Halkbank İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

Halkbank İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

Halkbank İnternet Şifresi

Banka şubesine gitmeden ofisinizden, evinizden veya istediğiniz herhangi bir yerden kredi kartı güncellemenizi yapmak, kredi işlemlerinizi ve ödemelerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız Halk Bankası internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

Hem kurumsal, hem de bireysel müşteriler için hazırlanmış olan bu platforma ulaşabilmek için Halkbank internet şifresi gerekmektedir. Çünkü internet şube ile hesap bilgilerinizi görüntülemek, EFT ve havale yapmak hatta fon, döviz ve altın almak mümkün olduğu için giriş güvenliğiniz önem arz etmektedir.

Halkbank internet şifresi almak isteyen müşterilerin, yazımız içerisinde aktarılan talimatları doğru bir şekilde gerçekleştirmeleri yeterli olacaktır.

Halkbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Halkbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Şifre üretme işlemlerinden önce Halkbank internet şifresi kaç haneli şeklinde sorular yönelten kullanıcılarımıza, bu şifrenin en az 6 karakter uzunluğunda oluşturulduğunu hatırlatalım.

En fazla ise 10 karakter içeren bir parola belirleyebilirsiniz. Ardından internet bankacılığını ilk kez kullanacak olan müşteriler için şifre adımlarını sırasıyla aktaralım.

Halkbank internet şifresi alma için 2 farklı şekilde işlem yapabilirsiniz. Bunlardan ilki “Parolamı Bilmiyorum” servisini kullanmaktır. Bankanın bu hizmetinden faydalanarak şifre oluşturma için buraya tıklayınız.

Açılan sayfada sizlere 3 çeşit kart tipi sunuluyor olacak. Hangi tip kartınız varsa onu işaretleyerek, ilgili kartın son 6 rakamını ve son kullanma tarihini kendi alanlarına yazınız.

Ardından cep telefonu numaranızı da girerek, Devam tuşu ile “Şifre” sayfasına geçiş yapınız. Sırasıyla şifre ve kart doğrulama aşamalarını tamamladığınızda, sistem sizi parola oluşturma sayfasına yönlendirecektir. Bu sayfada güvenli bir şekilde internet şubeye giriş yapabilmek için parolanızı oluşturabilirsiniz.

Halkbank İnternet Şifresi Değiştirme

Müşteri numaranız ya da T.C. kimlik numaranız ile sube.halkbank.com.tr adresine giriş yaptıktan sonra isterseniz panelden şifrenizi değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda taleplerinizi müşteri temsilcisine iletmek için Halkbank Diaolog’u da arayabilirsiniz.

Bireysel müşteriler için bankanın Dialog hattı numaraları: 0850 222 0 400 ve 444 0 400. Bu numaralardan birini aradığınızda, müşteri temsilcisine bağlanarak Halkbank internet şifresi alma ile ilgili isteklerinizi belirtebilir ya da aldığınız şifrenin değiştirilmesi için yönlendirilmenizi talep edebilirsiniz.

Halkbank İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

Halkbank İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

Şifreniz blokeli olduğu için online bankacılığa giriş yapamıyorsanız, kartla giriş uygulamasını kullanabilirsiniz. Kurumun kartla giriş sistemine ulaşmak için buraya tıklayınız ve “Kart Bilgileri ile Hatırlatma” butonuna basınız.

Bu uygulama yalnızca bireysel müşterilere yönelik oluşturulduğu için kurumsal müşterilerin uygulamadan yararlanarak blokelerini kaldırmaları mümkün değildir.

Bu nedenle kurumsal müşteri tipine sahip tüketiciler, Halkbank internet şifresi almak istiyorum diyorlarsa blokeyi bağlı oldukları şubeye giderek kaldırmaları gerekmektedir.

Halkbank İnternet Şifremi Unuttum Diyenlere

Son olarak Halkbank internet şifremi unuttum şeklinde problem yaşayan müşterilerin yararlanabilecekleri hizmet kanallarına da değinelim.

Şifre unutma durumlarında www.halkbank.com.tr adresinde yer alan “İnternet Şubesi” linkine tıklayarak, giriş seçeneğinden sonra “Parolamı Bilmiyorum” menüsü sayesinde yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Veyahut 0850 222 0 400’ü arayarak giriş şifrenizi unuttuğunuz müşteri temsilcisine aktarabilir ve yeni bir şifre oluşturulmasını isteyebilirsiniz.