İş Bankası’ndan Emeklilere Özel Krediler 2020Kredi çekmek isteyenlerin en çok tercih ettiği bankalar arasında yer alan İş Bankası, herkese olduğu gibi emeklilere de birbirinden avantajlı fırsatlar sunmaktadır. Bu yazımızda sizlere, İş Bankası’nın emeklilere özel kredileri hakkında bilgiler vereceğiz.

Makalemizi dikkatli bir şekilde takip ederek, bu kredilerin neler olduğunu ve kredilere belirlenen faiz oranlarını detaylarıyla öğrenebilirsiniz.

İş Bankası Emekli Kredisi

İş Bankası Emekli Kredisi

İş Bankası, kredi çekmek isteyen emeklilere çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. İş Bankası’nın her dönem emekliler için özel olarak hazırladığı kredi kampanyaları bulunmaktadır. O halde arkanıza yaslanın ve bu kredilerin neler olduğunu kolaylıkla öğrenin. İşte, İş Bankası’dan emekli ihtiyaç kredisi, emekli taşıt kredisi ve emekli konut kredisi çekmek isteyen kişilere özel olarak hazırladığımız o yazı…

İş Bankası Emekliler İçin İhtiyaç Kredisi

İş Bankası, her türlü ihtiyacınızı karşılamak için sizlere anında ve kolay bir şekilde Yeni Yıl Kredisi çekebilmenize olanak tanıyor. Üstelik bunun için emeklileri de unutmuyor. Uygun vadelerle ve faiz oranlarıyla emeklilere de her türlü kolaylığı sağlıyor.

İlgili YazıEmekliyim Ne Kadar Kredi Alabilirim?

İş Bankası, ihtiyaç kredisi çekmek isteyen herkese, özel olarak ödeme planı hazırlayarak onların daha rahat bir şekilde kredi çekmelerini de sağlıyor. Sizler de İş Bankası’ndan ihtiyaç kredisi çekmek istiyorsanız, aşağıdaki kanalları tercih ederek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz:

  • İşCep
  • İş Tablet
  • İş Bankası web sitesi
  • İş Bankası bankamatikleri
  • SMS yolu
  • Telefon şubesi

İş Bankası Emekliler İçin Taşıt Kredisi

Yeni bir araç sahibi olma hayali kuranlar ya da 2’nci el araçsahibi olmak isteyenler, İş Bankası’nın birbirinden avantajlı faiz oranlarından yararlanarak kolayca kredi çekme imkanına sahip oluyor. Üstelik, kredi çekmek isteyen kişiler, kredisine kefilsiz olarak da sahip olabiliyor. Ancak bazı durumlarda, kefil isteyen şubelerin olduğunu da hatırlatmak isteriz. İş Bankası’ndan taşıt kredisi çekmek için, satın alınacak olan aracın rehni yeterli olabiliyor.

Sizler de, İş Bankası’nın taşıt kredisi imkanından yararlanmak istiyorsanız, İş Bankası’nın “Hızlı Kredi” ayrıcalığından faydalanarak kredi başvurunuzukolaylıklagerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında, İş Bankası’nın herhangi bir şubesine giderek, internet ya da telefon şubesinden yararlanarak da anında kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.
İş Bankası Emekliler İçin Konut Kredisi

İş Bankası emekliler ve ev sahibi olmak isteyen herkesi, uygun vade ve faiz oranlarıyla kolayca ev sahibi yapmaktadır. İş Bankası’ndan konut kredisi çekebilmeniz için 4 ana başlığı yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu başlıklar şunlardır:

Başvuru

Öncelikle, İş Bankası’nın konut kredisi kampanyasından yararlanmanız için başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvurunuzu başlattıktan sonra, istediğiniz vadeyi seçip ona göre de aylık tutarınızı kolayca hesaplayabilirsiniz. Belirlediğiniz kredi tutarı ile kredi notunuz ve aylık geliriniz de incelenir. Bu durumda da anında bir ön değerlendirmeye alınırsınız.

Ekspertiz

Ön değerlendirmeden sonra ekspertiz sürecine geçilmektedir. Burada, satın almak istediğiniz evin tapusunu ekrandan yüklemeniz gerekmektedir. Yüklediğiniz anda da ekspertiz süreciniz başlamış olur. Sonucunu da e-posta adresinizden beklemeniz gerekmektedir.

Onay

Yukarıda sıraladığımız işlemleri en doğru şekilde yaptığınız zaman da artık onay kısmını beklemeye başlayabilirsiniz. Ekspertiz sonucu elinize geçtiğinde, İş Bankası yetkilileri hazırlanması gereken belgeler için sizinle iletişime geçecektir. Bu evrede, ipotek işlemleri için de harekete geçmeniz gerekecektir.

Artık ipotek işlemleri için tapu dairesinden randevunuzu alabilirsiniz. Randevunuzu aldıktan sonra, ne zaman ve saat kaçta gideceğinizi, Anında İşlem menüsüne yazdığınız takdirde, İş Bankası’ndankonuyla ilgili yetkili kişilerin, aynı tarih ve saatte tapu dairesinde olacağını da hatırlatmak isteriz.

Tapu

Bu süreçten sonra İş Bankası şubelerine gidip ödeme planınızı ve kredi sözleşmenizi imzalamanız gerekmektedir. İmza işlemi bittikten sonra ise tapu dairesindeki işlemlerinizi de kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Tüm bu işlemler bittikten sonra da şubeye gitmeye gerek kalmadan kredi tutarınız hesabınıza geçmiş olur.

Eğer, sizler de İş Bankası’ndan konut kredisi almak istiyorsanız, yukarıdaki işlemleri sırasıyla takip ederek, çok rahat bir şekilde ev sahibi olabilirsiniz.

İş Bankası Emekli Kredisi Faiz Oranları

Nakit paraya ihtiyacı olan kişiler, İş Bankası’ndan ya ihtiyaç kredisi, ya taşıt kredisi ya da konut kredisi çekme yolunu tercih etmektedir. Bu kredilerden herhangi birini almak isteyen kişiler de en çok kredilerin faiz oranlarını merak etmektedir. İşte merak edilen o faiz oranlarını sizler için derledik…

Vakıfbank Emekli Kredileri Faiz Oranları Tablosu
Kredi Türü Kredi Tutarı Vade Sayısı Taksit Tutarı Faiz Oranı Toplam Ödeme
İhtiyaç Kredisi 50.000 TL 36 2.331,00

TL

%2.60 83.930,00 TL
Taşıt Kredisi 50.000 TL 48 2.203,50 TL %3.00 105.768,00

TL

Konut Kredisi 100.000 TL 120 2.547,98

TL

%2.40 305.757,60

TL

İş Bankası Emekli Kredisi Almak İçin Gerekli Belgeler

Emekli vatandaşların, İş Bankası’ndan kredi almak için hazırlaması geren bazı belgeler bulunmaktadır. O belgeler şunlardır:

  • Nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesi
  • Gelir belgesi
  • Emekli tanıtım kartı ile banka hesap cüzdanı

Yorum yazın