Türkiye İş Bankası Kredi Başvurusu 2018
İş Bankası Kredi Başvurusu

Türkiye’nin hemen her yerinden, dilediğiniz anda ihtiyacınıza oranla kredi kullanmak ve bütçenize göre geri ödemesini yapmak Türkiye İş Bankası ile mümkün kılınmıştır. Bankacılık kurumlarının müşterilerine sunmuş olduğu, doğrudan nakde, kredi demek yanlış olmayacaktır. Kredi meblağları kişilerin ihtiyacına göre değişmekte ve kredi başvuruları da bu doğrultuda belirlenmektedir. Kimi zaman ev sahibi olmaya yarayan banka kredileri kimi zaman da eğitim, sağlık tatil gibi birçok nedene bağlı olabilmektedir.

işbank kredi başvurusu

Bu anlamda kredi başvuru yolları ve sonuç aşaması büyük önem taşımaktadır.Özellikle acil ihtiyaçlarda kredinin kısa sürede kullanılabiliyor olması, ihtiyaç sahipleri için büyük önem taşımaktadır. Türkiye iş bankası, gerek başvuru kanalları gerekse sonuç aşamasında son derece hızlı olmakla birlikte,geri ödeme planı ve faiz uygulamasıyla da tüketicilerin yüzünü güldürmektedir.

Türkiye İş Bankası Kredi Çeşitleri

 • İş Bankası İhtiyaç Kredisi
 • İş Bankası Taşıt Kredisi
 • İş Bankası Konut Kredisi

Kullanmak istediğiniz kredi türü, İş Bankası tarafından müşterilere sunulmaktadır.Kullanmak istediğiniz kredi türüne göre gerekli koşullar aranmakta ve sağlanması halinde kişilere gerekli finansman desteği verilmektedir. Kredi çeşitliliği bakımdan oldukça zengin yapıya sahip olan Türkiye İş Bankası her geçen gün alanını genişletmekte ve hizmete sunmaktadır.

Neredeyse her bankanın sunduğu kredi ürünlerini (ihtiyaç konut ve taşıt kredisi )iş bankası da sağlamakla birlikte, kişilerin iş yaşamı, ihtiyaç durumu ya da yaş sınırı gibi durumları içinde alternatif çözümler üretmiş ve üretmeye de devam etmektedir. Emeklilik kredisi, arsa kredisi gibi türler bunlara sadece örnek olarak gösterilebilir.

Başvuru Kanalları

Kredi kullanmak, ihtiyaç sahipleri için stresli bir süreçtir. Kredinin talebinin kabul görmesi, evrakların hazırlanması ve en önemlisi ise sonuç aşamasıdır. Bu durumu hızlı sürede tamamlamayı hedefleyen Türkiye İş Bankası da, kullandırmış olduğu başvuru kanalları ile de olumlu geri bildirimler almaktadır. Her başvuru kanalı için hazırlanmış profesyonel sistemler ve personeller sayesinde sağlıklı işlemler ve sonuçlar alınmaktadır.

Türkiye iş bankası kişilerin ihtiyaçlarını en kısa sürede ulaştırabilmek adına hızlı kredi başvuru kanallarını sisteme koymuştur. Bunlar,

Şube aracılığıyla Kredi Başvurusu
Kredi kullanımında, ilk dönemlerden itibaren kullanılan ve şimdilerde büyük oranla orta yaş ve üzeri kişilere hitap eden banka şubesi ile başvuru, bizzat başvuruların karşılığıdır. Bu kanal ile tüketiciler,her türden kredi başvurusunda bulunabileceği gibi belirli krediler de yalnızca yine şubeden yapılabilmektedir. Bireysel müşteri temsilcileri sayesinde, kredi koşulları, vade imkânları ya da kampanyalar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
Web'den Kredi Başvurusu
Türkiye İş Bankası resmi web sitesinden kredilerim ya da, başvuru–ürünler butonunu tıklayarak onlinebaşvuru formu doldurmanız halinde yönlendirmelerle başvuruda bulunmanız son derece kolay olmaktadır. Bu anlamda kısa süre içinde kişilere olumlu ya da olumsuz yanıt gelmektedir.
İŞCEP ile Kredi Başvurusu
İş bankası mobil bankacılık uygulaması olan işcep ile başvuru yapmak son derce kolay ve hızlıdır. Bunun için işcep ana menüsünden, Başvurular menüsünün altındaki Hızlı Kredi seçeneğini kullanarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Android ve iOS işletim sistemine sahip telefonlar İŞCEP’i telefonlarına yükleyebilirler.

Not: İŞCEP veya internet şubesinde yapılan kredi başvuruları için, maksimum 48 aya kadar vade yapılmakta ve yine maksimum 25.000 TL ye kadar olan kredi başvuruları onaylanması halinde, kredi tutarı anında kişilerin hesabına yatmaktadır

SMS ile Kredi Başvurusu
Cep telefonunuzun mesaj kısmında, NAKİT, TC KİMLİK NO, KREDİ TUTARI, AYLIK GELİRİNİZİ aralarında boşluk bırakarak yazıp, 4402′e SMS göndererek de hızlı kredi başvurusunda bulunmanız olağan olmaktadır. Sms ile kredi başvurusu, son dönemlerde kişilerin en çok tercih ettiği başvuru kanallarından biri olmaktadır. (Örneğin; NAKİT 254xxxxx244 10000 2000)
ATM ile Kredi Başvurusu
Türkiye’nin lider bankalarında olan Türkiye İş Bankası bankamatik sayısı olarak oldukça fazladır. Bu anlamda bulunduğunuz yerden İş Bankası ATM’sine ulaşmak oldukça kolay olmaktadır. Sizde kredi kullanmak konusunda tercihinizi bankamatiklerden yana kullanacaksanız, Kartlı İşlem menüsünden Daha Fazlası > Başvurular > Kredi veya Kartsız İşlem menüsünden Başvurular > Kredi adımlarını takip ederek, işlem yapabilirsiniz.
Telefon ile Kredi Başvurusu
Bankanın hizmet numarası olan 0 850 724 0 724’ü arayarak birçok işleminizi kolayca gerçekleştirebileceğiniz gibi,kredi talebinde bulunmanızda mümkündür. Buna ek olarak, banka müşterisi olmayan vatandaşlar, kredi başvurunda bulunabilmek için kendine ait cep telefonundan araması gerekmektedir.

Türkiye İş Bankası Kredileri

Bireysel ihtiyaçların yanı sıra özel, Kobi ve ticari alanlarda da hizmet sunan iş bankası, bu sayede genç girişimciler,dönemsel işçiler,öğrenciler, esnaf ya da zanaatkârlarda finansman desteği sağlayarak, Türkiye’nin ekonomisine de büyük katkı sağlamaktadır. Banka, müşterilerini ayrıcalıklı hizmetlerinden faydalandırabilmek için privia bireysel kredi türü ile özel bankacılık işlemlerinden kişilerin faydalanmasını sağlamaktadır.

Türkiye İş Bankası İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi,kişilerin ticari amaç dışında, tatil,eğitim,evlilik masrafları ya da birikim gibi birçok sebepten başvurduğu ve geri ödeme yapılması koşuluyla bireylere bankalar tarafından verilen nakit desteğidir. Vade seçenekleri kişilerin gelirine ve ödeme durumuna göre esneklik gösterse de faiz oranları sabit olmaktadır.Türkiye iş bankası azami 48 ay vade imkânı ve uygun faiz oranları ile her türden ihtiyaca yanıt vermektedir.

Gerekli belgeler ise; (Başvuru sahibi ve kefiller için)Başvuru Formu, Nüfus cüzdanı veya sürücü belgenizin aslı ve fotokopisi, Gelir durumunuzu gösterir belge

Türkiye İş Bankası Taşıt Kredisi

Hayalinizde ki şey araç sahibi olmak ve daha konforlu yaşam sürmekse, İş Bankası bu alanda da destek vermektedir. Dilerseniz 0 km araç sahibi olabilir, dilerseniz de 2. El araç kapınızda olabilir. İş bankası ile 0 km taşıt kredisini kefilsiz, sadece satın aldığınız aracın rehin ile kullanabilirsiniz.

Taşıt kredisi için gerekli belgeler;

 • Başvuru Formu
 • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgenizin aslı ve fotokopisi
 • Gelir durumunuzu gösterir belge
 • 0 km araçlar için alacağınız taşıta ait proforma fatura
 • 2 el taşıt alacaksanız satışı yapan kişiye ait son Motorlu Araç Tescil ve Trafik Belgesi

Türkiye İş Bankası Konut Kredisi

Ev sahibi olmak isteyen fakat ekonomik desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlar, Türkiye’nin tercih edilen bankaları arasında yer alan Türkiye İş Bankası sayesinde hayallerini gerçekleştirmektedir. Türkiye iş Bankası, sunmuş olduğu ev kredisi seçenekleri ile her kesime ve bütçeye uygun kişileri ev sahibi yapmaktadır. Bankanın sunmuş olduğu ev kredisi ürünler, Kişiye Özel, Evden Eve, Her Şey Dâhil, Kentsel Dönüşüm Kredisi, Ev Tamamlama, Yabancılara Özel ve Anlaşmalı Konut Projeleri olarak kategorilere ayırmıştır.

Kişiye özel ev kredisi, ev sahibi olmak isteyen vatandaşların sıklıkla kullandığı kredi ürünü olan kişiye özel ev kredisi,​Her ay sabit taksit ödeyebileceğiniz gibi belirlediğiniz tutar ve dönemlerde gelirinize uygun taksitlerle ödeme yapma kolaylığı sağlamaktadır. Bunun dışında, harcamalarınızın fazla olduğu dönemlerde yalnızca faiz ödemelerini gerçekleştirebilirsiniz. İş Bankasının ödeme koşullarına oranla belirlediği kredi çeşitleri;

 • Taksit tutarlarının kredi vadesi boyunca aynı kaldığı Sabit Taksitli Ev Kredisi,
 • Her taksitte eşit tutarda anapara ödemesi yaparak toplamda yapılan faiz yükünün azaltılabileceği Eşit Anapara Ödemeli Ev Kredisi,
 • Ev kredisi kullanan müşterilerimizin krediye ilişkin diğer masraflarının da kredilendirilmesine imkân tanıyan Her şey Dâhil Ev Kredisi (%80 lik yasal sınır dâhilinde),
 • Ev kredisinin vadesi boyunca maaşları belirli aralıklarla artan ve gelir artışı beklentisine bağlı olarak artan taksitlerle ödemek isteyen müşterilerin yararlanabileceği Düşük Ödemelerle Başlayan Ev Kredisi,
 • Ev kredinizin size daha uygun koşullar öneren Bankamıza transfer edilerek yeniden finanse edilmesi için kullandırılacak olan Devralınan Ev Kredisi ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Kredi Kampanyaları

Temel politikaları arasında Uygun faiz oranları ve vade seçenekleri ile kredi kullandırmak olan banka, özel günler ve diğer günlerde kredi kampanyaları sunmakta ve ihtiyaç sahiplerine destek olmaktadır. Kampanya dâhilinde olan krediler, belirli zaman aralığında olup, kişilere son derece cazip teklifler sunmaktadır. Kimi zaman ihtiyaç kredilerinde olan kampanya ürünleri, birçok kez de çiftçi, emekli ya da konut kredilerini de kapsamaktadır.

2 yorum

 1. Hanifi 16 Mart 2016
 2. Emine 22 Haziran 2016

Yorum yazın