ING Bank İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

ING Bank İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Günümüzde, bankaların sunduğu çok önemli imkanlar arasında internet bankacılığı da yer almaktadır. İnternet bankacılığı sayesinde pek çok bankacılık işlemi en hızlı, en güvenilir ve de en kolay şekilde gerçekleştirilmektedir. Türkiye’nin en önemli bankaları arasında yer alan ING Bank da, internet bankacılığı hizmeti ile müşterilerine çok önemli ayrıcalıklar, birbirinden avantajlı fırsatlar sunmaktadır.

ING Bank İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

ING Bank’ın internet bankacılığı imkanından faydalanabilmek için, kişilerin internet şifresinin olması da şarttır. İnternet şifresini almak için ise bazı işlemlerin yerine getirilmesi gerekmektedir. ING Bank’tan internet bankacılığı şifresinin nasıl alınacağını yazımızın devamında ayrıntılı bir şekilde bulabilirsiniz. Yazımızda ayrıca, internet şifresinin değiştirilmesi işlemine ve şifre bloke kaldırma işlemine de detaylı bir şekilde yer vereceğiz.

İnternet Şifresi Alma

ING Bank’ın internet bankacılığını kullanan kişiler, internet şifresi almak için ‘Anında Şifre’ uygulamasından faydalanabilmektedir. Kişilerin bu uygulamadan şifre alabilmesi için, ING kredi kartı ya da ING banka kartı, cep telefonu numarası ve kart şifresinin olması gerekmektedir.

İnternet Şifresi Alma

Anında Şifre’den yararlanabilmek için, banka sisteminde kayıtlı olan cep telefonu numarasının güncel olması da oldukça önemlidir. Eğer, cep telefonu numarası güncel değilse, herhangi bir ING Bankası’na gidilip ya da ATM’ler aracılığıyla da telefon numarasının güncelleştirilmesi mümkün olabilmektedir.

Kart şifresini bilmeyen kişiler ise, bankaya kayıtlı olan telefon numarasından, SIFRE yazıp boşluk bırakarak kart son 4 hanesini 2205’e SMS göndererek kart şifresini anında alabilmektedir. Ayrıca kart sahibi olmayanlar, kullanıcı kodu ve şifresini 0850 222 0 600 ING Bank Telefon Bankacılığından da öğrenebilmektedir.

Şifre Değiştirme/Sıfırlama

İnternet bankacılığını sık kullanan kişilerin bir süre sonra, hem kendi istekleri doğrultusunda hem de güvenlik gerekçesiyle şifrelerini değiştirmek istediklerini görmekteyiz. ING Bank internet bankacılığını kullanan kişiler, anında ve çok kolay bir şekilde şifrelerini değiştirebilmektedir.

Bunun için de, Anında Şifre uygulamasına girilmesi gerekmektedir. Yukarıda sıraladığımız bilgilerin dikkatli bir şekilde okunması halinde,rahatlıkla ING Bank’tan yeni bir şifrenin alınabileceğini söylemek isteriz.

Şifre Bloke Kaldırma

ING Bank’ın internet bankacılığını kullanan vatandaşlar, şifrelerini arka arkaya 3 kez yanlış girmesi halinde, şifrelerinin bloke olması durumuyla karşılaşmaktadır. Bu durumda yapılacak olan tek şey ise şifre bloke kaldırma işlemi olacaktır. Kişiler yeni bir şifre elde edebilmek için, kendilerine en yakın ING Bank şubelerinden birine gidebilir ya da ING Bank Telefon Bankacılığını arayabilir.