ING Destek Hesap Başvurusu ve Özellikleri

ING Destek Hesap Başvurusu ve Özellikleri | 2021 |

ING Destek Hesap nedir sorusuna cevap vererek içeriğimize başlayalım. ING Kredili Mevduat Hesabı (KMH), müşterilerin hesaplarında nakit bulunmadığında da destek alabilecekleri bir kredi ürünü. ING’nin “Destek Hesap” adını verdiği bu kredi çeşidi; avans hesap, ek hesap, eksi hesap, kredili maaş hesabı vb. gibi isimler ile de anılmaktadır. ING Destek hesap nasıl açılır, başvurusu nasıl yapılır, limiti nasıl belirlenir, faiz oranı nedir, geri ödemesi ne zaman yapılır, neden bloke olur ve iptali nasıl gerçekleştirilir gibi soruların yanıtlarına geçelim.

ING Destek Hesap Başvurusu ve Sorgulaması Nasıl Yapılır?

ING Destek Hesap’a başvuru şartları ile başlamak gerekirse…

 • 18 yaşından büyük olmak
 • Düzenli gelir sahibi olmak
 • Takipte, gecikmede ya da icrada borcu bulunmamak
 • Fİndeks notu riskli seviyede bulunmamak
 • Sabit ikamet sahibi olmak

Şartlarını yerine getirenler ING Destek Hesap başvurusunda bulunabilmektedir. ING Destek Hesaba başvuru için gereken belgeleri ayrıca sıralamaya gerek duymuyoruz. Zira ING Destek Hesap başvurusunu onaylamak için yukarıdaki şartların resmi belgeler ile kendisine ibraz edilmesini beklemektedir. ING ek hesap başvurusu için kefil talep etmemektedir. Bununla birlikte şartlarını yeterli görmediği kişilerden kefil talep etme hakkını da saklı tutmaktadır.

ING avans hesabının başvurusu ve başvuru sorgulama işlemi şu kanallar üzerinden gerçekleştirilebilir:

 • ING Şubeleri
 • ING ATM’leri
 • ING internet bankacılığı
 • ING resmi web sitesi
 • ING Mobil ve
 • 0850 222 0 600 numaralı ING müşteri hizmetleri

ING Ek Hesap Limiti Nasıl Belirlenir, Nasıl Arttırılır?

ING avans hesap limiti 500 TL ile 10.000 TL arasında; müşterinin talep ettiği limit tutarı, müşteri kredi skoru ve kredi notu dikkate alınarak ING tarafından belirlenmektedir. ING ek hesap limit yükseltme talebi ING şubelerinden, internet bankacılığından ve 0850 222 0 600 numaralı ING Telefon Bankacılığından verilebilir. Aynı kanallar üzerinden Destek Hesabının limitini düşürmek isteyen müşteriler de işlem yapabilmektedir.

ING Destek Hesap Faiz ve Masraf Hesaplama

ING Destek Hesabın aylık akdi faiz oranı yüzde 1,25’tir. Gecikmeye giren borç için uygulanacak faiz oranı ise aylık yüzde 1,55’tir. Destek Hesabından nakit çekecek ya da harcama yapacak kişiler için oluşacak maliyetler güncel oranlar üzerinden şu şekildedir.

 • 1500 TL müşteri tarafından 30 gün kullanılır ise 3,75 TL masraf ve 18,75 TL de faiz gideri olmak üzere müşteriye yansıyacak toplam maliyet 22,50 TL olacaktır.
 • 2000 TL müşteri tarafından 30 gün kullanılır ise 5 TL masraf ve 25 TL de faiz gideri olmak üzere müşteriye yansıyacak toplam maliyet 30 TL olacaktır.
 • 2500 TL müşteri tarafından 30 gün kullanılır ise 6,25 TL masraf ve 31,25 TL de faiz gideri olmak üzere müşteriye yansıyacak toplam maliyet 37,50 TL olacaktır.

ING Avans Hesap Geri Ödemesi Ne Zaman Yapılır?

ING Destek Hesabının geri ödemesi hesap kesim tarihinden itibaren 2 hafta içerisinde yapılmalıdır. 2 hafta içerisinde söz konusu borcun en azından asgarisi ödenmemesi durumunda hesaba bloke konulmaktadır. Hesaptaki bloke ödeme yapılmasının akabinde otomatik olarak kalkmaktadır. ING avans hesapta, hesap kesim tarihinden sonra ödenmemiş borç bulunuyor ise aylık yüzde 1,55 seviyesinde olan gecikme faizi üzerinden borç artmaya devam edecektir.

90 gün boyunca ING Destek Hesabı’na herhangi bir ödeme yapılmaması durumunda müşterinin borcu yasal takibe girecektir. Bu durumda müşterinin kredi notu düşecek ve ödemesi gereken masraflar ile faiz miktarı da artacaktır. ING ek hesabının geri ödemeleri herhangi bir kanaldan (ATM, şube, internet bankacılığı, havale, EFT vs.) vadesiz hesaba para yatırmak kadar kolaydır. Vadesiz hesaba yatırılan meblağ bakiyesi ekside bulunan ING Destek hesaptaki borcu kapatarak masraf ve faiz işlemesini durduracaktır.

ING Destek Hesabı Kapattırma/İptal İşlemi

ING Destek Hesabında borç bulunuyor ise bu borcun ödenmesi akabinde kapatma / iptal işlemi gerçekleştirilebilir. ING Destek Hesabını kapattırmak için ING şubelerine şahsen başvurulabileceği gibi; 0850 222 0 600 numaralı ING müşteri hizmetleri üzerinden de kapama başvurusunda bulunulabilir.

Web\’den başvuru ve bilgi için tıklayın.