İnternetten para kazanma yolları

İnternetten Reklam İzleyerek Para Kazanma

İnternet üzerinden reklam izleyerek para kazanmak, bütçelerine ekstra gelir elde etmek isteyen kimselere tarafından oldukça avantajlı bir iş seçeneğidir. Gelişen teknolojilerin hayatımızda yer etmesi ile beraber tercih edilebilecek iş imkanları artmıştır. İnternetten reklam izleme işi de teknolojinin hayatımıza kattığı yeni iş kollarından bir tanesidir. Bu işi yapmak isteyen kimseler izledikleri reklam sayılarına göre ya da belli bir ücret karşılığında günlük birkaç saatlerini reklam ayırma işine ayırarak para kazanabilmektedir. İnternetten reklam izleme işi hem iş isteği olan kimseler tarafından hem de firma sahipleri açısından oldukça karlı bir iştir. Bu iş sayesinde firmalar piyasa araştırması yapabilmektedir. Çalışma isteği olan kimseler açısından da para kazanma adına önemli bir iştir. İnternetten reklam izleterek para kazandıran siteler çalışanlara hak ettikleri ücretlerin yanı sıra ekstra hediyeler de verebilmektedir. Hatta bazen uygulamayı indirmek bile uygulamayı indiren kimse için hediye anlamına gelmektedir. İnternetten reklam izleterek uygulama içi kullanılabilecek coin veren uygulamalar da bulunmaktadır. Ancak bu uygulamalar sayesinde para kazanmak mümkün değildir.

İnternetten Reklam izleyerek Para Kazanmak İçin Ne Lazım?

İnternetten reklam izleyerek para kazanmak için gereksinimler, internetten para kazanmak isteyen kimseler için önem arz eden konuların başında gelmektedir. İnternetten para kazanma işi çok fazla kritere sahip bir iş seçeneği değildir. İnternetten reklam izleyerek para kazanmak için gerekli donanımların az olması işe talebin artmasına neden olmaktadır. Ayrıca çalışan için başında bir patronun olmaması işin cezbedici bir diğer tarafıdır. İnternetten reklam izleyerek para kazanmak isteyen kimselerin sahip olması gereken donanımlar ise şu şekildedir:

 • İnternetten reklam izlenebilecek bir bilgisayar ya da akıllı cihaza sahip olunması gerekmektedir. Bu cihazların lüks olmasına gerek yoktur. Aynı şekilde bilgisayarın masaüstü ya da dizüstü olması arasında bir fark yoktur.
 • İnternetten reklam izleyerek para kazanacak kimse reklamı telefon aracılığı ile izleyecekse izlemelere yetecek kadar internet paketine, tablet ya da bilgisayar ile izleyecekse ev internetine ihtiyaç duyacaktır.
 • İnternetten reklam izleyerek para kazanmak isteyen kimsenin yapması gereken bir diğer işlem de, reklam izleterek para kazandıran sitelere üye olmasıdır. Üyelik işlemini gerçekleştirmeyen kimsenin reklam izleyerek para kazanma ihtimali bulunmamaktadır.

İnternetten Reklam İzleyerek Para Kazandıran Siteler

Reklam izleterek para kazandıran internet siteleri, bu iş ile para kazanmak için bu sitelere üye olmak zorunluluğu gerektirdiğinden iş talebi olan kimseler tarafından en sık araştırılan konulardan bir tanesidir. Reklam izleterek para kazandıran bu siteler, izleyiciye ya tıklanma sayısına göre ya da videonun tamamının izlenmiş olmasına göre ücret ödemektedir. Reklam izleterek para kazandıran bu sitelere genellikle üyelik için bir para talebinde bulunulmamaktadır. Bu siteler hakkında merak edilen bir diğer önemli konu da kişisel bilgilerin korunup korunmadığı ya da yeteri korumayı sağlayıp sağlamadığıdır. Bu konuda tanınmış sitelerde herhangi bir problem olmadığı rahatlıkla söylenebilmektedir. İnternetten reklam izleyerek para kazanılabilecek reklam siteleri ise şu şekildedir:

 • Oxmoney
 • CashFiesta
 • Super Pay
 • Zen Survey
 • YourSurvey
 • Neobux
 • CashCreta
 • IndoxDollar

İnternetten Reklam İzleyerek Ne kadar Para Kazanabilirim?

İnternetten reklam izleyerek kazanılabilecek para miktarı ilgili sitenin ileri sürdüğü şartın sağlanması halinde vadettiği para miktarına göre farklılık göstermektedir. Ayrıca ilgili kimsenin bu işe ayırdığı zaman da para kazanma miktarını etkilemektedir. Ancak internetten reklam izleyerek elde edilebilecek gelir çok da fazla değildir. Yani çalışma talebi olan kimsenin geçimini bu işle sağlaması mümkün olmamaktadır. İnternetten reklam izleyerek para kazanmak isteyen kimse izlediği reklam başına 1 TL ile 6 TL arasında bir ücrete hak kazanmaktadır. Ancak iş sağlayıcının ödeyeceği para miktarı genellikle Dolar kuruna bağlı olduğundan reklam başına elde edilecek gelir de değişkenlik göstermektedir. Reklam izleterek para kazandıran bu siteler ayrıca anket doldurarak para kazanma işi imkanı da sunmaktadır. Ayrıca bu sitelerin bazıları reklamın paylaşılması halinde de kullanıcıya ücret ödeyebilmektedir.

Reklam İzleyerek Para Kazandıran Uygulamalar

İnternetten reklam izleterek para kazandıran uygulamalar, internet sitesine gitmeden cihaza indirilebilecek uygulama sayesinden para kazandıran uygulamalardır. Bu uygulamalar sayesinde ekstre çalışma isteği olan kimse boş zamanlarını para kazanarak değerlendirme imkanına sahip olacaktır. Bu uygulamalar üzerinden para kazanma talebi olan kimsenin sahip olması gereken en önemli ihtiyacı ise zamandır. Cihaza indirilebilecek uygulamalara sahip internetten para kazandıran uygulamalar ise şu şekildedir:

 • SwagBucks
 • Fronto
 • WhaffReward
 • Cash Crate
 • Cash Fiesta

İnternetten Reklam İzleyerek Para Kazandıran Mobil Uygulamalar Nelerdir?

İnternetten reklam izleterek para kazandıran mobil uygulamalar günün her anında para kazanma talebi olan kimseler için oldukça önemli bir konudur. Teknolojinin hayatımızın merkezine oturması nedeniyle neredeyse her kafede hatta bindiğimiz otobüste bile internet erişimi ücretsiz sağlanmaktadır. Bu nedenlerden dolayı günün her anında bilgisayar taşımadan internetten reklam izleyerek para kazanmak isteyen kimseler açısından mobil uygulamaların önemi bir kat daha artmaktadır. İnternetten reklam izleterek para kazandıran bu uygulamaların amacı incelendiği zaman, takipçi ve indirme sayısının artırılması göze çarpmaktadır. Bu internet siteleri takipçi sayısının ve kullanım sayısının artması ile kazandığı reklam gelirlerini kullanıcıları ile paylaşan uygulamalardır. Reklam izleterek para kazandıran bu mobil uygulamalar ise şu şekildedir:

 • AppBounty
 • Tapporo
 • Earn Money
 • Cash Pirate
 • Panel Prace
 • EasyShift
 • App Karma
 • SwagBucks
 • GigWalk
 • Pact
 • Sweatcoin

Neobux Reklam İzleyerek Para Kazanma

Neobux internet sitesi ile reklam izleyerek para kazanmak, internet sitesinin köklü geçmişi sayesinde oldukça kolay olabilmektedir. Neobux internet sitesi 2008 yılından itibaren hizmet vermeye başlamış bir platformdur. İnternet sitesinin reklam başına ödediği para miktarı reklam süresine göre farklılık göstermektedir. Neobux reklam süreleri 30 saniye ile 1 dakika arasında farklılık göstermektedir. Siteden para kazanmak isteyen kimselerin yapması gereken şey ise sitede hesap açma işlemlerini gerçekleştirmek ve reklam izlemektir. Neobux sitesi Paypal’ın kaldırılmasından sonra farklı ödeme yöntemleri geliştirmiştir.

Anket Doldurarak Para Kazanmak

İnternetten anket doldurarak para kazanmak isteyen kimseler, internette bu iş imkanını sunan firmalara başvurarak ya da resmi internet sayfalarında hesap açarak çalışmaya başlayabilmektedir. Anket doldurarak para kazanma işi tıpkı internetten reklam izleyerek para kazanma işi gibi ilgilinin geçimini sağlayabileceği bir iş değildir. İş talebi olan kimseler ekstra gelir elde edebilmek için anket doldurma işini yapabilmektedir. Anket doldurma işinde ya çalışana belli bir ücret ödenerek günlük belli sayıda anket çözmesi istenmekte ya da günlük doldurduğu anket başına belirlenen ücret ödenmektedir. Anket doldurma işi kapsamında bazı mobil uygulamalar uygulama için kullanabilecekleri coinler de hediye edilebilmektedir. Anket doldurma işi için ilgili kimsenin sahip olması gereken en önemli şey zamandır. Anket doldurma işi kapsamında kazanılabilecek para miktarı anket başına verilecek para miktarına göre farklılık gösterecektir. Anket doldurma işinde de internetten reklam işinde olduğu gibi çalışma talepleri olan kimselerin kişisel verilerinin korunması önem arz etmektedir. Bu yüzden anket dolduracakları firmaları iyi seçmeleri ve bu piyasada isminden söz ettirmiş bir firma olması gerekmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir