hsbc kredi kartı başvurusu

HSBC Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020

Dünyaca ünlü bankacılık devi HSBC ülkemizde de 77 şubeyle hizmet vermektedir. HSBC, müşterilerine; HSBC Premier Kredi Kartı, Advance Kredi Kartı, Advantage Kredi Kartları, Concept Kart ve Sanal Kart ile kredi kartı ayrıcalıklarından faydalanma olanağı sağlamaktadır. HSBC kredi kartları Türkiye’de olduğu gibi dünyada da anlaşmalı VISA ve MasterCard noktalarında geçerlidir. HSBC SMS ile kredi kartı başvurusu nasıl yapılır, kart özellikleri nelerdir inceleyelim…

Siz de başvuru yapmak isterseniz, bu yazımızda sizin için detaylı bir rehber sunduk. Rehberimizde, kredi kartı çeşitlerinden özelliklerine, faiz oranlarından başvuru yöntemlerine her şeyi öğrenebilir ve dakikalar içerisinde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

hsbc kredi kartı başvurusu

Kredi Kartları ve Özellikleri

Bankanın kredi kartı portföyünün hem markalar hem de ürünler bazında geniş olduğunu belirtmiştik. Öncelikle bu kredi kartlarına ve markaları birbirlerinden ayıran özelliklere göz atalım.

HSBC Advantage Kredi Kartı Başvurusu

HSBC’nin en çok kullanılan, hemen hemen her bütçeye hitap eden kartların olduğu Advantage kart ailesinde; HSBC Advantage Classic Kart, HSBC Advantage Gold Kart ve HSBC Advantage Platinum Kart bulunmaktadır. Kartların her 3’üyle de taksitli alışveriş yapılabilir, nakit avans çekilebilir. Alış verişlerde “Advantage NakitPuan” ve “Advantage TatilPuan” kazanılabilmektedir. Akraba şartı aranmaksızın ek kart çıkartılabilmektedir. HSBC Advantage kredi kartları başvurusu şu kanallardan gerçekleştirilebilir:

 • HSBC şubeleri
 • HSBC internet bankacılığı
 • 0850 211 0 111 numaralı HSBC Bank Telefon Bankacılığı
 • HSBC mobil bankacılık
 • HSBC resmi web sitesi
 • HSBC Advantage kredi kartı başvurusu SMS ile bankanın sağladığı imkanlar dahilinde yapılamamaktadır.

HSBC Premier Kredi Kartı Başvurusu

HSBC Premier Kredi Kartı, “Premier Miles Kredi Kartı” seçeneğiyle de sunulmaktadır. Alışverişlerde “nakitpuan” ve “tatilpuan” kazandırmanın yanı sıra mil de kazanılabilmektedir. Kazanlıan puanlar ve miller ile alışveriş yapılabilmekte ve seyahat edilebilmektedir. Taksitli nakit avans, kampanya, indirim ve daha pek çok cazip özelliğe sahiptir. HSBC Premier Kredi Kart başvuru olanakları:

 • HSBC internet bankacılığı
 • HSBC şubeleri
 • HSBC resmi web sitesi
 • HSBC Bank Telefon Bankacılığı (0850 211 0 111)
 • HSBC mobil bankacılık
 • HSBC Premier Kredi Kart başvurusu SMS ile yapılamamaktadır.

Advance Kredi Kartı Başvurusu

Alışverişlerde kullanılan nakit puanların istenildiğinde tatil puanlara hem de 2 ile çarparak çevrildiği; internetten alışverişlerde yüzde 10 indirim fırsatı sunulduğu, klasik kredi kartı özelliklerinin de tamamının bulunduğu karttır. Advance kredi kartı başvuru işlemi seçenekleri şunlardır:

 • HSBC şubeleri
 • HSBC internet bankacılığı
 • HSBC Bank Telefon Bankacılığı (0850 211 0 111)
 • HSBC mobil bankacılık

HSBC Concept Kart: “Advantage markalı olsun, ancak kampanyalara katılıp katılmayacağıma ben karar vereyim.” diyorsanız, HSBC Concept Kart tam da bu özelliklere sahip. Üstelik, yıllık kart aidatı olmayan HSBC kartlarından bir tanesi. Taksitli alışveriş, nakit avans, her harcamanızda Nakitpuan kazanma gibi özellikleri bulunan, özel kampanyalara ise istek dahilinde katılabileceğiniz Concept Kart, zevklerinize göre şekillenebiliyor!

Faiz Oranları

Bankanın kredi kartları için belirlemiş olduğu masraf kalemlerine dair faiz oranlarını aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Masraf AdıFaiz Oranı
Aylık Alışveriş Kredi Faizi (TL)%2.15
Aylık Alışveriş Kredi Faizi (USD)%1.72
Aylık Nakit Çekme Kredi Faizi (TL)%2.15
Aylık Nakit Çekme Kredi Faizi (USD)%1.72
Aylık Gecikme Faiz Oranı (TL)%2.65
Aylık Gecikme Faiz Oranı (USD)%2.22
Aylık Dönemsel Taksitli Nakit Çekme Kredi Faizi%2.15
Alo Taksit Faiz Oranı%2.15

Önemli Not: Yukarıdaki faiz oranlarına BSMV dahil edilmemiştir.

Başvuru Yöntemleri

HSBC kredi kartı başvurusu için aşağıdaki yolları kullanabilirsiniz.

Bireysel Telefon Bankacılığı: 0850 211 0 111 numaralı hattan dilediğiniz kredi kartı ürününe başvuru yapabilmeniz mümkündür.

İnternet Bankacılığı / Mobil Bankacılık: Online olarak, mobil uygulamalar aracılığıyla ya da internet bankacılığına giriş yaparak, başvurular kısmından kredi kartı başvurusu yapabilmeniz de mümkündür. Elbette, bir HSBC müşterisi olmanız gerekiyor.

Şubeler: Herhangi bir HSBC şubesinden Advantage, Premier ve Concept kredi kartlarına başvurunuzu sadece bir kimlikle yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kredi kartları hakkında aklınıza takılan pek çok soru olabilir, bunların en sık sorulanlarını sizler için aşağıda detaylı bir biçimde cevapladık.

Başvuru Durumu Nasıl Sorgulanır?

HSBC kredi kartı başvurusu yaptınız ve başvuru durumunuzu öğrenmek istiyorsanız, bunun için en kolay yol bankanın resmi internet sitesindeki başvuru sorgulama (https://bireysel.hsbc.com.tr/TUR/transactions/ICASK_01.asp) sayfasıdır. Dönem dönem çalışmayan bu sayfada problem yaşarsanız, 0850 211 0 111 numaralı hattı da arayabilirsiniz.

Başvurum Neden Onaylanmıyor?

HSBC kredi kartı başvurusu yapan her bir müşterinin ekonomik durumunu ve kredi geçmişini özel olarak incelemektedir. Müşterilerin kredi kartı başvurularında aranan niteliklerin başında KKB notlarının yüksek olması yer almaktadır. Buna ek olarak kişilerin şu şartları da sağlamaları kredi kartı başvurularının onaylanması için olmazsa olmazdır.

 • Yeni başvurulan kredi kartı limiti ile birlikte varsa kişinin kullandığı bütün kredi kartlarının limitlerinin toplamı aylık gelirinin 4 katından fazla olamaz.
 • Müşterinin takipte ve gecikmede kredi, KMH ve kredi kartı borcu bulunmamalıdır.
 • Müşterinin varlık yönetim şirketlerinde açık borcu bulunmamalıdır.
 • Kişinin üzerinde icra takibi ve haciz işlemi olmamalıdır.

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır?

HSBC’ye yapılan kredi kartı başvurularının sonuçlanması 1 aya kadar zaman alabilmektedir. Findeks puanı yüksek müşteriler için bu süreç birkaç günde de sonuçlanabilmektedir. HSBC’ye kredi kartı başvurusu yapan kişiler başvuru takip ve sorgulama işlemlerini; başvuru yaptıkları HSBC şubelerinden, HSBC mobil ve internet bankacılığından ya da 0850 211 0 111 numaralı HSBC Bank telefon bankacılığından yapabilmektedirler.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

Limit Arttırma ve Azaltma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bireysel telefon bankacılığı hattından ya da herhangi bir HSBC şubesinden limit işlemlerini yapabilirsiniz.

HSBC Kredi Kartı Yapılandırma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı borcunuzu ödemekte zorlanıyorsanız, herhangi bir HSBC şubesine gidip müşteri danışmanı ile görüşerek, borç yapılandırması talebinde bulunabilir ve uygun bir ödeme planı ile borcunuzu ödemeye başlayabilirsiniz.

Kredi Kartı Başvurusu İptal Edilebilir mi?

Başvuru durumunuz hâlâ değerlendiriliyor ise kredi kartı başvurunuzu telefon bankacılığı hattından ya da herhangi bir şubeye giderek iptal edebilirsiniz. Ancak başvurunuz onaylandıysa ve kartınız yola çıktıysa, teslim aldıktan sonra iptal etmeniz gerekir.

Kayıp Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

Kayıp çalıntı bildirimi yapmanın en kolay yolu 0850 211 0 111 numaralı bireysel telefon bankacılığı hattıdır.

Nakit Çekim Faiz Oranı Kaçtır? Ek Ücretler Mevcut mu?

Nakit avans için ekstrenize yansıtılacak taban faiz oranı %2.15’tir, ancak buna ek olarak ücretlendirmeler de mevcuttur. Türkiye’de TL para birimiyle nakit çekim yapmanız halinde, %3.75 çekim ücreti + 12 TL işlem ücreti yansıtılır. USD para birimiyle yurtdışından nakit çekim yapmanız halinde ise yine %3.75 çekim ücreti alınırken, bunun yanında 4.00 USD işlem ücreti ödersiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir