ICBC Turkey Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020

ICBC Turkey Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020

Dünyanın en büyük bankalarından olan ICBC, ülkemizde de 49 şubeyle ve ICBC Turkey Bank ismiyle hizmet veriyor. ICBC Turkey Bank şube ağını ve müşteri portföyünü genişletirken; müşterilerine uygun kredi ürünleri geliştirmeyi de ihmal etmiyor. ICBC kredi kartı özellikleri nasıldır, ICBC Bank SMS ile kredi kartı başvurusu yapılabilir mi sorularının cevaplarını ve daha fazlasını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Bu yazımızda, ICBC Turkey kredi kartları özelliklerinden, masraf kalemlerine yönelik faiz oranlarından, başvuru yöntemlerinden bahsedecek; ayrıca sıkça sorulan sorulara detaylı cevaplar sunacağız. Rehberimizde, ICBC Turkey kredi kartlarına yönelik her şeyi rahatlıkla bulabilirsiniz.

ICBC Turkey Kredi Kartı Başvurusu

Kredi Kartları ve Özellikleri

Bankanın sunduğu kredi kartları, iki ana kategoride değerlendirilebilir. Bunlardan birincisi Bonus ailesiyken, bir ikincisi Tek Kart.

ICBC Turkey Bonus Kredi Kartı Başvurusu

ICBC Turkey Bonus kredi kartı ile alış veriş yapılan iş yerlerinde verilen taksite ek taksit imkanı sunmaktadır. Bunun yanı sıra alışverişlerde bonus kazanma ve bu bonusu sonraki alışverişlerde kazanma olanağı da mevcuttur. ICBC Turkey Bank bonus kredi kartlarından istenildiği zaman nakit avans ve taksitli nakit avans da çekilebilmektedir. ICBC Turkey bonus kredi kartı çeşitleri şunlardır:

 • ICBC Bonus Classic
 • ICBC Bonus Gold
 • ICBC Bonus Platinum

ICBC Turkey Bank bonus kredi kartı başvurusu şu kanallardan gerçekleştirilebilir:

 • ICBC Turkey Şubelerinden
 • 444 00 50 numaralı ICBC Turkey Bank Telefon Şubesi’nden
 • ICBC Bank resmi internet sitesinden
 • ICBC müşterisi olanlar için ICBC internet bankacılığından
 • ICBC Bank kredi kartı başvurusu SMS ile güncel koşullarda gerçekleştirilememektedir.

ICBC Turkey Bank Tek Kart Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı kullanmak ama kullandığı kart için yıllık sabit ücret ödemek istemeyen vatandaşlara ICBC Turkey Bank Tek Kart ürününü sunuyor. Üstelik Tek Kart, diğer pek çok aidatsız kredi kartının aksine alışverişlerde taksit imkanı ve bonus puan kazanma olanağı da sağlıyor. Tek Kart ile nakit avans çekme, internetten alış veriş yapma ve daha pek çok imkan tıpkı ücretli kredi kartlarında olduğu gibi kullanılabiliyor. ICBC Turkey Bank aidatsız kredi kartı Tek Kart başvuru seçenekleri aşağıdaki gibidir:

 • ICBC Şubelerinden
 • ICBC Bank resmi web sitesinden
 • ICBC Turkey Bank Telefon Şubesi’nden (444 00 50)
 • ICBC İnternet Bankacılığından
 • ICBC Bank Tek Kart başvurusu SMS ile yapılamamaktadır.

Faiz Oranları

Banka tarafından sunulan kredi kartlarına dair faiz oranlarını aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Masraf AdıFaiz Oranı
Nakit Avans / Alışveriş Faizi TL%2.15
Nakit Avans / Alışveriş Faizi USDÜcretsiz
Gecikme Faizi TL%2.65
Gecikme Faizi USDÜcretsiz

Not: Yukarıdaki oranlara BSMV ve KKDF dahil değildir.

Başvuru Yöntemleri

Yukarıda sizin için tanıttığımız kredi kartlarından herhangi birine başvuru yapmak isterseniz, aşağıdaki kredi kartı başvuru yöntemlerinden birini kullanabilirsiniz.

İnternet Sitesi: Bankanın resmi internet sitesinde bulunan kredi kartı başvuru (https://www.icbc.com.tr/tr/basvuru/kredi-karti-tipleri/Kredi-Karti-Basvuru/398/1102/0) sayfasından bir dakika içerisinde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon Şubesi: 444 00 50 numaralı ICBC Turkey telefon şubesinden de dilediğiniz ürüne başvuru yapabilmeniz mümkündür.

