ING Bank Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020Geçtiğimiz günlerde yayınlanan yeni reklam filmi ile artık sadece ING olsa da, Türkiye’de hâlâ popüler olan ismiyle ING Bank, sponsorlukları ve turuncu hesap gibi harika ürünleri sayesinde, yıllar içerisinde gönüllere taht kurmayı başardı. Yeni teknolojiler sayesinde ING Bank kredi kartı başvurusu ve kredi başvuruları da birkaç dakika içerisinde yapılabiliyor. Peki siz, bir ING müşterisi olmak ve bu bankanın harika kampanyaları bulunan kredi kartlarından birini almak ister misiniz?

Bu yazımızda, ING Bank’ın tüm kredi kartı ürünlerini sizin için özellikleri dahilinde sıralayacak, faiz oranlarından bahsedecek, sıkça sorulan sorulara yanıt verecek ve elbette en kolay şekilde başvuru yapabileceğiniz yöntemleri sunacağız.

ING Bank Kredi Kartı Başvurusu

ING Bank Kredi Kartı Çeşitleri ve Özellikleri

Öncelikle ING Bank tarafından sunulan kredi kartı portföyüne bir göz atalım. Bilhassa Pegasus ve Bonus gibi markalarla yaptığı anlaşmalar dahilinde, portföyüne yepyeni ve ilgi çeken ürünler ekleyen bankanın kredi kartları ve kartları birbirinden ayıran önemli özellikler, aşağıdaki gibi sıralanabilir.

ING PegasusBolBol Classic: Hem alışveriş hem de uçuş masraflarınızı, yaptığınız her harcamadan kazandığınız Bonus Puan ve Bol Puan sayesinde azaltmak ister misiniz? O halde ING PegasusBolBol Classic tam da size göre. Pegasus Havayolları işbirliği ile oluşturulan bu kredi kartı sayesinde, hem özel kampanyalardan faydalanabilir hem de Bonus kredi kartlarında sunulan tüm özelliklerden faydalanabilirsiniz.

ING PegasusBolBol Premium: Bankanın ayrıcalıklı müşterileri ve sıklıkla uçanlar için biçilmiş kaftan bir diğer kredi kartı da ING PegasusBolBol Premium. Klasik kartın tüm özelliklerini barındırmasının yanı sıra, bu kredi kartı ile Sabiha Gökçen’de ücretsiz hızlı geçiş yapabilir, %50 indirimli lounge ve vale kullanımı gibi ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

ING Bonus Card: Pek çok bankada bulunan Bonus kredi kartları, ING’de de yer alıyor. Tüm Bonus fırsatlarından yararlanabileceğiniz gibi, ücretsiz ING Asistan hizmetinden de faydalanabileceğiniz bu kredi kartı, ayrıca dönemsel kampanyaları ile ING’nin ayrıcalıklı dünyasının kapılarını sonuna kadar açıyor.

Light Kart: Yıllık kart aidatı ödemek istemiyorsanız, ING Bank kredi kartı başvurusu yaparken Light Kart tercihinde bulunabilirsiniz. Peşin alışverişlerinizi sonradan taksitlendirebilme özelliği, taksitli avans ve dahası, yıllık kart aidatı olmayan bu kredi kartında sizleri bekliyor.

ING Bonus Anında Kart: “Sadece beş dakikada kredi kartı sahibi olunur mu?” demeyin, eğer bankanız ING ise bu mümkün. Herhangi bir ING Bank şubesine giderek, ING Bonus Anında Kart başvurusu yapabilir ve kartınızı beş dakika içerisinde teslim alabilirsiniz. Bu kredi kartı, Bonus klasik yerine geçmektedir.

Kredi Kartı Faiz Oranları

Bankanın belirlemiş olduğu kredi kartı özellikleri ve alışverişleriniz için faiz oranları tablosu ise aşağıdaki gibi şekilleniyor.
Masraf Adı Faiz Oranı
Kredi Kartı Kredi Faizi %2.15
Kredi Kartı Gecikme Faizi %2.65
Taksitin Olsun %2.15
Artı Taksitin Olsun %2.15
Harcama Ertelemen Olsun %2.15
Faturan Taksitli Olsun %2.15
Kredi Kartı Nakit Avans Faizi % 2,15
Kredi Kartı JetAvans Faizi % 2,25

Önemli Not: Yukarıdaki oranlara BSMV dahil değildir.

ING Bank Kredi Kartı Başvuru Yöntemleri

ING Bank’tan bir kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız ve yukarıdaki seçeneklerden birini tercih ettiyseniz, aşağıdaki yöntemlerle resmi kanallar üzerinden başvurunuzu birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Sitesi: ING resmi internet sitesinde bulunan kartlar sayfasında (https://www.ing.com.tr/tr/sizin-icin/kartlar), her kredi kartı için hemen başvur butonu bulunmaktadır. Küçük bir form doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

SMS ile Başvuru: ING Bonus için KART; ING PegasusBolBol Classic için PGSKLASIK; ING PegasusBolBol Premium için ise PGS yazdıktan sonra, T.C. kimlik numaranızı da girerek 2205’e SMS atabilir, başvurunuzu yapabilirsiniz.

Mobil / İnternet Bankacılığı: Hali hazırda ING müşterisiyseniz, form doldurmanıza ya da SMS atmanıza gerek kalmadan, mobil ya da internet bankacılığı uygulamaları üzerinden başvurular menüsünü kullanarak başvuru yapabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı: 0850 222 0 600 numaralı ING telefon bankacılığından da dilediğiniz kredi kartına başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Şubeler: Son olarak, dilediğiniz ING şubesinden yalnızca kimliğinizle başvuru gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Sıkça Sorulan Sorular

Kredi kartınızı teslim aldıktan sonra ya da henüz başvuru öncesinde aklınıza pek çok soru takılıyor olabilir. Aşağıda, ING Bank’a özel sıkça sorulan soruları ayrıntılı bir biçimde cevapladık.

Kredi Kartı Başvuru Durumu Nasıl Sorgulanır?

ING Bank kredi kartı başvurusu sorgulamak için 0850 222 0 600 numaralı telefon bankacılığı hattını aramanız gerekiyor. Online işlemlerle sorgulama maalesef mümkün değil.

Limit Arttırma ve Azaltma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kredi kartınızın limitinde düzenlemeler yapmak istiyorsanız, bunun için en kolay yol mobil ya da internet bankacılığı olarak bilinir. Kredi kartı işlemleri menüsünden limitinizi düzenleyebilirsiniz. Ancak, bulmakta zorluk yaşarsanız, herhangi bir şubeden ya da telefon bankacılığından da limit arttırma ya da azaltma işlemi gerçekleştirilebilir.

Kredi Kartı Borcu Nasıl Yapılandırılır?

Kart borcunuzu ödemekte zorluk çekiyor ve yapılandırmak istiyorsanız, herhangi bir ING Bank şubesine giderek müşteri danışmanı ile görüşebilir ve uygun bir ödeme planı oluşturarak yapılandırma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Başvuru İptali Yapılabilir mi?

Başvurunuzu nereden gerçekleştirdiğiniz fark etmeksizin, eğer bir sözleşme onayladı ya da imzaladıysanız ve kart başvurunuz onaylandıysa, bunun iptali imkansızdır. Kartınızı teslim aldıktan sonra iptal etmeniz gerekir. Ancak henüz onay sürecindeyse ve herhangi bir sözleşme onaylamadıysanız, telefon bankacılığından yaptığınız ön başvuruyu iptal edebilirsiniz.

Kayıp Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

0850 222 0 600 Numaralı telefon bankacılığı hattı, kayıp çalıntı bildirimi için en kısa yoldur.

ING Bank Kredi Kartı Nakit Çekim Faiz Oranı Kaçtır?

Kredi kartınızdan nakit çekim yaptıysanız, faiz oranı ve ek ücretler aşağıdaki gibidir. Aşağıdaki tutarlara ve faiz oranlarına BSMV dahil edilmemiştir.

  • Yurtiçi ING’den nakit çekim yaptıysanız, çekilen tutar üzerinden %4 + 8 TL yansıtılır.
  • Yurtiçi ING dışında bir bankadan çekim yaptıysanız, çekilen tutar üzerinden %4 + 10 TL yansıtılır.
  • Yurtdışından nakit çekim yaptıysanız, çekilen tutar üzerinden %3 + 5 USD yansıtılır.

Yorum yazın