İş Bankası Ek Hesap Başvurusu, Kullanımı ve Detaylar 2020Nakit sıkıntınız var ve kredi çekmek için uğraşacak takatiniz yok mu? Kredi kartı da kullanmıyorsanız, nakit avans alamamanız muhtemel. Peki, çözüm?

Çözüm, günümüzde İş Bankası ek hesap olarak biliniyor ve İş Bankası’nın yüz binlerce müşterisi günümüzde ek hesabını kullanarak nakit ihtiyaçlarını kısa sürede karşılayabiliyor.

Bu yazımızda sizler için İş Bankası ek hesap başvurusu nasıl yapılır? Sorusunu yanıtlayacak, ayrıca ek hesap ürünü hakkında ayrıntılı bilgiler vermeye, kullanımının nasıl olduğunu anlatmaya çalışacağız.

Siz de hesabınıza ek bir limit tanınmasını ve nakit sıkışıklığı yaşamamayı istiyorsanız; yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

İş Bankası Ek Hesap Başvurusu

İş Bankası Ek Hesap Özellikleri

Türkiye’nin güvenilir bankalarından İş Bankası’nın ek hesabı, vadesiz TL hesabınızda bakiyeniz olmasa bile para çekebilmenize, faturalarınızı ödeyebilmenize ve her türlü bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilmenize olanak sunuyor.

  • Ek hesap, yalnızca ihtiyacınız olduğu an devreye giriyor. Bunun dışında, ek hesabı kullanma zorunluluğunuz bulunmuyor.
  • Kira taksitlerinden faturalara, kredi kartından acil nakit ihtiyacınıza kadar tüm çözümler; İş Bankası ek hesabında.
  • İş Cep’ten ya da internet şubesi üzerinden açılacak hesapların limiti maksimum 10.000 TL olarak belirleniyor.

Ek hesap ürününün temel özellikleri bu şekilde belirtilebilir ve bu ürünü hesabınızda eksiye düşmek olarak nitelendirebilirsiniz. Eksiye düştüğünüz andan itibaren günlük faiz oranları ile işletilen ek hesaplar da, gelelim faiz oranlarına.
İş Bankası Ek Hesap Faiz Oranları

İş Bankası tarafından sunulan ek hesap ürününe yönelik faiz oranları, aylık akdi %2,25 olarak belirlenmiştir; ancak faiz kullandığınız gün kadar işler. Yani, ek hesapta bir miktar paranızı çektikten ya da herhangi bir yere ödedikten birkaç gün sonra ödeme yapmanız halinde, o birkaç günlük faizi ödersiniz.

Örnekle açıklamak gerekirse, 1000 TL çekmeniz ve 3 gün sonra ödemeniz halinde, ödeyeceğiniz faiz aylık faize denk değil; sadece 2,25 TL’dir. Vergi ve fon ödenekleri ile birlikte, toplamda 1002,70 TL ödeme yaparsınız.

İş Bankası Ek Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası ek hesap başvurusu yapabilmek günümüzde oldukça basittir ve bunun için şubeye gitmenize hiç de lüzum yok. Ancak, ek hesap açabilmek için İş Bankası’nda bir vadesiz hesabınızın olması gerekiyor. Dolayısıyla, vadesiz hesabınız yoksa ve İş Bankası müşterisi değilseniz, bir şubeye gitmeniz gerekecek.

  • İş Cep: Resmi mobil uygulama olan İş Cep üzerinden Krediler > Ek Hesap > Başvuru yolunu izleyerek ek hesap başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.
  • İnternet Şubesi: İnternet bankacılığı üzerinden ek hesap açabilmek için izlemeniz gereken yol ise Kredilerim > Ek Hesap > Başvuru olarak belirtilmiştir.
  • Telefon bankacılığı: 0850 724 0 724 numaralı İş Bankası çağrı merkezinden de ek hesap başvurusu yapabilmeniz mümkündür.

Yukarıdaki kanallar aracılığı ile maksimum 10.000 TL limitli ek hesap açılabiliyor ve daha yüksek limitli ek hesap talebiniz varsa, şubeye gitmeniz, belli belgeleri sunmanız gerekmekte. Özellikle gelir belgesi, yüksek limitli ek hesaplarda talep edilen en gerekli belge.

İş Bankası Ek Hesap Nasıl Kapatılır?

İş Bankası ek hesap kapatmak için yapmanız gereken tek şey, internet şubesi ya da mobil şubeden hesaplarım bölümüne girip ek hesap kapatma başvurusu yapmak.

Her iki şubesiz bankacılık yönteminde de ek hesap kapatmanın yolunu bulamadıysanız, 0850 724 0 724 numaralı hattı arayabilir ve hesabınızı kapatma talebi verebilirsiniz. Ek olarak, şubelerden de hesabınızı kapatabildiğinizi hatırlatalım.

Siz de bir İş Bankası müşterisiyseniz ve son dönemde nakit ihtiyaçlarınız sizi sıkıştırıyorsa, hemen ek hesap başvurusunu yaparak limitiniz dahilinde harcamalar yapmaya başlayabilirsiniz.

Başvurularınızı internet şubesi ve mobil bankacılık üzerinden 7/24 gerçekleştirebilir, hesabınızı anında onayla açabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yorum yazın