• YARIM ALTIN
  1.479,00
  % 1,54
 • AMERIKAN DOLARI
  8,0859
  % 0,32
 • € EURO
  9,7342
  % 0,59
 • £ POUND
  11,2771
  % 0,83
 • ¥ YUAN
  1,2423
  % 0,40
 • РУБ RUBLE
  0,1060
  % -0,22
 • BITCOIN/TL
  461196,643
  % 5,94
 • BIST 100
  1.391,90
  % -1,15

İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? 4 Farklı Yol 2020

İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? 4 Farklı Yol 2020

Bankalar, geçtiğimiz senelerde yaptığı kredi düzenlemeleri ile tüm ürünlerini kategorize etti. Buna göre, artık alacağınız krediler çoğu zaman konut, taşıt ya da ihtiyaç kredisi olarak tanımlanıyor. Bilhassa ihtiyaç kredisi ürünleri, Türkiye’de en çok kullanılan bankacılık ürünleri arasında bulunuyor.

Bunun en büyük sebebi, müşterilerin çok düşük faiz oranları ile küçük meblağlar çekebilmesi ve şüphesiz pek çok ihtiyacını rahat ödeme fırsatı ile karşılayabilmesi.

Bu yazımızda sizler için ihtiyaç kredisi nasıl alınır? Sorusunu yanıtlayacağız. Ancak ondan önce, ihtiyaç kredisinin düzgün bir tanımına ihtiyacımız var.

İhtiyaç Kredisi Nedir?

Televizyon reklamlarında, gazetelerde ve daha pek çok reklam bulunduran medya ürününde, ihtiyaç kredisi reklamlarına rastlarsınız. Tatil kredisi, balayı kredisi, öğrenci kredisi, koşulsuz şartsız kredi gibi kavramlarla sunulan bu ürünlerin hemen hepsi, ihtiyaç kredisi kategorisinde değerlendirilir.

Genelde 15.000 TL’yi geçmemek şartı ile sunulan bu krediler, pek çok banka tarafından eğer müşterinin kredi notu iyiyse, kefilsiz, anında sağlanabilir.

İhtiyaç Kredisi Alma Yolları

İhtiyaç Kredisi Alma Yolları

“Her şey güzel, peki ihtiyaç kredisini nasıl alabilirim?” Diyorsanız, bunun için pek çok yol var. Günümüzde, teknolojinin nimetlerinden faydalanabiliyoruz ve gerek internet üzerinden gerekse SMS ile kredi başvurusu yapabiliyoruz.

Aşağıda, ihtiyaç kredisi alma yolları hakkında sizin için ayrıntılı bilgiler verdik. Siz de, bu yollarla acil nakit ihtiyacınız varsa kredi başvurusu yapabilir ve rahat ödeme tablosu ile ev ekonominizi zor duruma sokmadan ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternetten Başvuru

İhtiyaç kredisi ürünlerine internetten başvuru, günümüzde en popüler yollardan bir tanesi. Peki, her banka tarafından internetten başvuru olanakları açık mı? Süreç nasıl işliyor?

Açıklayalım. Her bankanın resmi internet sitesinde, kredi başvuru butonları bulunmaktadır. Bazı bankalarda bu formu doldurursunuz ve olumlu yanıt alırsanız, aranırsınız. Bazı bankalarda ise sizden sadece telefon numaranız istenir ve müşteri danışmanı ile görüşürsünüz. Süreç genelde bankalara göre değişiklik göstermekle birlikte, her bankanın sitesinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

SMS ile Başvuru

İhtiyaç kredisi ürünlerine başvuru için bir diğer yol, SMS ile başvurudur. Özellikle televizyon reklamlarında, SMS ile başvuru yollarına rastlayabilirsiniz. Eğer sonradan başvuru yapmayı düşünürseniz, numara için gerekli bilgilere resmi internet sitesinden ulaşmanız mümkündür.

SMS ile ihtiyaç kredisi başvurusunda süreç genelde şu şekilde işler: Eğer başvurunuz olumlu yanıtlanırsa, banka tarafından aranırsınız ve ayrıntılı bir form doldurma sürecine tabi tutulursunuz. Eğer başvuru sonucunuz olumsuzsa, size sadece SMS olarak cevap verilir.

Şubelerden Başvuru

En sağlıklısı ve en garantisi olarak da tanımlanabilecek yöntemlerden bir tanesi, şubelerden başvurudur. Herhangi bir bankanın herhangi bir şubesinden, ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmeniz elbette mümkündür. Yapmanız gereken tek şey, müşteri danışmanı ile görüşmek, uygun kredi ürününü belirlemek ve sonrasında faiz oranlarında anlaşarak başvuruyu gerçekleştirmektir.

Faiz oranları ve kredi tahsis ücretleri konusunda çok daha ayrıntılı bilgi alınabileceği için genelde şubelerden başvurunun daha sağlıklı ve daha garanti bir yol olduğu bilinir.

ATM’lerden Başvuru

Son olarak, ATM’lerden de ihtiyaç kredisi başvurusu gerçekleştirilebilir. Eğer banka müşterisi değilseniz ve kartınız yoksa, kartsız işlemler menüsünden başvurular sekmesine tıklayarak, ihtiyaç kredisi başvurusu için gerekli formu ATM üzerinden doldurabilirsiniz.

Eğer bankaya ait bir kart sahibiyseniz, kartı yerleştirerek işlem yapmanızı tavsiye ederiz. Pek çok banka, ihtiyaç kredilerini müşterilerine daha kolay şekilde vermektedir.

İhtiyaç kredileri, kredi notunuza bağlı olarak verilir. Dolayısıyla, daha önce ödemediğiniz yüklü kredi borcunuz varsa ya da kara listedeyseniz, bu kredi ürünlerinden yararlanmayacağınızı da son olarak belirtelim.