• YARIM ALTIN
  1.473,00
  % 1,27
 • AMERIKAN DOLARI
  8,0580
  % 0,63
 • € EURO
  9,6752
  % 0,69
 • £ POUND
  11,1952
  % 0,95
 • ¥ YUAN
  1,2379
  % 0,72
 • РУБ RUBLE
  0,1062
  % 1,50
 • BITCOIN/TL
  454371,633
  % -9,63
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03

İhtiyaç Kredisi Veren 5 Banka 2020

İhtiyaç Kredisi Veren 5 Banka 2020

İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Kredi ürünleri arasında en sık tercih edilenlerden biri, ihtiyaç kredisidir. Kullanım alanı oldukça geniş olan ihtiyaç kredisi, günümüzde hemen her bankanın, vatandaşa sunmuş olduğu bir hizmet olmaktadır. Bu anlamda vade sayısı, faiz oranları ya da maksimum kullanılacak kredi miktarı bankalar arasında değişkenlik göstermektedir.

İhtiyaç Kredisi Nedir?

İhtiyaç kredisi, genellikle düşük tutarlı olup kısa vadeli kredi çeşidi olmaktadır. İsminden de anlaşılacağı gibi, kişi ihtiyaç duyduğu hemen her alanda bu krediye başvurabilmektedir. Acil ihtiyaçlar, eğitim, sağlık, tatil, seyahat, ev dekorasyonu, evlilik yatırım gibi, oldukça geniş çerçeveyi kapsamakta ve kişiler dilediği sebeple ihtiyaç kredisine başvuruda bulunabilmektedir.

İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Belirtildiği gibi, ihtiyaç kredileri düşük meblağları içermektedir. Bu kredi ürünleri için genellikle ipotek, kefil gibi detaylar istenmeyip, temel koşulların sağlanması, kredinin onaylanması için yeterli olmaktadır.

Günümüz gelişmiş teknoloji ile neredeyse her bankanın tanışmış olması, kredi başvurularını da kolaylaştırmış olup, dakikalar içinde başvurular tamamlanmakta hatta krediler hesaba yatmaktadır. Bu anlamda, banka şubesi, online başvuru,mobil bankacılı, sms ile başvuru gibi birçok kanaldan ihtiyaç kredisi için başvuru yapılabilmektedir.

İhtiyaç Kredisi Çekebilmek İçin Şartlar Nelerdir?

Bankalar, kredi kullanmak isteyen vatandaşın ilk asamda kredi notunu değerlendirmeye almaktadır. Temel olarak gelir belgesinin ön koşul olduğu bilinse de, kredi notu düşük olan vatandaşın kredi kullanması, gelir belgesi olsa engel teşkil etmektedir.

Hele ki, kara listede olan vatandaş için bu durum, neredeyse imkânsızdır. Bu sebepten, kişinin öncelikle kredi notunun yüksek olması yani, banka ile önceki münasebetinde ödemelerle alakalı olumsuz bir durum olmaması gerekmektedir.

Bunun ardından SGK kaydı ve aylık gelirinin olması temel koşulları oluşturmaktadır. SGK kaydı son 6 ay içinde faal olması gerekli).Belirtilen koşulları sağlayan vatandaşlar, bankaların belirlemiş olduğu kanallar vasıtasıyla ve kimlik bilgileri ile kredi başvurusunda bulunabilmektedir.

Not: Bankalar sabit geliri olmayan vatandaş için, kira kontratı, üzerine kayıtlı mülkün ipotek ettirilmesi, kefil bulunması durumlarında kredi kullandırmaktadır.

İhtiyaç Kredisi Veren 5 Banka

Bankaların en sık kullandırdığı ve en rağbet gören kredi türü ihtiyaç kredisi olmaktadır. Bu durum karşısında pasif kalmayan bankalar, ihtiyaç kredileri için, faiz oranları, vade sayısı ya da başvuru kanalları ile alakalı sürekli yenilik yapmakta ve oldukça cazip imkânları müşteriye sunmaktadır.

Bu doğrultuda ihtiyaç kredisi veren bankaların başında, Garanti Bankası, Vakıfbank, Halkbank, İş Bankası ve Ziraat Bankası gelmektedir.

İhtiyaç Kredisi Veren 5 Banka

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi

Sunmuş olduğu sayısız kampanyaları ile kişilerin yüzünü güldüren banka, ihtiyaç kredisi içinde oldukça avantajlı teklifler sunmaktadır. Banka, kişilerin her türden ihtiyacını karşılayabileceği kredi için 3 ile 48 ay dâhilinde vade imanı sunmaktadır.

%1,29 oranında faiz uygulaması yapan banka, vade sayısına göre faiz oranlarında de esneklik göstermektedir. Başvurular, Garanti İnternet ya da Garanti Cep aracılığıyla şubeye gitmeden yapılabilirken, banka müşterisi olmayan vatandaş, maksimum 25.000 TL ihtiyaç kredisi kullanabilmektedir.

Başvuru için tıklayın.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank, taksitli ihtiyaç kredisi ile evlilikten eğitime, beyaz eşyadan mobilyaya tüm istekleriniz için gerekli nakit ihtiyacını karşılama sözünü vatandaşa vermektedir. Kredinin özellikleri, 48 ay vade ile aylık, 3 aylık dönemler veya değişken taksitlerle geri ödeme seçenekleri vardır. Kredi ürününü, belirli ve düzenli bir geliri olan gerçek kişiler içi olup, ticari nitelikli kişiler kullanamamaktadır.

Başvuru için tıklayın.

Halkbank İhtiyaç Kredisi

Halkbank da,kişilere ihtiyaç duyduğu her anda, düşük faiz ve uygun vade imkânları ile ihtiyaç kredisi kullandırmaktadır. Bankanın ihtiyaç kredisi ürünleri, KREDİ mini, KKTC İhtiyaç kredisi, eğitim kredisi, enerji destek kredisi ve mortgage dışı bireysel destek kredi olmaktadır. Bunun dışında ihtiyaç kredisi kampanyaları da bankanın resmi internet sitesinde yer almaktadır.

Başvuru için tıklayın.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi

İş Bankası, ihtiyaç kredilerini eğitim, emekli, arsa, tüketici destekli gibi birçok alanda detaylandırmaktadır. Düşük faiz ve uygun vade imkânı sunan banka da kredi başvurusu ise, internet şubesi, İşcep’ten, bankamatiklerden, sms bankacılığı ile telefon bankacılığı ve şubeden yapılabilmektedir.

Başvuru için tıklayın.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Ziraat bankası kişilerin Her türden ihtiyacına TÜKETİCİ KREDİSİ ile destek vermektedir. Kişilerin dilediği ödeme seçeneğini sunabileceği kredi rüknü için azami 48 ay vade yapılmaktadır.Kredi vadesi boyunca hayat sigortası yapan banka, birçok kanaldan başvuru kabul etmektedir. Başvuru kanalları, şubeler, internet sitesi, ziraat mobil, çağrı merkezi, internet şubesi ve ATM ler olmaktadır.

Başvuru için tıklayın.