• YARIM ALTIN
  1.473,00
  % 1,27
 • AMERIKAN DOLARI
  8,0580
  % 0,63
 • € EURO
  9,6752
  % 0,69
 • £ POUND
  11,1952
  % 0,95
 • ¥ YUAN
  1,2379
  % 0,72
 • РУБ RUBLE
  0,1062
  % 1,50
 • BITCOIN/TL
  457079,541
  % -9,28
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03

ING Bank Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020

ING Bank Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020

Ülkemizde 207 şubeyle hizmet veren, şube ağını ve müşteri portföyünü her geçen gün genişleten ING kredi kartı çeşitleri ile de bankacılık sektörüne farklı bir soluk getiriyor. ING Bonus Card, ING Pegasus BolBol Premium Kart, Turuncu Ekstra Kart, Light Kart ve daha pek çok çeşitle kredi kartlarında farklı imkan ve olanaklar sunan ING SMS ile kredi kartı başvurusu da almaktadır.

Bu yazımızda, ING Bank’ın tüm kredi kartı ürünlerini sizin için özellikleri dahilinde sıralayacak, faiz oranlarından bahsedecek, sıkça sorulan sorulara yanıt verecek ve elbette en kolay şekilde başvuru yapabileceğiniz yöntemleri sunacağız.

ING Bank Kredi Kartı Başvurusu

ING Bank Kredi Kartı Çeşitleri ve Özellikleri

Öncelikle ING Bank tarafından sunulan kredi kartı portföyüne bir göz atalım. Bilhassa Pegasus ve Bonus gibi markalarla yaptığı anlaşmalar dahilinde, portföyüne yepyeni ve ilgi çeken ürünler ekleyen bankanın kredi kartları ve kartları birbirinden ayıran önemli özellikler, aşağıdaki gibi sıralanabilir.

ING Bonus Kredi Kartı Başvurusu

ING Bonus Card, müşterilerin harcamalarını taksitli şekilde yapmasına imkan tanıyan; yapılan harcamalara oranla bonus veren çok özellikli bir kredi kartı. ING’den ilk kez kredi kartı alacak müşteriler, ilk ay için yaptıkları harcamanın yüzde 20’sine kadar bonus kazanabilmektedirler. Azami bonus miktarı 100 TL olarak tayin edilmiştir. Kart özellikleri arasında taksitli nakit avans, yapılan tek çekim harcamaları sonradan taksitlendirme gibi özellikler de bulunmaktadır. ING Bonus Card başvurusu yapmak için:

 • ING şubelerine şahsen gidilebilir,
 • ING resmi web sitesinden işlem yapılabilir,
 • ING internet bankacılığı kanalından işlem gerçekleştirilebilir,
 • 0850 222 0 600 numaralı ING telefon bankacılığı aranabilir. Bunların yanı sıra ING Bonus kredi kartı başvurusu SMS ile de yapılabilmektedir;
 • Cep telefonlarının mesaj kısmına “KART” boşluk “T.C. Kimlik No.” yazılıp 2205’e gönderilerek SMS ile kredi kartı başvurusu tamamlanmış olur.

ING Pegasus BolBol Classic Kart Başvurusu

ING Pegasus BolBol Classic Kart ING’nin sunduğu uçuş kredi kartıdır. ING Pegasus BolBol Premium Kart da bankanın sağladığı bir başka uçuş kredi kartıdır. Yapılan harcamalar karşılığında kazanılan “BolPuan”lar ile Pegasus’tan hava yolu bileti alınabilmektedir. Hava Limanlarında ve uçaklarda bu kredi kartları ile yapılan alışverişlerde iki kat BolPuan kazanılmaktadır. ING Pegasus BolBol kredi kartlarının farklı pek çok özelliği de bulunmaktadır. ING Pegasus BolBol kredi kartları başvuru kanalları:

 • ING şubeleri
 • ING resmi web sitesi
 • ING telefon bankacılığı (0850 222 0 600)
 • SMS ile ING Pegasus BolBol Classic Kart başvurusu; “PGSKLASIK” bir boşluk bırakılıp “TC. Kimlik No.” bilgisi yazılıp 2205’e yollanarak yapılabilir.
 • ING Pegasus BolBol Premium Kart başvurusu SMS ile; “PGS” bir boşluk bırakılıp “TC. Kimlik No.” bilgisi yazılıp 2205’e gönderilerek tamamlanabilir.

Light Kart Başvurusu

ING Light Kart ING’nin aidatsız kredi kartı ürünüdür. Yıllık ücret ödenmeyen Light kartta taksit imkanı “ücretsiz” şekliyle bulunmamaktadır. Yapılan harcamalar tek çekim şeklinde gerçekleştirilmekte ve müşteri talep ederse uzun vadelere banka tarafından ücreti mukabilinde yayılmaktadır. ING Light kart başvurusu bankanın şubelerinden gerçekleştirilebileceği gibi 0850 222 0 600 numaralı ING telefon bankacılığı üzerinden de yapılabilir. ING Light Kart Başvurusu SMS ile bankanın sunduğu güncel koşullarda yapılamamaktadır.

ING Bonus Anında Kart: “Sadece beş dakikada kredi kartı sahibi olunur mu?” demeyin, eğer bankanız ING ise bu mümkün. Herhangi bir ING Bank şubesine giderek, ING Bonus Anında Kart başvurusu yapabilir ve kartınızı beş dakika içerisinde teslim alabilirsiniz. Bu kredi kartı, Bonus klasik yerine geçmektedir.

Kredi Kartı Faiz Oranları

Bankanın belirlemiş olduğu kredi kartı özellikleri ve alışverişleriniz için faiz oranları tablosu ise aşağıdaki gibi şekilleniyor.

Masraf AdıFaiz Oranı
Kredi Kartı Kredi Faizi%2.15
Kredi Kartı Gecikme Faizi%2.65
Taksitin Olsun%2.15
Artı Taksitin Olsun%2.15
Harcama Ertelemen Olsun%2.15
Faturan Taksitli Olsun%2.15
Kredi Kartı Nakit Avans Faizi% 2,15
Kredi Kartı JetAvans Faizi% 2,25

Önemli Not: Yukarıdaki oranlara BSMV dahil değildir.

ING Bank Kredi Kartı Başvuru Yöntemleri

ING Bank’tan bir kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız ve yukarıdaki seçeneklerden birini tercih ettiyseniz, aşağıdaki yöntemlerle resmi kanallar üzerinden başvurunuzu birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Sitesi: ING resmi internet sitesinde bulunan kartlar sayfasında (https://www.ing.com.tr/tr/sizin-icin/kartlar), her kredi kartı için hemen başvur butonu bulunmaktadır. Küçük bir form doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

SMS ile Başvuru: ING Bonus için KART; ING PegasusBolBol Classic için PGSKLASIK; ING PegasusBolBol Premium için ise PGS yazdıktan sonra, T.C. kimlik numaranızı da girerek 2205’e SMS atabilir, başvurunuzu yapabilirsiniz.

Mobil / İnternet Bankacılığı: Hali hazırda ING müşterisiyseniz, form doldurmanıza ya da SMS atmanıza gerek kalmadan, mobil ya da internet bankacılığı uygulamaları üzerinden başvurular menüsünü kullanarak başvuru yapabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı: 0850 222 0 600 numaralı ING telefon bankacılığından da dilediğiniz kredi kartına başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Şubeler: Son olarak, dilediğiniz ING şubesinden yalnızca kimliğinizle başvuru gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Sıkça Sorulan Sorular

Kredi kartınızı teslim aldıktan sonra ya da henüz başvuru öncesinde aklınıza pek çok soru takılıyor olabilir. Aşağıda, ING Bank’a özel sıkça sorulan soruları ayrıntılı bir biçimde cevapladık.

Kredi Kartı Başvuru Durumu Nasıl Sorgulanır?

ING Bank kredi kartı başvurusu sorgulamak için 0850 222 0 600 numaralı telefon bankacılığı hattını aramanız gerekiyor. Online işlemlerle sorgulama maalesef mümkün değil.

