İş Bankası Ertelemeli Kredi Başvurusu

İş Bankası Ertelemeli Kredi Başvurusu 2020 (3 Ay)

İş Bankası Ertelemeli Kredi

İhtiyaçlarını hemen karşılamak isteyen ancak borçlarını ötelemek isteyen vatandaşlar için İş Bankası’ndan kredi kampanyası geldi. İş Bankası 3 ay ertelemeli tüketici kredisi kapsamında finansman edinecek vatandaşlar borçlarını kapatıp ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra kredi geri ödemelerine 3 ay sonra başlayabiliyorlar. İş Bankası 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi hesaplama ve başvuru işlemleri için içeriğimiz rehber niteliğinde hazırlanmıştır.

İş Bankası Ertelemeli Kredi Başvurusu

İş Bankası’ndan 3 Ay Ertelemeli Kredi

İş Bankası’ndan 3 ay ertelemeli kredi, bankanın konjonktörel olarak hazırladığı marketing hizmetleri arasında geliyor. Banka, bu ve benzeri kredilerle hem müşteri memnuniyeti ve sadakatini sağlıyor hem de daha geniş kitlelere ulaşıyor. İş Bankası 3 ay ertelemeli krediler, anında kullanılabilen krediler olması hesabıyla farklı bir öneme sahiptir.

Anında kullandığınız bu krediyi ise 3 ay sonra ödeyerek derin bir nefes alabilme şansına da sahipsiniz. İş Bankası 3 ay ertelemeli kredi kullanmanız durumunda, gecikme durumu oluşmayacak şekilde güncel faiz düzenlemesi gerçekleştirilmektedir. İş Bankası 3 ay ertelemeli kredileri dönem dönem yapmaktadır.

Şu an bankanın böyle bir kredi imkanı bulunmamaktadır. Bunun için bankanın internet sitesini takip etmeniz gerekmektedir. Banka, müşterilerine bu ve benzeri gelişmeleri SMS yoluyla da iletmektedir. Bankanın klasik hale gelmiş birbirinden farklı kredileri bulunmaktadır. Bunları www.isbank.com.tr adresinden öğrenebilme ve takip etme şansına sahipsiniz.

İş Bankası Ertelemeli Kredi Hesaplama ve Faiz Oranları

İş Bankası 3 ay ertelemeli kredi faiz oranı aylık yüzde 0,89 seviyesinden başlamaktadır. Kredi kampanyası kapsamında uygulanan azami faiz oranı aylık yüzde 1 olarak tayin edilmiştir. Kredinin faiz oranı; talep edilen kredi meblağı, krediye başvuran müşterinin kredi notu ve geri ödeme için tercih edilen vade dilimine göre İş Bankası tarafından belirlenmektedir.

Kampanya dahilinde geri ödeme vadesi maksimum 60 ay olabilmektedir. 3 aylık erteleme süreci 60 aylık zaman dilimine dahil olduğundan; 3 ay ödemesiz dönem geçiren müşterinin taksitlerini azami 57 ayda tamamlaması gerekmektedir.

*Mobil kullanıcılar tablonun tam halini görebilmek için telefonunu yan çevirmeli

İş Bankası 3 ay ertelemeli kredi hesaplama örnek tablosu aşağıdaki gibi olup; vatandaşlar bu tablo kapsamında ödeme çizelgelerini ve taksit tutarlarını görebilirler. Erteleme sonras

Faiz OranıÇekilecek KrediAylık Taksit TutarıErteleme Sonrası Tek Taksit (1 ay)Toplam Geri Ödeme
12 Ay0,8910.000892,66 TL2708,5510.996,24
24 Ay0,8920.000949,33 TL3004,11 TL23.147,46 TL
36 Ay0,8930.0001008,16 TL3275,45 TL36994,05 TL
48 Ay150.0001376,96 TL4805,04 TL67505,11 TL
60 Ay175.0001760,47 TL6289,53 TL106521,09 TL

 

Çekilen kredi tutarından İş Bankası kredi tahsis ücreti olarak binde 5 tahsil etmektedir. Örneğin 50.000 TL’lik krediden 250 TL kredi tahsis ücreti kredi kullanımı esnasında banka tarafından peşin olarak tahsil edilecektir. Buna ek olarak hayat sigortası prim bedeli ve kredi vadesi boyunca müşteri tarafından yılda bir kez olmak üzere finanse edilmek durumundadır.

Hayat sigortası prim bedeli müşterinin yaşına göre hesaplanmaktadır ve müşteriye göre değişebilmektedir. Bu nedenle net rakam verilemez. Ortalama 200 TL yıllık hayat sigortası da masraf kalemleri arasında sayılmalıdır.

İş Bankası 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Başvuru Kanalları

İş Bankası 3 ay ödemesiz dönemli tüketici kredisine başvurular pek çok farklı kanaldan yapılabilir. Bunları listelemek gerekirse…

  • İşCep ertelemeli kredi başvurusu: “Krediler” – “anında kredi başvurusu” üzerinden veya “başvurular” – “kredi” – “anında kredi” adımları takip edilerek.
  • İş Bankası resmi internet sitesinde yer alan “hemen başvur” butonu üzerinden.
  • İş Bankası internet şubesi üzerinden: “Kredilerim” – “anında kredi başvurusu” üzerinden ya da “başvuru-ürünler” – “anında kredi başvuru” adımları takip edilerek.
  • İş Bankası Bankamatiklerinden ertelemeli kredi başvurusu: Kartla işlem yapılacakken; “Daha Fazlası” – “Anında Kredi ve Ek Hesap” takip edilerek. Kartsız işlem yapılacakken; “Başvurular” – “İhtiyaç Kredisi” üzerinden.
  • İş Bankası ertelemeli kredi başvurusu Telefon Şubesi üzerinden 0 850 724 0 724 numarası aranarak da yapılabilir.
  • İş Bankası 3 ay ertelemeli kredi başvuru işlemi mesajla “nakit, TC kimlik NO., talep edilen kredi tutarı, aylık gelir” aralarda birer boşluk bırakılarak yazılıp 4402’ye SMS gönderilerek de yapılabilir.
  • İş Bankası erteleme kredi İş Bankası şubelerinden de gerçekleştirilebilir.

Yukarıda listelenmiş olan İş Bankası kredi başvuru kanalları üzerinden başvuru takibi yapılabilir ve sonucu da öğrenilebilir. Bankanın müşteriden kefil isteyebileceği de gözden kaçırılmamalıdır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir