Halkbank Kredi Kartı Başvurusu 2018
Halkbank Kredi Kartı Başvurusu

Halkbank kredi kartı başvurusu için 4 temel yolu izlemeniz gerekir. Banka yetkililerince 5 temel yol izlenilebilse dahi bazı ATM’den kredi kartı başvurusu yapmak zorlayıcı bir süreç oluşturduğundan bizlere sadece 4 yoldan kolay başvuru yapma imkânı kalıyor.

Bildiğiniz üzere birçok reklamı dönen Paraf kart Halkbank bünyesinde bulunmaktadır. Halk Bankası kredi kartı başvurusu sonrasında size Paraf’lı olabilir ve “0” faizli taksitli kredi kullanmış gibi birçok sektörel markada faizsiz alışveriş yapabilirsiniz.

Halkbank kredi kartı başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmek için şube, internet, telefon ve SMS bankacılığı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Ancak hangi kanaldan hizmet alırsanız alın sizlere ilk tavsiyemiz kart özelliklerinizi dikkatli bir şekilde seçmeniz.

Aksi takdirde büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. Halkbank bünyesinde Paraf kart adı altında 8 adet kart çeşidi bulunmaktadır. Her birinin kullanım özellikleri aidatlarına varıncaya kadar farklı olmakla birlikte hepsinin SMS ile başvuru kanalları da farklıdır. Ancak telefon ve internet bankacılığından anlık olarak yapacağınız seçimle kredi kartınıza başvurabilirsiniz.

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu

Halkbank Kredi Kartları

 • Paraf (Gold, Platinum ve Business sınıfları bulunmaktadır)
 • Parafly (Platinum sınıfı bulunmaktadır)

Halkbank’ın tüketicilere sunduğu kredi kartları arasında en çok kullanılanı Halkbank Paraf Karttır .

Halkbank’dan kredi kartı alabilmeniz için faydalanabileceğimiz kanallar;

 • Telefon ile kredi kartı başvurusu
 • Sms ile kredi kartı başvurusu (Başvuru yapılmıyor)
 • Web üzerinden kredi kartı başvurusu
 • Mobil bankacılık ile kredi kartı başvurusu (Başvuru yapılmıyor)
 • Şubelerden kredi kartı başvurusu
 • ATM’lerden kredi kartı başvurusu

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru işlemleri, yukarıda belirtilen bankacılık kanallarına göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle her yöntemi, detaylarıyla birlikte alt başlıklar halinde inceledik. İnternet erişiminizin olup olmama ya da diğer iletişim kanallarını kullanıp kullanamama durumunuza göre dilediğiniz bir yöntemi seçerek Halk Bankası kredi kartı başvuruişlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank kredi kartı başvuru ihtiyacınızı gidermek için dilerseniz hemen bir Halkbank şubesine giderek vezne görevlilerinden destek alabilirsiniz. Veya hali hazırda bir Halkbank müşterisi iseniz hemen mobil veya internet şubeden bakarak müşteri temsilcinizin adını soyadını öğrenebilir şube bilgilerini de alarak anında hizmet potansiyeli için yanına gidebilirsiniz…

Halkbank SMS ile Kredi Kartı Başvurusu

Teknoloji günümüzde hızlı bir şekilde gelişim gösterdiği için artık Halkbank kredi kartı başvurusu SMS ile gerçekleştirilebilmektedir. Bu hizmet ağından müşterilerin yararlanabilmesi için 8 kartın her birine ayrı bir kod ve mesaj gerekmektedir. Kartların özet olarak işlevselliklerini dilerseniz, Halkbank kredi kartı özellikleri sayfasından inceleyebilirsiniz. Söz konusu kartların mesaj kodları şu şekildedir:

 • Paraf: “PARAF/PARAF boşluk TC Kimlik No boşluk Aylık Geliriniz” yazın 3452’ye gönderin
 • Paraf Gold: “PARAF/PARAFGOLD boşluk TC Kimlik No boşluk Aylık Geliriniz” yazın 3452’ye gönderin.
 • Paraf Platinum: “PARAF/PARAFPLATINUM boşluk TC Kimlik No boşluk Aylık Geliriniz” yazın 3452’ye gönderin
 • Paraf Business: “PARAF/PARAFBUSİNESS boşluk TC Kimlik No boşluk Aylık Geliriniz” yazın 3452’ye gönderin
 • Parafly: “PARAF/PARAFLY boşluk TC Kimlik No boşluk Aylık Geliriniz” yazın 3452’ye gönderin
 • Parafly Platinum: “PARAF/PARAFLYPLATINUM boşluk TC Kimlik No boşluk Aylık Geliriniz” yazın 3452’ye gönderin
 • Paraf Sanal: Sadece İnternet Şubesi Üzerinden Başvuru
 • Ücretsiz Kredi Kartı: “PARAF/HALKCARD boşluk TC Kimlik No boşluk Aylık Geliriniz” yazın 3452’ye gönderin

Halkbank Web'den Kredi Kartı Başvurusu

https://www.parafcard.com.tr/Hizli_Basvuru linkine tıklayarak web üzerinden Paraf kart başvurunuzu yapabilirsiniz. Burada kart tipinizi seçerek sizden istenen kişisel bilgileri (TC kimlik numaranız ve doğum tarihiniz) girmeniz gerekmektedir.

Bu bilgileri girdiğinizde alt kısımda bulunan güvenlik kodu kısmını da resme uygun olarak doldurmanız şarttır. Sonrasında ise kolaylıkla Halkbank web’den kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuzun onay kısmında, gönderilecek mesajları ve gelen banka telefonlarına dikkat etmenizi öneririz.

Halkbank kredi kartı başvuru sonucu sorgulanması oldukça kolay bir işlemdir. Bu hizmetten faydalanmak için ilk olarak başvuruda verdiğiniz telefonu ve e-posta adresini kullanabilirsiniz. Bu kanallar üzerinden tarafınıza ulaştırılacak olacak bilgiler ışığında kartınızın onay alıp almadığını öğrenebilirsiniz. Bunun yanında isterseniz herhangi bir Halkbank şubesine giderek de destek alabilirsiniz.

Halkbank kredi kartı başvuru sonucu öğrenme

Kredi Kartı Başvurusu Yapmak İçin Diğer Yollar
Daha önceden bankanın müşterisi olanlar Halkbank kredi kartı başvurusu için mobil uygulamayı kullanabilirler. Bunun için cihazınıza Halk Bankası mobil uygulamasını indirmeniz ve giriş yapmanız yeterlidir. Ayrıca 444 0 400 numaralı telefonu arayarak da konuya ilişkin birebir müşteri temsilcilerinden destek de alabilirsiniz. Bu noktada en hızlı ve aktif hizmeti bu kanaldan alacaksınız.

Halkbank Paraf Kredi Kartı Özellikleri

Halkbank kredi kart başvurusu sürecinde talep ettiğiniz kart elinize ulaştığında kartınızın özelliğine yukarıda verdiğimiz kart özellikleri linkinden bakarak hemen bilgi edinebilirsiniz. Ancak Halkbank bünyesinde müşteri olarak birçok havaalanında ve mekânda prestij sahibi olabilirsiniz. Çünkü bankanın bünyesine kartı pek çok kredi kartı ürünü bulunmaktadır. Özellikleri farklı olan bu kartlardan ihtiyacınıza uygun olanını seçerek avantajlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Genel olarak Halkbank kredi kartı özellikleri incelendiğinde kartın tamamıyla taksitlendirme yapabilir olduğu gözlemlenmektedir. Ayrıca nakit ihtiyacınızı karşılamak ve ayrıcalıklı noktalarda yüzlerce liraya varan indirimlerin kazanmak için de bu kartların özelliklerinde faydalanabilirsiniz.

Anlaşmalı bütün kurumların faturalarını ödeyebilmesinin yanında HGS ve KGS gibi otoyol ücretlerini de kredi kartı üzerinden ödeme imkanı bulunmaktadır. İnternet alışverişlerinizde güvenli alışveriş yapabilmeniz için internet şubesine müşteri hesabınızla giriş yaparak sanal kredi kartı oluşturabilir ve aynı gün sorunsuz bir şekilde kullanıma açabilirsiniz.

Firmalar için kullanıma sunulan Paraf Business Kart ile şirket bünyesinde çalışan kişiler tek kart üzerinden bütün şirket ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Halkbank yurtdışında bütün ülkelerde kullanılabilmesi için çıkardığı Parafly ile Visa – Mastercard olan bütün işyerlerinden alışveriş yapma imkanı bulunmaktadır. Paraf kartınızın limiti arttırarak Gold ya Platinum serisine geçmek için Halkbank dialog üzerinden talimat vermeniz yeterli olmaktadır.

Etiketler:

2 yorum

 1. Suat 17 Şubat 2017
  • editor 20 Şubat 2017

Yorum yazın