbank Vadeli Hesap Açmak

Halkbank’ta vadeli mevduat hesapları, faiz oranları sebebiyle en çok ilgi gören ürünlerden bir tanesi. Dilerseniz farklı para birimleri ile dilerseniz Türk Lirası ile açabileceğiniz bu hesaplar, aylık periyotlarda oldukça iyi faiz oranları sunuyor ve bu sayede, paranızı korurken aynı zamanda paranızdan kâr elde edebiliyorsunuz.

Aşağıda, sizler için her para birimine dair vadeli hesap açmanın yollarını anlattık.

Vadeli TL Hesabı Açmak

Halkbank’ta vadeli TL hesabı açmak için yapmanız gereken tek şey, eğer bir Halkbank müşterisi iseniz İnternet Şubesi üzerinden vadeli TL hesap talebinde bulunmak olacaktır. Eğer internet ile haşır neşir değilseniz, 0850 222 0 400 veya 444 0 400 numaralarından da Halkbank vadeli TL hesabı açabilmeniz mümkündür.

E-Mevduat olarak da adlandırılan vadeli TL hesapları, %21,00’dan başlayan faiz oranları ile sunuluyor ve bu faiz oranları tutarlar arttıkça daha da yükseliyor. Genel hatları ile Halkbank’ın E-Mevduat hesabı şu anda Türkiye’deki en yüksek aylık faiz oranlarına sahip hesap ürünlerinden bir tanesi.

 • Alternatif Dağıtım Kanallarının sağladığı kolaylıklarla şubeye gitmeden, zaman kaybetmeden, hızlı, güvenilir ve daha kârlı hesap açma avantajı sağlar.
 • Alternatif Dağıtım Kanallarının hesap açma alt limitleri 500 TL, 500 USD ve 500 EUR; üst limitler 2.000.000 TL, 500.000 USD ve 500.000 EUR’dur.
 • Aşağıda belirtilen özel faiz oranı avantajları ile 28 günden 999 güne kadar kırık vadelerde hesap açılabilmektedir.
 • Güvenli bir yatırım aracıdır.
 • Risksiz bir getiri sağlar. Yatırımınız uzun vadede faiz oranlarındaki değişmelerden etkilenmez.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Vadeli Altın Hesabı Açmak

Vadeli altın mevduat hesabı, altın birikimleriniz için en uygun vade seçimini yaparak, altınlarınızı daha da değerli kılabileceğiniz bir ürün ve Halkbank içerisinde 30-400 gün aralığında hesap açılışı yapılabiliyor.

Açılış limiti sadece 10 gram olan vadeli altın hesapları, hem altınlarınızı güvende tutuyor hem de sizleri inanılmaz faiz oranları ile mutlu ediyor! En yakında Halkbank şubesinden, vadeli altın hesabı açmak ile ilgili ayrıntılı bilgilere erişebilirsiniz.

 • Hesap açılış alt limiti 10 Gr olarak belirlenmiştir.
 • 30-400 gün aralığında vadelerde hesap açılışı yapılabilecektir.
 • Vadeli Altın Mevduat Hesabı ürünü Yurtiçi ve Kıbrıs Şubelerinde açılabilecektir.
 • Vadeli Altın Mevduat Hesabınız için mutlaka Vadesiz Altın Mevduat Hesabınız olması gerekmektedir.
 • Altın, faiz tutarı ve vergi vb kesintiler gram altın cinsindendir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Vadeli Döviz Hesabı Açmak

Halkbank tarafından farklı para birimleri için de sunulan vadeli mevduat hesapları mevcut. Özellikle EUR ya da USD para birimine dair birikimleriniz varsa, bunları Halkbank’a taşıyarak, USD’de %3,25; EUR’da ise %1,25 faiz oranları ile başlayan seçeneklerle kâr sağlamaya başlayabilirsiniz.

 • Döviz bazında açtıracağınız vadeli hesabınız, dönem sonunda siz önceden belirtmemişseniz aynı vade ve güncel faiz oranı ile yenilenir. Dilerseniz vade sonunda paranız belirteceğiniz hesabınıza aktarılır.
 • Ayrıca sadece biriken faizi alarak anaparanızın vadeli mevduat ile değerlenmesini de isteyebilirsiniz.
 •  Vadesinden önce kapatılan vadeli mevduat hesaplarına faiz işletilememektedir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Halkbank Vadesiz Hesap Açmak

Halkbank’ın paranıza kâr ettirmese de güvenle koruyabileceğiniz ürünlerinden bir tanesi de vadesiz hesapları olarak bilinmektedir. Dilerseniz dövizlerinizi, dilerseniz TL cinsinden paralarınızı almak, korumak, göndermek adına Halkbank vadesiz hesaplarını kullanabilirsiniz. Aşağıda sizler için nasıl Halkbank vadesiz hesap açabileceğinizi her ürün için anlatmaya çalıştık.

Vadesiz TL Hesabı Açmak

Halkbank’ta vadesiz TL hesabı açabilmek için yapmanız gereken tek şey, kimliğinizle birlikte herhangi bir Halkbank şubesine uğramak. Müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşmede, başvurunuzu gerçekleştirebilir ve kısa süre içerisinde adresinize kartınızı alarak vadesiz TL hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

 • Faturalarınızın ve diğer ödemelerinizin düzenli olarak yapılması için AB 24 talimatı verebilirsiniz.
 • Vadesiz mevduat hesabınıza Halkbank İnternet Şubesi’nden, 0 850 222 0 400’ ü arayarak Halkbank Dialog’dan, Halkbank ATM’lerinden 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.
 • Halkbank ATM’lerinden nakit çekebilirsiniz.
 • Alışverişlerinizde Bank24 kartınızı kullanarak vadesiz hesabınızdan, nakit taşımaya gerek kalmadan ödeme yapabilirsiniz.
 • Halkbank şubeleri arasındaki havale işlemlerinizi Halkbank ATM’lerinden, Halkbank İnternet Şubesi’nden ve Halkbank Dialog’dan ücretsiz olarak günün 24 saati yapabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Vadesiz Döviz Hesabı Açmak

Halkbank, dövizleriniz için de en uygun bankalardan bir tanesi. Döviz işlemlerini sık sık gerçekleştiriyor, dövizle ödeme yapmanız gereken yerlere ödeme yapabilmek için bir yol arıyorsanız, Halkbank’ın vadesiz döviz hesapları buna uygun şekilde biçimlendirilmiş.

Günün her saatinde, döviz ile havale; işlem saatlerinde ise EFT gerçekleştirebiliyorsunuz, hem de en uygun gönderim, çekim masraflarıyla. Halkbank İnternet Şubesi’nden veya Halkbank Dialog’dan Vadesiz YP Hesabı açtırabilirsiniz.

 • Vadesiz YP hesabınız ile döviz birikimlerinizi dilediğiniz an kullanabilirsiniz.
 • Vadesiz YP hesabınızda Halkbank İnternet Şubesi’nden, 0 850 222 0 400’ ü arayarak Halkbank Dialog’dan günün 24 saati işlem yapabilirsiniz.
 • Yatırım hesabınıza para aktararak EUROBOND işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Halkbank 18 Yaş Altı Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Halkbank’ta 18 yaşından küçükseniz de banka hesapları açabilmeniz mümkün.

Gerek eğitim gerekse farklı kişisel sebepler sonucunda 18 yaşından küçükseniz ve herhangi bir yerden para almak için bir banka hesabına ihtiyaç duyuyorsanız; Halkbank’a hemen ebeveyniniz ile giderek, onun da onayı ile hesap açabilirsiniz.

İlgili Yazı18 yaşını doldurmadan banka hesabı nasıl açılır?

Hesap, hem sizin hem de ebeveyninizin üzerine olur ve rahatlıkla kullanımını sağlayabilirsiniz.

Halkbank Öğrenciler İçin Banka Hesabı

Halkbank’ta öğrenciler için masraf çoğu zaman yok! Öğrenciler için banka hesabı hizmeti de bulunan bankada, özellikle havale ve EFT gibi işlemlerden herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Özellikle ebeveynlerin para gönderdikleri zamanlarda işlem ücretinden sizleri kurtaran Halkbank’ta öğrenci banka hesabı açmak için yapmanız gereken tek şey, öğrenci kimliğiniz ve nüfus cüzdanınız ile bir Halkbank şubesine uğramak olacaktır.

Kartınız, kısa süre içerisinde bankaya ya da adrese gelir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Siz de Halkbank’ın avantajları hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın
x