İş Bankası’ndan Çiftçilere Özel Hayvancılık Kredileri

İş Bankası Hayvancılık Kredileri 2020

Türkiye’nin en önemli bankaları arasında yer alan İş Bankası, hayvancılık sektörüyle uğraşan çiftçilere çok önemli kredi imkanları sunmaktadır. Bu makalemizde sizlere, İş Bankası’nın çiftçilere özel olarak sunduğu hayvancılık kredilerinden bahsedeceğiz.

Hayvancılık kredilerine başvuru yapmak isteyenleri yakından ilgilendiren bu yazımızda, hayvancılık kredisinin nasıl alınacağını ve hayvancılık kredisi şartlarını da detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

İş Bankası’ndan Çiftçilere Özel Hayvancılık Kredileri

İş Bankası’ndan Çiftçilere Özel Hayvancılık Kredileri

İş Bankası’ndan çiftçilere özel hayvancılık kredileri belli birtakım kategorilere ayrılmaktadır. Bu kategoriler; işletme kredileri, yatırım kredileri ve traktör kredisidir. İş Bankası’ndan hayvancılık kredisi çekmek isteyen çiftçiler, işletme kredileri adı altında aşağıdaki kredileri çekmektedir:

Büyükbaş Süt Hayvancılığı İşletme Kredisi: İş Bankası, süt hayvancılığı alanında faaliyet gösteren üreticilere, büyükbaş süt hayvancılığı işletme kredisi vermektedir.  İş Bankası, üreticilerin bu alanda yem ve elektrik hizmetlerini karşıladığı gibi veterinerlik gibi önemli bir ihtiyacını da karşılamaktadır. İş Bankası’nın süt hayvancılığı işletme kredisinin çok esnek ödeme koşullarına da sahip olduğunu görmekteyiz. Bu kredi ayrıca, 24 aya varan vade seçeneklerine de sahiptir.

Büyükbaş Besi Hayvancılığı İşletme Kredisi: İş Bankası, büyükbaş besi hayvancılığı yapan üreticilere çok önemli kredi imkanı sunmaktadır. Büyükbaş besi hayvancılığı işletme kredisi adı altında üreticilerin elektrik, yem ve veterinerlik ihtiyaçlarını karşılayan İş Bankası, bu krediyi çeken kişilere de çok esnek ödeme seçenekleri sunmaktadır. Büyükbaş besi hayvancılığı işletme kredisinin vadesi ise 18 aydır.

Arıcılık İşletme Kredisi: İş Bankası, arıcıların üretim sezonu boyunca ihtiyaçlarını karşılamaları adına onlara arıcılık işletme kredisi vermektedir. Esnek ödeme koşullarına sahip olan bu kredinin vadesi 24 aydır.

Et Tavukçuluğu (Broiler) İşletme Kredisi: İş Bankası, et tavukçuluğu(broiler) üretimi yapan kişilere, çok önemli kredi imkanı sunmaktadır. Et tavukçuluğu işletme kredisi adı altında üreticilerin ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayan İş Bankası, çok uygun da ödeme seçeneklerine sahiptir. Bu kredinin vadesi 24 aydır.

Küçükbaş (Damızlık Koyun) İşletme Kredisi: İş Bankası, hayvancılıkla uğraşan üreticilere, Küçükbaş(Damızlık koyun) işletme kredisi vermektedir. Üreticilerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla verilen bu kredinin vadesi 24 aydır.

Ayrıca BkzDevlet Destekli Salma Tavukçuluk Kredisi Nasıl Alınır?

İş Bankası, yatırım kredileri adı altındada üreticilere kredi imkanı sunmaktadır. Yatırım kredilerinden olan büyükbaş süt hayvancılığı hayvan alım kredisinin belli özellikleri bulunmaktadır. Bu kredi yalnızca, damızlık belgesine sahip olan 1,5-2 yaş arasında kültür ırkı düve alımlarının finansmanı için geçerlidir. Küçükbaş işletme kredisinin vadesi 36 aydır.

İş Bankası, traktör kredisi adı altında büyükbaş süt hayvancılığı makine ekipman kredisi vermektedir. Bu kredide, süt sağım ve yem hazırlama ünitesi, süt soğutma tankı gibi birçok makine ve ekipmanın alınması amaçlanmıştır. Büyükbaş süt hayvancılığı makine ekipman kredisinin vadesi 36 aydır.

İş Bankası Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

İş Bankası hayvancılık kredilerini, işletme kredileri, yatırım kredileri ve traktör kredisi adı altında vermektedir. İş Bankası’ndan hayvancılık kredisi almak için öncelikle hangi alanda kredi çekmek istediğinizi belirlemeniz gerekmektedir. Eğer, kredi çekmek için uygun koşullara sahipseniz, belirlediğiniz alandan herhangi birini seçip kredinizi kolaylıkla alabilirsiniz.

İş Bankası hayvancılık kredisi almak için aşağıdaki başlıkta daha detaylı bilgilere yer verilmiştir.

İş Bankası Hayvancılık Kredisi Başvurusu

Bankalar, hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren çiftçilere destek vermek amaçlı birçok kredi imkanı sunmaktadır. Bu bankalar arasında önemli bir yere sahip olan İş Bankası da çiftçinin ve üreticinin her zaman yanında olarak onlara çok büyük destekler vermektedir.

Sizler de hayvancılık sektöründe faaliyet gösteriyorsanız ve hayvancılık kredisine başvuruda bulunmak istiyorsanız, size en yakın İş Bankası şubesini ziyaret edip kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Gerekli belge ve şartları öğrenmek için önce bankaya telefon ederseniz zaman kaybını önlemiş olursunuz.

İş Bankası Hayvancılık Kredisi Şartları

İş Bankası’ndan hayvancılık kredisi çekebilmeniz için mutlaka 18 yaşını doldurmanız gerekmektedir. Kredi çekebilmeniz için bankalar tarafından herhangi bir engelinizin de olmaması gerekmektedir.

Bunun yanı sıra, hayvancılık kredisi alabilmeniz için hayvancılığı iyi bilmeniz ve bu alanda hizmet etmeniz gerekmektedir. Hayvancılık kredisi için mutlaka çiftçilik belgesi almanız da gerekmektedir. Ardından kredi başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Hayvancılık ve Çiftçi Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları

İş Bankası’nın hayvancılıkla uğraşan kişilere ve çiftçilere özel olarak sunmuş olduğu krediler vardır. Bu kişiler, İş Bankası’nın hayvancılık kredilerinden esnek ödeme seçenekleriyle çok avantajlı bir şekilde yararlanmaktadır.

Her daim çiftçinin ve üreticinin yanında yer alan İş Bankası, 48 aya varan vade seçenekleriyle hayvancılık kredisi vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir