ICBC Turkey Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020Eski adı Tekstil Bankası A.Ş. olan ICBC Turkey, Industrialand Commercial Bank of China Limited (ICBC) tarafından 2014 yılında satın alındığından bu yana tabiri caizse yeniden doğdu. Günümüzde, ICBC Turkey ya da ICBC Bank adı ile görebileceğiniz bu bankada, yapılan revizyon çalışmaları neticesinde, kurumsal ve bireysel müşterilere geniş portföyde pek çok hizmet sunuluyor. Bunlardan bir tanesi de elbette kredi kartları. ICBC Turkey kredi kartı başvurusu istatistiklere bakıldığında yıllar geçtikçe artıyor ve bunun en büyük sebebi, kartların artık Bonus markası ile sunulması.

Bu yazımızda, ICBC Turkey kredi kartları özelliklerinden, masraf kalemlerine yönelik faiz oranlarından, başvuru yöntemlerinden bahsedecek; ayrıca sıkça sorulan sorulara detaylı cevaplar sunacağız. Rehberimizde, ICBC Turkey kredi kartlarına yönelik her şeyi rahatlıkla bulabilirsiniz.

ICBC Turkey Kredi Kartı Başvurusu

Kredi Kartları ve Özellikleri

Bankanın sunduğu kredi kartları, iki ana kategoride değerlendirilebilir. Bunlardan birincisi Bonus ailesiyken, bir ikincisi Tek Kart.

ICBC Turkey Bonus Classic: Bonus markası altında sunulan tüm avantajlardan yararlanabileceğiniz ICBC’nin klasik kredi kartı, bankaya kredi kartı başvurusu yaptığınızda ilk önerilen ürünlerden bir tanesidir. Her harcamanızdan bonus kazanabileceğiniz, acil nakit ihtiyaçlarınızı nakit avans sayesinde karşılayabileceğiniz, bankanın sunduğu dönemsel kampanyalar özelinde, belli sektörlerde indirimler alabileceğiniz kartın internet alışverişlerinde de pek çok avantajı bulunuyor.

ICBC Turkey Bonus Gold: Klasik kredi kartının tüm özelliklerini kendinde bulunduran Gold, belli bir harcama seviyesine ulaşan müşterilere sunuluyor ve her alışverişinizde daha fazla bonus kazanabiliyorsunuz.

ICBC Turkey Bonus Platinum: Yurtdışında ya da yurtiçinde fark etmeksizin, yapacağınız her alışverişten Gold ve Klasik kredi kartlarına nazaran daha fazla bonus kazanabileceğiniz Platinum kredi kartı, ICBC’nin ayrıcalıklı hizmet ve kampanyalarını da kapsıyor.

ICBC Turkey Tek Kart: ICBC Turkey kredi kartı başvurusu yaparken yıllık aidatsız bir ürün arıyorsanız, Tek Kart’a başvurmanızı tavsiye ederiz. Pek çok bankanın yıllık aidatsız ürünlerinde olmayan taksitli alışveriş ve harcamalarınızdan bonus kazanabilme özelliğini de bulunduran Tek Kart ile herhangi bir ek ücret ödemeden, standart bir kredi kartı kullanımı gerçekleştirebilmeniz mümkün. Kartın tek eksiği, özel kampanyalardan yararlanamıyor olmanız.

Faiz Oranları

Banka tarafından sunulan kredi kartlarına dair faiz oranlarını aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.
Masraf Adı Faiz Oranı
Nakit Avans / Alışveriş Faizi TL %2.15
Nakit Avans / Alışveriş Faizi USD Ücretsiz
Gecikme Faizi TL %2.65
Gecikme Faizi USD Ücretsiz

Not: Yukarıdaki oranlara BSMV ve KKDF dahil değildir.

Başvuru Yöntemleri

Yukarıda sizin için tanıttığımız kredi kartlarından herhangi birine başvuru yapmak isterseniz, aşağıdaki kredi kartı başvuru yöntemlerinden birini kullanabilirsiniz.

İnternet Sitesi: Bankanın resmi internet sitesinde bulunan kredi kartı başvuru (https://www.icbc.com.tr/tr/basvuru/kredi-karti-tipleri/Kredi-Karti-Basvuru/398/1102/0) sayfasından bir dakika içerisinde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon Şubesi: 444 00 50 numaralı ICBC Turkey telefon şubesinden de dilediğiniz ürüne başvuru yapabilmeniz mümkündür.

İnternet Şubesi / Mobil Şube: Hali hazırda bir ICBC müşterisiyseniz, online işlemlerden giriş yaparak “başvurular” menüsünü kullanabilir, kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Şubeler: Herhangi bir ICBC Turkey şubesinden de kredi kartı başvurusu yapabilmeniz mümkündür. En yakın şubeleri görebilmek için bu (https://www.icbc.com.tr/tr/bize-ulasin/sube-atm/Sube-ATMlerimiz/236/762/0) sayfayı kullanabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Başvuru yapmadan önce, kartınızı teslim aldıktan sonra fark etmeksizin aklınıza takılan pek çok soru olabilir. En sık sorulan soruları tek bir başlıkta toplayarak aşağıda sizler için cevapladık.

Başvuru Durumumu Nasıl Sorgulayabilirim?

Kredi kartı başvurunuzun değerlendirilmesine dair sonuç ya da süreç bilgisi almak için herhangi bir ICBC şubesine gidebilir ya da 444 00 50 numaralı telefon şubesini arayabilirsiniz.

Limit Arttırma ve Azaltma Nasıl Yapılır?

İnternet şubesi ya da mobil şube, kredi kartı limit düzenlemesi için en kolay yoldur. Burada seçenekleriniz kısıtlıysa telefon şubesini arayıp bilgi alabilir ya da limitinizi arttırmak için (212) 335 51 99 numarasına yazılı talep şeklinde bir faks gönderebilirsiniz.

Kart Borcumu Yapılandırabilir miyim?

Borcunuzu yapılandırabilmek için herhangi bir ICBC şubesine gitmeniz gerekir; ancak gitmeden önce telefon şubesini arayarak bu konuda bilgi almanızı da öneririz. Zira, bankanın Türkiye’de pek az şubesi mevcut ve bu sebepten sıkıntı çekebilirsiniz.

Kart Başvurumu İptal Edebilir miyim?

Başvuru süreciniz hâlâ değerlendiriliyor aşamasındaysa, kart başvurunuzu telefon şubesini arayarak iptal edebilirsiniz. Ancak kart başvurunuz kabul edildi ve hazırlanma aşamasındaysa, sözleşmeler gereği iptali imkansızdır. Teslim aldıktan sonra iptal işlemlerine başlayabilirsiniz.

Kayıp Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

24 Saat hizmet veren ICBC telefon şubesi (444 00 50) üzerinden kayıp çalıntı bildirimi yapabilirsiniz.

Nakit Çekim Ek Ücretleri Hakkında Bilgi Alabilir miyim?

ICBC Bank kredi kartlarından nakit çekim gerçekleştirdiyseniz, yurtiçi çekimlerde %3.5 + 2,76 TL; yurtdışı USD para birimi ile çekimlerde %3.5 + 4,09 USD; yurtdışı TL para birimi ile çekimlerde %3.5 + 10,28 TL nakit çekim başına ek ücret ödersiniz.

Bu oranlara, BSMV ve KKDF dahil değildir.

Yorum yazın