HSBC Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020Türkiye’de uzun süredir hizmet veren ve uluslararası bankacılık alanında da ismi hayli popüler olan HSBC, kredi ürünleri, mevduat hesapları ve kartları ile müşterilerinin zevk ve tercihlerine yönelik ürünler sunmaya devam ediyor. Özellikle kredi kartları kapsamında geniş bir portföyü bulunan bankada, Advantage markasına özel harika fırsatlar da kart sahiplerini bekliyor. Ayrıca, günümüzde HSBC kredi kartı başvurusu yapmak oldukça basit.

Siz de başvuru yapmak isterseniz, bu yazımızda sizin için detaylı bir rehber sunduk. Rehberimizde, kredi kartı çeşitlerinden özelliklerine, faiz oranlarından başvuru yöntemlerine her şeyi öğrenebilir ve dakikalar içerisinde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

hsbc kredi kartı başvurusu

Kredi Kartları ve Özellikleri

Bankanın kredi kartı portföyünün hem markalar hem de ürünler bazında geniş olduğunu belirtmiştik. Öncelikle bu kredi kartlarına ve markaları birbirlerinden ayıran özelliklere göz atalım.

HSBC Premier Kredi Kartı: Kartınız hayat tarzınıza ayak uydursun isterseniz, HSBC Premier Kredi Kartı tam da size göre. Ücretsiz ödüller ve indirim kampanyaları ile dönemsel olarak müşterilerini pek çok sektörde sevindiren bu kredi kartı, her alışverişinizde size puan kazandırır; ancak puanınızı nasıl harcayacağınızı siz seçersiniz: Dilerseniz Advantage Nakitpuan’a dönüştürüp alışverişlerinizde kullanır, dilerseniz Tatilpuan’a dönüştürüp tatil masraflarınızda kullanırsınız!

HSBC Advance Kredi Kartı: Bankanın ayrıcalıklı kredi kartlarından bir diğeri de HSBC Advance. Online alışverişlerinizde %10 indirim fırsatı sunan bu karta sahipseniz, indirimlerin yanı sıra ferdi kaza sigortası, bagaj kaybı ve gecikme sigortası gibi hayatınızı kolaylaştıracak hizmetlere de sahipsiniz! Ek olarak, Advance sahiplerinin Priority Pass programına üye olduğunu da hatırlatalım.

HSBC Advantage: HSBC kredi kartı başvurusu yaparken, genelde size önerilen kart Advantage olur. Bankanın klasik kredi kartı olarak da tanımlanabilen Advantage sayesinde, taksitli alışveriş yapabilir, her harcamanızdan Nakitpuan kazanabilir; dilerseniz bu puanlarınızı iki katı değerli olarak Tatilpuanlara dönüştürebilirsiniz. Ayrıca, acil nakit ihtiyaçlarınızda HSBC Advantage daima yanınızda.

HSBC Concept Kart: “Advantage markalı olsun, ancak kampanyalara katılıp katılmayacağıma ben karar vereyim.” diyorsanız, HSBC Concept Kart tam da bu özelliklere sahip. Üstelik, yıllık kart aidatı olmayan HSBC kartlarından bir tanesi. Taksitli alışveriş, nakit avans, her harcamanızda Nakitpuan kazanma gibi özellikleri bulunan, özel kampanyalara ise istek dahilinde katılabileceğiniz Concept Kart, zevklerinize göre şekillenebiliyor!
Faiz Oranları

Bankanın kredi kartları için belirlemiş olduğu masraf kalemlerine dair faiz oranlarını aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Masraf Adı Faiz Oranı
Aylık Alışveriş Kredi Faizi (TL) %2.15
Aylık Alışveriş Kredi Faizi (USD) %1.72
Aylık Nakit Çekme Kredi Faizi (TL) %2.15
Aylık Nakit Çekme Kredi Faizi (USD) %1.72
Aylık Gecikme Faiz Oranı (TL) %2.65
Aylık Gecikme Faiz Oranı (USD) %2.22
Aylık Dönemsel Taksitli Nakit Çekme Kredi Faizi %2.15
Alo Taksit Faiz Oranı %2.15

Önemli Not: Yukarıdaki faiz oranlarına BSMV dahil edilmemiştir.

Başvuru Yöntemleri

HSBC kredi kartı başvurusu için aşağıdaki yolları kullanabilirsiniz.

Bireysel Telefon Bankacılığı: 0850 211 0 111 numaralı hattan dilediğiniz kredi kartı ürününe başvuru yapabilmeniz mümkündür.

İnternet Bankacılığı / Mobil Bankacılık: Online olarak, mobil uygulamalar aracılığıyla ya da internet bankacılığına giriş yaparak, başvurular kısmından kredi kartı başvurusu yapabilmeniz de mümkündür. Elbette, bir HSBC müşterisi olmanız gerekiyor.

Şubeler: Herhangi bir HSBC şubesinden Advantage, Premier ve Concept kredi kartlarına başvurunuzu sadece bir kimlikle yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kredi kartları hakkında aklınıza takılan pek çok soru olabilir, bunların en sık sorulanlarını sizler için aşağıda detaylı bir biçimde cevapladık.

Başvuru Durumu Nasıl Sorgulanır?

HSBC kredi kartı başvurusu yaptınız ve başvuru durumunuzu öğrenmek istiyorsanız, bunun için en kolay yol bankanın resmi internet sitesindeki başvuru sorgulama (https://bireysel.hsbc.com.tr/TUR/transactions/ICASK_01.asp) sayfasıdır. Dönem dönem çalışmayan bu sayfada problem yaşarsanız, 0850 211 0 111 numaralı hattı da arayabilirsiniz.

Limit Arttırma ve Azaltma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bireysel telefon bankacılığı hattından ya da herhangi bir HSBC şubesinden limit işlemlerini yapabilirsiniz.

HSBC Kredi Kartı Yapılandırma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı borcunuzu ödemekte zorlanıyorsanız, herhangi bir HSBC şubesine gidip müşteri danışmanı ile görüşerek, borç yapılandırması talebinde bulunabilir ve uygun bir ödeme planı ile borcunuzu ödemeye başlayabilirsiniz.

Kredi Kartı Başvurusu İptal Edilebilir mi?

Başvuru durumunuz hâlâ değerlendiriliyor ise kredi kartı başvurunuzu telefon bankacılığı hattından ya da herhangi bir şubeye giderek iptal edebilirsiniz. Ancak başvurunuz onaylandıysa ve kartınız yola çıktıysa, teslim aldıktan sonra iptal etmeniz gerekir.

Kayıp Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

Kayıp çalıntı bildirimi yapmanın en kolay yolu 0850 211 0 111 numaralı bireysel telefon bankacılığı hattıdır.

Nakit Çekim Faiz Oranı Kaçtır? Ek Ücretler Mevcut mu?

Nakit avans için ekstrenize yansıtılacak taban faiz oranı %2.15’tir, ancak buna ek olarak ücretlendirmeler de mevcuttur. Türkiye’de TL para birimiyle nakit çekim yapmanız halinde, %3.75 çekim ücreti + 12 TL işlem ücreti yansıtılır. USD para birimiyle yurtdışından nakit çekim yapmanız halinde ise yine %3.75 çekim ücreti alınırken, bunun yanında 4.00 USD işlem ücreti ödersiniz.

Yorum yazın