Halkbank Kredi Kartı Nakit Avans

Halkbank Kredi Kartı Nakit Avans | 2021 |

Halk Bankası kredi kartı Paraf Card alışverişlerde taksit imkanı ve harcarken kazanma olanağı tanıyor. Buna ek olarak ParafCard’tan nakit avans ve taksitli nakit avans çekmek de mümkün. Halkbank kredi kartı nakit avans nasıl çekilir, faiz oranı ve masrafları ne kadardır, limiti ne kadar, limit artırımı nasıl yapılır, taksitli nakit avans vade sayısı kaç, Halk Bankası nakit avans neden çekilemez, nakit avans hesaplama ve erken ödeme nasıl yapılır gibi pek çok sorunun cevabı detaylı bilgilerle içeriğimizde bulunmaktadır.

Halkbank Kredi Kartı Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Halk Bankası nakit avans veya taksitli nakit avans bankanın şubelerinden ya da ATM’lerinden nakit olarak kullanılabilir. Halkbank taksitli nakit avans kullanılarak ilgili meblağın vadesiz hesaba aktarılabileceği ve buradan gerekli ödemelerin yapılabileceği diğer nakit avans kullanım kanalları ise şunlardır:

 • Halkbank Dialog (0 850 222 0 400)
 • Halk Bankası internet şubesi
 • Halkbank Mobil

Bu kanallara ek olarak diğer bütün banka ATM’lerinden (üzerinde VISA ya da MasterCard amblemi olan) Halk Bankası kredi kartları ile nakit avans kullanılabilir. Farklı bankaların ATM’lerinden yapılacak nakit avans kullanımlarında müşteri ek maliyet ile karşılaşacaktır.

\"Halkbank

Ayrıca Bknz : Halkbank 3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu

Halkbank Kredi Kartı Nakit Avans Limiti Ne Kadar?

Halk Bankası nakit avans ister tek çekimde kullanılsın, isterse taksitli şekilde kullanılsın; kredi kartı limitine dahildir. Kullanılan nakit avans kredi kartı limitinde düşer. Nakit avans limiti kredi kartı limitinin yüzde 80’i ile sınırlıdır. Örneğin 5.000 TL kredi kartı limiti bulunan müşteri maksimum 4.000 TL nakit avans kullanabilir. Buna ilaveten taksitli nakit avans kullanımı Halk Bankası tarafından asgari 200 TL ve azami 15.000 TL olarak belirlenmiştir. Halk Bankası ATM’leri Bank24’lerden yapılabilecek nakit avans ya da taksitli nakit avans kullanımları günlük ATM nakit çekim limiti ile sınırlıdır.

Halk Bankası Nakit Avans Limiti Nasıl Yükseltilir?

Yukarıda da belirtildiği üzere nakit avans limiti kredi kartı limitinin azami yüzde 80’i kadardır. Nakit avans limit arttırma için ayrıca bir başvuru şekli ya da yöntemi bulunmamaktadır. Kredi kartı limitinin artırılması durumunda nakit avans limiti de buna bağlı olarak artacaktır. Halk Bankası nakit avans limit yükseltme talebi 0 850 222 0 400 numaralı Halkbank Dialog üzerinden verilebilir. Ancak yasal olarak şu kıstasların müşteri kredi kartı azami sınırlarını çizdiği de bilinmelidir:

 • Bir yıldan kısa süredir kredi kartı kullanan kişilerin kredi kartları limitleri aylık gelirlerinin 2 katını aşamayacaktır.
 • Bir yıldan uzun süredir kredi kartı kullanan kişilerin kredi kartları limitleri aylık gelirlerinin 4 katını aşamayacaktır.
 • Bu sınırlamalara müşterinin farklı bankalardan da olsa; sahibi olduğu bütün kredi kartlarının limitleri toplamı dahildir.

Halk Bankası Nakit Avans Kaç Taksitli Kullanılabilir?

Halkbank nakit avans tek çekim olarak kullanılabilir ve gelecek ay bankaya ekstre son ödeme tarihine kadar geri ödenebilir. Ayrıca Halk Bankası’ndan taksitli nakit avans 3 ay ile 18 ay aralığında çekilebilir.

Halk Bankası Taksitli Nakit Avans Faiz ve Masraf Hesaplama

Halk Bankası kredi kartından yapılacak nakit avans kullanımlarında aylık yüzde 1,25 faiz oranı geçerlidir. Buna ek olarak faiz oranı üzerinden yüzde 5 BSMV ve yüzde 15 KKDF de müşteriden tahsil edilen yasal kesintilerdir. Kullanılan nakit avansın yüzde 1’i nakit avans çekim komisyonu olarak müşteriye yansıtılmaktadır. 7 TL’den az olan nakit çekim komisyonlarında müşteriye 7 TL ücret yansıtılmaktadır. Halkbank kredi kartı nakit avans hesaplama taksit ve çekilecek tutara göre örneklemler aşağıdaki çizelgeden incelenebilir. Paraf taksitli nakit avans hesaplama:

Nakit Avans Masraf + Faizler Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme
3 Ay  1.500 TL 84,75 TL 528,25 TL 1.584,75 TL
6 Ay  3.000 TL 307,5 TL 551,25 TL 3.307,5 TL
9 Ay  5.500 TL 816,74 TL 701,86 TL 6.316,74 TL
12 Ay  8.000 TL 1.540 TL 795 TL 9.540 TL
18 Ay  10.000 TL 2.850 TL 713,9 TL 12.850 TL

 

Tabloda verilen faiz ve masraflar içerisinde; nakit avansın farklı banka ATM’lerinden kullanılması durumunda ortaya çıkacak ek maliyetler bulunmamaktadır.

Halk Bankası Taksitli Nakit Avans Asgari Ödeme

Halkbank taksitli nakit avansın borcu, her ay kredi kartı ekstresine dahil olarak müşteriye iletilmektedir. Müşteri herhangi bir ay nakit avans borcunun tamamını ödeyemeyecek olursa; kredi kartı asgari tutarını ödeyebilir. Taksitli nakit avans borcu da kredi kartı ekstre borcu içerisinde bulunduğundan; ekstre borcunun asgarisinin ödenmesi taksitli nakit avans borcunun da asgari ödemesinin yapıldığı anlamına gelmektedir.

Kredi kartı borcunun asgarisinin ödenmesi durumunda kalan borç bakiyesine aylık gecikme faizi olan yüzde 1,55’lik orandan faiz tahakkuk etmeye devam edecektir. Bunun yanı sıra aynı yıl içerisinde 3 kez asgari ödeme yapmak kartın nakit çekime kapatılmasına da neden olacaktır. 2 ay boyunca kredi kartına asgari borç tutarından düşük ödeme yapan kişinin borcu 3. ay itibari ile yasal takip altına alınacaktır. Halk Bankası’na taksitli nakit avans borcu bankanın Halkbank şubelerinden ya da ATM’lerinden aylık düzenli olarak yapılabilir.

Halkbank Nakit Avans Çekemiyorum!

Halkbank Bank24 nakit avans kullanımlarında bankanın müşterileri ATM günlük nakit çekim limitinin üzerinde kullanım yapamazlar. Buna ek olarak şu durumlardan biri olduğunda Halk Bankası kredi kartından nakit avans çekmek mümkün değildir.

 • Kredi kartı limiti yeterli bulunmadığı durumlarda nakit avans kullanılamaz.
 • Kredi kartı limitinin yüzde 80’ini aşan şekilde nakit avans kullanılamaz.
 • 3 aydan az ya da 18 aydan fazla taksitli nakit avans kullanılamaz.
 • 1 yıl içerisinde 3 ekstre borcunun yalnızca asgari ödenmiş kredi kartlarından nakit avans çekilemez.
 • Son 2 ayda üst üste kredi kartı ekstre borcuna asgari tutardan da az ödeme yapılmışsa nakit avans kullanılamaz.
 • 200 TL’den az, 15.000 TL’den fazla nakit avans kullanımı yapılamaz.

Halk Bankası Nakit Avans Erken Ödeme ve Cayma İşlemleri

Halkbank kredi kartından kullanılan nakit avanstan 14 gün içerisinde müşterinin cayma hakkı bulunmaktadır. Çektiği nakit avanstan caymak isteyen müşteri çektiği nakdi kredi kartına ATM’den ya da bankanın şubelerinden geri yatırmalıdır. Ardından 0 850 222 0 400 numaralı Halkbank Dialog’u arayarak cayma hakkını kullanmak istediğini belirtebilir. Cayma hakkı kapsamında müşteri Halkbank şubelerinden de başvuru işlemi yapabilir.

Halk Bankası taksitli nakit avans erken kapama imkanı da bulunmaktadır. Kullandığı nakit avansın taksitlerini önceden ödeyerek borcunu kapatmak isteyen müşteri; cayma hakkında olduğu gibi kalan borcunu bankaya yatırmalıdır. Ardından yine Halkbank Dialog aranarak nakit avans erken kapama başvurusunda bulunulabilir. Erken kapama sayesinde müşteri faiz ve masraflar üzerinden bir miktar tasarruf sağlayabilecektir.

 

Web\’den başvuru ve bilgi için tıklayın.