HSBC internet şubesi şifresi nasıl alınır?HSBC bankası internet bankacılığını size çok hızlı bir şekilde sunuyor. Kolay ve basit bir kaç işlem sonunda internet bankacılığı şifresi edinebilirsiniz.

Kredi kartınızın ya da HSBC banka kartı’nızın son 6 hanesini girerek, anında şifrenizi alabilirsiniz.

HSBC İnternet Şifresi Alma

  • www.hsbc.com.tr’de bulunan Anında Şifre butonuna tıkladığınızda bir pencere açılacak olup, burada bulunan soruları doğru olarak yanıtlamanız gerekmektedir.
  • Açılan pencerede, HSBC Advantage Kredi Kartı’nızın ya da HSBC Banka Kartı’nızın son altı hanesini, son kullanım tarihini ve cep telefonu numaranızı ilgili alanlara girdikten sonra TAMAM tuşuna basarak bir sonraki ekrana geçmelisiniz.
  • Eğer internet bankacılığına giriş için HSBC Advantage Kredi Kartı’nızı kullanarak anında şifre alıyorsanız; kredi kartı numaranızın son 6 hanesini girdikten sonra kartın arkasında bulunan CVV2 numarasını (kredi kartınızın arka yüzündeki numaranın son 3 rakamı) girmeniz gerekmektedir.
  • İnternet bankacılığına giriş için sırasıyla istenen bilgileri girdikten sonra ekranda bulunan TAMAM tuşuna basmalısınız.
  • Bilgileri doğru girmeniz durumunda kullanıcı kodunuz ekranda gösterilecek, parola doğum tarihiniz olacak, HSBC Bank Bireysel İnternet Bankacılığı şifreniz ise cep telefonunuza kısa mesaj (SMS) ile gönderilecektir. Gönderilen kısa mesajlardan ücret alınmamakta ve gönderilen şifreyi 7 dakika içinde kullanmanız gerekmektedir. 

  • Cep telefonunuza SMS ulaştıktan sonra ekranda verilen linke tıklayarak internet bankacılığına giriş sayfasına ulaşabilirsiniz.
  • Kullanıcı Kodu, parola ve şifre bilgilerinizi doğru olarak girdikten sonra Internet Bankacılığına girilş yapabilirsiniz.
  • Bireysel Internet Bankacılığından tüm işlemleri yapabilmeniz için Güvenli Anahtar veya Mobil Güvenli Anahtar ile giriş yapmanız gerekmektedir. Bu sebeple aktif bir Güvenli Anahtar veya Mobil Güvenli Anahtar’ınızın olmaması durumunda giriş aşamasında tercih ekranı açılacaktır. Bu ekranda SMS Tek Kullanımlık şifre seçeneğide yer almakta olup, bu seçenek ile tüm işlemleri gerçekleştiremeyip sadece sınırlı bir işlem setine ulaşılabilir.
  • İnternet Bankacılığına Mobil Güvenli Anahtar/Güvenli Anahtar ve SMS Tek Kullanımlık Şifre ile giriş yaparak gerçekleştirebileceğiniz işlemler için tıklayınız.

Yorum yazın