İş Bankası Öğrenci ve Eğitim Kredisi 2020

İş Bankası Öğrenci ve Eğitim Kredisi 2020

Türkiye İş Bankası, eğitim sürecinde de öğrencilere ve velilerine destek olmaya devam ediyor. Eğitim kredisi ürünü ile yıllardır, bilhassa üniversite çağına giren gençler ve ailelerine rahat bir nefes aldıran bu bankada, siz de eğitim giderleriniz için düşük faiz oranlı ve yüksek vade seçenekleri ile donatılmış kredi ürününden faydalanabilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için hem İş Bankası öğrenci ve eğitim kredisi ürününü inceleyecek hem de başvuru, faiz oranları ve benzeri konularda bilgiler vereceğiz.

Siz de, çocuğunuzun eğitim masraflarını karşılamak isteyen bir veli ya da düzenli geliri olan bir öğrenciyseniz; yazımızı okumaya devam ederek ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

İş Bankası’ndan Öğrencilere Özel Kredi

İş Bankası’ndan Öğrencilere Özel Kredi

Eğitim masrafları, gün geçtikçe artıyor ve her yıl yepyeni bir masraf kalemi ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Özellikle bir veliyseniz ve çocuğunuzun refah bir eğitim süreci geçirmesini istiyorsanız, İş Bankası’ndan öğrencilere özel kredi almanın tam zamanı.

Öğrencilerin hem özel okul hem de kurslarına dair masraflarda kullanılabilecek bu kredi, 36 aya varan vade seçenekleri ve düşük faiz oranları ile sunulmakta. Bu sayede, kredi ürününden yararlanıp 36 ay boyunca cüzi taksit miktarları ödeyebilir ve çocuğunuzun eğitim süreci boyunca rahat bir yaşantı sürmesini sağlayabilirsiniz.

Bankanın web sitesinden krediyi incelemek için tıklayın.

Peki, İş Bankası öğrenci ve eğitim kredisi ürününe nasıl başvurabiliyorsunuz?

İş Bankası Öğrenci Kredisi Başvurusu

İş Bankası öğrenci kredisine başvurmak oldukça basit. Yapmanız gereken tek şey, çocuğunuzla birlikte en yakın İş Bankası şubesine uğramak. Ancak, belli şartlar ve belli belgeler talep edilmekte. Aşağıda, genel olarak istenen belgeleri sizin için listeledik.

  • Başvuru formu (Bankadan alınıp doldurulabilir)
  • Hem çocuğunuzun hem de sizin nüfus cüzdanınız ve fotokopileri
  • Krediyi alacak velinin gelir belgeleri (Maaş bordrosu, varsa tapu vb.)
  • Öğrencinin kayıt belgesi ve okul ücretini tasdik eden ilgili belge

Yukarıdaki dört belge dışında, İş Bankası eğitim kredisi ürününde talep edeceğiniz rakama bağlı olarak farklı belgeler de talep edilebiliyor.

Örneğin, 50.000 TL ve üzeri bir miktar almayı planlıyorsanız ve gelir belgeniz aylık taksitleri karşılayamayacağınızı işaret ediyorsa; İş Bankası bir kefil talebinde bulunabiliyor.

İş Bankası Öğrenci Kredisi Faiz Oranları

Gelelim öğrenci kredisinin faiz oranlarına. Özel okul ve benzeri masraf kalemlerinde kullanabileceğiniz bu kredi ürününün faiz oranı %3 olarak belirlenmiş.

Aşağıda, sizler için alacağınız miktara binaen, aylık ödeyeceğiniz taksit ve ek masraflara dair bir tablo hazırladık. Göz atarak, işinizi kolaylaştırabilirsiniz!

Kredi TutarıKredi VadesiTaksit TutarıFaiz OranıEk Ücretler ToplamıToplam Tutar
10.000,00 TL36499,95 TL%3,00219,15 TL17.998,20 TL
20.000,00 TL36999,90 TL%3,00271,65 TL35.996,40 TL

Siz de hemen en yakın İş Bankası şubesine uğrayarak, İş Bankası eğitim ve öğrenci kredisi hakkında ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz.