Halkbank SMS ile Kredi Başvurusu

Halkbank SMS ile Anında Kredi Başvurusu 2020

Halkbank, ülkemizdeki küçük ve orta ölçekli ticari faaliyette bulunan işletmeleri desteklemek amacıyla kurulmuş ve daha sonrasında ülke genelinde yaygın hizmet ağıyla herkesin ulaşabileceği bir banka kuruluşu haline gelmiştir. Halkbank, ticari ve bireysel kredi başvurularını değerlendirerek ihtiyaçların karşılanması için uzun vadeli destek paketleri sunmaktadır.

Halkbank SMS ile kredi başvurusu yapmak seçeneği ile kişilerin şubelere gitmesine gerek kalmadan ön başvuruları alınmaktadır. Bu yazımızda Halkbank SMS ile kredi başvurusu, kredi faiz oranları, kredi hesaplama, kredi başvuru şartları ve kredi onay sürecinde istenen belgeler hakkında detaylı açıklanmalar bulunmaktadır.

\"Halkbank

Halkbank SMS ile Kredi Başvurusu

Halkbank SMS ile kredi başvurusu yapma olanağını müşterilerine sunarak zaman ve emek tasarrufu sağlamayı amaçlamış ve başvuruları kısa sürede sonuçlandırarak memnuniyet oluşturmuştur. Kredi başvurularınızı birçok farklı dijital kanallarından gerçekleştirebileceğiniz gibi SMS ile kredi başvurusunu da kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Bu süreç, ön başvuru olarak nitelendirilmekte ve başvurusu onaylanan kişiler resmi işlemleri banka şubelerinde gerçekleştirmektedir.

Halkbank SMS ile kredi başvurusu yapmak için istenilen bilgilerin arasında boşluk bırakarak KREDİ, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası, Gelir Bilgisi ve Talep Edilen Tutar yazıp 3542 numaralı iletişim kanalına SMS yoluyla iletebilirsiniz. Bu aşamadan sonra ön talebiniz değerlendirmeye alınacaktır ve sonuçlanan başvurunuz olumlu veya olumsuz olarak tarafınıza SMS yoluyla iletilecektir.

SMS ile kredi başvurusu örnek metin: KREDİ 99999999999 4000 10000

SMS ile kredi başvurunuzu 7 gün 24 saat boyunca gerçekleştirebilirsiniz. İlerleyen saatlerde yapılan başvurular ilk iş gününde değerlendirilerek sizlerin tarafına iletilmektedir. Bankanın müşterisi iseniz olumlu sonuçlanan kredilerinizi internet bankacılığı ve mobil bankacılık ile kullanmaya başlayabilirsiniz. Daha önceden müşterisi değil iseniz işlemlerin tamamlanması için şubelere gitmeniz gerekebilir.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Halkbank SMS ile kredi başvurusu yaparak en az 1.000 TL en fazla ise 50.000 TL destek paketinden yararlanabilirsiniz. Kredi limitleri aylık geliriniz ve daha önceki kredi notunuz ile doğru orantılıdır. Sizlere tahsis edilen kredi limitlerini 60 ay vadeli olarak kullanabilirsiniz. Halkbank SMS ile 10.000 TL kredi hesaplama ve faiz oranları, bilgilendirmek amacı ile aşağıdaki şekilde listelenmiştir.

Vade Faiz Oranı Aylık Taksit Toplam Ödenecek Tutar
6 Ay %1,31 1.759,56 TL 10.557,36 TL
12 Ay %1,31 920,92 TL 11.051,04 TL
24 Ay %1,31 503,43 TL 12.082,32 TL
36 Ay %1,31 365,87 TL 13.171,32 TL

Kredi başvurusu olumlu sonuçlar kişiler, yukarıda belirlenen vade imkanlarından yararlanarak aylık taksit ödemeleri gerçekleştirir. Toplam ödenecek tutar, kredi miktarını tamamen ödediğinizde belirtilen tutardır. Bu tutara ek olarak binde 5 oranında kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Halkbank SMS ile 10.000 TL kredi başvurunuz olumlu sonuçlanır ise 50 TL kredi tahsis ücreti alınacaktır.

Halkbank Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Halkbank kredi hesaplama aracını kullanarak ne kadar kredi alabileceğinizi hesaplayabilirsiniz. Halkbank kredi hesaplama aracı sizlere, en uygun ihtiyaç kredisini bulmanız konusunda büyük kolaylık sağlayacaktır. Halkbank\’tan ne kadar kredi alabileceğiniz gelir ve gider orantınıza göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Örneğin 5.000 TL geliriniz ve 3500 TL gideriniz var ise kredi almanız zorlaşacaktır. Ancak bu giderinizin resmi olması gerekmektedir, eğer ödemeleriniz resmi değilse giderinizi az göstermeniz olası. Bu sayede daha yüksek tutarlarda kredi çekebilirsiniz. Banka bizim gelir giderimizi nereden görecek diye düşünüyorsanız, gider olarak kredi kartı harcamaları, kredi taksitleri, telefon, internet ve elektrik faturaları baz alınabilir.

Halkbank Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler ve Şartlar

SMS ile yaptığınız kredi başvurunuz şayet olumlu ise, Halkbank şubesine yanınızda bazı belgelerle gitmeniz istenecek. İstenen belgeler aşağıdaki gibidir:

 • Nüfus cüzdanı, (Ehliyet ya da pasaport da kabul edilir)
 • Gelirinizi gösteren belge. Ayrıca, maaş bordrosu, faiz geliri olanlar için banka hesap cüzdanı, kira kontratı, var ise gayrimenkul tapusu gibi birtakım belgeler de istenebilmektedir.
 • İkametgah belgesi. Onun yerine kişinin üzerine olan, en az 3 aylık olmak kaydıyla herhangi bir fatura da kabul edilebilir.

Yukarıda saydığımız belgeler, ihtiyaç kredisi için istenilmektedir. Diğer kredi türleri için bunlara ek olarak farklı belgeler de istenebilmektedir.

BDDK tarafından belirlenen kredi başvuru şartlarına göre, başvuru yapan kişilerin 18 yaşını aşmış olmaları gerekmektedir. 18 yaşını doldurmamış kişilerin başvuruları değerlendirmeye alınmaz. Kredi başvurusunu bu şartları sağlayan herkes gerçekleştirebileceği gibi kredi limitleri, başvuran kişinin önceki dönemlerdeki kredi notuna ve aylık gelirine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Halkbank müşteri olmayan kişiler, SMS ile kredi başvurusu olumlu sonuçlandıktan sonra kendilerine en yakın banka şubesine Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı ile giderek işlemlerini resmiyete kavuşturabilir. Banka müşteri temsilcileri gerek görmesi halinde gelir belgesi ve ikametgah belgesi isteyebilmektedir. Halkbank müşterisi olan kişilerin kredi süreci olumlu sonuçlanır ise internet ve mobil bankacılığından kredi limitini kullanabilmektedir.

Başvuru için tıklayın

7 thoughts on “Halkbank SMS ile Anında Kredi Başvurusu 2020”

 1. 2.tane ağır engelli evde bakım maaşı alıyorum ve 10 sene oldu düzenli alıyorum çok sağlam. hiçbir banka kredi vermiyor üzgünüm ben kredi alamaz mıyım? ziraat bankasından maaşımı alıyorum ziraatda vermiyor ben bu parayı emekli gibi hep gününde aldım bana kredi verilmez mi?

 2. Ev alacağız hangi bankaya gittiysek kredi vermediler alacağım ev 170 bin TL 100 bin peşin var . 70 bin kredi istedim ve üstelik adıma 3 tane araba var arabaların değeri 80 bin TL. Ticaret ile uğraşıyorum 2 şoförünm var ama ssk yok kredi yok dediler

  1. Merhaba,

   Bahsettiğiniz durumda olupta kredi çekemeyen bir çok vatandaş var. Bankaların kredi verirken dikkat ettiği ilk ve en önemli kriter belgelenebilir bir gelirin olması. Eğer siz krediyi ödeyemeyecek olursanız, sonrasında işleyecek süreç için sizin şartlarınız çok fazla önem arz ediyor. Yani sizin gelir belgeniz yokken size kredi verilmesi, krediyi ödeyemediğiniz zaman şubeyi ve şube müdürünü sorumlu duruma düşürebilir.

   Ek olarak sizinle aynı durumda olup kredi alabilen de bir çok vatandaş olduğunu biliyoruz. Araya tanıdık sokarak belirli şartları göz ardı etmeleri sağlanabiliyor. Genelde bireysel müşteri temsilcileri risk almak istemedikleri için gelir belgesiz kredi vermiyorlar. Bizim size tavsiyemiz araya tanıdık sokmanız. Eğer böyle bir imkânınız yok ise aynı hanede yaşayan diğer fertlerin üzerine kredi çekmeyi deneyebilirsiniz.

 3. merhaba ,ben bacagımda platın oldugundan calısamıyorum ayakta kalınca cıdden zorlanıyoum ama tabıkı gelırım var…yalnız yasayan bır 33 yasında dul bı kadınım ,yedı senedır aynı evdede kıracıyım ev sahıbımde cıkıp dıyemez gununden sonra kıra odedı yada kırasını aksattı atladı dıyemez,bankadan cekmek ıstesem neyapmam gerek?cunkı oturdugum ev cok uygun fıata satılacak ama kredıyede uygun deıl ev.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir