İnternetten kredi başvurusu nasıl yapılır?

Krediler artık hayatımızın bir parçası haline gelmiş ödeme yöntemlerinden sadece birisidir. Bugün birçok kişi toplu paraya ihtiyaç duyduğu anda bir bankaya başvuruyor ve kredi çekerek tüm borçlarını kapatıyor ya da ihtiyaçlarını karşılıyor. Düğün, beyaz eşya alımı, ev ve araba alımları gibi birçok konu da müşterilere farklı seçenekler sunuluyor ve düşük faiz oranları ile insanlar ödeme konusunda yorulmuyor.

Peki, ama insanlar krediye nereden başvurmalıdır? Bu sorunun cevabı sadece bir tane değildir. Kimileri şubeye giderek kredi başvurusunda bulunurken kimileri de oturduğu yerden telefon, SMS ve internet aracılığı ile kredi başvurusunda bulunmaktadır. En çok tercih edileni ise internet üzerinden olmaktadır. Çünkü telefonla başvurmaya göre çok daha kolay ve pratiktir. Gözünüz göre göre bir bankanın sitesine girebilir ve başvuru işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz. İnternet üzerinden kredi başvurusu nasıl yapılır diye sorulduğu zaman, bunun cevabı aslında yine internet içerisinde gizlidir. İsterseniz kendi bankanızı “ kredi “ kelimesi ile birlikte Google üzerinden aratabilir ve sitesine erişerek başvuruda bulunabilirsiniz. Fakat bugün neredeyse bütün bankalar internet üzerinden başvuru aldığı için hangi bankadan kredi çekmek istiyorsanız o bankanın sitesine girmeniz yeterli olacaktır. Site içerisinde gözünüze mutlaka takılacak olan “ Kredi Başvurusu “ menüsü sayesinde kolayca krediniz için başvuru yapabilecek ve bir ön onay alabileceksiniz.

Kredi başvurusu yaparken sizlerden birkaç özel bilgi istenecektir. Bunlardan birincisi T.C kimlik numaranız olmakla beraber doğum tarihiniz ve adınız soyadınız olacaktır. Bu özel bilgiler haricinde sizden bir de telefon numaranız ile birlikte ne kadar kredi çekmek istediğiniz sorulacaktır. Ayrıca kredi miktarı ile birlikte kaç taksitte ödeme istediğiniz de sorulmakta ve ona göre size bir onay verilip verilmemektedir.

İnternetten Kredi Başvurusu Yapılan Bankalar

Garanti Bankası Kredi Başvurusu

Bankasya Kredi Başvurusu

Türkiye İş Bankası Kredi Başvurusu

Akbank Kredi Başvurusu

Halkbank Kredi Başvurusu

Vakıfbank Kredi Başvurusu

Abank Kredi Başvurusu

Anadolubank Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Yapı Kredi Kredi Başvurusu

Fibabanka Kredi Başvurusu

Denizbank Kredi Başvurusu

Citibank Kredi Başvurusu

Burgan Bank Kredi Başvurusu

Şekerbank Kredi Başvurusu

Kuveyt Türk Kredi Başvurusu

Teb Kredi Başvurusu

Odeabank Kredi Başvurusu

Albaraka Türk Kredi Başvurusu

HSBC Kredi Başvurusu

ING Bank Kredi Başvurusu

Tekstilbank Kredi Başvurusu

Finansbank Kredi Başvurusu

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir