Türkiye İş Bankası SMS ile Anında Kredi Başvurusu 2020

Türkiye İş Bankası SMS ile Anında Kredi Başvurusu 2020

İş Bankası, ticari ve bireysel müşterilerine bankacılık hizmeti veren Türkiye’nin en büyük özel bankalarından bir tanesidir. Cumhuriyet döneminde ülkenin ekonomik gelişimini sürdürmesi amacıyla teşvik edilmiş ve kuruluş döneminde itibaren geniş ölçekli çalışmalar sürdürmüştür. İş Bankası bireysel ve ticari müşterilerinden kredi başvuruları almaktadır. İş Bankası SMS ile kredi başvurusu yöntemini kullanarak işlemlerinizi mobil cihazlarınızla gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda İş Bankası SMS ile kredi, 10.000 TL kredi hesaplama, kredi vade ve faiz oranları, kredi başvuru şartları ve kredi başvuru belgeleri detaylı olarak anlatılmaktadır.

Türkiye İş Bankası SMS ile Anında Kredi Başvurusu

İş Bankası SMS ile Kredi Başvurusu

İş Bankası, tüketicilere ve bireysel müşterilerine ihtiyaç kredisi imkanı sunmakta ve geri ödemeleri esnek ödeme planı çerçevesinde gerçekleştirmektedir. İhtiyaç çeşitlerinize göre kredi limiti farklılık gösterebileceği gibi nakit ihtiyacınızı en kısa sürede karşılayabilir ve 60 aya varan vade imkanıyla geri ödemeleri yapabilirsiniz. İş Bankası SMS ile kredi başvurusu olanağı sağlayarak müşterilerinin hızlı ve kolay bir şekilde başvuru talebinde bulunmalarına imkan sunmaktadır.

Kredi başvurusu yapmak için belirtilen kelimelerin arasına boşluk bırakarak NAKİT, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası, Kredi Tutarı, Aylık Gelir bilgilerinizi yazarak SMS yolu ile 4402’ye gönderebilirsiniz. Ön başvurusu sırasında sunulan bilgilerin asıl başvuru sırasında uyuşması için doğru bilgiler sunmanız gerekmektedir. Başvurunuzun değerlendirme sonucu olumlu veya olumsuz olarak tarafınıza SMS yoluyla bildirilecektir.

Kredi Başvuru Şartları ve Belgeleri

İş Bankası SMS ile kredi başvurusu yapmak için aranan tek şart, kişilerin belirtilen yaşı sağlamalarıdır. BDDK tarafından belirtilen şartlara göre kredi başvurusu yapmak isteyen kişilerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Kredi faiz oranları kredi vadesi, kredi tutarı ve müşterinin gelirine bağlı olarak değişkenlik gösterdiği için daha önceki dönemlerde kredi notunuzun yüksek olması işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Kredi başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler gerekli belgeleri kısa süre içerisinde en yakın İş Bankası şubesine götürmek zorundadır. Aksi takdirde işlemleriniz geçerlilik kazanmamaktadır. Başvuru belgeleri aşağıdaki şekilde sıralanmaktadır.

  • Başvuran kişi ve kefil için başvuru formu
  • Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarasını gösteren nüfus cüzdanı veya ehliyetin aslı ve fotokopisi
  • Başvuran kişinin gelir durumunu ispatlayan gelir belgesi

İş Bankası, kişinin kredi notu, gelir düzeyi, vadesi ve diğer bilgilerine yönelik yaptığı inceleme sonucunda kredi limitinde veya faizinde değişiklik yapma hakkına sabittir. Ayrıca uygun gördüğü takdirde krediyi sonlandırabilmektedir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

İş Bankası Ne Kadar Kredi Alabilirim?

İhtiyaç kredisi kapsamında krediden yararlanmak isteyenler için belirli dönemler içerisinde İş Bankası’nın sunduğu kampanyalardan faydalanabilmek de mümkün olur. Özel olarak paylaşılan her avantajlı fırsat, hem faiz oranlarında hem de geri ödemede fark yaratır. Kampanyalar haricinde İş Bankası tarafından standart olarak sunulan kredi tutarı 3.000-25.000 TL arasındadır.

İhtiyaç kredisi için belirlenmiş olan tutar, taşıt kredisi seçeneğinde 5.000-100.000 TL arasında değer kazanır. Ev kredisi için İş Bankası tarafından sunulan kredi tutarı 5.000-500.000 TL arasında değişkenlik gösterir. Farklı tutar aralıklarında sunulan geniş yelpazedeki fiyatlarla beraber, İş Bankası için mevcut olan talebe göre kredi seçeneklerinden yararlanılabilmesi mümkündür.

İş Bankası’ndan kredi alanlar, ek olarak 271,65 TL dosya masrafı gibi ücretlerin içerisinde yer aldığı tek seferlik ödeme yaparlar.

10.000 TL Kredi Hesaplama ve Faiz Oranları

İş Bankası SMS ile kredi başvurusu yapan müşterilerine, aylık gelirleri ve kredi notlarıyla doğru orantılı olacak şekilde kullanabilecekleri kredi limitlerini belirtmektedir. İhtiyaç kredisi kapsamında değerlendirilen SMS başvurusu ile belirlenen en yüksek kredi limiti 50.000 TL’dir. Gerekli gelir şartlarını sağlayarak maksimum seviyede kredi limitinden yararlanabilirsiniz. İş Bankası SMS ile 10.000 TL kredi kapsamında belirtilen faiz oranları ve vade seçenekleri sonucunda oluşan toplam ödenecek tutar aşağıdaki tabloda detaylı olarak belirtilmiştir.

VadeFaiz OranıAylık TaksitToplam Ödenecek Tutar
6 Ay%0,891.729,52 TL10.377,12 TL
12 Ay%0,89892,31 TL10.707,72 TL
24 Ay%0,89474,55 TL11.389,20 TL
36 Ay%0,89336,05 TL12.097,80 TL

İş Bankası SMS ile kredi başvurusu yapan müşteriler kredi limitlerinin geri ödemesini 60 ay vadeye kadar uzatabilmektedir. 10.000 TL kredi başvurusu sırasında ödeyeceğiniz aylık taksitler sonucunda toplam ödenecek miktarı sizlerden alınmaktadır. Faizlere ek olarak binde 5 oranında talep edilen kredi tahsis ücreti de sizden alınacaktır.

YORUMLAR YAZ
  • Emine5 sene önce
  • Ev animlarina ihtiyac kiredisi kefilsiz ev tapusu yla

  • Hanifi6 sene önce
  • Sigorta olmadığı için kredi cekemiyorum yardımcı olabilir misiniz çok ihtiyacım var 05496xxxxx