İnternet Şubesi / Mobil Şube: Hali hazırda bir ICBC müşterisiyseniz, online işlemlerden giriş yaparak “başvurular” menüsünü kullanabilir, kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Şubeler: Herhangi bir ICBC Turkey şubesinden de kredi kartı başvurusu yapabilmeniz mümkündür. En yakın şubeleri görebilmek için bu (https://www.icbc.com.tr/tr/bize-ulasin/sube-atm/Sube-ATMlerimiz/236/762/0) sayfayı kullanabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Başvuru yapmadan önce, kartınızı teslim aldıktan sonra fark etmeksizin aklınıza takılan pek çok soru olabilir. En sık sorulan soruları tek bir başlıkta toplayarak aşağıda sizler için cevapladık.

Başvuru Durumumu Nasıl Sorgulayabilirim?

Kredi kartı başvurunuzun değerlendirilmesine dair sonuç ya da süreç bilgisi almak için herhangi bir ICBC şubesine gidebilir ya da 444 00 50 numaralı telefon şubesini arayabilirsiniz.

Başvurum Neden Onaylanmıyor?

ICBC Turkey Bank kredi kartı başvurularını tek taraflı olarak değerlendirme ve kurum politikaları gereğince uygun bulmadığı başvuruları reddetme hakkına sahiptir. Banka tarafından onaylanmayan başvuru sahipleri aşağıdaki niteliklerden biri ya da bir kaçına sahip olabilir.

 • Findeks notu riskli veya çok riskli statüsünde bulunuyorsa,
 • Ödenmemiş, gecikmiş, takipte; kredi kartı, kredi veya KMH borcu bulunuyorsa,
 • Varlık şirketlerinde yahut icra dairelerinde ödenmemiş borcu bulunuyorsa, üzerinde haciz ya da e-haciz görünüyorsa,
 • Farklı kredi kartları da kullanıyorsa ve bu kredi kartlarının toplam limiti gelirinin dört katına ulaştıysa,
 • Gelir belgesi, ikametgah ilmühaberi vb. belge ibrazında sorun yaşıyorsa

Banka tarafından kredi kartı başvurusu kuvvetle muhtemel onaylanmayacaktır.

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır?

ICBC Turkey Bank kredi kartı başvurusu KKB notu iyi durumda bulunan müşteriler için anında sonuçlanabilmektedir. Yukarıdaki kıstasları sağlayan kişilere maksimum birkaç gün içerisinde bankadan dönüş sağlanmaktadır. Ekonomik olarak bankanın kredi politikalarına uymadığı düşünülen kişilerin başvuruları ise daha uzun vadede değerlendirilmekte ve olumsuz da sonuçlanabilmektedir. Bu noktada net tarih vermek mümkün olmamakla birlikte makul süre beklendikten sonra bankayla iletişime geçilebilir. ICBC Turkey Bank kredi kartı başvuru takip ve sorgulama işlemleri ICBC Turkey Şubelerinden ya da 444 00 50 numaralı bankanın Telefon Şubesi’nden gerçekleştirilebilir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

Limit Arttırma ve Azaltma Nasıl Yapılır?

İnternet şubesi ya da mobil şube, kredi kartı limit düzenlemesi için en kolay yoldur. Burada seçenekleriniz kısıtlıysa telefon şubesini arayıp bilgi alabilir ya da limitinizi arttırmak için (212) 335 51 99 numarasına yazılı talep şeklinde bir faks gönderebilirsiniz.

Kart Borcumu Yapılandırabilir miyim?

Borcunuzu yapılandırabilmek için herhangi bir ICBC şubesine gitmeniz gerekir; ancak gitmeden önce telefon şubesini arayarak bu konuda bilgi almanızı da öneririz. Zira, bankanın Türkiye’de pek az şubesi mevcut ve bu sebepten sıkıntı çekebilirsiniz.

Kart Başvurumu İptal Edebilir miyim?

Başvuru süreciniz hâlâ değerlendiriliyor aşamasındaysa, kart başvurunuzu telefon şubesini arayarak iptal edebilirsiniz. Ancak kart başvurunuz kabul edildi ve hazırlanma aşamasındaysa, sözleşmeler gereği iptali imkansızdır. Teslim aldıktan sonra iptal işlemlerine başlayabilirsiniz.

Kayıp Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

24 Saat hizmet veren ICBC telefon şubesi (444 00 50) üzerinden kayıp çalıntı bildirimi yapabilirsiniz.

Nakit Çekim Ek Ücretleri Hakkında Bilgi Alabilir miyim?

ICBC Bank kredi kartlarından nakit çekim gerçekleştirdiyseniz, yurtiçi çekimlerde %3.5 + 2,76 TL; yurtdışı USD para birimi ile çekimlerde %3.5 + 4,09 USD; yurtdışı TL para birimi ile çekimlerde %3.5 + 10,28 TL nakit çekim başına ek ücret ödersiniz.

Bu oranlara, BSMV ve KKDF dahil değildir.