Halkbank Kredi Başvurusu 2018
Halkbank Kredi Başvurusu

Geçmişi uzun yıllara dayanan ve Türkiye’nin köklü bankalarından olan Halkbank ile kredi kullanmak kolay olmakla birlikte, oldukça avantajlı bir alışveriştir. Kredi kullanmak, geçmiş yıllarda nadir rastlanan bir hareket olmakla birlikte, hayli zor bir durumdu. Fakat kişilerin ihtiyaçlarından doğan finansal eksikliler ve buna karşın artan banka sayıları kredi kullanma oranını üst seviyelere taşımıştır.

halkbank kredi başvurusu

Halkbank’ın da müşterilerine sunmuş olduğu cazip kredi kampanyaları ve uygun ödeme seçenekleri ile bu durum üst seviyelere çıkmaktadır. Kredi başvurusunda bulunan kişiler için kuşkusuz ki faiz oranları ve vade seçenekleri en önemli faktörlerdir. Bu sebepten kişiler, kredi kullanmadan önce bütçesine oranla ödeme planı tercih etmeli ve uygun faiz oranını tercih etmelidirler.

Halkbank Kredi Çeşitleri

 • Halkbank İhtiyaç Kredisi
 • Halkbank Taşıt Kredisi
 • Halkbank Konut Kredisi

Türkiye Halk Bankası, kredi kullanmak isteyen tüketicilerin, ihtiyacına oranla kredi çeşidi belirlemekte ve hizmete sunmaktadır. Konut kredisi, araç ve ihtiyaç kredisi başta olmak üzere zamanla her kesime hitap ederek, müşteri portföyünü genişletmiş ve genişletmeye de devam etmektedir. Bankların sunmuş olduğu kredi çeşitlerinin yanı sıra, düşük faiz oranları ve uygun vade seçenekleri ile de ön sıralarda yer almaktadır.

Bireysel müşterilerin yanı sıra, KOBİ, ticari ve kurumsal kitleye de hitap eden banka, müşteri türüne göre kredi çeşidi sunmuş ve buna bağlı olarak kredi koşullarını sağlamıştır. Bu saye de ise,esnek ödeme planları ve kredi meblağları belirlenmiş olmaktadır.bankanın sunmuş olduğu kredi çeşitleri ve tüm detaylar için, internet şubesi, çağrı merkezi ya da dilediğiniz banka şubelerinden bilgi alabilirsiniz.

Halkbank Kredi Başvuru Kanalları

Bankaların sunmuş olduğu kredi türleri, vade seçenekleri ve faiz oranları kadar, başvuru kanalları da son derece büyük önem taşımaktadır. Özellikle acil ihtiyaçlar için kullanılan krediler, en kısa sürede temin edildiği zaman önem teşkil etmektedir. Halkbank, başvuruları kanallarında özellikle, sms ve online kanallarından oldukça hızlı yanıt alınmaktadır. Öyle ki sms ile başvurularda, dakikalar içinde sonuç alınması, olağan bir hal almaktadır.

Şube aracılığıyla Kredi Başvurusu
Geçmiş yıllardan bu yana sıkça kullanılan ve tüketicilerin kredi kullanmakta başvurduğu yöntemlerden biri banka şubesidir. Bir çok vatandaş, diğer kanallara oranla daha güvenilir bulduğu için banka şubelerinden başvurmaktadır. Bu kanal ile başvuru yapmak için, bireysel müşteri temsilcinizle görüşebilir ve kredi talebinde bulunabilirsiniz.
Web'den Kredi Başvurusu
Kredi kullanmanın en avantajlı türlerinden biri de online başvurudur. Halkbank’ın kredi hususunda sunmuş olduğu imkanlardan ve diğer hizmetlerinden faydalanabilir ve bilgi alabilirsiniz. Halkbank, internet şubesinden kredi başvuru formunu doğru ve eksiksiz doldurmanız halinde, size mail veya cep telefonunuz vasıtasıyla dönüş yapılmaktadır.
SMS ile Kredi Başvurusu
Türkiye de bir çok bankanın sunmuş olduğu sms ile başvuru hizmeti, son derece hızlı ve güvenilir bir yöntem olmaktadır. Kişilere kolaylık sağlayan ve kullanışlı olan sms ile kredi başvurusunda bulunabilmek için, cep telefonunuzun mesaj kısmına TC kimlik numarasını, kredi türünü, kredi miktarını ve maaş bilginizi arada boşluk bırakarak girdikten sonra tüm operatörlerden 3401‘e mesaj atarak başvurabilirsiniz
Telefon ile Kredi Başvurusu
Halkbank telefon bankacılığı ile kredi talebi hizmeti sunmamaktadır. Ancak 0850 222 0 400 veya 444 0 400 Halkbank diyalog hattından, kredi ile alakalı tüm detayları öğrenebilir ve yardım alabilirsiniz.

Halkbank Kredileri

Halkbank yurt çapında vermiş olduğu hizmetlerin yanı sıra, yurt dışı temsilcilikleri ile isminden sıkça söz ettirmektedir. Türkiye ekonomisinin temel taşlarını oluşturan esnaflar, KOBİ ler ve yatırım amaçlayan girişimcilere yıllardan beri destek olmuş ve halen bu yolda ilerlemektedir.

Uygan faiz oranları, vade seçeneklerinin yanı sıra cazip paketleri ile de kredi kullanmak isteyen vatandaşın yanında yer almıştır. Hemen her alanda finansal desteğe ihtiyaç duyan kişiler, Halkbank vasıtasıyla rahatlamaktadır.

Halkbank İhtiyaç Kredisi

“İhtiyaçlarınızı ertelemeyin” sloganıyla tüm ihtiyaç sahiplerine seslenen banka,eğitim, sağlık,seyahat gibi her türden giderleriniz için gerekli nakdi sağlamaktadır. Düşük faiz oranları ile müşterinin kesesini de düşüne banka, ödeme imkânında oranla vade imanı da sunmaktadır. İhtiyaç kredisi için bankaya teslim edilmesi gereken evraklar,

 • Kimlik Belgesi: Nüfus Cüzdanı/Ehliyet/Pasaport (TC Kimlik No yazılı) Gelir Belgesi: – Kamu Çalışanları için Bordro, – Özel Sektör Çalışanları için Bordro veya üzerinde haciz bulunmadığı ibaresi içeren güncel onaylı gelir belgesi, Şirket imza sirküleri, SGK hizmet dökümünü
 • Emekliler için SGK Emekli Belgesi, Emekli Maaş Hesap Cüzdanı, Emekli olup, halen aktif olarak ücretli çalıştığını beyan edenlerden, işyeri destek prim bildirgesi
 • Serbest Meslek Sahipleri için Güncel Vergi Levhası, Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi, Güncel İşletme Hesap Özeti, Ticaret Sicil Gazetesi
 • Çiftçiler için Çiftçilik Belgesi, Müstahsil Makbuzları, Arazi Tapu Fotokopileri

Halkbank Taşıt Kredisi

Halkbank taşıt kredileri ile araç sahibi olmak artık çok kolay. banka, taşıt kredisi için 48 aya kadar vade imkanı sunmakta ve aracın kaskosunu Halkbank aracılığıyla yaptıran müşterileri için indirimli faiz oranı fırsatı sunmaktadır.

Kredi tutarının taşıtın değerine oranı; taşıtın nihai fatura tutarı 50 bin TL’ye kadar olanlarda %70, 50 bin TL ve üzeri olanlarda 50 bin TL’ye kadar olan kısmı için %70, 50 bin TL nine üstünde olan kısmı için %50 olarak uygulanır. 2 el taşıt kredisinde ise 5 yaşına kadar araçlar için kasko değeri esas alınır.bunu yanı sıra aylık ödeme imkanınıza göre aylık taksit periyodunuzu ve belirleyebilir, hatta ilk taksitinizi 2 ay erteleyebilirsiniz. Halkbank taşıt kredisinde bulunabilmek için, en yakın şubeye gidebilir ve gerekli evraklarla başvuruda bulunabilirsiniz.

Gerekli belgeler,Kamu Çalışanları için Bordro, – Özel Sektör Çalışanları için Bordro veya üzerinde haciz bulunmadığı ibaresi içeren güncel onaylı gelir belgesi, Şirket imza sirküleri, SGK hizmet dökümünü,

 • Emekliler için SGK Emekli Belgesi, Emekli Maaş Hesap Cüzdanı, Emekli olup, halen aktif olarak ücretli çalıştığını beyan edenlerden, işyeri destek prim bildirgesi
 • Serbest Meslek Sahipleri için Güncel Vergi Levhası, Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi, Güncel İşletme Hesap Özeti, Ticaret Sicil Gazetesi
 • Çiftçiler için Çiftçilik Belgesi, Müstahsil Makbuzları, Arazi Tapu Fotokopileri olmakla birlikte
 • Araç kredisine özel, satın alınacak araca ait proforma fatura, 2 el taşıtlar için araç ruhsatı ve Motorlu Araç Tescil ve Trafik Belgesi talep edilmektedir.

Halkbank Konut Kredisi

Cazip faiz oranları, bütçenize uygun ödeme seçenekleri ile Halkbank kişileri ev sahibi yapmaktadır. her geçen gün değişen ve gelişen banka isimlerinden biri de Halkbank’tır. Bir gelişme de konut kredisinde gerçekleştiren halksak, ev sahibi olmak isteyenler için, ”canım evim konut kredisi” ile destek olmaktadır. banka 120 aya kadar vade imkanı sunmakta ve düşük faiz oranları ile göz doldurmaktadır.

 • İhtiyaç kredisi için gerekli olan evraklara ek konut kredilerinde,
 • Alınacak konuta ait; Kat mülkiyetli tapu, kat mülkiyetli tapu olmaması halinde, kat irtifaklı tapu ile birlikte yapı kullanım izin belgesi, şayet yapı kullanım izin belgesi de alınmamış ise son 5 yıla ait yapı ruhsatı ve İmar Durum Belgesi şubeye verilmesi gereken evraklardır.

Halkbank Kredi Kampanyaları

Halkbank, her yıl özel günlerde ve belirli aralıklarla avantajlı kampanya teklifleriyle sesini duyurmaktadır. Konut, araç, ihtiyaç ve bir çok türden ayrıcalıklı ve karlı kampanya imkanı sunan banka, bireysel müşterileri yanı sıra ticari müşterileri gibi her türden kesime hitap etmektedir.

7 yorum

 1. Eren uzar 28 Nisan 2016
 2. SADETTİN 24 Ocak 2017
  • editor 30 Ocak 2017
 3. Ferdi balik 10 Mart 2017
  • editor 10 Mart 2017
 4. Sevda 10 Mayıs 2017
 5. sevgi 10 Kasım 2017

Yorum yazın