Limit Arttırma ve Azaltma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kredi kartınızın limitinde düzenlemeler yapmak istiyorsanız, bunun için en kolay yol mobil ya da internet bankacılığı olarak bilinir. Kredi kartı işlemleri menüsünden limitinizi düzenleyebilirsiniz. Ancak, bulmakta zorluk yaşarsanız, herhangi bir şubeden ya da telefon bankacılığından da limit arttırma ya da azaltma işlemi gerçekleştirilebilir.

Kredi Kartı Borcu Nasıl Yapılandırılır?

Kart borcunuzu ödemekte zorluk çekiyor ve yapılandırmak istiyorsanız, herhangi bir ING Bank şubesine giderek müşteri danışmanı ile görüşebilir ve uygun bir ödeme planı oluşturarak yapılandırma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Başvuru İptali Yapılabilir mi?

Başvurunuzu nereden gerçekleştirdiğiniz fark etmeksizin, eğer bir sözleşme onayladı ya da imzaladıysanız ve kart başvurunuz onaylandıysa, bunun iptali imkansızdır. Kartınızı teslim aldıktan sonra iptal etmeniz gerekir. Ancak henüz onay sürecindeyse ve herhangi bir sözleşme onaylamadıysanız, telefon bankacılığından yaptığınız ön başvuruyu iptal edebilirsiniz.

Kayıp Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

0850 222 0 600 Numaralı telefon bankacılığı hattı, kayıp çalıntı bildirimi için en kısa yoldur.

ING Bank Kredi Kartı Nakit Çekim Faiz Oranı Kaçtır?

Kredi kartınızdan nakit çekim yaptıysanız, faiz oranı ve ek ücretler aşağıdaki gibidir. Aşağıdaki tutarlara ve faiz oranlarına BSMV dahil edilmemiştir.

 • Yurtiçi ING’den nakit çekim yaptıysanız, çekilen tutar üzerinden %4 + 8 TL yansıtılır.
 • Yurtiçi ING dışında bir bankadan çekim yaptıysanız, çekilen tutar üzerinden %4 + 10 TL yansıtılır.
 • Yurtdışından nakit çekim yaptıysanız, çekilen tutar üzerinden %3 + 5 USD yansıtılır.

Başvurum Neden Onaylanmıyor?

ING’ye yapılan kredi kartı başvuruları bankanın kredi politikaları gereğince değerlendirilmektedir. Bu kapsamda bakılan ilk husus müşterinin kredi notudur. Kredi notu 800 ve altında olan müşterilerin kredi kartı başvuruları genellikle reddedilmektedir. Ayrıca başvurusu reddedilen müşteriler muhtemelen şu kıstaslardan en az birini karşılıyordur.

 • Gecikmede olan avans hesap, kredi kartı veya kredi vb. kredi ürünü borcu bulunması
 • Varlık yönetim şirketlerinde ödenmemiş borç bulunması
 • Takipte herhangi bir kredi ürününe dair ödenmemiş borç bulunması
 • Yeni yapılan kredi kartı başvurusu ile birlikte varsa diğer kredi kartlarının harcama limitleri toplamının, kişinin aylık belgelenebilir gelirinin 4 katını aşıyor olması
 • Kişi üzerinde icra takibi ya da hacze konu bir borç görünmesi

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır?

ING kredi kartı başvuruları bankanın resmi internet sitesi üzerinden takip edilebilmektedir. ING kredi kartı başvuru sorgulama işlemi ayrıca ING Mobil bankacılıktan da nerede olursanız olun cep telefonu üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

ING kredi kartı başvurularına genellikle 14 iş günü içerisinde cevap vermektedir. Kredi puanı nispeten yüksek olan müşteriler için bu süreç bir güne kadar düşebilmektedir. Kredi notu riskli kategoride bulunan müşteriler için ise süreç daha da uzayabilmekte, yahut yukarıda sayılan maddelerden biri ya da bir kaçı müşteride bulunuyorsa banka tarafından başvuruya cevap verilmeyebilmektedir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.