Halkbank SMS ile Anında Kredi Başvurusu 2020Banka şubelerinde kredi başvurusu için boşa vakit kaybetmek istemiyorsanız, çok önemli avantajlarla Halkbank sizleri bekliyor. Şubelere gidip hem vakit kaybetmenizi hem de daha fazla yorulmanızı istemeyen Halkbank, internet bankacılığı ve SMS hizmeti ile anında kredi başvurusu yapmanıza olanak sağlıyor.

Kredi başvurusunda bulunmak için en kolay yöntemlerinden biri, Halkbank’ın SMS kredi hizmetidir.  Ön başvuru niteliği taşıyan bu yöntem ile anında kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz. SMS yöntemiyle böylece kredi alıp alamayacağınız da hesaplanmış oluyor.

Halkbank SMS ile Kredi Başvurusu

Halkbank SMS ile Kredi Başvurusu

Halkbank’ın SMS ile kredi başvurusu hizmetinden yararlanmanız için yapmanız gereken birtakım hususlar vardır. Öncelikle cep telefonunuzun SMS kısmına girmeniz gerekmektedir. Her bir kelimenin arasında boşluk olacak şekilde KREDI, TC kimlik numarası, Gelir Bilgisi, Talep Ettiğiniz Tutar bilgilerini de girmeniz gerekmektedir. En son olarak da yazdığınız mesajı 3452’ye atarak, Halkbank’ın SMS servisinden faydalanmış oluyorsunuz. Bu verilen örnek yalnızca ihtiyaç kredisi başvurusu için geçerli olmaktadır. Halkbank, birçok ihtiyaç kredisi kampanyası yapmaktadır. Sizler de SMS yoluyla bu kampanyalara başvurabilir, istediğiniz kredi imkanınasahip olabilirsiniz. Aşağıda başvuru örneği verilmiştir.

KREDI TCKIMLIKNO GELIRMIKTARI TALEPEDILENTUTAR 3452’ye SMS

Halkbank SMS yoluyla yaptığınız kredi başvurunuz onaylandığı takdirde, talep ettiğiniz kredi tutarı hemen hesabınıza aktarılmaz. Çünkü yapılan işlem, bir ön başvuruydu. Dolayısıyla burada öncelik, kişilerin kredi almaya hak kazanıp kazanamayacağının analiz edilmesiydi. Peki, kredi başvurusu olumlu sonuçlandığı takdirde bizleri neler bekliyor?

Halkbank, SMS ile yaptığınız kredi başvurularınızın olumlu olup olmadığınısize kısa bir süre içinde bildirmektedir. Başvurunuz olumlu olduğu takdirde, Halkbank çalışanları sizi arayıp başvurduğunuz kredi ile ilgili genel bilgiler ve istenilen birtakım evraklar hakkında bilgi verecektir. Genel bilgileri dikkatlice dinledikten sonra da istenilen evraklarla birlikte Halkbank’ın yolunu tutmanız gerekecektir.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Halkbank’ın müşterilerine sunduğu birçok ihtiyaç kredisi bulunmaktadır. Bunlar:
 • İmar Barışı Destek Kredisi: 60 ay vadeli kredidir. 20 bin TL’lik kredinizi yüzde 1,33 faiz oranıyla kullanabilirsiniz.
 • KKTC Eğitim Kredisi: 50 bin TL’lik kredinizi 60 ay vadeli olarak, yüzde 2,66 faiz oranı ile kullanabilirsiniz.
 • KKTC Bireysel Destek Kredisi: Bu kredinin faiz oranı 2,65’tir.
 • Hızlı Kredi: 15 bin TL’ye kadar, 36 ay vadeli olan kredidir. Faiz oranı yüzde 2,66’dır
 • Vefa İhtiyaç Kredisi: Şehit yakınlarına ve gazilere özel 50 bin TL’ye kadar, 36 ay vadeli olan kredidir. Faiz oranı yüzde 2,61’dir.
 • KKTC İhtiyaç Kredisi: 60 ay vadeli kredidir. Faiz oranı yüzde 2,65’tir.
 • Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi: Sadece emeklilere özeldir. 50 bin TL’ye kadar, 36 ay vadeli düşük faizli kredidir. Faiz oranı yüzde 2,61’dir.
 • İhtiyaç Kredisi: 36 ay vadeli kredidir. Faiz oranı yüzde 2,66’dır.
 • Mortgage Dışı Bireysel Destek Kredisi: Bu kredinin faiz oranı yüzde 2,66’dır.
 • Maaşını Halkban’tan alanlar: 50 bin TL’ye kadar, 36 ay vadeli olan kredidir. Faiz oranı yüzde 2,65’tir.
 • Enerji Destek Kredisi: 50 bin TL’ye kadar, 36 ay vadeli olan kredidir. Faiz oranı yüzde 2,61’dir.
 • Eğitim Kredisi: Çocukların eğitimi için 50 bin TL’ye kadar, 36 ay vadeli olan kredidir. Faiz oranı yüzde 2,61’dir.
 • Emekli Mini Kredi: Yalnızca emeklilere özel 5 bin TL ve 36 ay vadeli düşük faizli kredidir. Faiz oranı yüzde 2,60’dır.
 • Dost İhtiyaç Kredisi: Bu kredinin faiz oranı yüzde 2,66’dır.
 • Kamu Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi: Kamuda çalışan kişilerin, bireysel ihtiyaçları için 50 bin TL’ye kadar, 36 ay vadeli olan kredidir. Faiz oranı yüzde 2,66’dır.
 • Özel Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi:Bu kredi, özel sektör çalışanlarını kapsamaktadır. Çalışanların bireysel ihtiyaçları için 50 bin TL’ye kadar, 36 ay vadeli olan kredidir. Faiz oranı yüzde 2,66’dır.
 • KrediMini: 5 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlar için 10 ay vadeli olan kredi türüdür. Faiz oranı yüzde 2,66’dır.

Halkbank Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Halkbank kredi hesaplama aracını kullanarak ne kadar kredi alabileceğinizi hesaplayabilirsiniz. Halkbank kredi hesaplama aracı sizlere, en uygun ihtiyaç kredisini bulmanız konusunda büyük kolaylık sağlayacaktır. Halkbank’tan ne kadar kredi alabileceğiniz gelir ve gider orantınıza göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Örneğin 5.000 TL geliriniz ve 3500 TL gideriniz var ise kredi almanız zorlaşacaktır. Ancak bu giderinizin resmi olması gerekmektedir, eğer ödemeleriniz resmi değilse giderinizi az göstermeniz olası. Bu sayede daha yüksek tutarlarda kredi çekebilirsiniz. Banka bizim gelir giderimizi nereden görecek diye düşünüyorsanız, gider olarak kredi kartı harcamaları, kredi taksitleri, telefon, internet ve elektrik faturaları baz alınabilir.

Halkbank Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler ve Şartlar

SMS ile yaptığınız kredi başvurunuz şayet olumlu ise, Halkbank şubesine yanınızda bazı belgelerle gitmeniz istenecek. İstenen belgeler aşağıdaki gibidir:

 • Nüfus cüzdanı, (Ehliyet ya da pasaport da kabul edilir)
 • Gelirinizi gösteren belge. Ayrıca, maaş bordrosu, faiz geliri olanlar için banka hesap cüzdanı, kira kontratı, var ise gayrimenkul tapusu gibi birtakım belgeler de istenebilmektedir.
 • İkametgah belgesi. Onun yerine kişinin üzerine olan, en az 3 aylık olmak kaydıyla herhangi bir fatura da kabul edilebilir.

Yukarıda saydığımız belgeler, ihtiyaç kredisi için istenilmektedir. Diğer kredi türleri için bunlara ek olarak farklı belgeler de istenebilmektedir.

7 yorum

 1. Eren uzar 28 Nisan 2016
 2. SADETTİN 24 Ocak 2017
 3. Ferdi balik 10 Mart 2017
  • editor 10 Mart 2017
 4. Sevda 10 Mayıs 2017
 5. sevgi 10 Kasım 2017

Yorum yazın