İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

İş Bankası İnternet Şifresi

Geniş işlem seçeneklerinden yararlanmak ve avantajlı oranlarla kolay işlem gerçekleştirmek için İş Bankası internet şubesini kullanabilirsiniz. Ancak bireysel ya da ticari müşteri kimliğinizle şubeye giriş yapabilmek için İş Bankası internet şifresi edinmeniz gerekmektedir.

Hızlı ve kolay bir şekilde alabileceğiniz şifre sayesinde para aktarımlarınızı, ödemelerinizi, yatırımlarınızı ve diğer bankacılık işlemlerinizi internetten yapabilirsiniz…

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma

\"İş

İş Bankası internet şifre, bankanın online şubesine giriş esnasında güvenliğiniz için talep edilen paroladır. Kurum, dünya standartlarında güvenlik tedbirleri ile bankacılık işlemlerinizi internetten gerçekleştirebilmeniz için girişte müşteri numaranız ya da TC kimlik numaranız ile şifrenizi istemektedir.

Bu nedenle İş Bankası internet şifresi nasıl alabilirim diyen müşterilerin, aşağıda adımları takip ederek işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

  1. Anında Şifre uygulamasına erişmek için tıklayınız ve açılan pencereden müşteri tipinize göre seçim yapınız.
  2. Müşteri numaranızı biliyorsanız bankanın nezdinde kayıtlı olan müşteri numaranızla, bilmiyorsanız kimlik numaranızla şifre talebinde bulunabilirsiniz.
  3. Cep telefonu numaranızı da yazdıktan sonra ekranda görülen 6 haneli kodu, “Doğrulama Kodu” yazan bölüme giriniz.
  4. Üçüncü aşamada tarafınızdan mobil onay kodu istenecektir. Bu kod, bir önceki aşamada yazmış olduğunuz GSM numarasına iletilmektedir.
  5. Onay kodunuzu sizin için ayrılan bölüme yazıp devam ettikten sonra son aşamada kart bilgileriniz talep edilmektedir. İş Bankası internet şifre öğrenme için kuruma ait herhangi bir kartınızın bilgilerini, ilgili alanlara girerek işlemlerinize devam etmeniz gerekmektedir. Bu aşamada internet şubeye giriş giriş oluşturacağınız şifreyi, daha sonra unutmamak için bir yere not edebilirsiniz.

İş Bankası İnternet Şifresi Değiştirme

Oluşturduğunuz şifreyi ilerleyen zamanlarda değiştirmek istiyorsanız, bunun için www.isbank.com.tr adresine girdikten sonra sağ üst köşede yer alan “Bireysel” ya da “Kurumsal” seçeneğine tıklayarak internet şubeye giriş yapınız.

Ardından kişisel bilgilerinizin yer aldığı bölümden şifrenizi hızlı bir şekilde değiştirebilirsiniz. Ancak bu işlemi internet üzerinden yapmak istemezseniz de, alternatif olarak 0850 724 0 724 numaralı telefon şubeyi arayarak müşteri temsilcisinden yardım alabilirsiniz.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

Şifreniz bloke olduğunda, mobil ve internet şubeye girişte SMS’le size gönderilen tek kullanımlık parola tarafınıza iletilmemeye başlar. Bu nedenle İş Bankası internet şifresi bloke oldu şeklinde bir problemi olan müşterilerin uygulayabilecekleri 3 seçenek mevcuttur.

Bunlardan ilki şubelere giderek blokenin kaldırılmasını talep etmek, ikincisi bankada kayıtlı cep telefonunuz ile müşteri hizmetlerini aramak ve üçüncüsü ATM’den işlem yapmaktır.

Ayrıca Bkz: Bankadaki İletişim Bilgilerini Değiştirmek

Bankamatiklerden bloke kaldırma için sırasıyla “Daha Fazlası”, “Anında Bankacılık” ve “Mobil Onay Kodu Bloke Kaldırma” adımlarını takip etmeniz gerekmektedir.

İş Bankası İnternet Şifremi Unuttum Diyenlere

Şifresini hatırlayamayan müşteriler, Anında Şifre uygulamasıyla hızlı ve kolay bir şekilde online olarak yeni şifre edinebilirler.

Ancak Anında Şifre hizmetiyle “İş Bankası internet şifresi alamıyorum” diyen kullanıcıların ise 0850 724 0 724 numarasını arayarak, sırası ile 5.1.1 rakamlarını tuşladıktan sonra müşteri şifresiyle ilgili işlemleri tamamlamaları gereklidir.

1 thought on “İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.